Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Minden, ami modell
 
Témaindító: H.Viktor, idő: Nov 28, 2007
Lapozás: OK   44 / 90
(#) Creans válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szia !

A te motorodon egy u.n. fix karburátor van - ebben az esetben nincs szabályozási lehetőség üzem közben. Tehát maximum fordulaton üzemel (vagy előre beállított fordulaton) ezeket a mocikat vitorlázókban szokás használni úgymond felvontatásra miután kifogy az ü.a.
akkor leáll és kezdődhet a termikvadászat.

A modellmotorok működéséről néhány szó.
Az üzemanyag alapja metanol ezt az alkoholt keverik ásványi vagy szintetikus olajjal amiből van benne gazdagon (repülőnél 20% körül), és van még egy fontos adalék az pedig a nitromethán .Utóbbi anyag elősegíti a jobb égést és motor járása is pontosabb lesz. ( én gyári üzemanyagot használok sokan pancsolják otthon de szerintem jobb gyárit használni)

üzemanyagrendszerről néhny szó.
Ezek a kicsi motorok általában túlnyomásos elven működnek. Tehát az üzemanyagrendszerben nyomást kell előidézni. Ezt a nyomást a kipufogóról szokás megoldani egy cső visszavezetésével az ü.a. tartályba.
Az ü.a. tartályból kilépő cső megy a karburátorra ahol a keverékképzés beállítható.

Még egy fontos dolog.
Ezek a motorok gyakorlatilag 2 ütemű dízel elven működnek. Tehát nincs gyújtáselektronika és gyújtás sincs, viszont van egy izzítógyertya melyet indításkor elektromos árammal felfűtünk és miután a motor elindult az izzítószál az égés miatt izzásban marad tehát a külső izzításra nincs szükség.

Hirtelen ennyi jut eszembe.
Remélem sok mindenre választ kaptál.

Üdv : Creans
(#) zoly15 válasza Creans hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szia!
Szóval ezen nincsen gyújtás?
Akkor a képeken ezért nem láttam gyújtótekercset + stb-t....
Viszont izzítót láttam a webboltokban...
A fix karburátor az az az alumínium hüvely szemben 2 lyukkal és lehet forgatni? Akkor levegő is megy bele... De ha nyomás van a tankban hogy hogy nem fúj ki a lyukakon?
Nagyon érdekesek ezek a motorok! Sima dízelolajjal gondolom nem működik vagy elkopik. Akkor miért kétütemű dízelnek nevezik? Vagy azért mert az öngyulladástól "robban be"?

Üdv!
Az állítható karburátor hogyan néz ki? Neked van ilyen motorod? Ha igen tudnál nekem készíteni egy pár képet róla (minél több nézet). Hogyan áll össze...??
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Próbálkozott már valaki ilyen átalakítással?
Működik ez utána?

üdv!
(#) Creans válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szia !

Persze működik is, de ma már a kínai 3fázisu mocik olyan olcsók, hogy nem érdemes küzdeni.
Mivel kell egy szabályzó és persze a mágneseket is ki kell cserélni.

Magyarul :

Bővebben: Link

Üdv : Creans
(#) zoly15 válasza Creans hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Áhá értem...
És a szabályozó az miből áll miért annyi az ára amennyi? (nem néztem utána)
Visszatérve: Neked van belsőégésű motorod (repülő)

Üdv!
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szia zoli. Nagyon beizgultál. Én most értem haza harsányból 11 től 15 ig repkedtünk a harsányi tavon. Egy jégkocka vagy ok. Az E- starterra szereltem sitalpat, hát mit mondjak nagy buli volt. Később még írok , csak hagy engedjek ki.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szia!
Hát mi tagadás...
Akkor én már "megfertőzöttnek" számítok?
Nagyon érdekel a téma de csak jövő tanévben tudok kezdeni addig meg megesz a tétlenség :no:
Csak ötletelgetek....

Üdv!
Mit szólsz a "motordarabomhoz" (előző oldal)
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
( Egy üzim eltünt a netem vacakol ) Tehát a motorod, disznek jó. Itt egy ASP , nekem nagyon bevált , keveset eszik 2.5 dl / 28 perc vegyes repülés. A jó kis tanuló repcsim a sitalpakkal.
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Nos , elektromotort manapság már nem érdemes bütykölni, szabályzót sem . Nézd meg: Atmega 8 Proci , BEC stabilizátorok, a másik oldal tele SMD fetekkel. Az akkuból előállitják a három fázist . Még az " előgyúlytás és fék is beállítható". A képen az egyik 25-- a másik 40 A tud.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Hát ez már valami...
Jó sok mindened van...
Nekem sohasem lesz ennyi
Gondolom jókora értéket képviselnek.....

Üdv!
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
A kissebik moci KB 500 Gr A nagyobbik egy KB egy kilós gépbe van szánva. Azért olyan sok mindenem nincs (ami elég lenne, vagy kellene )Szilveszterkor az egyik haver előrukkolt egy gyönyörő műrepülővel, lehet hogy én is nekiállok egynek.Akkutöltőt láttam hogy akarsz építeni ?Ird meg a paramétereket, mekem is készült már pár DB , van tapasztalatom.
(#) kiki hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
köszi hogy válaszoltatok vagy hozzászóltatok
(KTobi,djtometkow)
és nincs rajta jelzés de igazad van ez egy olcso modell mert azt nésztem egy oldalon,hogy egy rádió távirányitó maga 15-100 ezerig megy de ha több idöm lesz én is össze rakok egyet
(#) pittyu hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Nos fiúk ,csak én szedek bérescseppet.Ha zoli 15 hétvégén kijön repülőzni láthat ( és remélem vezethet is ) pár dolgot. Én ahogy az idő engedi mindig repülök egy keveset.hétvégén nagyon sokat sikerült repülőzni az időnek köszönhetően. Most csinálok egy új sítalpat mert az alu sitalp megadta magát. De nemtudom , talán korcsolyát vagy úszótalpat kellett volna csinálni?? Ha javul az idő tűzök a jégre.!Gyula barátom is csinálja a sítalpat a 7 kg os több mint kétméteres PIPER -re. Az asztán látványos lessz.!!

DSCF0297.JPG
    
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Kész a sítalp, az alja viaszolva ,hogy csússzon rendesen. Most látom a képen , hogy a kedvencemre ráférne egy kis karbantartás.

DSCF0299.JPG
    
(#) tocsahifi hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
pityukám!!! bizony bizony!!!
Az a gép már nagyon sokat kapott. (tőled) A sítalpat megérdemli, de valóban a karbantartás ami nem 5 perc lesz
ráfér.
De tudod csabinak nem kell sítalp!!!!
(#) pittyu válasza tocsahifi hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Szia. Nemlehet mindig kézbe leszállni, néha le kell toccsantani a sárba.Hétvégén jólenne menni .
(#) tocsahifi hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
A kutyaharapott kisuj lehet csak az akadály. Aza baj hogy nagyon érzékeny a hidegre. Jó lenne kimenni de ne a világ végére. Sztem a mályi tavon is tudnánk repülni az meg csak 3 km.
(#) Akon hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem!
Beszereztem egy RC távirányítós autót (27,145 MHz).
4 x 1,5V-os ceruza elem megy az autóba és 2 a távirányítóba.Van külön hátsó kerék diferenciálom + hozzá erősebb motor + áttétel, egy régebbi autómból, csak az a gond hogy ez 9 Voltot igényel.Ezt szeretném beszerelni az új kocsimba, hogy gyorsabb legyen, és könnyebben térjen a diferenciál végett!
Hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy a kocsiban lévő áramkört 9V-os elemmel tudjam üzuemeltetni? Vagy a 4 ceruzaelem feszültségéből(6v), hogyan lehetne előállítani 9 voltot? Kéne csinálnom 6v-ról 9v-ra erősítőt? Ez nem növelné meg nagyon a fogyasztást ? Ja és még arra is gondoltam, hogy a 4 elemet lecserélni, egy 6v-os újratölthető akkura? Nem égne ki tőle az áramkör ?

Válaszotokat várom!
Előre is THX!
(#) Hurka555 hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Hali,

Nekem is van ilyen dobozos játékom(vagy 5 db)
Engem valamilyen komolyabb auto, hajó, repülő érdekelne.
Ezekből össze lehet gányolni, egy valamire valót??
A komolyabb alatt a 40 méteres hatótávolság túlszárnyalását értem.
Gondolom az auto a legegyszerűbb, utána a hajó, és a repülő!
A hajóval nagyon szívesen megpróbálkoznék!
Ebben az lenne a lényeg, hogy ne kelljen vennem semmit csak a meglévőket összehozni!
Előre is köszönöm!
Üdv:László
(#) pittyu válasza Hurka555 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Szia . Csinálj belőle ilyet, vagy ilyet. Sajnos a nagyobbik gép kissé összetört. A kicsinek csak a sitalpja sérült ,de megdrótoztam.
(#) Hurka555 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Hát..nekem elég komolynak tűnnek!
Meg például ami a gépeden van motor, gondolom nem játéautóból való!
A balsát is meg kell venni...
De ha tévadek nyugotan javíts ki!! Remélem tévedek mert nagyon tetszik a géped.
Köszönöm a gyors választ!
(#) pittyu válasza Hurka555 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Persze ezek nem játékautó alkatrészek. Csak vicceltem , de ha belegondolok ötezrből ki lehet hozni egy csengőmocit és hozzá a szabályzót. A nagy sárga "PIPER" ben 28 ccm fűkasza motor van (Volt mert sajna összetört.)
(#) Hurka555 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Akkor végülis mit javasolsz?
mert lassan annyira unatkozom, hogy relytvénytfejtek . Szóval már alkotni szeretnék!
Segíts!
(#) pittyu válasza Hurka555 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Gyűjtsed a pénzt normális adóra és vevőre.
(#) Ogre92 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Szia!

Most olvasgattam hogy Miskolci vagy
Hétvégén mentek valahova repülni ?
(#) pittyu válasza Ogre92 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Szombaton ha engedi az idő.Vagy a reptér vagy ami neked jobb ( látom mályiban laksz ) sokat járunk a sárgacsikóhoz. Vasárnap disznóvágás (totálkár )
(#) borvendeg hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Hello!
Azzal akérdéssel fordulok hozzátok hogy építünk egy országos versenyre egy távirányítós autót.A vezérlése teljesen digitális lesz de most nem is ez a lényeg.Az alváz már megvan a felfüggesztés megvan (modellező körökben off road autónak hívják ha jól tudom) De nem tudom hogy hogyan szokás ezekhez kasznit csinálni ebben kellene nekem valami segítség. Valami teknológia amivel egyszerűen elkészíthető.
segítséget előre is köszi
(#) gydanee válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Hali!
Szerintem ezt bogarászd át: Bővebben: Link
(#) borvendeg válasza gydanee hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Kösz a segítséget!
Ez az enyves dolog tetszik de vajon milyen enyvet használnak olyat mint az asztalosok is?
(#) Novak hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Pár hete felraktam ide, hogy lenne egy alig használt Hyperion CAP232 10e 3D eladó repcsim, teljesen kompletten (motor, szabályozó, szervók, akku). Csak távirányító kellene hozzá, és lehet is vele repkedni.
Semmi baja sincsen, csak nekem jobban bejönnek a habgépek, mint a balsák.
A csatolt képen látható gépet a fenti tartozékokkal 20-ért bárki elviheti. Örülnék ha valaki még megreptetné néha, és nem a szekrényemen porosodna.
Következő: »»   44 / 90
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem