Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon
 
Témaindító: fortuna, idő: Aug 8, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 16
(#) fortuna válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Köszike!!!de akkor ez jó erősítőre is???
(#) Norberto válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Hajjajj!!!

Az ott NEM TL071, hanem TL072...a TL071-ben csak egyetlen darab műveleti erősítő van, a TL072-ben viszont kettő; ahogy a rajzon is látszik, nekünk 2 db kell, tehát a megfelelő választás a TL072...ilyet szerezz majd be fortuna!

(A TL071-nek más a lábkiosztása is, a pozitív táp az a 7-es lábon van...a rajz szerint viszont a 8-asra kell adni a tápfeszt) >>> frrrrr elírta a rajzon az IC típusjelét! TL072 a helyes.
(#) Gab_Bee válasza jacsoj hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Üdv MindenkiNet!

Sikeresen építettem egy mikrofont, amit jacsoj ajánlott fortunának! Már csak egy kérdésem lenne, mégpedig a z hogy hgyan kell bekötni a Pc-re! a jack dugónak meik a jel, a föld stb...

remélem nem fogalmaztam bonyolúltan!

köszi a válaszokat
Gab_bee
(#) fortuna válasza Gab_Bee hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
nekem pont ezt az egy kapcsot nem hozza be a gépem...pedig ez igazán jó lenne nekem is egynek...
szóval ha tod akkor te is elküldhetnéd hátha sikerülne lehoznom a képet...

köszi(fortuna)
(#) Balázs válasza Gab_Bee hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Na szóval:

Mono: A csatlakozó hegye a jel, a másik, hosszabb része a test.

Sztereó: A hegye a bal csatorna, a középső a jobb csatorna, a maradék a test.

Arra nagyon figyelj, hogy nehogy bedugj egy mono csatlakozót sztereó aljzatba, mert ha jól megnézed, azzal egyből a földre kötöd a jobb csatornát!!!
(#) Norberto válasza Gab_Bee hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Gab_Bee:

Itt van a kép mellékelve, hogy egy mono mikrofont hogyan is kell bekötni.

mikrofon.jpg
    
(#) Balázs válasza Norberto hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Megelőztelek....
(#) frrrrr válasza Norberto hozzászólására (») Aug 30, 2006 / 1
 
Köszi Norberto a segítséget, természetesen TL072.

Lemaradt továbbá:
A kondenzátor a "végén" szintén 10uF, a potméter pedig kb. 5 kOhm , 10 kOhm, 47 kOhm. Valószínűleg mindegyik jó.

Az erősítő annyira érzékeny, hogy fiam 4-5 méterről "lehallgatja" a beszélgetéseket úgy, hogy az előerősiítőt megtoldotta egy LM386-os végerősítővel. Persze erre is csak fejhallgatót lehet tenni, különben gerjed az érzékenység miatt.

Fortunának mellékelem az LM386 rajzát is. Elnézést kérek a hibás rajzért.
(#) Norberto válasza Balázs hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Én viszont rajzot adtam neki

(Amit sajátkezűleg rajzoltam ám!)
(#) Gab_Bee válasza Norberto hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Köszi szépen...
(#) fortuna válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Oksa nincs gáz...olcsón kijön...

köszi
(#) Norberto válasza fortuna hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
fortuna!

Itt van az a kép, amit jocsoj csatolt korábban és amit nem tudtál megnyitni?!

Talán azért nem tudtad megnyitni, mert nincs Office a gépeden. jocsoj egy DOC fájlt csatolt, abban van benne a rajz. Én mellékletben külön beteszem a rajzot.
(#) fortuna válasza Norberto hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Megvan!!!!Köszönöm!!!
(#) frrrrr válasza fortuna hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Ezt a kérdést nem nagyon értem.

Ha azt kérdezed, hogy összekapcsolható-e végerősítővel --amit pl. az együttesek használnak-- akkor a válaszom igen, de mivel érzékeny, hamar sípolni fog. Csökkenteni kell az érzékenységet, vagy csak egy fokozatot építs meg a rajzból.
(#) fortuna válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Jelen esetben gitárerősítőre gondolok...(mármint amit a gitárhoz is tok csatlakoztatni...és ami nem csinálja össze magát ha elakarok játszani rajta pl.:egy Metallica számot...)
(#) frrrrr válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Az alábbi kapcsolás valószínűleg kondenzátormikrofonnal nem fog működni. Annak "tápfesz" kell 1-10 kOhm-os ellenálláson keresztül.

http://www.redcircuits.com/Page49.htm

*************************************

Mellékelek még egy kapcsolást, kipróbálatlanul:

DSCI0074.JPG
    
(#) frrrrr válasza fortuna hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Szia fortuna!
Le foglak lőni!!!

Van kapcsolási rajzom, ami kimondottan "gitárerősítő", bár nem tudom miért az. Sosem foglalkoztam "gitárok erősítésével", de a kedvedért a hétvégén megkeresem neked.

Az együttesek hangosításáról csak annyit tudok, hogy:

Barátom, aki egy kultúrház igazgatója, gyakran "hangosít" amatőr zenekarokat. Mindenféle trükköt bevet (akár a minőség rovására is), hogy "limitálja" a gitárosokat: nehogy "kiugorjon" a hagszóró membránja a hallgatóság közé.
(#) Gab_Bee válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Hello! Ismét én... meépítetem a jacsoj féle mikit, de nagyon rosszul szól! megépítettem panelon és szinte ordibálni kell bele, és akor is csak a mély hangok hallanak nagyon torzan.... mi lehet vele a baj? a hangkártya 2.6V ot ad le ez nem kevés neki?
üdv Gab_bee
(#) frrrrr válasza fortuna hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
fortuna írta:
Jelen esetben gitárerősítőre gondolok...(mármint amit a gitárhoz is tok csatlakoztatni...és ami nem csinálja össze magát ha elakarok játszani rajta pl.:egy Metallica számot...)

Fortuna, lehet, hogy egy komplett gitárerősítőt szeretnél, ami mondjuk a szomszédokat is elkergeti hazulról?
(#) Peti_85 válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Ohóóó
Hát olyanra én is vevő lennék!!!

Úgy hogy az jöhet nekem is!!!

(bizti ő sem riadna vissza egy ilyentől)
(#) frrrrr válasza Gab_Bee hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Ezt a kapcsolást én is leszedtem a netről, de már nem tudom honnét. Össze akarom hasonlítani a TL072vel épített előerősítő érzékenységével, de most sajnos nincs rá időm. Nem gondolom, hogy nagyobb lesz az érzékenysége mint az enyémnek, de ez most csak találgatás.

A forrás egyébként 3-5 volt tápfeszt feltételez. Szerintem is kell neki min. 5 volt. Kíváncsiságból elmennék 12 voltig.

Nálam bevett szokás: lehetőleg midig mindent kettős szigetelésű adapterrel és biztosítékkal, melynek értéke nem nagyobb az adapter terhelhetőségénél.

Próbáld ki. Kíváncsi vagyok az eredményre.
(#) Gab_Bee válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
oksa megnézem így is! de ezt már csak sajnos holnap tom megcsinálni!
bye
(#) frrrrr válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Most jut eszembe:
Láttam valahol olyan gitárerősítőt, amely a "kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad" elvet követi:

Gitárerősítő fejhallgatóra!!!. Úgy jászol ahogy akarsz, nem hallja senki. Úgy süketülsz ahogy akarsz és még a pénztárcádat is kíméli.

Ha érdekel valakit, a hétvégén azt is megkereshetem.
(#) jacsoj válasza Gab_Bee hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Helló Gab Bee! Ha nem kötöttél el semmit, és jók az alkatrészek, akkor 4.5 V-os laposelemmel vagy 3 db ceruzaakkuval nagyon szépen kell szólnia 50 cm-ről is. Az áramfelvétel minimális, a kondenzátorok értékének változtatásával be tudod állítani a neked tetsző hangszinezetet. A hangkártyáról adott tápfesz valószínüleg nem elég.
(#) frrrrr válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Szia fortuna!

Nézd meg a FETes előerősítő fórumot. A Metallicával kapcsolatban esetleg érdekelhet:

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1376.html
(#) fortuna válasza frrrrr hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Igen azt már én is néztm.Vannak benne jó dolgok...
(#) frrrrr válasza fortuna hozzászólására (») Szept 2, 2006 /
 
Mit jelent az, hogy:
és ami nem csinálja össze magát ha elakarok játszani rajta pl.:egy Metallica számot..
(#) fortuna válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 2, 2006 /
 
Úgy értettem hogy ne torzítsa a hangokat...
(#) frrrrr válasza fortuna hozzászólására (») Szept 2, 2006 /
 
Kérlek pontosítsd, mit jelenet az, hogy:
ne torzítsa a hangokat...

A mikrofon előerősítővel, vagy a girárelőerősítővel volt eddig gondod? Az sem zárható ki, hogy a végerősítő, esetleg a hangfal nem bírja.

Talán gyorsabban előrejutnánk, ha részletesebben leírnád, hogy milyen hangosító berendezésed van, mikor miben jelentkeznek a gondok.

Hogy áll a fogadás az ismerősöddel a 3 mikrofonerősítőre? Valójában milyen mikrofonerősítőben fogadtatok? Mikrofon előerősítőben, vagy pedig abban, hogy az egyik végén mikrofon van a másik végén pedig hangfal?
(#) fortuna válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 3, 2006 /
 
A fogadást már "megnyertem"...Észrevette hogy foglalkozok atémával és inkább feladta...De utána meg engem elkezdett érdekelni a téma és gondoltam építek egyet.az alkatrészek már megvannak..csak a nyákot kell megszerkeszteni...
(De sztem este már meg is mutatom nektek hogy mien lett)


Amúgy meg a házi erősítő(elő) volt a ludas...a hangfal bírta még de már mondjuk ez is ki lett küszöbölve...
Szóval Happy
Következő: »»   2 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem