Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   125 / 843
(#) mazso1988 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
köszönöm megcsinálom így ahogy leirtad
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Szia, ma elkészültem a táp mindkét oldalával, tulajdonképp elsőre ugrott mindkét oldal, elkezdtem tesztelgetni, tulajdonképpen nálam egész jól szerepelt, 12V 21W-os izzónál esett a fesz 0,1V-ot, ez nekem teljesen jó, a kimenő zaj egyenlő a nullával, 0,02V/div-ben mérve talán egy tized kockányi zavart ha láttam. Ez semmi. A stabilitás szerintem ok. Na a rövidzáras terhelésnél akadtak gondok, szerintem az lehetett a baj, hogy csak 3 db FET-et használtam, tulajdonképp az történt, hogy hirtelen megszaladt az egyik fet és elpukkant, nem bírta elvezetni a hőt, a borda alig melegedett,persze a rossz fetet kicserélve imét működik. Szilikon zsírt is használtam. Lehetséges még az is, hogy nem csillámot használtam, hanem Pafi-tól vettem egyszer egy sárga 3M szalagot, ugyanaz mint amivel a kapcsitáp trafókat szigetelik, azt mondta ilyen célokra használható.Lehet ,hogy ezek szerint nem. A kérdésem ez lenne, hogy szerinted a 3 db 40W-os fetnek (kellő bordával) el kellene viselnie a rövidzárat és a szalag lehetett a hibás, vagy a három fet abszolút kevés. Mennyit lehet rábízni 3 fetre szerinted?
Üdv.
(#) mex válasza Doncso hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Na erre én is kiváncsi vagyok! A borda milyen potenciálon volt? Lehet,hogy a rövidzár miatt annyira esett a trafó feszültsége,ami már nem volt elég a szabályzókörnek?
(#) Skori hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Ha a segédtáp tekercs a primer fölé van tekercselve, akkor szekunder oldali rövidzár esetén sem csökken le a feszültsége. Mondjuk az egyutas egyenirányítás nekem nem túl szimpatikus, mert DC előmégnesezést kap a trafó miatta, és eleve nem összeg 4db 1N4148-as dióda....
Azonkívül a segédtápban levő előtét ellenállást be kell lőni , az adott tápban használt alkatrészekhez. Ha túl nagy akkor az IRF730 árama nem csökken le és disszipál, ha túl kicsi akkor az IC-n levő zener kezd disszipálni feleslegesen...
(#) Attila86 válasza Skori hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Nem értem, ezt biztos ide akartad írni?
(#) heroldbalu hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Hello!
A segítségeteket szeretném kérni.
Van két trafóm 230-240/24
és szeretnék egy labortápot csinálni belőlük.
" ketőt egy dobozba de mégis külön ha a 2 sorba kötöm akkor a dupla fesz jöjjön ki"értitek nem?
Állítható fesz és áram korlát (az áram nem muszály)
és egy digitális feszmérőt akarok hozzárakni (ICL7107- est)nos ehhez keresnék kapcsit de valami egyszerűt.
(ez elektróhoz viszonylag értek 3 éve ilyen suliba járok)
A teljesítménye nincs ráírva tom az azé kéne de nem tom hogytudnám meg?
(#) heroldbalu válasza heroldbalu hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Ez lemaradt.
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Hello!

- A feszültség szerintem azért esett, mert hosszú volt a vezeték (itt nincs még négyvezetékes kimenet). Próbáld meg a panel kimeneti pontján mérni a feszültséget terheléskor. (ezt a hibát én is elkövettem, és 50..80mV-okat mértem)
- Hát nem tudom. Nekem az IFZ44-ekkel nincs bajom. Nyugodtan rövidre zárhatom. Ráadásul, a tranyó a sönt ellenálláson is biztonsági okból van, ha az IC kicsit lassú lenne. (A többit, meg a kimenő kondi tárolja, azaz lassítja)
Én, 5db Fet-et kötöttem párhuzamosan és a képen látható méretű bordára, mint írtam csak 30W-ot bíznék. Ezt kizárólag, a jobb hőátadás és elosztás miatt tettem. Tehát nem terhelem túl, és bimetál is van benne. Nekem a tranyók közvetlen a bordán vannak, nincs szigetelés. Amúgy fogalmam sincs, mennyit lehet rájuk bízni. De a hűtést számolgatni kellene. Minden esetre meg kellene mérni a borda hőátadási tényezőjét.
üdv! proli007
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Értem, a mérést úgy csináltam hogy a kimeneti vezetéket rácsavartam a multira és a multi tüskéjét nyomtam oda az izzóhoz, tehát vezeték kilőve! De a barátomnak is és nekem is teljesen megfelel, az a 0,1V az semmi. A FET-eket lehet megdobom mégeggyel, vagy lehúzom azt a szalagot.
Üdv.
(#) Doncso válasza mex hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Neem, biztos hogy nem esett le, egy labortápról indítottam, ott 3A-t vett fel. Azt tudja a táp.
(#) Doncso válasza Skori hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Szia, gondolom ez nekem ment a kapcsiüzemű 230-ra topicba? Jól mondod a segédtáp a primer felett helyezkedik el. A 470-ohmost a 730-után beteszem mindeképp.
Üdv.
(#) mazso1988 válasza heroldbalu hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Szia
igen ha két transzformátor sorba kapcsolsz akkor a kimenőfeszültség a duplája lesz az áramerősség meg marad.
icl7107 feszültségmérő kapcsolás van it az oldalon
Bővebben: Link
pár alkatrész és nagyon pontosan működik.
sok sikert.
Üdv
(#) zoly15 válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Az URL nél a linket a felső sorba KELL másolni!
Tehát a link:
Így ni

Üdv!
(#) Skori válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Nem, másik témába akartam írni, véletlenül került ide...
(#) heroldbalu válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Hali nem az icl7107 hez szeretnék kapcsolást,és nem is azt kérdeztem hogy ha sorba kapcsolom akkor össze adódik hanem labortáp kapcsolást keresek egyszerüt és fesz álíthatót meg esetleg áramkorlátozót .
azért kösz. icl7107-hez már meg van a kapcs
(#) Doncso válasza heroldbalu hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Mekkorára gondoltál? V - A ?
(#) heroldbalu válasza Doncso hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
hát 24 voltos trafóm van mint írtam
A teljesítmény az a bajom hogy nincs ráírva de elég nehéz (súlyra), hát nem tudom hogy tudhatnám meg a teljesítményét.
(#) Doncso válasza heroldbalu hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Proli tápját épp hétvégén teszteltem, 24V-3A egész igéretesnek tünik, ez jó lehet neked.
(#) heroldbalu válasza Doncso hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Ez az?
Labortápot még nem csináltam azért kérek segítséget hogy melyik jó mert hiába nem akarok pénzt kidobni.
köszi
(#) Doncso válasza heroldbalu hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Neeem, , ez nem az, ezt azért nem nevezném labortápnak.
Bővebben: Link Erre gondoltam.
(#) heroldbalu válasza Doncso hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Ahh köszi hát megprószálom remélem jó lesz.
(#) Doncso válasza heroldbalu hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Nálam mindkettő elsőre indult minden gond nélkül, nem fogsz csalódni benne.
(#) scooby_ hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Sziasytok!
Van egy kockatrafom,38V,nemtudom hany amper,nekem eleg lenne egy sima tap potmeterrel.

Ezt meg is tudom oldani,de mivel jelezzem ki mekkora feszt ad le eppen???

A tafot egy Orister SE-1015bol szedtem ki!
(#) fanefco hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Sziasztok valaki tudna nekem abban segiteni, hogy az Attila86 tipusu tápbol szeretnék kettöt egy dobozba tenni ,és ezeket sorba v párhuzamosan kötni ez eredményezhet valami hibát , vagy végülis müködhetne is. Köszönöm
(#) mazso1988 hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Sziasztok.
megépítettem Attila86 labortápját és tökéletesen működik még pluszba megépjttem a hővédelmet is amit tervezett de sajnos ezzel már van pici problémám ezért is irok most.
kérdésem az lenne hogy az oldalon olvastam hogy a komparátort kb:33.91mV-188.04mV között lehet állitani na most nálam az alsó határ megvan de a felső az csak sajna 172mV megy el a feszültség felső határa ezáltal nemigazán tudom a hűtész kellöen beállitani aki esetleg tudja miokozhat ekkora feszültségkülömbséget kérem segjtsen előre is köszönöm
(#) hapro válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia!

Van neki topicja. És az a 16mV miatt miért is nem tudod rendesen a hűtészt beállítani? Ezek csak határértékek, az adott alkatrészek paramétereitől függ hogy mekkora határok között fogod tudni majd állítgatni.
(#) Doncso válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Veszel egy panelműszert és rákötöd, vagy egy deprezt.
(#) elektromania92 hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Hello.Kezdő elektrós vagyok. Egy kis műhelyt szeretnék kialakítani.
Jó lenne egy tápegység.Olyan 0-30V, 2-3A szabályozhatóra gondoltam.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerül egy ilyet megcsinalni, vagy érdemesebb inkább megvenni.
Egy ilyet gondoltam: Bővebben: Link
Valaki adna nekem tanácsot?
Válaszaitokat köszönöm.
(#) Imi65 válasza elektromania92 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Evvel egyenértékű tápegység elkészítése szakértelmet, gyakorlatot kíván. Mindazonáltal elkészíthető. Arra azonban nagy figyelmet kell fordítani, hogy ez hálózati üzemű készülék. Tehát, tisztában kell lenni az idevonatkozó érintésvédelmi szabályokkal, és azokat maradéktalanul be kell tartani.
A másik megoldás a vásárlás. Az új készülékek ára azonban elég magas, nézelődni kell különböző eladó műszerek között. Például itt!
(#) elektromania92 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Akkor ezt jónak találod?Egy kezdőnek megfelel...
Következő: »»   125 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem