Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   6 / 59
(#) Skori válasza Matt hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Szerintem kb. 1 perc kipróbálni..... és utána már tudni is fogod választ.
(#) Skori válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Végülis a nyákot meg ki lehetne könnyíteni, hogy olyan legyen mint egy öntött küllős motorkerékpár kereke.
Csak ár kéne alakítanom az áramkört, hogy el bírjon látni árammal vagy 10db (smd) ledet.
(#) L_Maqvus hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
És led helyett nem lehetne mondjuk szikrát képezni? Nemtudom mekkora lenne az áramfelvétele, de a villodzása sokkarta jobban illene egy gyertyához.
(#) zolee1209 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Idézet:
„Az "1J" nem tudom pontosan hogy mi, de valószínűleg a kondenzátor anyagára vagy gyártástechnológiájára utal”


Szerintem csak lemaradt (vagy nem vette prst14 észre) a "pont". Szóval a kondin ez van: .1J63

Ez annyit tesz, 100nF/63 volt, a "J" a tűrés, amit viszont én nem tudok, hogy hány % , talán 20, vagy 25?!
(#) moltam válasza L_Maqvus hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Gázgujtó magasfesz generátora A gyertya közepén a szikraközzel.A gond az hogy rontja a szemet és tul nagy az áramfelvétele.
(#) L_Maqvus válasza moltam hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Pl a plazmalámpa nem rontja a szemet? Pl nagyfrekvenciával nemlehetne szikráztatni a vezetékek között?
(#) prst14 válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
igazad van a pontot nem vettem észre...nagyon köszönöm!
(#) prst14 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
hálás vagyok neked is!
nagyon köszönöm!!
(#) moltam válasza L_Maqvus hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Az iv uv fényt bocsát ki.1V is lehet nagyfrekis de ettől még nem lesz iv szerintem.kV ok kellenek.A freki mindegy de minél nagyobb a freki annál nehezebb észrevenni hogy nem folyamatos.
(#) prst14 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
még annyit kérdeznék hogy a 4 színnel és a körrel jelölt pontokon ott van e forrasztási pont vagy azok áthidalásokat jelentenek?
(#) sprofan hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Azthiszem talátam olyan ledet amit keresünk: Bővebben: Link
Leírás alapján ez az, vagy itt van még 10db-os kiszerelésben, mert a fentit már elvitték: Bővebben: Link
(#) prst14 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
+ sajnálom de már nem tudom módosítani az előzőt...
azt értem meik a collektor stb... de azt nem hogy akkor most meik láb hova kerül...
próbáltam kiskubizni
mellékeltem 2 rajzot ,jó lett e?

3.GIF

2.JPG
   
(#) MolnarG válasza prst14 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Ahol két vezeték keresztezi egymást és nincs gombóc ott nincs összekötés. A tranzisztor lábait nem tudom miért jelölted meg, de ezek a kérdéseid nem ebbe a topicba valóak hanem ide
(#) prst14 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
és az nem jó ha a közepénél megblankolom a vezetéket és oda forrasztok?
muszáj 2 vezeték darab?
(#) Hujikolp hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Elnézést a késésért, volt még egy kis dolgom. És akkor a képek:

képek.rar
    
(#) prst14 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
1-es emitter,2-es kollektor,3-as bázis
akkor ez a helyes sorrend ugye?
ha minden igaz 5 perc és test
(#) prst14 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
No ,kész...hány V-ot adjak neki?
azt olvastam ezelőtt hogy 5V meg izé meg ecet...de 9Vot adhatok neki?vagy inkább maradjak 5V-nál?
köszi hogy válaszoltál és segítettél ,és nem osztottál úgy le mint fentebb nevén nem nevezett alak...
am szerintem ha a témával kapcsolatos nyugodtan feltehetem itt ,ha meg nem így van majd a Adminok leoltanak hisz ez a dolguk!
köszönök mindent!
(#) prst14 válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
neked is köszönöm a választ!
(#) Hujikolp válasza prst14 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
A 9V-ot nem javaslom így, ha 15k bázis ellenállásod van, ha mindenképpen 9-ről szeretnéd, akkor nagyobb kellene oda neki.

Nekem a kapcsolás ment 3V-ról is, próbának az is jó. CR2032-es elemet rá, és legyen jó közel a secunder. Ha világít akkor mindent jól csináltál, de azért előtte hidegben nézd át a kapcsolást, biztosra, hogy minden a megfelelő helyen van-e Én csak 6V-ig mentem el, nem próbáltam ki 9-el.

köbzoli: magasságra, egymás fölött 6cm?

Ha nem kötöd össze a secunder oldalt, és feljebb viszed mint 6cm, és játszasz a magassággal és a tekercs-el, széthúzod egy kicsit, összetolod őket, akkor még feljebb is mehetsz, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Én 10cm-ig elmentem
(#) huba hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Mostmár nekem is van egy működő prototipusom. A tekercseket kell még tökéletesíteni.
(#) bubuc17 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
heló az első elmélet "mármint a fazékmag" elég rossz hatásfokú erre a célra.(ezért is nem jó) mert erre a frekire ez a legjobb +a hatásfoka is az egyik legjobb de ez azt is jelenti hogy nagyon kicsi a szórt mágneses tere!!ami itt kéne!erre szerintem az E magnak lenne a legnagyobb szórt mágneses tere tehát azzal lehetne távolabb juttatni a villanyt.. javítsatok ki ha nem így van mert még tanuló vagyok, és ez az én elméletem..
(#) mex válasza bubuc17 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Fél fazékmag már jó lehet.
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
És szerintetek jó lehet egy ilyen nyák a pohárba ?
és az adó részt is ugyanilyen "tekercs"- el és hasonló
nyákra felépítve teljesen egyező frekvenciát lehetne elérni (talán még az adóba tenni kéne egy trimmerkondit
a pontos beállításhoz?

GYERTYA.pdf
    
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Vagy inkább ez ?
(#) Hujikolp válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Ez már jobb, mint az előző :yes:

Az elsőnél elkötés van, nem a kondira kell kötni párhuzamosan a LED-et, és erre sorosan a Diódát, hanem a kondit sorosan a tekercsel, (kondi 2 végén a tekercs 2 vége) és erre párhuzamosan a "LED - Dióda" sort.
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Végig néztem mind a 14 oldalt ,de nem olvastam sehol hogy nyákon kialakított (maratott) tekercset valaki
próbált volna , Egyébként skori kapcsolását akarom vele kipróbálni .
(#) Matt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
hai!

Hogy értél vele el 6cm-t? Valamit módosítottál a rajzon? Akár mit csinálok vele, nekem csak 3 cm a maximum. Milyen tápot használsz? Nekem az albiban csak egy Nokia töltőm volt ami terheletlenül 9,8 V-ot ad les.

Előre is köszi!

Bye
(#) Matt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Hal!

BD 139-et használok, nem tudom mennyit jelent, én fóliakondikat használok, meg a tekercsnek sima vezetéket használok, mint amilyet Huba is használt.
(#) dbase hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Következő dolog meg az lesz ebből az egészből, hogy bicikli küllőre rá lesz rakva a led a 2 menettel együtt, és mellette meg ott lesz a váz villához fogatva az adó rész. Semmi mechanikus kapcsolat és mégis világít majd a forgó kerékben a led
(#) Frankye válasza dbase hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Voltak hasonló próbálkozások...
Következő: »»   6 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem