Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység
 
Témaindító: Szabiiiii, idő: Jan 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 54
(#) kábé válasza Stefan hozzászólására (») Jún 8, 2006 /
 
Köszi. Egy 7809-es mekkora árammal terhelhető max?
(#) kábé válasza kábé hozzászólására (») Jún 8, 2006 /
 
Közben a hq videonál láttam 1.5A-est. Viszont ha meghaladja a terhelés a határt akkor letilt az IC vagy elszáll?
(#) erobi82 válasza kábé hozzászólására (») Jún 8, 2006 /
 
Először csak melegszik, aztán elszáll!Annyira nem inteligens IC hogy letiltson
(#) kábé válasza erobi82 hozzászólására (») Jún 8, 2006 /
 
Akkor olyat kérdeznék, hogyha lm317-el csinálok tápot és a szályzópotit "leszögelem" ott ahol 9 V-ot ad le a cucc, járható? Szóval egy esetleges hálózati fesz ingadozás azért eltolhatja a valamikori beállított 9 v-ot? Nem?
(#) erobi82 válasza kábé hozzászólására (») Jún 8, 2006 /
 
Nem kellene neki eltolnia, pont ezért stabilizátor.
12VAC feszülségű trafó szekunderét mire egyenrángatod lesz belőle legalább 16VDC.Akármennyire is ingadozik lefelé a hálózat ez az érték 14VDC-nél nemhiszem hogy kevesebb lenne.A max bemenőfesze ennek is asszem 40VDC-körül van,tehát ez sem gond. Habár ezt nem érdemes kihasználni ha 9VDC-t akarsz mert baromi nagyot kell neki eldisszipálnia.
Még1jótanács ha nyáktrafóban gondolkodsz: akkor szerintem elég lesz neked a 9VAC szekunderfeszültségű is, ugyanis eléggé trehányul vannak tekerve szerintem!Nekem a 24VAC szekunderű Avisorból lejött 29V!!!NO commet Nyáktrafó
Tulajdonképpen mind1 hogy melyik megoldást választod de ha csak 9VDCkell akkor fölösleges a lm317-el bajlódni(poti stb.), megteszi a 7809 is!
(#) Stefan válasza erobi82 hozzászólására (») Jún 9, 2006 /
 
mondjuk az 1.5A az nem keves nyaktrafoval
12 V os a trafobol legalabb 20VAs kell
HQ nal meg 0.6-3.5 kozott mozognak az ertekek
(#) kábé válasza erobi82 hozzászólására (») Jún 10, 2006 /
 
Köszi a segítségeket. A 7809-ben gondolkodtam, de írtátok, hogy nem tilt le. A 317 meg igen, a szerkezetet meg nem ismerem pontosan amihez kell így max nem száll el ha besokal.
(#) djneo válasza Stefan hozzászólására (») Jún 10, 2006 /
 
Hali all
Lenne 1 kérdésem :
Van nekem egy 12v 2,5A tápegységem ezt kellen ugy átalakitani hogy kellene nekem 1*12v , 1*5v kőzős minusszal egy vinyó számára???????

segitségeteket előre is kőszőnőm
(#) djneo válasza djneo hozzászólására (») Jún 10, 2006 /
 
Valaki?
(#) dbase válasza djneo hozzászólására (») Jún 10, 2006 /
 
két stab 7805 és 7812 eccerü.de szerintem nézd meg mit eszik a vinyo, mert ha 1 amper felett akor spec stab kell.
(#) erobi82 válasza dbase hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
Tudja-e valaki hogyaz LM2576-os IC-t lehet e tranyós "megfejelőls"kapcsolásban alkalmazni ha nagyobb áramra van szükség, úgy mint ahogy a 78XX sorozatot???
Vagy valami más megoldást kell keresni??
(#) szabi83 válasza erobi82 hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
LM2576-t sztem nem lehet, adatlap se tartalmaz ilyet, ez kapcs üzemű tápocska..
(#) Tom Lord válasza djneo hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
Anno Enterprise 128-hoz készítettem lemezmeghajtó illesztőt.
A tápegysége a meghajtónak (5 1/4") 1-1 sima 7805 és 7812 volt, persze méretes hűtőbordán. Nekem nem nyafizott, pedig az nagyobb áramfelvételű volt, mint a 3 1/2-esek.
Pufferkondinak min. 2200µF-ot használj!
(#) rémes válasza hzsolt77 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Hello!

Na, megépítettem az alább található tápot. Tényleg jó, bár most nézem, hogy a D1-es diódát lehagytam. Akkor is működik. Majd holnap belerakom.
Köszönöm annak aki betette a rajzot.
Mostmár van egy normális tápom.
Mégegyszer köszi.
(#) rémes válasza rémes hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Most látom, hogy kissé hiányos a kép, de az első oldalon megtalálható az eredeti.: bow:
(#) rémes válasza rémes hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Még egy kérdés: ha a P2 poti most "földön" lévő lábát letenném egy segédtáppal a földhöz képest negatívabb potenciálra, akkor a szabályozás 0V-ról idulna?(mert most 3.5V az alsó, és 32V a felső fesz. értéke.Vagy elég ha pótolom a D1-es diódát?Így sem roszz, csak ha lehet.......
(#) erobi82 válasza rémes hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
üdv

A mellékelt képen látható kiöntött tápra szeretnék megoldást találni (eddig nem ment.), ez ügyben szeretnék segítséget kapni.
Tök zárlatba ment át a képen látható táp modul ami 24VDC-t fogad és +15V 0V -15V-ot ad ki magából!
A 24V pedig nem szimetrikus csak szimpla
Van valami 5letetek??
Elöre is köszi a segítséget

táp.JPG
    
(#) peter007 válasza erobi82 hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Hali!

Isnmét lenne egy kérdésem!

Kellene építenem egy +/- 15Vos tápot. Én a he tápegységek cikkéből néztem ki a szimmetrikus stabilizált tápegységet. Apró módosításokkal ez jó is. De:

Nekem azt mondták ehhez egy 2*15V os trafó kell. De a kapcs rajzon egy középleágaztatásos trafó van. Nekem pedig 4 kimenő dróton van, ugye a 2-2 szekunder. És akkor nekem most mit kell csinálnom hogy a 2*15Vos trafó jó legyen ehhez? Remélem érthető. Köszi!
(#) vicsys válasza peter007 hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Idézet:
„Nekem pedig 4 kimenő dróton van, ugye a 2-2 szekunder”

Azaz 1+1 szekunder...ugye? (összesen 2 db)

Nah, kösd őket szépen sorba és a közös pont (ahol is a 2 tekercs találkozik) lesz a középmegcsapolás....
(#) peter007 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Erre gondoltam én is. Köszi!

Még 1. És akkor a közös leágaztatást hová kössem?
(#) pbalazs válasza peter007 hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
A közös lesz a föld, ehhez méred a + és a - feszt.

Idézet:
„őket szépen sorba és a közös pont (ahol is a 2 tekercs találkozik) lesz a középmegcsapolás”

Itt nagyon fontos, hogy az egyik szekunder elejét a másiknak a végéhez kösd, tehát pontosan sorba. Ha véletlenül a két tekercs elejét v. végét kötöd össze, akkor a maradék két vezeték közt (amit nem kötöttél sehova) nem lesz feszültség, mert éppen kivonódik egymásból a két szekunder feszültsége. Semmi baj nem történik, csak éppen nem lesz feszültséged, pedig látszólag "sorba van kötve" a két tekercs.

Mellesleg 1 tekercsből is lehet + és - tápot csinálni, attó függ, hogy hova kell.
(#) peter007 válasza pbalazs hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Ok...de akkor csak simán sorba kötöm és kifújt? Sehova máshova csak sorba? Mert a rajzon azt mutatja hogy bemegy még a földbe is.
(#) pbalazs válasza peter007 hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Mi az, hogy bemegy a földbe?

Azt mondod, hogy van most 4 vezetéked a trafón (2 szekunder). Ebből egyi kszekunder végét összekötöd a másiknak az elejével. Így összesen 3 vezetéked lesz.

A összekötött, hívjuk ezt középsőnek, lesz a föld, a másik kettőre meg megy az egyenirányító híd.

Csatold a rajzot, úgy könnyebb lesz.
(#) _JANI_ válasza erobi82 hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Ez az alkalrész szerintem egy DC/DC konverter, mégpeig a galvanikusan leválasztó típus. Talán meglehetne próbáli helyette a NMA2415S vagy NMA2415D-t! Bár kisseb teljesítményű de lehet, hogy elég. Egyéb 5let, egy (+-)-os kapcsolóüzemű tápegység (feszültségátalakító) , ami szintén leválasztós...
(#) _JANI_ válasza peter007 hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Talán így érthetőbb lesz!? Ha jól kötöd össze hasonló értékeket kell mérned, persze a fesz értékek csak a szemléltetés miatt vannak feltüntetve. Az fesz.értékek az alkalmazott tápegységtől függenek...

trf_03.jpg
    
(#) West válasza Dióda hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
sziasztok!

kéne egy kis segítség...van egy tarfóm, aminek 35 volt mérhető az egyik szekunder tekercsén.és van erősítő kapcsrajzom, amihez jó lenne ez a feszültség.na és itt jön a lényeg.szimmetrikus tápegység kell az erősítőhöz.milyen kapcsoláss kell ahhoz, h szimmetrikussá tegyem a 35 voltot?

várom az ötleteket, elölre is köszi
(#) PCB válasza West hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Szia !

Ha normálisat akarsz akkor ahhoz olyan trafó kell.

Üdv !
(#) West válasza PCB hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
értem...akkor ráhagyom.csak azért akartam építeni vmit, mert volt trafóm, de akkor mégsincs
(#) PCB válasza West hozzászólására (») Szept 1, 2006 /
 
Szia !

Ha csak az építés kedvéért akartad csinálni, akkor meg lehet csinálni, lehet szimmetrikus tápot csinálni, csak
relative jó, és kényesebb félvezetőkhöz nem ideális.

Építés kedvéért csinálni kell, ne add fel !

Üdv!
(#) csikosgabi hozzászólása Szept 11, 2006 /
 
Sziasztok.

A mellékelt tápot szeretném megépíteni. Azt nem tudom, hogy itt milyen legyen a trafó, mert erről egy képen kívül semmi nincs. NYÁK-terve van-e valakinek hozzá? (Ha nincs, arra gondoltam, hogy Novák Gábor elküldi...)

Előre is köszönöm!

csikosgabi

tapegyseg.jpg
    
Következő: »»   5 / 54
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem