Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztoros előerősítő
Lapozás: OK   2 / 3
(#) bfreak válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Hello!
Most hirtelen nem találtam, de van pár erősítős fórum itt a hobbin! Próbálj meg visszaolvasni! Egyébként csöveset vagy tranyósat akarsz csinálni?
(#) sebestyen_ferenc válasza bfreak hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
szerintem egyértelmű :
"2tranzisztoros erösítő hangkártyához"
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Máj 20, 2008 /
 
Ugy akarom megoldani, hogy a hankártyáról jövő feszultséget ami 2volt használjam fel, tehát egy 2 tranyos erösítőkéne ami 2 voltos táp. fesz-ről megy.
(#) sebestyen_ferenc válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
nem kaptam megoldást a forumban igy elhatároztam, hogy magam oldom meg egy tranzisztoros erösítő dinamikus mikihez a táp fesz nálam 2 vol enyi jön ki a hangkártyábol.
Itt a rajz:
(#) bfreak válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Hello!
Ez nem jó?

1.jpg
    
(#) (Felhasználó 5837) válasza bfreak hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Hali!


Nem hacsak nem egyszerű tranzisztoros végerősítőt akartok építeni.

Egy kérdés: miért 2 voltos táp fesszel próbáltok meg erősítőt építeni mikor a szám gépben kapásból van 12 ill. 5volt.

Üdv:Markifiu
(#) sebestyen_ferenc válasza bfreak hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
nem mert ez egy komplet végfok rajz és már irtam, hogy "kézbe vetem" a probléma megoldását.
Markifiunak már szintén irtam, hogy
Idézet:
„a táp fesz nálam 2 volt enyi jön ki a hangkártyábol.”
vagyis a sztereo jack dugaszon van a test, a táp feszültség és a jelbemenet.
Nem kell máshonét veni a tápfeszet!. A hangkártyám Realtek ac97'.
Más hangkártyán lehet több vagy kevesebb feszültség jön ki ezért tetem fel a rajzot amit el is készitetem és jól mükődik, ha valakinek kell álljon rendelkezésére.
(#) sebestyen_ferenc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
persze van nekem elektret mikim is és tudom anak taláták ki. A din.miki azért nálam job :eljen: ban megy
(#) rammeradrian hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Építettem házilag egy kültéri akkumlátoros erősítőt.
Az erősítő egy régi lemezjátszóbol van.
és van egy mikrofonom és arra lennék kiváncsi hogy hogyan lehetne rákötni.
Egyépként egy mp3 lejátszóról szól a zene
(#) sebestyen_ferenc válasza rammeradrian hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
"na ilyen nincs!" két helyt teszed fel a kérdést, már válaszoltam ott!!!!!
(#) bfreak hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
kis segítségre lenne szükségem; egy elsőszériás(még szám néküli) Sokol rádióhoz kellene pár dokumentum(pl nyákrajz) ha jól tudom gyárilag sok papírt adtak hozzá, azért kellene, mert erősítőt akarok építeni belőle
Előre is köszönöm!

DSC00358.JPG
    
(#) sebestyen_ferenc válasza bfreak hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Mégis milyen erősítőt akarsz épiteni a germániumos tranyokkal? Mikor vannak kiszajú tranyok,melyekkel jobbat lehet építeni velük! Tesék itt a rajzok a Sokolnak:
(#) Imi65 válasza bfreak hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Remélem, Te is ismered azt a viccet, miszerint:
-Milyen az Orosz HiFi?
-Egy sámlin a Szokol rádió, és mellé két súlyzó, erősítőnek.
Gondolom, ezt azért Te is viccnek szántad. A paraméterek alapján azért sejteni lehet az elérhető hangminőséget (félvezetős alapigazság: Ha egy erősítőt jónak mérsz, még nem lesz feltétlenül jó hangú, de ha rossznak, akkor bizonyosan pocsékul fog szólni). A szokol 4 tranzisztoros HF része egész biztos ebbe az utóbbi kategóriába tartozik. Egyébként volt szerencsém kihagyni az átviteli láncból a - rosszabbra talán el sem készíthető - Szovjet hangszórót, de úgy is katasztófális volt a hangja. Hasonlóan egyszerű kapcsolások - nem kőkorszaki germánium tranyókkal - sokkal többet nyújtanak.
A Szokol nyáktervét kár figyelembe venni, mert a kimenő trafótól a potiig ez húzódik, kb. 2 cm széles sávban. Gondolom, nem ilyen formára gondoltál.
(#) bfreak válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Igazad van!
Kipróbáltam és, hát elég gatya a hangja, kombinálgatni is kár(gondoltam lepkére, de az sokat eszik ezért még előerősítő is kéne) ennyi erővel már komplett erősítőt építek, csak vmi hordozható kis erősít akarok ami gyakorláshoz elég, nem is kéne bele csak hangszín és hangerő, meg egy 2w körüli hsz
Vagy mondjuk egy 417-es IC?
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Hi all!
Én is szeretnék előerősítőt építeni! Igazság szerint tökmindegy hogy IC-s vagy tranzisztoros lesz-e. Nagyon egyszerű lenne a feldata! Egy autó rádió RCA kimenetének a jelét kellene erősítenie, mert az autó hangszórói elég gyengék, és ha nagyobb hangerőtartományokba tekerem a hangerőt, akkor krepegnek a mélyet meg szinte nem is lehet hallani! Sajna az fejegységben nincs olyan menüpont hogy az RCA több jelet kapjon ill. olyan sem hogy a hangszórók kevesebbet! Ezért azt szeretném megoldani, hogy jön ki RCA-n a jel, aztán ez az előerősítő felerősítené, mondjuk egy potival lehetne állítani hogy menyire, aztán tovább az autós erősítőbe! Semmilyen hagszín és egyéb nem kell, csak egy hangerőpoti rá! Ennek a feladatnak a megoldásához szeretnék kérni kapcs rajzokat! Előre is köszönöma segítséget!
(#) Marty McFly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Ez egy 4x50W ot tudó Pioneer fejegység! A fejegység 4 csatornájára van kötve a 4 hangszóró, a két első illetve a 2 hátsó! Ezen kívül az RCA kimeneten van az autós erősítő, amiről a csomagtartóban elhelyezkedő mélyjáda működik! Az a gond hogy, az autó hangszórói nem tudják azt a telljesítményt amit a fejegység maximálisan lead, ha nem tudom maxig tekerni a hangerőt, akkor pedig az RCA kimenő jele is kisebb lesz, ezért az erősítő a kisebb bemenő jel miatt halkabban szól! Azt sem értem különben hogy ugye van egy olyan állítási lehetőség is, hogy az első vagy a hátsó hangszórók kapjanak több jelet! Azt nem értem hogyha ezzel leveszem a jelet az első hangszórókról kisebbre, akkor azok elkezdenek kreppegni kis hangerőn is! Ennek mi lehet az oka?
(#) Marty McFly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Azt tudom hogy nincs baj a fejegységgel! Az első hangszórók kreppegnek ha a faderrel állítom hogy vegyen le róluk jelet! Ezt nem értem hogy elvileg kisebb jelet kap és mégis csúnyábban szól
(#) pucer888 hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
szevasztok!
az lenne a kérdésem,hogy pontosan mit jelent az hogy egy végfoknak 0dB-es bemenet kell? eddig annyit tudok hogy a bemeneti és a kimeneti feszültség-és teljesítmény viszonya=1. milyen (egyszerűbb) előfokot tudnátok ajánlani ami lehetőleg nem IC-s, (eddig egy sem működött amit megépítettem ) és esetleg magas-illetve mély frekvenciákat is tud szabályozni?
köszi
(#) csovalek hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Sziasztok.
Először is bocs az új témáért, de csak elavultat találtam ezzel kapcsolatban.
Szeretnék kérni nagyon egyszerű előerősítő tervet amihez pár tranzisztor kellene meg néhány különböző alkatrész.
Nem lényeges csak az, hogy minnél egyszerűbb legyen.
6-9V a táp feszültség
A pc hangszóró elé kellene, mivel, ha telefonnal kapcsolom egybe, akkor nagyon halkan szól.
Köszönöm előre is.
(#) Joka válasza csovalek hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Üdv!
Nekem is ez a gondom, hogy telefonrol halkabban szol az erösitö. Ezt talaltam, de meg nem épitettem meg. Remélem ez segit
(#) csovalek válasza Joka hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Még megfontolom.
Hátha lesz jobb is.
De ez is elég jónal tűnik.
Kösz szépen.
(#) Gubán_Gábor válasza Joka hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Ez a rajz nem jó erre a célra, mert ez ha jól elolvasod, láthatod, hogy mikrofon jelének előerősítésére szolgál.
Amúgy a telefon kimenete is tökéletesen kivezérli a pc hangszórót, de még 1 nagy teljesítményerősítőt is, de ha mindenképpen akarsz előerősítőt elé, akkor google-ba beírod, hogy "preamplifier" és kapásból millió kapcsolást fog kidobni a képek között.
(#) DRoland válasza csovalek hozzászólására (») Márc 23, 2009 / 1
 
Hello!

Én jelenleg ennek építésébe fogtam bele! Egyszerű kis előerősítő 2 tranzisztorral.
(#) Moderátor hozzászólása csovalek hozzászólására (») Márc 23, 2009
 
Idézet:
„Először is bocs az új témáért, de csak elavultat találtam ezzel kapcsolatban.”


Olyan NINCS, hogy elavult téma. Ha írsz egy topikba, az felfrissül, a baloldali topiklista legtetejére ugrik!
(#) csovalek válasza DRoland hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Kösz a rajzokat, de nekem ez nem felel meg, mivel nincs 9Vom csak terhelés nélkül.
És akkora kellene, hogy beleférjen még a pc hangszóróba a sztereó változat.
(#) csovalek válasza DRoland hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Megcsináltam az előerősítőt.
Szinte könyeztem, mikor kész volt, mert oéyan szép lett.
Végül bekapcsolom és nem működik.
Babráltam vele pár dolgot és működik valahogy, de alig erősít.
Sőt inkább halkít.
Ha direktbe bedugom a hangszórót a telefonba akkor sokkal hangosabb.
Jah és, ha ösze értetek pár ellenállás lábat, vagy a tranzisztok 2 lábát akkor valamivel hangosabb, de igy is jóval elmarad az alap hangerőtől.
Mi lehet az oka?
Kérek, mindenkit, hogy segítsen.
Elég fontos lenne.
(#) Flashhun válasza (Felhasználó 5837) hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Szia. Markifiu. Eltudnád nekem ezt a kapcsolást Küldeni valami Képfájlba? Nemtudom mivel megnyitni az sch-t. Nagyon megköszönném. Szia
(#) Flashhun hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
hát sajna nem nagyon jött a válasz, Valaki nemtud adni egy egytranyós előerősítőt ?
(#) vilmosd válasza Flashhun hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Hali
Tesek: Gugli
(#) Flashhun válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
köszi
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem