Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   8 / 174
(#) Imi65 válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Valaha a Videoton (a '60-as években) így készítette el a NYÁK-ot. Aztán lakkozta inkább.
(#) szucsy3 hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Sziasztok!

lenne egy kis gondom egy Stabilizált 12V-os tápegységgel! az a gond, hogy amikor rákötöm a hálózatra, bemegy rá a 13,5V váltó a transzformátorról, és a kimeneten le is jön az egyeniránytott 12V-os feszkó ( ventilátort hajtja), de a (-) ágban lévő LM7912-es stabilizátor IC elkezd erősen melegedni, és a Ventilátoron eső feszültség lassan kezd csökkeni( kb: 200mV\perc ..gondolom ez az IC melegedése miatt van).

véletlenül fordítva forrasztottam be az elején ezt az IC-t ekkor kicsit szagot eresztett! De gyorsan lekapcsoltam feszültség alól, és megfordtottam helyes irányba! ( gondolom ez közrejátszhat a melegedésében). rem. ha veszek uj IC-t akkor megoldódika gond...

a segtséget lőre is köszi!

rem. érthetően fejeztem ki magamat

üdv.
(#) kaqkk válasza szucsy3 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
A 78xx 79xx -es stab ic-k szinte sosem viselik el a
hibás bekötést !
(#) szucsy3 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
akkor a veszek egy ujjat, akkr megoldódik ez a gond??
rem.
(#) kaqkk válasza szucsy3 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
99% az esély ,ha a panel jó !
(#) xadaiy hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Egy dualmono felépítésű erősítőt készítenék, de a huzalozás kivitelezése nem teljesen egyértelmű számomra.

Mellékekel egy képet, hogy nagyjából hogyan képzeltem el. Fémházba lenne szerelve, kettős
szigetelést nem nagyon szeretnék, védőföldet rákötném a házra.

Kérdéseim a következők lennének:

1. A két csatorna táppuffereinek földjét össze kell-e kötni?
2. A bemeneti csatlakozók földjét hova vezessem? (házra+előfok bemenet?)
3. A hangfal földje hova menjen? (adott oldal táppufferének földje?, házra?)
4. A végfok és az előfok közötti jelvezeték árnyokálását hova célszerű bekötni?

előre is köszi mindenkinek a segítséget
(#) xadaiy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Köszi!

És a bal és jobb oldali test az összekötésre kerül a bemeneten?

engem igazából KD mester B5 erősítőjének dual mono huzalozási rajza zavart meg kicsit.

Mert ott ha jól értelmeztem, a két táp nincs összekötve, és a házra csak a bemenő jel testje megy. Vagyis számomra nem teljesen egyértelmű a hangfal bekötése sem.
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
bocsánat, én annyit fűznék hozzá, hogy érdemes lenne a kisjelű bemeneti csatlakozókat elszigetelve szerelni, és inkább az előfokhoz testelni, nem a házhoz, mert az nincs kapcsolatban a testtel, csak a védőfölddel. Érdemes lenne egy 100 ohm 1 w-os ellenálláson át közösíteni a házat és a védőföldet, (a csillagpontot és azt a helyet ahol a házra csatlakozik a zöldsárga ér!) a 100 ohm magas ellenállás ahhoz, hogy földhurok legyen, és így nem kéne elszigetelni a csatlakozókat!.

a bemeneti előfokot (különösen a lemezjátszó előerősítőt - ha van!) érdemes fémdobozba szerelni, a fémdobozt a csillaghoz testelni, természetesen a fokozat testjét is, de azt a dobozon belül!

Én a magam részéről sikeresen használom a VIDEOTON TV tuner dobozát! Kicsit órmótlen, de legalább az árnyékoló dobozzal nincsen gondom!


Matthew voltam

Köbzoli, ha ez így nem jó, jelezd. nekem bejött.

Én jobbára kettős szigetelést használok

Az én erősítőm egy roncs rádió fakávájában foglal helyet!

Ott nincs ilyen gond.
(#) xadaiy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Köszi, már értem.
De akkor elvileg a két csatorna test pontját se kell összekötnöm, így teljesen független lenne a kettő.

Az előbbi hozzászólásomban a házra kötött test az a KD mester-féle huzalozási rajzra vonatkozott.
(#) Gyurix hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
sziasztok készítettem egy tápegységet jó is lett anni a problémám, hogy amikor a nyákot terveztem arra figyeltem, hogy a kondik teste ne írjen össze de azt már nem figyeltem,hogy a graetz testéhez ne érjen hozzá és hozzá ér a kondi teste azt szeretném kérdezni, hogy ettől lehet e baja a tápegységnek hosszú távon?
(#) Imi65 válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Gyurix, Proli007 már leírta Neked erre a felvetésedre a választ! Ne tedd fel ugyanazt a kérdést többször.
Ui: Ha Proli007 mondja Neked, akkor meg főleg ne.
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
a 100 ohmot pont azért tettem bele, hogy ne legyen fölhurok! így nem rövidzár! nincs nagyobb áram, nincs indukció ami áttranszfomálná az 50hz-t
e,mellett nem kéne szigetelten szerelni a csatlakozókat.
Ezt láttam már gyári erősítőben, gondoltam a védőföld kontra test kérdést is meg lehet kerülni így

a 100 ohm túl magas impedancia ahhoz hogy földhurok alakulhasson ki.

Üdv. Matthew


Nem vitatkozni akarok, csak egy dolgot több oldalról is meg lehet közelíteni!
(#) DuMatyi válasza DuMatyi hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
...és ha jól tudom, akkor a pc plus erősítő= brummos gondot is a földhurok okozza. az ÉV I-es pc táő és a másik ÉV I-es erősítő közti földhurok!

Javíts ki ha tévedek!

most már elbizonytalanodtam az alapvető dolgokban is!
(#) Gyurix válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
de, hogy csináljam, hogy ne érjen hozzá? nem szeretnék új nyákot készíteni.
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
nem tudom, de van egy elméletem.

Ugye minél bonyolultabb valami, annál nagyobb a meghibásodás esélye.

Márpedig az életünkben szereplő berendezések egyre bonyolultabbak!

Nem létezik egy olyan mennyiség, vagy szám (bonyolultsági fok) mely felett kézbentarthatatlan az egész?

(A határéréték-számításból kölcsönözve... n tart a végtelenhez, minden határon túl nő, én meg becsavarodom... )

remélem érted mire gondoltam, ámbár a kérdésemre nem kaptam választ

tehát: az is fölhurok, és jól gondolom-e hogy ez megoldás?

így két legyet ütünk egy csapásra nem kell szigetelni, megszűnik a földhurok és mindenki happy!

ja másik megoldás: a kritikus I. év-re csatlakozó bemenetek trafós leválasztása, ámbár perverz egy kicsit...

A videoton tvkben a magnókimenetet korrektül leválasztották. kistrafóval

Matthew
(#) Imi65 válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Fogasd fel a doboz aljára, és vezetékeld a NYÁK-ra. Akkor nem "helyben "melegszik.
(#) Gyurix hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
ok kössz a segítséget
(#) xadaiy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
OK!

Még egy kérdés felmerült bennem. Ha van bemenet választó is (mondjuk 3 szteró jelforrás), akkor a bejövő jobb oldalak (ill. bal oldalak) testjét össze lehet kötni?

Az már körülményes lenne, hogy az árnyékolást is kapcsoljam...
(#) xadaiy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Ok! Köszi mégegyszer!
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Hello!

Halvány emlékeimben dereng, hogy valaha volt egy végfok, ami szimmetrikus bemenetű volt, és 1,55V érzékenységű. (+6dB)

Érdekes, hogy ma, amikor zaj szempontjából sokkal nagyobbak a minőségi követelmények és áramkörileg egyszerűbben kialakítható lenne, nem szimmetrikusan vezetik a jeleket. A kutya nem foglalkozik vele. :no:

üdv! proli007
(#) Gyurix hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok ez a tápegységem van (melléklet) és egy 2x12v-os 2x6,67A-es trafóval kötöttem össze és megmérem az egyik ágat a - mértem meg a + ágat nem néztem és 16, valamennyi ampert mértem ennek így kell lennie?
(#) proli007 válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Hello!

Főleg, ha az ember értené, mit mértél, hogyan, és mit kérdezel! :no:

üdv! proli007
(#) Gyurix hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
ampert mértem a tápegység egyik ágán és a trafó 6,67A-es mégis 16 ampert mértem ennek így kell lenni vagy valami gubanc van?
(#) szamóca válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Nem feszültséget mértél és 16VDC-t? Mert az 12VAC esetén normális érték. Az amper az áramerősség mértékegysége, a feszültségé a volt. Áramot sorosan, feszültséget párhuzamosan mérünk.
(#) Gyurix válasza szamóca hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
én ampert vaqyis áramerőséget mértem ezen a tápegységen így tápegység mellékletben.
(#) mex válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Sikerült elkövetned a legelemibb hibát! Áramerősséget a terheléssel (fogyasztóval) sorosan kell mérni! Jelen esetben a tápegységet az ampermérő alacsony ellenállásával rövidrezártad és ezért mértél ekkora áramot.
(#) Gyurix válasza mex hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
de akkor a számítógép tápegységnél mért tudtam így megmérni a 16ampert aminek tényleg annyinak kell lennie?
(#) mex válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
A sztg tápegységnek működésbe lépett az áramkorlátja ezért maximalizálta a kijövő áramot. A helyedben örülnék neki,mert ha túllépi a 20ampert azóta a műszered is füstölgő bűzös(amperszagú) szemétkupac lenne.
Javaslom,hogy olvasd el a kezdőknek szóló,legalapvetőbb mérési metódusokat itt az oldalon a cikkek között....
(#) Gyurix hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
ja szoval azért mértem annyit mert a tápegység terhelés alatt volt?
(#) Gyurix hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
el tudnád ezt a linket küldeni ahol a mérések vannak?kössz
Következő: »»   8 / 174
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem