Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC VGA -> TV Scart
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Dec 29, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 9
(#) Geezer hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
ja igen, bocsi!
találtam egy oldalt, ahol jó pár kábel között vállogathatunk: www.electropark.hu ....na most itt találtam egy VGA - YUV átalakítót(ha jól gondolom a YUV megfelel az RGB-nek), meg találtam Scart-VGA átalakítót is...egy bökkenő van: ezek a kábelek szerintem csak a VGA felé viszik a jelet(vagy tévednék?), nekem pedig fordítva kellene....

http://www.electropark.hu/webshop/kellekek/kabelek/3-rca-15-polusu-...l.html

http://www.electropark.hu/webshop/kellekek/kabelek/hdd-scart-adapter.html
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Szerintem vett egy VGA->PAL konvertert.
Vagy megtalálta ezt a kapcsolást: Link
Bár ez sem tökéletes, csak némely régebbi kártyával és egy spec tweak programmal megy.
(#) Geezer válasza Action2K hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
találkoztam ezzel a kapcsolással is, amit mondasz, de nem tudom lett volna-e hozzá türelmem....mindenesetre már tudom, hogy nem jó
(#) Geezer válasza Action2K hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
illetve lett volna türelmem, ha egyértelműen tudom, hogy működőképes
(#) Action2K válasza Geezer hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nem, az sem ugyan az!

Erről pedig itt írtam: Bővebben: Link

Higgyétek már el, hogy egy sima kábel, meg esetleg pár kis IC nem oldja meg a dolgot!
közel 10 éve foglalkozom ezzel a szakmával.
(#) Geezer válasza Action2K hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Ti mit szóltok hozzá? működhet ez a 2 kábel? mármint vga-ból scart-ba visz jelet? vagy erről a boltosokat kérdezzem?
(#) Action2K válasza Geezer hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Az új szabványú HD Ready ill Full HD tévékhez való. A számítógép videokártyájának támogatni kell a HDTV funkciót. CSAK akkor jó!

A Te laptopodhoz ez kell: Link
És ezt használtan 13000-ért akarta adni.
Itt van újban hasonló :Link
(#) Geezer válasza Action2K hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
ííjjj!!! b****a meg! szép áron van.... de azért köszi a tájékoztatást....és van esélye annak, hogy én egy ilyen áramkört házilag elkészítsek? mennyire bonyolult ez?
(#) Geezer válasza Geezer hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
szívesen neki is állnék megcsinálni, ha azt mondod, hogy van ilyen és ilyen kapcsolás, megoldható a dolog....
(#) Geezer válasza Action2K hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
ja értem...ezekben a kábelekben nincs is semmiféle kütyü, azt hittem biztos van a vga dugóban egy kis áramkör... akkor ez a kábel csak simán átviszi a vga-ból a megfelelő jeleket a hdtv-be, amit persze a videokártyának ismernie kell...jól mondom?
(#) Action2K válasza Geezer hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Így van!

Egyébként meg egy korrekt VGA->PAL konvertert nem hozol ki házilag 1-2 ezerből, csak sokszorosából. De nem is kell, erre ott a gyári. De mielőtt megvennéd, nézd meg a képminőségét akinél csak tudod. Egyszer csinálok majd képeket róla.
(#) Geezer válasza Action2K hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
"egyszer csinálok majd képeket róla"....neked van ilyen konvertered? nagyon hálás lennék, ha csinálnál róla pár képet belülről....
(#) Geezer hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
felmerült bennem az az ötlet is, hogy ezt meg lehetne oldani például egy dvd lejátszóval, amin van digitális kimenet...de nagy az esélye, hogy ez egy dvd rekorderrel működne, mert biztos, hogy az veszi a bemenő jeleket is...csak hát szerintem egy dvd felvevő még használtan is drága lehet....viszont, ha lenne olyan beltérim, amin van vga, azon talán működne a dolog(ha veszi a bemenő jelet is), beltéri antennát pedig lehet olcsón túrni német lomosoktól....létezik beltéri vga aljzattal?
(#) Geezer hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
illetve az én beltérimen is van egy rs232c jelű papa dugó, gondolom ez digitális...tudom én őt hasznosítani? (9 pin-es, szerintem ez is egy vga szabvány lehet)
(#) Action2K válasza Geezer hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Szia!

Az RS323 csak a beltéri szoftverfrissítésére van! Soros kommunikáció.

Még nem láttam olyan DVD cuccost amin VGA bemenet lenne. Nekem is csak olyan média player-em van amin a VGA csak kimenet, hogy PC monitorra is köthető legyen.

Képeket csinálok majd.
(#) blajos válasza Action2K hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Hali!

Nekem sikerult ~nulla hozzaertessel es regebbi fajta radeon kartyaval meghajtani a TV-t http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/ leiras alapjan. Az alapanyag kb. 1000 forintbol kijott (vga csatlakozo, 3.5-os sztereo jack dugo, 100 Ohm-os ellenallas, scart csatlakozo es 2 meter kabel.)
Mivel a kabelen szaladgal nemi interferencia, ezert a bal es a jobb also sarokban alig eszreveheto kek es zold folt van, ezt leszamitva nagysagrendekkel jobb, mint az S-videon erkezo jel.
A regi radeon kartya pedig ki tud adni 50Hz-es interlaced jelet es CSync-et.

Minden jot,
Lajos
(#) Action2K válasza blajos hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Szia!
Azért Te nem VGA-PAL convertert építettél egy ezresből, hanem csak az eltérő formátumot gyárilag lekezelni tudó videokártyához adott, vagy opcionálisan járó kábelt. De ez nem jó a sima, csak VGA szabványt támogató kártyákhoz. Egyébként nekem egy Matrox G450-em van ami Dual Head-es, s szintén tudja ezt, kaptam is gyári kábelt hozzá.
(#) Geezer hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
időnként még azért foglalkozok a témával, bár kevés rá az időm...találtam több IC-t is és ezekhez kapcsolást, ezekkel működnie kellene...

Bővebben: Link

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Action2K válasza Geezer hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Szia!
Mindhárom kapcsolás csak akkor működik, ha a VGA kimeneten az videojelszabványnak megfelelő RGB megy ki.
(#) augur9 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Nem tudom, kinek mit er meg a dolog, de keszen kapni ilyen atalakitot VGA -> S/kompozit videora. USB-rol kapja a tapot, van sajat menuje, amiben allithato a meret, pozicio, szin, nemtudommi, es AFA-s arban nincs egy tizes az egesz. 1024x768-ig kifogastalanul mukodik.

Items ITV900 a neve, siman kapni szinte barmelyik nagyobb szamtech. nagykerben. En a Demandnal vettem, de eBolt, depo.hu, argep.hu, mindenhol van.

http://www.ebolt.hu/common/mid_img/5/5itv900.jpg
(#) Kicsi Vezér hozzászólása Márc 5, 2009 /
 
nem tudtok segíteni abban hogy hogyann lehet azt meg csinálni hogy van 1 vga kábelem és azt át alakitani rca ra??? aki tud kötés razot az külgyön PLS.
(#) Action2K válasza Kicsi Vezér hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Szia! Erre gondoltál?
(#) Kicsi Vezér hozzászólása Márc 5, 2009 /
 
ahha nagyon szépen köszi anyira szeretem az erekronikát ahhoz képest h 12 éves vok
(#) Moderátor hozzászólása Kicsi Vezér hozzászólására (») Márc 5, 2009
 
Mi viszont nem szeretjük azt a fajta igénytelen írás- és kifejezésmódot, amit használsz. Szíveskedj ezen változtatni (chat-es szlengek totális mellőzése, durva helyesírási hibák elkerülése, stb.), ha a jövőben is aktívan használni szeretnéd az oldalt.
(#) FlashJimmy hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok.
Egy ismerősömnek szüksége lenne egy olyan készülékre, amivel a notebookot a TV-vel összetudja kapcsolni, megpedig a vga kimenetet a tv scartjával.
Van ilyen készülék, lehet ilyet kapni.Tudom,hogy lehet építeni is, de fontos lenne a kész, kereskedelm forgalomban is kapható, mert a cégének kellene.
Vagy találtam egy kábelt aminek az egyik vége scart a másik azthiszem vga.Ezzel is meglehetne oldani,vagy a kabel magaban nem elég?Nem értek az ilyen tv-pc cuccokhoz, csak megígértem,hogy segítek neki.
A kábel képét csatoltam.
Köszönöm a segítséget.

17520.jpg
    
(#) Action2K válasza FlashJimmy hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szia! Ez a kábel csak a HD kompatibilis laptop-TV nél működik. Egyéb esetekben kell egy 10-15 ezer forintos konverter. De igazán csak film képek, és nagy feliratokat tartalmazó prezentációkra alkalmas.
(#) FlashJimmy válasza Action2K hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Az a konverter talán meg is felelne..., talán még a kábel is...
Hol lehet ilyen konverter kászüléket kapni?
(#) Action2K válasza FlashJimmy hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Pl.: itt.
(#) bbb válasza FlashJimmy hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szia!

Én a madarasteszkóban láttam 13-15k forint körül. Az enyém is eladó 10-ért... (csak nem scart jön ki ezekből, hanem kompozit - RCA -, vagy S-Video, esetleg RGB, de ez már tényleg egy párszáz forintos alkatrész, amit bárhol kapsz)
(#) slave557 hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Valaki próbálta már ezt?
Következő: »»   3 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem