Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   81 / 274
(#) Kovidivi válasza wargapityu hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
A mélyre gondoltam. sercegés pattogás más miatt lehet.. Akksiról nem lehet semmilyen hangja az erősítőnek (kivéve, ha közben töltöd XD )
(#) lamalas válasza wargapityu hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Valszeg az akksi miatt torzit nagyobb hangeron ... egyszeruen nem birja a kraftot

Hogy miert serceg, pattog az egyik vegfok? Jo kerdes ... az ilyen hibak (amikor az egyik jo a masik nem) mindig valami turpissagra utalnak. Nincs egyik elko forditva bekotve pl.? Egyebkent azert nincs tul sok otletem, mert en ilyet meg nem tapasztaltam soha ezzel az erositovel (de masikkal sem).
(#) Kovidivi válasza lamalas hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Az akksikban azért szokott lenni erő (kivéve, ha ilyen 12V, 800mAh-s fúróakksi, ami már a végét járja)... Bár 12 volt az IC-nek még éppen elegendő, ennél több kellene... (min. 30V)
(#) Zenner hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
Sziasztok!
ma lettem kész a TDA2030-s erölködőmmel és az a baj hogy fél hangerő fölött torzít de ez alatt jól szól, de ez csak mélyet ad ki.
tápnak szimpla 34V-ot adtam, 10000µF-os kondival puffereltem és egy 470nF-os kondit kötöttem párhuzamosan a pufferrel
végtranzisztornak TIP35-36C párt használtam mert nem volt a boltban BD249-250
ja és a trafó 100VA-s

és egy 4Ohm-os 50W-os hangszórót hajtok vele

remélem tudtok segíteni a torzításmegszüntetésében

ja és a bemeneti kondi elkó, lehet ez (is) a baj? és a beentnél lévő 680Ohm-os ellenállást kihagytam mert nem szólt, de lehet azért mert a kondi után kötöttem?
és nem elé


Üdv!
kapcsolás mellékelve

TDA2030.JPG
    
(#) lamalas válasza Zenner hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Jajajajaj ... miert mindenki ezt a taparamvezerelt vackot epiti meg ha nagyobb teljesitmenyre van szuksege? Magatokat szivatjatok vele! Nem mondom hogy nem lehet megcsinalni, de minek kinlodni vele ha van egyszerubb is?

Egyebkent termeszetes hogy csak melyet "ad ki" hisz a bemeneten van egy jo kis alulatereszto szuro (22k + 33nF ill. 22k + 18nF) Mellesleg nem artana a + (nem invertalo) bemenetet (1. lab) fel tapfeszre hozni, hogy a kimeneten is feltapfesz legyen. Elkepzelheto hogy megszunne a torzitas. A bemenet pedig fogalmam sincs miert van lezarva 680ohmmal
(#) Zenner válasza lamalas hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Szia azt én sem tudom miért van lezárva lehet hogy egy kapcsolóval jó lenne némításnak
letudnád rajzolni hogy hogyan gondoltad az 1-es lábat fel tápfeszre hozni?
nagy baj ha a bemeneti kondi elkó?
és tudom hogy miért csak mélyet ad ki, ne véletlenül építettem meg
(#) wargapityu válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
a mély torzítását (magasabb hangerőnél) kompenzálni lehet a nagyobb kondival? mert most az 1000µF-os van benne... kicseréljem 4700µF-osra? az aksi pedig 12V 7.2Ah az tutkó hogy bírja mert csutka hangerőn 1-2századot mozdult el lassan a feszültség... erről az aksiról autóserősítőt is bömböltettem amúgy van egy tápegységem amit hozzá barkácsoltam, illetve még egy előző projecthez, 16voltos... de nemtom nekem ez a hangerő kevéskének tűnik amit ez tud ez az erősítő lehet hogy feszkó kéne még neki? valaki itt 30V-okról beszél kaphat ez egyáltalán annyit?
(#) lamalas válasza wargapityu hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
12V bizony nem tul sok ennek az erositonek. 4ohmos terhelesen kb. 4W-ot (vagy meg annyit se), 8ohmon pedig kb. a felet tudja csak! Szoval kellene neki meg egy kis szufla, hogy nagyobb teljesitmenyt ki tudjal sajtolni az IC-bol. Raadasul ha a hangdobozaid nem tul erzekenyek, akkor ez a nehany watt nagyon kevesnek tunhet.
(#) wargapityu válasza lamalas hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
végülis az összes alkatrészem 25V-os akkor a 24V az még határ eset kell hogy legyen, akkor azt nem is keresgélem hogy miért torzítja a mélyet nagyobb hangerőnél, ezek szerint azért mert nincs elég kakaó neki... na mindegy megprószálom 24V-al aztán jelentkezem hogy mik a fejlemények amúgy elég halk így az erősítő... szóval így amit piánóba belőne az ember hogy szóljon ott úgy szépen szól de kicsit nagyobb hangerő neki eleve a max hangerő, de ott már torzítja a mélyet rendesen....
(#) Bedy hozzászólása Aug 16, 2008 /
 
Hello!
Én is szerentnék egy tda2030-as erősítőt építeni kutattam mindenféle kapcsolási rajz után de rengeteget találtam...
Melyik lenne a legjobb:Van itt ezen a honlapon is..., sztem a hestore-ban is van egy másik ésmég rengeteg .
Valaki segítene a legjobb megtalálásában? .A tápegység milyen legyen,az is házi? Ha lehet ne túl bonyolult :yes:
Jah és még jól jönne 1 nyákrajz is a táphoz,erősítőhöz
Előre is köszönöm
(#) wargapityu válasza Bedy hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
én nagyon kezdő vok éé most csináltam meg azt, ami ezen az oldalt van, a táplálással viszont gondok vannak mert itt 25V-os alkatrészeket ír, viszont 24V-nál több kellene neki mert azalatt elég halk:S szóval végülis most 22-23V körül járatom így már elfogadható hangerőt lehet elérni vele de nem az igazi szóval szerintem nagyobb feszültségű kondik kellenének bele és olyan 36V kell neki ha jólemlékszem az adatlapján... de majd valaki jobban hozzáértő biztos ad valami kézenfekvőbb magyarázatot
(#) Bedy hozzászólása Aug 16, 2008 /
 
Ok de azért kösz :yes:
(#) Kovidivi válasza wargapityu hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Nagyobb feszültséggel nagyobb lesz a kimenő teljesítmény. egyébként miről hajtod? mp3 lejátszó, laptop, számítógép?
(#) wargapityu hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
hali! discman-ről kapja a jelet, de úgy veszem észre hogy nagyobb hangerőnél ha kiemelem a basszust (discman) betorzít, de mély kiemelés nélkül nagyobb hangerőn is tisztán szól. Nekem nagyon úgytűnik mintha nem tudná meghajtani rendesen a hangszórót gondolom ekkora feszültség miatt... csak azt nem értem hogy akkor miért nem 50V-os alkatrészek voltak írva az alkatrészlistára, mert akkor adnék neki több naftát de 25V-os kondikkal nem kaphat többet 25votnál nem? hát kezdem belátni hogy gyakorlásnak, megépítésnek jó ez az erősítő de gyakorlatilag gyenguszka pedig azthittem azért a 18W azért szól... más itt remegő ablakokról beszélt
(#) Kovidivi válasza wargapityu hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Ha jól meg van építve, és jók a hangfalaid, 18watt sokat ér :wink:
(#) lamalas hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Magyarul, ha a tapegysegben van eleg tartalek es nem esik le a feszultseg jelentosen teljes kivezerlesen sem ill. erzekeny hangszoroid vannak, akkor 18W nagyon is sok
(#) Kovidivi válasza lamalas hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Főleg egy tölcséressel, nagyonminőségi hangszóróval... Bár akkor az ember nem TDA2030-at épít erősítőnek
(#) lamalas válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Na igen
(#) wargapityu válasza lamalas hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
na jólvan azért köszönöm szépen nektek a segítségeteket amit kaptam építés közben is amúgy van egy tda7377-esem az lesz a következő projectem. véleményetek van róla? ennek már a 16V megfelelő nemde? na jó ezzel inkább átszánkázok az erősítős topikba nemideillő
(#) roland0327 hozzászólása Szept 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Vettem két TDA2030-as IC-t. Hordozható zene lejátszásra szeretném felhasználni ezt az erősítőt, és egy 6 voltos, 2700mAh-ás akksiról
menjen!

Szerintetek mindez lehetséges?
(#) WaRL0 válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Szia

Szerintem nem menne! az nagyon keves neki!
(#) lapose válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Szia! Vegyél 2db 12V-os aksit, azzal már jó lesz!
(#) roland0327 válasza lapose hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Szia!

Igazából nem akarok rá költeni
De szeretnék egy hordozható kishangfalat amit kint a haverokkal tudunk hallgatni!
De csak ez a 6voltos 2700mAh -ás akksim van.
(#) lapose válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Sajnos az nagyon kicsi a TDA2030 nem megy ilyen kis feszültségről. Ha ragaszkodsz ehhez az akkuhoz venned kell hozzá olyan végfok IC-t ami működik 6v-ról!
Persze ennek a teljesítménye is kisebb lesz a kis feszültség miatt.
(#) witti válasza Tee hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy konkrétan ezt a TDA2030A hídkapcsolást már megépítettétek? Mi vele a tapasztalat? Személy szerint szobai szubládát építenék, egy kisebb teljesítményű hangszóróval, (ami még nincs meg milyen típus lesz).
Utána olvasgattam, de többen istenítik és ellenben mások meg nem ajánlják mivel úgy gondolják nem viszi át a mély hangokat rendesen.....
Nekem épp kb.: 31Volt-om van egyenirányítva. Viszont mi van a 8ohm-al? Mi van akkor, ha a kiszemelt hangszóróm esetleg 4ohm-os?
(#) Lacika001 válasza witti hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Én nemrég raktam össze egy ilyen 2030as erősítőt
és meglepve tapasztaltam hogy a TDA7294-es ic-vel megépített erősítőmnél sokkal testesebben szól,
szerintem aki azt mondja hogy nem viszi át rendesen a mélyeket az nem épített hozzá jó tápegységet,
A hídkapcsolást 4ohmos hangszóróval ne használd,vagy egészítsd ki az ict 2 végtranzisztorral
(#) witti válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Szóval akkor jó a cuccos! És milyen hozzá a jó táp? Tennél be rajzot?
(#) Lacika001 válasza witti hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Mekkora teljesítményű a te tápegységed trafója?,ez pufferelve 31voltos?
Szerintem ehhez jó tápegység:legalább 50Wattos trafó kb22 volt effektív feszülséggel min 10000mikroF-os pufferkondi és vele párhuzamosan 100nanoF-os fóliakondenzátor.Szóval egyáltalán nem bonyolult.
(#) Steven19 válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Helló! "és meglepve tapasztaltam hogy a TDA7294-es ic-vel megépített erősítőmnél sokkal testesebben szól". Ezt én is tapasztaltam.Engem se győzött meg a 7294 látatlanba egekig magasztalt Urbános kapcsolása. Működik ugyan de a magasai és mélyei nem tudtak lenyűgözni a 4 éves 2030A vs LM1036-os erősitő-m mellett messze elmaradtak a várt eredmények. Bár lehet hogy a piezo magasak miatt voltak ezek az eredmények mert az én hangfalaimon nem tudtuk kipróbálni. Amikbe végig dómok vannak. Utána mondta a haver hogy azóta jobb lett hát nem halottam azóta ennél jobban a 7265 győzött meg, bár csak az én hangfalaimon próbáltam piezó hangszórót nem látott még. Helló.
(#) witti válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Tavaly építettem egy sztereó 2030A-s változatot, viszont akkor tápnak nem javasoltak többet, mint egyetlen egy darab 4700 mikrós puffer és egy 100n -t/multilayer került bele/ a két végfok elé. A trafómról kb.: 23V jön és ez egyenirányítva, pufferelve +31,2V.
A tietek a "SING" jelzésű TDA2030A vagy melyik a jobb? Mivel subwooferhez lesz megépítem elé az oldal kapcsolásai között található aluláteresztő szűrőt (vagy nemtom van-e más bevált low pass filter?). Illetve hangszóró védő kapcsolás is kéne bele!?
Következő: »»   81 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem