Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   20 / 3965
(#) vasa válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Nyákrajz nincs sajnos, a panel készen volt a kitben..
Beültetési rajz van csak.

A fotón talán látszik a nyák, és a fűtés vezetés.
Lehet ezt soros bekötésre változtatni? (6,3V)
(#) vasa válasza vasa hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
És az áramerősséget mivel lehet beállítani 300mA-re? Vagy ha 12VDC-n marad, akkor 150mA-re?
A cső adatlapja szerinte nem lehet több.
(#) _JANI_ válasza vasa hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Idézet:
„Lehet ezt soros bekötésre változtatni? (6,3V)”


Most akkor ez hogyan is van??? Lehet, hogy a 6,3V-os fűtést te 12V-ról táplálod?:kerdes:
Ezért szeretném a nyák rajzát látni, hogy megnézzük a fóliamintát... :wow1:

Idézet:
„És az áramerősséget mivel lehet beállítani 300mA-re? Vagy ha 12VDC-n marad, akkor 150mA-re?”


Ha a névleges fesszel táplálod a csövek fűtését, akkor a rajta átfolyó áramnak is a névleges értéken kell maradnia…
(#) vasa válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Elfelejtettem csatolni a képet...

A képen egy cső bekötése van. A többi is így.
Furcsa, mert 6,3V-ról nem fűtött, nem izzottak a csövek egyáltalán... Mennyit kell várni, mire felizzik? kb. másfél perc alatt nem izzott nálam.

Ez párhuzamos kötés nem?

futes.jpg
    
(#) Stefan válasza vasa hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
csak a velemenyem szeretnem kifejteni ezzel az egesszel kapcsolatban
ha mar arulnak egy kit-et akkor mar az lenne a becsuletes ha rendes dokumentacioval meg nem ilyen 1-2 alaktresz kulonbozik meg stereo aljzat gitar erositohoz meg "kosd ossze a trafokat" futes vagy ennyi vagy annyi aztan ha rossszul tippeltel dobhatod kia csovet meg ilyen szintu okossagokkal dobnak piacra.... ennek az lenne a lenyege hogy az ember hazaviszi hetvegen beledugdossa az alkatreszeket a helyukre beforrasztja azt keszvan
errol kene szolnia egy kitnek nemde? nem arrol hogy aztan szopj vele 2 hetig. foleg ha 12E HUF
(#) vasa válasza Stefan hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Hát erre én is gondoltam, főleg, hogy mikor kérdeztem Urbán urat a részletekről, jól elhajtott. Miután megkérdezte mennyire értek hozzá...
Mondta, menjek át a másik üzletbe, ott majd lesz minden. Trafó, leírás, stb.

Na mindegy, végül is én örülök, az nem baj ha kihívás. Csak volt egy pont, amikor azt hittem, nem fog sikerülni.

De nektek nagyon köszönöm, profik, és rendesek vagytok!!
(#) Stefan válasza vasa hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
kedves segitokesz ember lehet ugytunik pont leszarja a vasarlokat csak akkor tudnam mer van boltja...
"Mondta, menjek át a másik üzletbe, ott majd lesz minden. Trafó, leírás, stb."
mernem mondtad neki hogy: kossz akkor majd ez a kitet is megveszem mashol ... ugytunik
(#) kosztadani válasza dZsordeN hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Ha egy ellenállásra az van írva, hogy 0.1 R az mit jelent? (gondolom nem azt, hogy 0,1 ohm) És mit jelent egy azután lévő százalékszám?
(#) vasa válasza Stefan hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Jól van, nem baj, legalább megtanulom a dolgokat!
(#) Stefan válasza kosztadani hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
az R ohm ot jelet tehat 0.1R 0.1 ohm
a % pedig a pontossag pl 4k7 1% 4700ohm (4690-4710)
510R 5% 510ohm(485-535)
(#) _JANI_ válasza vasa hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Ebben a kit-es dologban én is
Idézet:
„(#29632) Stefan”
véleményét osztom. :yes: De az is nagy bátorságra utal, hogy korrekt leirás nélkül nekifogtál éleszteni egy csöves kapcsolást. A csöveknek saját lelkiviláguk van! Ha erre ráérez az ember utánna sokkal könyebb velük bánni...

Igazábó a
Idézet:
„V2”
vagy
Idézet:
„V3”
-ról kellene egy fólia minta! ( )
A V1-nek 6.3Volt kell!!!
A V1-nek van soros ellenállás a fütőkőrében?

A csöveken milyen adatok találhatók? (Jólenne minden ami csak rajtuk van!)

Idézet:
„Mennyit kell várni, mire felizzik?”


Rendszerint 10 - 20másodperc elég szokott lenni...
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
[off]Lassan többet kédezek mint a kérdező.[off]
(#) _JANI_ válasza vasa hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Még lenne egy kérésem.
Megnéznéd azt, hogy a csövek belsejében az izzószálak hogyan vannak elkötve! Tudom, hogy eléggé szemgúvasztó dolog de lehet látni. Mert az ECC83-as adatlapja azt irja, hogy a tápegységet a fütőkör kapcsolási módjához kell kialakítani, párhuzamos kapcsoláshoz 6,3V,
soros kapcsoláshoz 12,6V. (4. -VVV- 9. -VVV- 5.)
Az ECC88 meg azt, hogy párhuzamos táplálásnál 6,3V kell neki. (4. -VVV- 9.; 5. -VVV- 9.)

Alaposabban megsasolva a képet amit feltettél ez a kapcsolás igencsak 6.3V-ot igényel!:yes:
[off] Hacsak nincs benne még valami trükk?![off] .
(#) KeserűCukor válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Hali!
Tda7294 ről szeretnék hajtani 4ohmos 80w os hangszórót 70w-on, de itt csak +-27V a tápfesz, a 36V-os egyenirányítottból hogyan tudok ennyit csökkenteni? Nem akarok havonta IC-t venni, amúgysem óócsóóó :S
Ha lm3886-al építem, akkor ugyanez a helyzet, az ugye 68w-ot ad le 4ohmon +-27V-os tápfesz mellett, de az adatlapban van valami értéktartomány, az még belefér, vagy ez is elszáll a 36-tól? Ez az IC mennyit disszipál maxon ? Ha kell akkor mehet single tápról is, ha úgy van valami feszcsökkentő eljárás...
A lényeg, hogy ne kelljen IC-t cserélgetnem, leadja a 70w-ot 4ohmon, na meg hogy mennyit disszipál...
A tekercs helyett lehet használni ilyen ellenállásformájú induktivitást?
(#) vasa válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Lehet, hogy még nem jeleztem, de mindhárom csô ECC83-as!
Szóval nincs ECC88... Csak elírás a doksiban. Van még pár elírás...

Amit írsz, abból az jön le, hogy nem minden ECC83-as csô f?tésbekötése ugyanolyan? Szóval meg kell nézni, hogy soros vagy párhuzamos?
Mondom, 6.3, de még 9V-ról sem csinálnak semmit a f?tôszálak!
Kb. 11-tôl kezdenek f?teni, és 12V-nál sötét vörösek.
(#) vasa válasza vasa hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Leírom, mit ír a "dokumentáció", amit kaptam:
Elôször a f?tôfeszültséget kapcsolja be. Erre kétféle váltófeszültséget is alkalmazhat. Az Ecc83 triódák f?tését két f?tôszállal úgy oldották meg, hogy egy-egy végük a csövön belül össze van kötve és ki is van vezetve.Ez lehetôséget biztosít arra, hogy hogy a f?tôszálakat sorosan, vagy párhuzamosan kapcsoljuk. A panelt ennek megfelelôen terveztük.
F?tôteljesítmény szempontjából teljesen mindegy, hogy 6.3V vagy 12.6V feszt. alkalmazunk. Ez utóbbi talán kedvezôbb, mert a feleakkora f?tôáramnak kisebb a szórása. Választást az döntse el, melyik fesz. áll rendelkezésre. A f?tôkivezetéseket a választásnak megfelelôen kell bekötni.

Hát ennyi.
(#) Stefan válasza vasa hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
en ugyebar nem nagyon melyedtem bele ebbe a temaba veletek de most ugy feltunt egyket dolog
3 cso ugyanolyan? a kepen egy kulonbozik.... a leiras mit ir errol? a futeshez meg VALTOARAM kell azzal csinalod? csakmer itt a taptervekbe stab ic meg mittomen mivelel volt a futes rajza
futes kivezeteseit meg sztem merd le ameiknek nagyobb az ellenallasa gondolom arra kell kotni a 12-t ameiknek kisebb arra a 6ot
(#) KeserűCukor válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Valaki nem tud segíteni?
(#) _JANI_ válasza vasa hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Soros kapcsolása az ECC83 fűtésének:

4. - 5.
9. = NC (nincs bekötve)


Párhuzamos kapcsolása az ECC83 fűtésének:

4. - 9.
5. - 9.


Én ezt néztem ki a cső adatlapjából.
Van elég energiád (teljesítményed) a csövel fütéséhez?
(#) szabi83 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
akkor vegyél tda7293-t, de ekkora feszre 8 ohmossat kell tenned így is...
4 ohmos terhelést nem bírja ekkora feszen..
(#) vasa válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Igen, szerintem jól látod...
Tehát ha sorosan kötöm, (4-5) akkor lehet 12V?
A fűtés egy 40W tápről megy.

Még régebben kérdezted milyen feliratok vannak a csöveken: 815093, és az ECC83 típusjel.
(#) benito válasza dZsordeN hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Sziasztok! Én még csak most megyek nyolcadikba és akkor tanulnánk az elektromosságot de már fizika szakkörön megtanultam a dolgokat és már régóta érdekel minden amibe áram megy és most szeretnék építeni valamiféle erősítőt ami elemről működne. Mint pl.: egy magnó ami elemről is megy. És pl.: egy magnó szintű hangerőre gondoltam. Ehez szeretnék segítséget kérni hogy egyáltalán lehet-e ilyet csinálni és ha lehet akkor hogy? Egyszerű, nehéz? Előre is kössz! Ja és nem akartam dzsorden válaszoloni csak nem tudtam máshogy arni a fórumba és ezért bocsee!
(#) KeserűCukor válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Hi!
Ha jól értelmezem a grafikont, akkor LM3886T +-35V környékén leadja a 68w-ot kb, 40W disszipáció mellett...
Ez ha mind igaz, akkor pont jó lenne a 80w-os hangszóróhoz a 105W-os trafóról...
Jól értelmeztem a grafikont avgy ennyitől kifing az IC?
(#) zaik válasza benito hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
szia,

ez igazán örvendetes, hogy már ilyen korán elkezdtek érdekelni ezek a dolgok. az elektromosság csak 8ban jött elő.. ? mindegy. öregszem Nos, először is lapozgasd át sűrűn a fizika TKt, de tényleg, nem ciki, a Mozaik egész jó..
Aztán kicsit nézz szét neten, hogy milyen megoldások léteznek NYÁK gyártásához...
Erősítőt szeretnél? (miért mindenki azt akarja először..? vicces) Tudom javasolni ezt, egyszerűnek tűnik.
De aztán csak okosan. Per pill ennyi okosat tudok írni...
És nem kell elénzést kérned, csak így tudsz hozzászólni a témához.
(#) szabi83 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
~64W, 30W-t disszipál +-35vdcnél.. 8 ohmon term..

~80W, 60W-t disszipál +-35vdcnél.. 4 ohmon..

mind 2nél thd=0.1% jobb sokkal, mint a tda

üdv
(#) KeserűCukor válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Tda-k gyöngyszeme szerintem a 2030, a többi valahogy nem tud meggyőzni...
Ez meg csak 500ft-val több, de mégis sokkal jobb, na meg sima tápról is megy... Vicc... Ilyen kaliberűeknél ez ritka...
(#) szabi83 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Idézet:
„csak 500ft-al több”

szentem olcsóbb és talán még jobb a tip tranyós..
ha a végtranyó elszáll akkor is csak max 600
Ft a kettő, de ha ic-st csinálsz ott más árral kell számolni..

Idézet:
„na meg sima tápról is megy... Vicc... Ilyen kaliberűeknél ez ritka...”


ezt honnan veszed??
a plussz és a negatív fesz össz értéke nem lehet több 84VDC-nél vagyis max +-42VDC lehet...

lm3886.JPG
    
(#) KeserűCukor válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Amugy néztem a VF2 24V ac-s verziot is, az 4ohmon kb 100W-ot ad le, a készítő azt mondta felét disszipálja...
Ez azt jelenti, hogy 70W nál összesen 105, ez nekem pont kapóra jönne, de hogy lehet ezt így belőni, hogy max annyit adjon ki...?
Ja amugy 80w sub, annak 70W nem sok? legyen inkább 60? esetleg kevesebb?

7.jpg
    
(#) szabi83 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
milyen mélynyomó ? attól függ..
meg a ráengedett hangerőtől függ a leadott telj. is
(#) KeserűCukor válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Hangszóró2000 termék...
Ha25 braun, shalafi számolt hozzá 62l-es ládát, reflexszel...
ELég jó az átviteli görbéje is, sőt... 90dB
A hangszóró maga 100/180w, de ő azt mondta így 80-at tud, korrekt mert nem kamuzik többszáz wattokkal, csak azt írja, amit le is ad...
Meg érdekes, hogy itt a legnagyobb hsz is csak 100W, de 31 cm, máshol 250W nál kezdődik, aztán 20-25ös a hsz...
Engem nagyon meggyőztek
Én a másodikat csinálom... 4ohmos változattal

sub.jpg
    
Következő: »»   20 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem