Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Reflex RX500
 
Témaindító: Dj Peat, idő: Dec 6, 2006
Lapozás: OK   4 / 10
(#) Tomi20 válasza istvanpal16 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Ha egy rajzra gondolunk, akkor az 2*250W-os, tehát sztereo rendszer. (de ha linkeled, hogy mire gondolsz, akkor tudok pontos választ adni) Jah, és az alkatrészeket mindíg a lehető leg kisebb lábbal kell beforrasztani, sokkal esztétikusabb lesz, meg kevésbé gerjedékeny!!
(#) istvanpal16 hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
felvan rakva amr elobbb egy ".lay" formatumba azt csinalom
(#) istvanpal16 hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
amugy ugylehet hogy van egy par hiba abban ahogy mi lassuka szamitogepen ahogy megnyissuk ugy kell lenyen a nyakon is maskepp minden megfordul ha ugy vasaljuk ra de llehet hogy en beszelek felre.......ha valakinek van keszen egy es mukodik akkor kuldjon par kepet rolla lecci
(#) istvanpal16 hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
egy kerdes meg hol lehet 2n5886 os tracit kapni? mert en nem kaptam sehol sem
(#) fureszk válasza istvanpal16 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
(#) istvanpal16 hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
koszonom
(#) fureszk válasza istvanpal16 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Szívesen!
Cserébe légyszíves inkább a válasz gombot használd, ne az "Új kérdés felvetésé"-t.
(#) istvanpal16 hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
ez az utoljo kerdesem mien vastad aluminium lemez kell a tuttesnek? 2n5886-nak es a BC546B-nek?
(#) belha hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Tavaly megépítettem ezt a reflex erősítőt...Csak az a baj vele h nem hajtja meg a hangfalat.Raktam többfélét rá,de nagyon ratyin szóltak,ha maxra tettem a hangerőt éppen szólt vhogy de semmi dübörgés nem volt.Mostanra már nem érdekel,tavaly óta itt porosodik,de ha vki tudna segíteni örömmel venném.De lehet majd elviszem szerelőhöz.szóval nekem ez nem jött be:S
(#) sweetsound hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Sziasztok van egy olyan problémám amiben remélem tudtok segíteni.Van egy jó kis rx-500 asunk amit sajnos tönkre tettek és megpróbáltak megjavítani de kis sikerrel és darabokban jött vissza.a panelokat megjavítottuk csak a bekötéseket nem vágjuk mivel darabokban hozták vissza.Csak annyit kérnék hogy ha van valakinek egy ilyen műszere akkor az fényképezze már le bekötési pontokat és küldje már el nekünk mert sokat segítene.Előre is köszönjük.
(#) Imi65 válasza sweetsound hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Vannak itt doksik, remélem tudod használni.
(#) istvanpal16 hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
2N5886 ot mivel udnam helyetesiteni? mert itt felenk nem kaphato egyaltalan(rendelni sem tudok)
(#) lapose válasza istvanpal16 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Szia!

MJ15003 esetleg BD317.
(#) Doncso válasza istvanpal16 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Hello! Hogy állsz a reflexeddel? Nem dobsz fel képeket róla, érdekelne hogy áll éppen.
Üdv.
(#) Danny hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
sziasztok mesterek!
az a helyzet hogy megépíteném én is ezt a bűvös RX500-ast, de mostmár teljesen megvagyok zavarodva...
innen letöltöttem egy kapcsolásirajzot meg kézzel rajzolt nyáktervet.ez most 2x250w???
vagy hidalva van és akkor nem sztereo?meg azt sem értem ha sztereo akkor miért van csak egy védelmi áramkör?ha valaki elmagyarázná azt megköszönném!
üdv mindenkinek:dani
(#) peetech hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
RX-800 VALAKI????????????????????????
(#) Doncso válasza peetech hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Gratulálok a szép egész értelmes hozzászólásodhoz.
Mostmár tudjuk mit szeretnél.
(#) peetech válasza Doncso hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Boccs !!!!
Valamikor réges régen volt egy rx800-asom
az egyik oldalát kinyirtam majd eladtam sajnos
pedig fájin cucc volt !
Mostmár tudom.
Disco-ban dolgoztam volt 6 siva 1200-as,meg egy ilyen csoda ,rövidzár kivételével ölhetetlen volt , mig a sivák fél óra mulva tojást sütöttek,addig az rx még reggel is klimatizált.
Na de a lényeg ,Kellene a kapcsrajza megépiteném nagyooooon!
Ha valakinek megvan az originál HE3-as tokozásu orosz masina kapcsrajza és elküldené nekem megköszönném.
Külön köszönet Doncsónak a felvilágosítás , hogy ne legyek paraszt.
(#) Doncso válasza peetech hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Persze mert az rx800-ban nagyobb borda van mint a siva1200-ban tudom mert láttam mindkettő belsejét.
Mindenesetre mindkettő jó magyar végfok, én is szimpatizálok velük. Nekem egy RX500-am volt régebben, azóta is bánom hogy eladtam.
(#) peetech válasza Doncso hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Borda? Nekem az rx-ben a legjobb indulattal is csak
kb. 4mm-körüli alulemezen volt hármassával ha jól emlékszem KT vagy ijesmi cccp tranyó, míg a sivában
korrekt profil vot. Ja és vol egy pár darab 600-as
ugyan ez csak HE2-ben egy tranyó párral ,akarom mondani: tercel kevesebb, két oldal hidba azok is jók voltak de az igazi
az azért a "nyóckilós" volt mostanában nincs időm barkácsolni de ezt megcsinálnám, meg én!!!
(#) Doncso válasza peetech hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Hát amit én láttam, abban amikor levettük a fedlapot, két akkora borda volt, hogy beterítette a tetejét, és azon volt a nyák is, de az magyar félvezetőkkel volt szerelve, ráadásul mondhatnám SMD technológiával, ugyanis az alkatrészek a nyák maratott felén helyezkettek el.
Lehet többféle gyártásban készült.
Üdv.
(#) peetech válasza Doncso hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Figyu skacok !!!!!


Mintha a soviet rx 800 as style neme?
Szerintetek, szerintem hasonlit még a fesz is 2x70volt?
meg a kttranyók terc-ben.
(#) Doncso válasza peetech hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Elképzelhető hogy az, sőt, elég valószínű. Honnan való?
(#) peetech válasza Doncso hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Hát innen http://www.geocities.com/pa_schematics/1000Wpa-2.html
Igaz 1000w-osnak irja gondolom hidba, ott lessz a többi rajz is a hidalás,meg a védelem, az is hasonlit az rx-hez
1000w kétszer 70 volt, hát visitva.

Uraim és Doncso kollega lehet nyákot tervezni !
Aztán had szoljon!!!!!

Ugy rémlik hogy a KT 815 g (mert hogy az g!) BDV-vel
kompatibilis, ha jutottok vmire szoljatok,vagy ha valakinek van egy RX-800 kukkancson bele "oszt" jelezze ha hasonlit vagy tényleg az!!!
(#) gtk válasza peetech hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Sziasztok !

Minosegre hogy szolnak ezek az RX-ek? Viszonyitva pl. Quad-hoz..
(#) Doncso válasza peetech hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Hát cimbora, nem kis meló lesz, kezdve azzal, hogy kell helyettesítőket találni, majd egy elfogadható nyákterven keresztül finomítani és finomítani.
(#) Doncso válasza gtk hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Az enyémnek nagyon tetszett a hangja, pont QUAD után volt egy RX-500 am.
(#) Doncso válasza peetech hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Nézd csak Bővebben: Link ez is RX 800 és Bővebben: Link ez is az, neked melyik fajta volt?
(#) peetech válasza Doncso hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
HI Kollegák.
Doncso, balról az első masina volt.
tisztelt gtk quad-dal elvböl sose foglalkoztam,
de:vegyünk egy pioneer 100 cdj-t valószinü ismered,
erre modjuk kötünk egy sivát.
Eredmény :szép tiszta digit hang,viszont valami hiányzik...(fehér zaj mondjuk hivjuk igy)
Vagy:vegyünk egy technics 1200mk2 bakelit "plattenspilert" rápakoljuk egy rx 800-ra ,
ezt beledugjuk egy jókis porkoláb 18 colos csigabigaládába a lemezjátszóra mondjuk joy kitikonti-jojenergyzer
Eredmény:APJA!!! lemész hidba KÉTSZER!!!
-benne van az a kis + ami kell egy telitettebb zene skálát terit be (ezt "oszt" jól megfogalmaztam)
itt azért disco-ról meg bulisoundról van szó!
withe fülhöz meg be kell szerezni monyuk egy Dual-cuccot made in germany.
"jól szoltam doncso ?"
(#) Doncso válasza peetech hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Jó a szó! Bár mindent nem értettem teljesen de a lényeget kiszűrtem.
Mindenképpen külömbséget kell tenni a hangosítás cucc és az audiofil zenehallgatás között.
Nekem nagyon tetszenek pl a Castone erősítők Garry ládákkal, a SIVA is tetszik, a Reflexem hangja is bejött pedig az enyém magyar volt.
Az RX800 amit szétkaptunk az a jobb oldali volt. Egyébként közben utánnanéztem, annó orosz reflexet a magyarok is átvették később, majd abból lett a SIVA, az is REFLEX, innen a többféle REFLEX RX széria. Sőt mondok még egy ujat, a CASTONE is magyar erősítő. Valami reflex kooperáció az is. Érdekes sztorik.
Következő: »»   4 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem