Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   378 / 1679
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Volt mostanában valamennyi időm és elkészítettem az mp3 lejátszóm nyákját. Igaz ez is prototípus maradt mert kiderült hogy rosszul terveztem meg az SD kártya kiosztását, emiatt tükrözve lett (ez az a vezetékelés a nyákon). Meg a háttérvilágítás tápja is el lett kötve egy kicsit...
Atmega64 van benne, VS1011-es MP3 dekóder. Nokia2600 kijelző, FT245-ös USB-soros-FIFO a kommunikáció miatt, és microSD kártya. Akkunak Nokia BL-5C akkut használok, elvileg ki kéne bírnia 10-12 órát, de méh nem próbáltam. A szoftver az még kezdetleges, csak alap dolgokat tud, de már a töredékes fájlokat is kezelni FAT16-on, viszont valószínűleg át kell térnem FAT32-re mert van 1-2 korlátja a jelenleginek
Méretileg kisebb mint egy mobilteló. A nyáklemez egy kicsivel kisebb mint egy Ipod nano, de a végleges nyákja ehez képest kb 7mm-rel rövidebb lesz.
A tetején van a hangerőszabályzás, az elejére majd kerül egy kis tárcsa amit lehet billegtetni az előlapon, ha majd egyszer elkészül a doboza
(#) Doncso válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Jesszusom, nem vagy egyszerű figura, ez már nekem nagyon durva! Eszméletlen komoly, elismerés és gratuláció a részemről, ez gyönyörű munka!! :kalap:
(#) zomatt válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Gratula! Nekem tuti kell egy példány, ha végleg elkészül! :eljen: :taps:
(#) zsuscsinyo válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Ez nemsemmi! Nagyon ügyes vagy!
(#) speccy válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Ez kegyetlenül jó lett!Nem találok szavakat rá! GRAT! :yes:
(#) MPi-c válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
(Nem erősítő és nem tápegység!) Hobbi felsőkategória, vagy inkább: profi!
(#) Vales válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Üdv!

Csodálatosan Szép munka!
Lehetne belőle majd egy cikk is a közeljövőben?
(#) zolika60 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Ez igen! Na erre mondhatjuk, hogy profi munka.
(#) Balaa16 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Nagyon ügyes vagy! Megáll a lélegzetem, ha elolvasom amit írtál, illetve, ha megnézem a képeket! :kalap:

üdv: Balázs
(#) san398 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Az előttem szólókkal tökéletesen egyet tudok érteni,szuper kis szerkezet lett.
Ami jókora mosolyt csalt az arcomra, az a kijelző.jpg-n látható FoxxPod felirat
Profi munka! Gratulálok hozzá!
(#) tony994 hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Sziasztok!


Elkészült életem első "hangfala" eggyelőre elég "kezdő" de majd lessz rajta kárpit,fogantyú,élvédő,talp,szubcső.

Üdv:tony994
(#) Müszi válasza tony994 hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Elsőre szép lett!

A helyedben, akár több rétegben lefesteném matt feketére.
Úgyis igen szép lenne.

üdv
(#) tony994 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Szia!

Köszi a dícséretet!
Lehet lefestem Nemtudom hogy fessem vagy kárpitozzam majd meglátom

üdv:tony994
(#) sound.man válasza tony994 hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Ezen a bútorlapon ha jól látom van ilyen műanyag akármi, szóval szerintem jobban jársz ha kárpitozod.
(#) Müszi válasza sound.man hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Műanyaggal bevont lapon nem ért több rétegben festeni, mert elsőre nem fed valami jól...
(#) hapro válasza tony994 hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Szia!

elsőre a képeket néztem, és mondom, AttyaÚristen..., de aztán olvastam is, "életed első hangfalának" tök jó szerintem. Gondolom nem vagy nagyon idős, a stílusból gondolom amit és ahogy megcsináltad, szerintem én sem kezdtem szebbel.
(#) jdani hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Hali. Egy SMD kivitelű LCD-s hőmérőt készítettem. A belsejében egy SMD maxim IC lapul. Azért készítettem a hőmérőt, hogy egy kihívás legyen számomra, hogy meg-e tudom csinálni, be-e tudom forrasztani az IC-t.
(#) vicsys válasza jdani hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Nekem tettszik, de beírok egy fekete pontot, mert ez a szép kis panel megérdemelte volna az egyenes vágást.
(#) erobi82 hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Üdv

Az én építményem nem egy full csúcs tele mindenféle PIC-el meg kijelzővel meg szabályzóval, de azért még is páka (is) kellett hozzá. Egy magaslati pont lesz vele megjelőlve talán akadálylámpának hívják. Egy gyári elég drága, mondjuk ha osztok szorzok akkor ez is majdnem került annyiba de mindegy. Fő az alkotási vágy, nameg elmondhatom majd hogy: látjátok azon a magas épületen azt a piros foltot?? Azt én csináltam.....
Néhány technikai paraméter:112 LED, egy szinten 16db, 2X8as áramgenerátorba kötve. Áramgenerátorok 19mA-re vannak belőve.A tartó elkészítéséért köszönet tesóimnak :worship:
Néhány kép lentebb..
(#) SALáta válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Tetszik. Szép munka. Igazi ledtemető.
Bár csak én is ott tartanék a lassan 5 éve épülő antennatornyommal hogy csak egy ilyen kellene rá, de 12 m en nem repked senki, azért mégis jó lenne ha már csak ennyi gondom lenne vele.
(#) MPi-c válasza jdani hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Egész szép lett, de! [OFF] Az a
Idézet:
„meg-e tudom..., be-e tudom...”
rettenetesen szőrnyű! Már leírva is bántja az ember szemét, hát még kimondva!
(#) Flatlander válasza tony994 hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Mintha magamat látnám anno Rétegelet lap vagy pozdorja az anyaga?Ha rétegelet lap és van mivel emgküldeni a hangszórót akkor belül merevítsd meg amennyire tudod és kb 10cm-enként csavart bele Nekem is sajna a mélyem oldalai rételegelt lapok,de mióta belenyomtam a dobozba kb 100csavart egészjólbírja,előtte majd szétesett annyira hajlott lap
(#) pixels válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Lehet sok lesz neki a 19mA... Gyári led-spot lámpában is ennyivel hajtják a ledeket, és nekem csak fél évig működöt, utána egy led megadta magát benne - bár ott nem volt áramgenerátor, csak kondenzátor, egyenirányítás, meg puffer

Amúgy szép munka! Volt mit forrasztanod
(#) erobi82 válasza pixels hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Mondjuk a 19mA-t úgy kell érteni hogy 18,valamennyire jött ki, csak már nem emlékszem mennyi volt pontosan, azért írtam annyit. Volt vele adatlap is azon 20mA-volt írva. Egyébként pont az élettartam okból hagytam meg kissebb értéken az áramot.
Az ingadozás miatt raktam bele áramgenerátort. Hát remélem nem purcan ki hamar elég magasan lesz, nem szeretnék félévente felmenni, bár szép a táj
(#) Báddzsó válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
pont 2 napja láttam 3 vagy 5W-os ledet ami oldalirányba, 360fokban szórja a fényt, tehát ha szemből nézzük akkor szinte semmi, oldalról viszont akárhogy forgatod szépen világít. Olyan jó 40 fokban talán. csillagalapú led, chipcades.
(#) erobi82 válasza Báddzsó hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Na arról lemaradtam Igazából a reptér adta az ötletet, megálltam a kerítés mellett aztán távcsővel kukkoltam befelé. Az ILS házon ilyen kinézetű volt. Esetleg valami vélemény az áramról? (fentebbi h.sz.-ok )
(#) Báddzsó válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Idézet:
„(fentebbi h.sz.-ok )”
nekem lentebbi h.sz-ek
áram, led függő, én úgy "szoktam" potival tekerem az áramot a ledre, ahol már nem erősödik a fénye olyan mértékben mint ahogy az áramot növeltem ott abbahagyom, max visszaveszek egy kicsit.
Csinálj egy fénymérőt és egy árramérőt amit pc-vel összedugsz, írsz egy progit ami csinál szép kis grafikonokat a led fényére és ráadott áram erősségével kapcsolatosan és megnézed mi az optimális a lednek. önnyi és szépen felrakod ide a Ki mit épített?-be.
Amúgy a látszat csal, nem offolok. (meg amúgy sem én kezdtem)
(#) erobi82 válasza Báddzsó hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Csinálj egy fénymérőt és egy árramérőt amit pc-vel összedugsz, írsz egy progit ami csinál szép kis grafikonokat a led fényére és ráadott áram erősségével kapcsolatosan és megnézed mi az optimális a lednek
Hát ehez még jó sokat kell gyúrnom, hogy ilyet csináljak..
Nemigen fogom ezt nagyüzemileg csinálni, bár ha gazdaságfellendítő hatása lenne talán, és akkor megkérnélek hogy készíts egy ilyen célgépet nekem
Akkor röviden tömören így hogy kész van már nem csereberélek ellenállást, majd látjuk meddig virít. Azért a LED-nek, amit ajánlottál utánanézek.
(#) llaci56 válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Ehhez én is csatlakozom! Lehet, hogy OFF, de ezen az elektronikai oldalon - hála készítőjének és fenntartóinak! - igenis figyelnek a helyesírásra, és a helyes írásra.
Vagyis "meg tudom-e..." és "be tudom-e..."
(#) tony994 válasza hapro hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Szia!


Elég szép hangja van 400/800 watt az ithoni erölködő 150 watt azis odadörget neki Lessz rajta kárpit bélelis fül élvédő minden ez csak pénz kérdése

üdv:tony994
Következő: »»   378 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem