Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   80 / 274
(#) szilly07 válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Igen a TDA 2030(36 volt) kevesebbet bir mint a TDA2030A (44volt) EDE mindkettonek ez a plafon a max .
(#) Tee válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Én úgy emlékszem sima TDA2030-cal csináltuk, és bírja.
De azt mondtad, +/-12V-os tápról járatnád, az meg jó hozzá szerintem.
Én nem szenvedtem vele sokat... A nyákot megrajzoltam kézzel, nem lett rossz
Sok sikert az építéshez

Üdv!
(#) Fuli92 hozzászólása Júl 27, 2008 /
 
Én így csináltam
(#) szabi83 válasza Fuli92 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Akinek nincs egale, annak nem sokat mond ám így .
(#) jdani hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
helló. építettem egy 40W-os tda2030-as +bd249+bd250-es erősítőt, de nemigen úgy működik ahogy kén neki.
itt a rajz
Csatoltam egy kis videót is. csak a magas hangokat adja le, de az is csak, ,,pukkanva,,
(#) jdani válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
na lesz belőle valami... kezd már hangos tiszta hang kijönni, de előbb fel kell szerelnem a hűtőbordát..
(#) jdani válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
egy valami érdekeset észrevettem. ha az ujjammal összezárlatoltam a + tápot, és a bemenő jel kondenzátora utáni vezetéket, akkor tisztán recsegés nélkül szól, de nem mintha valami hangos lenne... Kb akkora teljesítményt produkált mint csak magába egy tda2030-as 14W-os erősítő. mi lehet a gond?
(#) jdani válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
a mai fényképezők képesek macro üzemmódra is. ha gondolod ezt is megteszem én hibát nem találtam első, vagy második ránézésre..
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Teljesen kivezérelni az erősítő pl. mp3 lejátszóról nem fogod tudni (számítógéppel inkább). eddig én is mindig szidtam a 20wattos erősítő csodákat, hogy milyen halk... közbe pedig az mp4 adott le nagyon pici jelet... esetleg módosíthasz a vcs-on, ha jónak látod.
(#) skynetpro hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
hát igen, az örök sláger tda2030, gondoltam nekem is kell egy ilyen.

alapkapcsolását építettem meg (ami a HE-s cikkben is van) eagle-el terveztem neki nyákot, legyártottam szépen (nem ez az első panelom)

egyből két darab készült. ugyanazok az alkatrészek, ugyanúgy beültetve; mégis: az egyik gyönyörűen szól, míg a másik csak brummog halkan.

az ic 4. lábán a tápfesznél kb. 1-1,5V-tal mérek kevesebbet, vagyis NEM a felét, mint ahogy kellene. Az oda csatlakozó diódát (ami a tápfesz felé áll) kicseréltem, de nem lett jobb. Az egész áramkör nem fogyaszt, csak 20-50 mA-t (12V táp) zárlatnak, szakadásnak többszöri tüzetes átvizsgálás után sincs nyoma.

Az IC hűtőbordán van, ez független a másik ic bordájától.

A kérdésem az, hogy amennyiben beforrasztásnál a hő kinyírta az ic-met, az vajon hasonló tüneteket produkálna-e. Másra nem igazán tudok gondolni sajnos.

Képet azért nem csatolok, mert totál ugyanúgy néz ki, mint a működő panel. (én is összekevertem majdnem) biztos hogy az alkatrészlábak jól vannak beforrasztva és a panel is korrekt.

szívesen venném egy nálam okosabb ember segítségét a kérdés megoldásában

köszi
(#) skynetpro válasza skynetpro hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
azt hiszem, megvan a megoldás

nem tudtam, hogy a tantál kondi is polarizált... nem figyeltem fel a kis plusz jelre az oldalán. nyilván fordítva kötöttem be és zárlatos lett (most nem tudom megnézni, mert nem vagyok otthon)

remélem, az ic még él
(#) bancsi15 hozzászólása Aug 5, 2008 /
 
TDA 2030-as sztereo erősítőnek mekkor hűtőfelület kell? Most készítettem neki egy 16.6*7.1-es alumínium lapot. Van egy proci hűtőm is, azt is rátegyem vagy elég ez?
(#) joey válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Hello, nekem egy 5x5 cm és 2 cm vastag borda van a sztereora és az elég, szal nem kell sztem egy olyan nagyobbfajta proci hűtőborda.
(#) wargapityu hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni mert szeretnék építeni egy ilyen(tda2030) erősítőt, mert olcsó és egyszerű egy kezdőnek... viszont 1 kérdésem lenne ami számomra fontos, valahol azt olvastam hogy ez az erősítő megy NEMszimetrikus tápról is. Nekem ez létfontosságú lenne, mert jelenleg egy 16V-os tápegységem van ami elég erős de nem szimmetrikus. megoldható-e ez egyáltalán, illetve ha nem szimmetrikus tápról üzemelne akkor is megmaradna a hifi minősége tehát a 0.1% alatti torzítás? remélem naggyából érthetően fogalmaztam és remélem valaki tud némi útbaigazítást adni egy magamfajta lelkes kezdőnek előre is köszönöm!!
(#) denes44 hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Vettem a HEStore-ból TDA2030 kitet, és a mellékelt lapon az van hogy tápfeszültség max. 24-28V.
Most akkor ez hogy van? Az adatlapban az van, hogy 36V.
(#) pixels válasza denes44 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Igen, ahogy írtad 36V egyenfeszültség kell. HEstore-ben nem tudom hogy van írva, de szerintem a trafó szekunderfeszültségét javasolják 24V ra, mert az ideális az IC-nek.

(ha az IC TDA2030A típusú, akkor mehet 44V egyenfeszültség is, ahhoz jó a 28V~ trafó)
(#) denes44 válasza pixels hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Idézet:
„14W-os hangfrekvenciás erősítő TDA2030

Ebből a készletből egy 14W-os mono hangfrekvenciás erősítőt építhetünk.

Tápfeszültésg: max. 24-28V
Áramfelvétel: kb. 1A
Méretek: 55x45mm”


Ez a szöveg
(#) pixels válasza denes44 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Érdekes így a dolog. Én nem üzemeltem a TDA2030-ast max feszültségről, kb 17V-ról járt, ami 12V~ szekunder tekercs egyenírányításával katram. Olvass vissza a topikban, hátha írnak arról, ha maximum feszültség közelében van járatva az IC, hogyan bírja a feszültséget , mert bár azadatlap tényleg 36V-ról ír, de a szöveg alapján elbizonytalanodtam

szerk: a 24V~ trafón kb 35V- jelenne meg üresjáratban, ez még mindig a határon belül van, de nem tudom az IC hogy bírja ezt. Mert ahogy a szöveget kimásoltad, biztos nem véletlenül írtak 28V-ot...
(#) denes44 válasza pixels hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Nem akarom maximumról, csak 28VDC(20VAC)-ről.
(#) pixels válasza denes44 hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Ja, ok... Azt hittem azért kérdezed, mert annyit akarsz kihozni belőle amennyit lehet Úgy igazán nem is tudom miért hittem ezt... Fáradt vagyok már, valószínű csak ennyi az indok
(#) skynetpro hozzászólása Aug 10, 2008 /
 
a tda2030av 44V egyent bír a gyári adatlap szerint...
ez azt jelenti, hogy +/- 22V (szimmetrikus tápról)
(#) MolnarG hozzászólása Aug 13, 2008 /
 
Hali!
Építeni szeretnék tda2030 asokkal egy 7.1 es erősítőt, 3 pár (első,hátsó,oldalsó) 8 ohmos hangfalat LM1036-tal megépített előerősítővel szeretném használni, a centerhez meg keresek majd valami mono előerősítőt. A fő kérdésem hogy melyiket érdemes megépíteni? Azt a kpcsolást ami itt is fenn van vagy azt ami az adatlapban van? Aszimmetrikus vay szimmetrikus tápról érdemesebb használni?
Előre is kösz
(#) wargapityu hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
sziasztok tda2030A nál a testet tehát ( - ) az ic hűtőfelületére rá kell kapcsolni? mert mintha az adatlapján azt írná hogy a 3-as lábra, azaz a testre kell lötni.
(#) lamalas válasza wargapityu hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
udv,

Nem kell kulon a hutozaszlora kotni semmit. Az ICn belul van osszekotve a 3-as lab a hutofelulettel. Erre figyelni kell amikor a hutobordara szereled az erositot (szigeteles)!
(#) wargapityu válasza lamalas hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
szia! El kell szigetelnem? rakjak alá olyan szilikon valamit? vagy ez csak akkor kell amikor már beleteszem mondjuk egy házba ahol már a ház testje érintkezhet a bordával fémesen?
(#) WD40 válasza wargapityu hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Szia! Célszerűbb már most elszigetelni pl. csillámlappal + szigetelőgyűrűt a csavar feje alá és az IC hűtőzászlója közé. Mert ha a -táp kijut a bordára, ami földelt házban van, netán a készülék közös földjén, akkor csúnyán tud égni :yes:
(De megoldás még a műanyag doboz)
(#) skynetpro válasza WD40 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
igen, a műanyag doboz jó megoldás...
...amennyiben mindenféle szép elektromágneses zajokat szeretnél hallgatni :yes:
(#) wargapityu hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
na elkészültem a 2 panellal... csk van egy kis bibi, az egyiknek alapból ilyen sercegős pattogós hangja van, mintha érintkezés hiba lenne de átforrasztottam vagy 10x az egész panelt és semmi nemtom mi lehet a baja... a másikat megcsináltam, hibátlanul szól de nagy hangerőnél a mély az torz azt kiküszöbölhetem ha az 1000µF helyett 4700µF-ot rakok?
(#) Kovidivi válasza wargapityu hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
A táp is lehet a hiba oka. Mekkoráról hajtod?
(#) wargapityu válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
tápról zúgott nagyon, akksiról próbálgattam de ez ezen felül serceg pattog, tápra vissza se merem kötni
vagy most te arra válaszoltál, hogy a jó panelomnak a mély tartománya nagy hangerőn miért torz vagy hogy miért serceg, pattog a másik?
Következő: »»   80 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem