Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   7 / 43
(#) levii válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Most néztem a SAL oldalán ott 26eFt.
Szerintem jól néz ki a cucc, kérdés hogy hogy fog szólni.
(#) mátrix válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Ne várj tőle valami nagy durranást ,ha csak nincs valmi erőműved! Mivel az érzékenysége igen csak gyenge a 89db-jével!Még a 92db-el érzékenységű hangszóró is gyengének mondható,de az már viszonylag jól hajtható!Ha egy hangfal teljesítményét 3decibellel akarod nővelni ahoz az erősítőn duplahangerőt kell adni!Mivel a legtőbb autóshangszoró igen csak érzéketlen ezért nem érdemes autóhangszórót venni!
Egy 150w teljesítményű 8ohmos 100db érzékenységű pa leszójja a sal 300as tornádót a jóbb érzékenység miatt!De sok síkert kívánok h vájjon be neked!
(#) hapro hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Most akadtam rá erre a topicra, a nyitó kérdésre kifejtem a véleményem:
Szerintem egy kutya mindkettő. Igénytelenek, és közepes minőségűek, senki ne várjon csodát tőlük, habár tudnak meglepetéseket okozni. Somogyi régi zöld peremes legnagyobb méretű hangszóró, asszem 46 vagy 56cm-es volt. Vagy 10 éve... Valahogy akkor tájt jöhetett be Magyarországra ez a márka. Ez volt a legolcsóbb és elvileg leggyengébb szériája. 1X2X1m-es dobozban alján reflex nyílással két ilyen láda kb 2-300m2-es diszkóban igencsak teljesített, hozzájuk reflex márkájú középmagasak fentről belógatva.
Két év után igaz elfüstölt az egyik zöld peremes hangszóró, de nagyon-nagyon...
A másik példa egy MNC 13cm-es szintén a legolcsóbb kategória az a bizonyos piros peremes polipropilén membrános hangszóró. Egy transmision line dobozban a maga 82 vagy 85Hz-es rezonancia frekvenciájával lemegy (ez a doboznak dícséret egyébként) 35Hz-ig !! mérés alapján. kb -3 - -5dB mellett.
Hangminősége meglepő. A magam tán 1800Ft-os ára mellett, vagy ekörül lehet valahogy....
Sokan hallgatták már és többen is megkérdezték, hogy hol van a mélyláda eldugva?
Persze csak a saját kis korlátain belül, tehát abszolút nem diszkó és koncert hangerő mellett. Azt a 30-40W-ot még elviseli, de többet azt nem szeresse. Igazán olyan 20W környékén érzi jól magát.
Aztán régen volt a somogyinak egy sárga membrános hangszórója, sárga polipropilén volt, és fekete habszivacs pereme. Nagyon rövid ideig volt kapható. (asszem somogyi volt az is..) Szóval az a 25cm-es hangszóró valami kegyetlen mit kapott a képére és nagyon sokáig (évekig tökéletesen) állta a sarat. Az is olcsó volt, aztán csak leégett szegényke és tekercselni kellett. Ez volt az a hangszóró amiről azt gondoltuk akkoriban, hogy gyilkolásra tenyésztették.
Somogyi kevlár:
30cm-es hangszóró egy bass reflex sub ládában lefelé fordítva TDA 7294 IC-vel és aktív hangváltóval meghajszolva. Fél év hallgatás után a hangszóró bemondta az unalmast mechanikailag!
A pille és a gumiperem mert annak ugye már az volt annyira meglógott, hogy alapállapotban a hangszóró vagy jó fél centivel kilógott a kosarából. Ha megfordítottam a hangszórót hogy a membrá felfelé álljon, akkor meg beesett a kosárba ugyanennyit.
Ez volt akkoriban a csúcs kategóriás somogyi hangszóró
no comment....
Egy másik somogyi kevlár.
120 literes dobozban két darab 20cm-es somogyi kevlár figyelt és hozzájuk még egy magas hangszóró. Elég nagy keresztmetszetű reflexcső, és valami brutális mély amit azok nyomtak, igaz tornáztak rendesen, mert az erőlködővel rendesen meghajszolta az ipse őket a "bemutatóra" de produkálták is magukat a majd 50m2-es szobában.
MNC legnagyobb PA hangszórója úgy 8-10 éve. asszem 56cm-es volt, alu kosár természetesen, olyan jó masszív fajta. A membrán is a feszesebb fajta volt.
Mély gyanánt ez a hangszóró volt a dobozban, egy jó nagy tölcséres magas, az Visaton volt, és középnek egy 20 vagy 25cm-es Reflex hangszóró. Közel fél köbméteres lehetett a doboz. Ezt egy 2 X450 szinusz végfokkal küldtük meg. Mikor tekerte a srác a hangerő potit a keverőn, a hangfal előtt álltam úgy egy méterrel. mögöttem volt egy ülő alkalmatosság. Ez a hangfal/hangszóró belelökött szó szerint! Nagyon-nagyon keményet szólt!

Szumma-szummárum, szerintem, nincs miért szégyenkezniük ezeknek a kínai "csodáknak". Ár érték arányuk igen jó. Kell hozzájuk egy erőmű teljesítményű végfok, és akkor minden rendben, mert az érzékenységük igen gyatra. Hangminőségük....hát azt ítélje mindenki maga.
Ja mégegy dolog, a somogyi magasaik azok valami katasztrófák. DTF? asszem DTF a somogyi "ferrofluidos" magasa, na az úgy néhány hétig produkálja magát, aztán olyan mintha elfelejtene szólni, nem hangerőre, hanem hangminőségre.....Sok darab tesztjének az eredménye ez. A kisebb magasainak meg alapban valami okádék a hangja, egyszerűen hallgathatatlanok.
na jó hosszú esszé lett. Van még a tarsolyban, de majd később.
(#) Lacika001 válasza mátrix hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Mondj egy 100decibeles érzékenységű hangszórót
ennyi pénzért.
(#) mátrix hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
100db érzékenységűt ennyiért nem mondok de a saltól sokkal jobbat tudok ami árba megegyezik a sal spa 30cm-es változatával s sokkal jóbban szólnak a saltól és az mnc-től is!
DAP MB-12
200/300W. 8ohm. 98db. 40-4000 Hz, 9900ft

DAP AB-12
300/500W. 8 ohm. 102dB. (öntvénykosaras) . 17.500 Ft

DAP MB-15
250/350W. 8ohm. 101db. 40-4000 Hz, 16.500 Ft

DAP MB-15B 300/500W. 8 ohm. 102 dB. 35-4000 Hz,
18.500 Ft

DAP AB-15
400/600W. 8 ohm. 103 dB. 35-4000 Hz, (öntvénykosaras) 27.700 Ft

(#) ngyzoli válasza hapro hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Hát szóval elmondtad a lényeget... a magas dómok között valóban a leghasználhatóbb a DT...sorozat,ez két verzióban készül,a DT a sima száraz,míg a DTF a folyadékos lenne(F,mint ferrofluid,bár hogy annak a sötétbarna ragacsnak mi köze van a mágneses folyadékhoz,arra még kíváncsi lennék!)a 12-es típusszámú még éppen jó valamire,a többi hajítófát SEM ér...azóta lehetnek újabb típusok is,én már hosszú évek óta tartózkodom tőlük.
(#) Lacika001 válasza mátrix hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
és ilyet hol lehet kapni?
(ez most engem is meglepett)
(#) goldscorpio07 hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
DP 35...
Vélemény?
Az már tuti hogy spa 4050-re adom a fejem...középsugárzónak viszont nem tudom mi a búbánatot keressek
(#) mátrix válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Lehet h engem most ezért tiltanak,mert ilyet belinkelek!Bár azért vagyunk itt,hogy segítsünk egymásnak.Galaxisdiszkosboltba!

http://bolthely.hu/galaxisdiszkosbolt/id/00304_DAP_MB-12

(#) Lacika001 válasza mátrix hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Kössz szépen
(#) mátrix hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Nincs mit!Azt viszont tapasztalatból tudom,h jól szól és szebben mint a sal és mnc mert haver tavaj csinált a 9900ft-ssal mélyládát miután előtte az spa hangszóróit ami annyira nem is szólt negyot mint ez ráadásúl kissebb a folyamatos és a meximális pillanatnyi teljesítménye is!Mert úgyebár ez 200/300W teljesítpény a 200w az ems folyamatos terhelhetőség és a 300w a pillanatnyi teljesítmény!
Ezt,csak azoknak írom akik nincsenek még nagyon képben!
(Sajnos manapság sem hangszoróban sem hangfalban sem végfokban nem lehet olyan teljesítményűt kapni ami ténleg rá van írva elvétve 1-2 nagymárkánál kigogható,de soxor ott sem anny az amenyi)
(#) mátrix hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Elnézést pár dolgot rosszúl írtsm !ems=rms s tejsítmény helyett terhelhetőséget akartam írni !
(#) mátrix hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Ami még megfízethető áron van és ténleg mínéséget képvisel az a acuss hangszorói!Csak öntvénykosaras hangszorókat gyárt kifejezetten hangosításra!Ime a lególcsobb hangszorója!Ez már classisokkal komojabb a dap hangszoróinál is!

ACCUS 12
ACCUS 12" 300W hangszóró
Paraméterek:
( Z ): 8
(300W/Rms)
(100dB)
(lengő):2,5"
(52Hz-5KHz)
(58oz)
( vas ):90.50
(Xmax):2,7
Ár: 16000 HUF
Ár: 16000 HUF

http://accus.hu/portal/modules.php?name=Asers_Shop&s_op=viewproduct...CUS_12
(#) dbase hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Ha már hangszóró rhsound:
Mély hangszóró, 12", 200W RMS, 40Hz - 5kHz, 97dB/1m/1W, 8Ohm, 5kg
Raktári készleten 10390,- HUF
Bővebben: Link
Lemezes de kitudja mi igaz belőle.....
(#) sound.man válasza dbase hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Elég sok minden. Tapasztalat. Nekem RH Sound P-1565/C-van és hallhatóan nagyobb az érzékenysége mint a Somogyinak tehát lehet hallani rajta h hangosabb (jól megmondtam ) Elvileg 250w-ot tud nah ezt is leteszteltük egy végfokkal 240w-ot tudott 8 ohm -on bírta... Még be se langyosodott. Szerintem elég jó az árához képest. Ha érdekel valakit tudok róla fényképet is mutatni. Nagyobb mágnes van rajta mint a somogyin.
(#) mátrix hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Jah igen már ezek is jó kis hangszorók!S ezeken azért már a mágnes is elég szép méretesek!Ezeknél azért hihető adatok vannak leírva!
(#) zoz11 válasza mátrix hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Olyan nagy durranást nem várok tőle, meg igazság szerint nem is nekem lesz!
Egy 300W-os erőlködő fogja hajtani a hangszórót.
Meg én nagyker áron megkaptam 13ezerért a hangszórót, szerintem annyit meg ér a cucc!
(#) sound.man válasza mátrix hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Nah meg is mutatom a képeket nehogy azt mondjátok, hogy a levegőbe beszélek itt nektek.
(#) mátrix válasza sound.man hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Én annak idején mikor vettem a pa hangfalakat még az rh sound hangfalait is néztem!Cs nem mertem megvenni ,mert semmit nem lehetett hallani roluk ezért vettem 1pár premiere xvp1520 tipusú pár pa hangfalakat amit nem bántam meg mert nagyon szépen s jól szólnak szépen aggyák a mélyeket is!Igaz a mélyládám félig gyári cs mert gyári omnitronikláda benne 200w rms teljesítményű öntvénykosaras verbon endékás zenekari hangszorók ami igen cs nagyot szól!de van 4db építettt üres láda amibe 30cm,es vágások vannak azokból 1párat megtartok amibe majd valamikr veszek mélyhangszorókat v cserélek valakivel!Ha valakit érdekel üres doboz nézze meg azapróhírdetésemet s hívjon!
(#) mátrix hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Ezeka 15 v a 12 colosak?Komoly mágnes van rajta!
(#) sound.man válasza mátrix hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Amit lefényképeztem az 15"-os.
(#) jocko hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
a d.a.p audio hangszorok sztem mnc termékek átcimkézve.lehet hogy ezért megköveznek,de leirom. nekem volt dap audio mb10-es és kritikátlan.dunaujvárosban vettem egy diszkos boltban,de hogy ezek nem pa hangszorok,az biztos.ennyi. a dizájn és a körités az mnc séma,én ettöl a cégtöl már ezt is kinézem. mondjuk milyen paraméter a cikkszám ami még a mágnesen lévö cimkén is ott van,meg hogy "wide range" speaker ,sztem ez alapból gyanus,ja és a mágnes olyan gyenge és kicsi,hogy kész csoda ha egyáltalán 50 wattal lehet hajtani. (vagy csak az a kettö volt hibás amit én vettem) vki kérdezte sal dp35-öt.minden idök legjobb rágcsálóriasztó szettje egy bármijjjen somogyiváltoval...
(#) levii válasza jocko hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Az MNC nek a mágnese lehet hogy gyenge de nagy szórása van.
Egyszer úgy elhúztam vele a monitort hogy alíg akart helyrejönni.
(#) mátrix válasza jocko hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Azt én sem álítottam ,h pa hangszoró cs azt,h a saloknál jóbb és érzékenyebb én is hallottam dap hangszóróval épített mélyládát szólni konkrétan a 9900ftossal s a sal spa hangszorójától classzisokkal szebbet és nagyobbat szól!Az mnc pa hangszorói meg kifejezetten jó hangszorók!Egyik discos haver már 5-6éve azokat nyűstöli az mnc legnagyobb teljesítményű pa hangszoróit!Gyárilag egészen 3évig full gári reflex hangfalai voltak cs valahogy a hangszorók nem bírták a terhelést.Pedig a reflex az egyik legjóbb márka!A reflexhangszorókat váltották az mnc pa hangszorók amik mai napig tökéletesen szólnak és müködnek refles mélyládába!
(#) sound.man válasza mátrix hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Valami pofás kis magasat nem tudnál ajánlani? Én somogyira gonoltam tudom tudom nem kell elmondani hogy mennyire rossz de hasonló árkategóriába valami jobb nincs? Meg vannak egész jó magasai az mnc-nek is. Erre gondoltom a somogyinál: Bővebben: Link Tudom h nem valami jó de mit szólsz hozzá?? Hallottam már ilyet szólni de eléggé piezos beütése volt szerintem.
(#) mátrix válasza sound.man hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Hát szerintem valami jó kis mnc drivert és meghajtőt vegyél hozzá azok visznylag szépen szólnak v
1,35" titánium membrános magas hangszóró, Maximális herhelhetőség 75W, frekvenciaátvitel 1,3kHz - 20kHz, érzékenység 102 dB/1m/1W, 8 Ohm, méretek: 245 x 210 x 200 mm ez sem tűnik rosznak bár ez már kicsit drágább!Most építesz ládát?A képen mutatott hangszoróhoz kéne?
(#) sound.man válasza mátrix hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Hát azt egy HD15-be szántam nem tudom mit fog alkotni de hamarosan kiderül. Valami kisebb tölcséres középmagast akarok mellé, középszerűségeket is találtam már vagyis van két mnc elclipse hangszóróm a 30 centis, egyenlőre ezek lesznek középnek nem tudom mit fognak művelni, de el kell valahogy kezdeni. Most meg valami magast is be kell szereznem. Remélem így már kisebb bulikat le tudok majd vele zavarni.
(#) mátrix válasza sound.man hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
akkor én a helyedben a képenmutatott hangszorót megcsinálnám külün mélyládának!A két mnc eclipset külön két ládába 1-1törcséres magassal elátva csináld meg ktutas hangfalaknak azok tökéletesek lesznek középmagasnak!A 15colosból egy mélyet s lessz egy komplett rendszered amivel kisebb kocsmaibulikat lazán csinálhatsz!S a mélyládához hasznájj aktívhangváltót!Elég ha 2-3eftért vesel autobavalo aktív mélyhangváltót amit tápról tudsz használni!Sokkal szebben szól mint a passzív s a frekvenciát magadnak álítod be!Háromutas rendszert nem jó csinálni még a gyári 3útas hangfalak közt is kevés a szép hangú,mert nehéz megfelelő3csatornás hangváltót csinálni!Így meg lessz egy mélyládád és 1pár kontrolládád középmagasnak!
(#) sound.man válasza mátrix hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Hát én is úgy akarom ahogy leírtad csak a középmagas láda is tölcséres. Persze, aktív váltózni fogok. A gépen tudok is, szabályozhatom hol mennyire mindent tudok állítani minden kimenetre. Remélem így már lesz olyan cuccom hogy mondjuk egy nagyobb osztálytermet bezörgesen. Végülis a mélynek egy 2x300w körüli végfok lesz ami 8ohmon tudja, a középmagasnak meg egy 2x200as quad de az csak 2x100w lesz mert 8ohm.
(#) mátrix válasza sound.man hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
A középmagasnak bőven elég lessz!Még leht,h sok is lessz!Én annó 2x80w al hajtottam az eclipseket s azzal nagyot szólt!Mivel 300rms teljesítményű a mélyed ahoz bőven elég 200w teljesítményű vég fok,mert ha a hangfal teljesítményével azonos lessz a vég teljesítménye s az megkőldőd akkor a hangszoró pár percalatt elfog füstőlni!2x150 2x200w bőven elég a 300w rms teljesítményű hangfalhoz!
Következő: »»   7 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem