Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ADSL modem sávszélesség állitás
Lapozás: OK   1 / 2
(#) csepy80 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Sziasztok.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet a modemet megbuherálni, hogy növeljem a sávszélességet.
(#) Szebence válasza csepy80 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Sehogy. Az nem a modemtől függ, hanem, hogy a szolgáltatónál milyen sávszélességű netre vagy előfitzetve... Nem a modemben korlátozódik le a neted.
(#) Sir-Nyeteg válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Kábelnetnél modemben korlátozódik le a neted.

Amikor bebutul a modem, egy pillanatig minden led világít, ekkor kapja meg hogy mennyivel szabad adatot csorgatnia. Ezt menet közben is rendszeresen frissítik, így érik el azt, hogy digitálisan kommunikálnak a modemeddel és nem minden egyes modemhez kell egy sávkorlátozó a központban.

Ha angolul keresel rá a dolgokra, akkor találsz leírást, hogy mit hogyan kell csinálni, és találsz firmware-t is, ha azt beégeted a megfelelő tipusba, akkor magasabb lesz a sávszélességed, és nem frissit többet a modem hálózatról.

Természetesen ezt a törvény bünteti, és megizélgatnak érte elég rendesen ha kiderül!
(#) orizon válasza csepy80 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szerintem hiábavaló a buherálás, azt kapod amire előfizetsz. Vagy még azt sem Ehhez nem sok köze van a modemnek. Bár lehet hogy jó modemmel valamelyest jobb lehet a kapcsolódás, esetleg minimális sávszélemelkedést tudsz megcsípni, de azonkívül mást nem hiszem. Én két kilométerre lakom a központól reménytelen és elérhetetlen a 8 mb letöltési sebesség amit a szerződésben foglaltatik . kb 5800 kb/s amit kapok vagyis eljut hozzám.Még ennek is örülnöm kell. E felett technikai képtelenség bármiféle sávszélesség emelést matáv dróton elérni kétkilométeres távon kívül. Sőt minél messzebb laksz annál gyalázatosabb a helyzet. Vannak itt a városban olyan helyek ahol nem is nagyon lehet használni a netet. Ezt a szerelőről tudom , mert nem rég volt bajom a sávszélességgel, szóval ő mondta, azért is merek itt motyogni..
(#) Szebence válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Hoppá. Ezt nem tudtam. Hmm ez jóóó, kár, hogy nem kábeles netem van...
(#) Last_Scout válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Most képzeld el, hogy megbütykölöd, tegyük fel sikerül, és egyszercsak rájönnek... után minden nap azt kívánnád, hogy bárcsak előfizettél volna nagyobbra... valószínűleg a gatyádat is leperelnék.
(#) Szebence válasza Last_Scout hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Ez így van. Csak átfutott bennem pár dolog.
Amúgy nekem nem is kellene nagy sávszélesség, mert nem szoktam annyira letölteni... Csak épp ami kell, de nem úgy mint egyesek, hogy midnent tltenek, több terrás háttértárolókra Nekem ami most van az bőven elég, még azt mondom sok is...
(#) csepy80 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Ez igy van.
Van a városunkban egy csávó ö megbuherálja 18-ezerért. ( az rengeteg szerintem...)
Korlátlan lesz meg minden.
És szerinte nem lehet bizonyitani, hogy belenyultak.
A másik megoldás beszerezni egy másik modemet amit megbuherálva ugyanazon MAC-cimmel lehetne használni és ha véletlen jönnek akkor csere.
(#) Zoli_bácsi válasza csepy80 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szerintem efféle buherálásokon ne is gondolkodjunk. Véleményem szerint ez nem olyan fórum, ahol az a téma, hogy hogyan vágjuk át a szolgáltatót, vagy hogyan károsítsuk meg magunkat.
(#) hardstone válasza csepy80 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 / 4
 
ADSL szolgáltatásnál a sebesség függ:
1. a telefonvonal minőségétől
2. a végpont távolsága a központtól
3. a központi berendezés (DSLAM) adott slot / portját (amelyhez a telefon vonalad kapcsolodik) hogy hogy konfigurálják fel.

(#) PoC_Zoli hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem akartam új témát nyitni és ez áll legközelebb a témához.
Van egy ADSL netünk, sajna kicsit messze vagyunk a szolgáltatótol és ezért nagyon alssú. Mikor beszerelték 15 mega helyett 10 jött. Ezzel ki is egyeztünk. De azóta visszaesett 5megára.
Van valami ötletetek, hogy ezt megnöveljem? Valami szűrőre, smith triggerre (remélem jól írtam) vagy erősítőre gondoltam.
Előre is köszönöm a segítséget!
PoC_Zoli
(#) laszlokunstar válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Legegyszerűbb, hogy reklamálsz a szolgáltatódnál, ennek megoldása az ő dolga.
(#) PoC_Zoli válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Megmondták, hogy ezzel annyit tudnak kezdeni, hogy lekorlátozzák kisebbre. De nekem az sajna kevés, mert 5 megás az egyel kisebb. A 15 helyett 10re azt mondtam, hogy oké. De 15 helyett az 5 kezd kicsit "sok" lenni.
Ezért gondolkodok valami maszek megoldásban.
(#) Imi65 válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Nekem ugyanez volt a problémám (ADSL-en az 5M sem ment, csak 2M). A szolgáltató felajánlotta (egy kicsit azért húzták az időt, "megszakértették"), hogy kábelnetet létesítenek (hűségidőn belül). Azon vígan megy a 25M is. Neked is ezt kéne kérni tőlük (ha van rá lehetőség).
(#) Inhouse válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Nincs rá maszek megoldás. Az ADSL modem már agyon van bonyolítva, hogy menjen azon a nyavalyás telefonzsinóron az a sok megabit. A távolság és a kötések, stb.. rontják a helyzetet, ez ott ennyit tud. Esetleg lehet még modem hiba, de ha nem cserélik, akkor valószínűleg nem az.
Hogy örültem, amikor az 1Mb kábelnet 5Mb-es lett! Nemrég felajánlották kis emelésért cserébe a 15-öt, de nem kértük, amire kell az megy. Ami gáz ezekkel a szolgáltatókkal, hogy aránytalanul alacsonyan tartják a felfelé menő adatforgalom sebességét.

Üdv
Inhouse
(#) eSDi válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Üdv!

Idézet:
„Megmondták, hogy ezzel annyit tudnak kezdeni, hogy lekorlátozzák kisebbre.”


És hagytad ennyiben a dolgot?! Kötelességük kijönni és bemérni a vonalat, főleg, ha előtte ment 10Mbit-el! Valószínűleg valahol beázott a vezeték, vagy valamelyik kötés kezd elengedni. Hívogasd még őket, ki fognak jönni, mert az a dolguk.
(#) eSDi válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
DSL-nél is előfizethetsz szimmetrikus kapcsolatra, csak az jóval drágább, de ez is vonalfüggő. Ha nagy feltöltés kell, akkor át kell állni kábelnetre vagy optikaira, már ha lehetséges... Mondjuk kábelnetnél is szolgáltatófüggő. Nekem 4M/256kB van...
(#) Inhouse válasza eSDi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Kevés a lehetőség vidéken. Meg lehet oldani így is, csak szánalmas a 2 sebesség aránya.

Üdv
Inhouse
(#) eSDi válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Sajnos ez így van... pedig mostanában már egyre sűrűbben kellene a nagyobb feltöltés.
(#) laszlokunstar válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Céges ügyfeleknél volt hasonló esetem, érpár cserével oldották meg egyik helyen, másutt ADSL modem cserével.
Nálam meg szerződés módosítással, díjcsökkentéssel.
(#) minitrue válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
A következő oldalról kiindulva sok érdekességet találhatsz, akár még segíthetsz is magadon (nézd meg az ADSL-es cikkeit).
http://logout.hu/blog/dchard/index.html
(#) Nanok hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Hali!

Egy teljesen új kérdésem lenne. Szóval olyan 2Mbit-en megy a netem 10 helyett, a központól való távolság miatt. De a vonalam most digitalizálva lesz ISDN-re, tehát várható egy kis javulás.
A kérdés lényegében a következő lenne: Régen mikor letették az első kommunikációs vezetéket a tenger alá, egyszerűen használhatatlan volt annyira torzított, a kábel kapacitása miatt. Később rájöttek erre és sikerült induktivitásokkal orvosolni a hibát, elég szép eredménnyel.
Lehetne-e csinálni az ADSL vonallal is hasonlót?
(#) agressiv válasza Nanok hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Mekkora távolságra vagy a központtól? Én kb. 1.5km-re és simán megy a 15..
(#) Nanok válasza agressiv hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Nekem a telefon szerelő 4km mondott.
(#) agressiv válasza Nanok hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Az már igen, de nagyban függ a vonal minőségétől, mert a falu másikfelén aközponttől párszáz méterre folyamat szakaodzik a net é alapban rosszabb is pedig jóval messzebb vagyok, de nálam minden frankó és a modemem is ugyanaz a teszkós sz@r.
(#) Nanok válasza agressiv hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Remélem egy kicsit kevésbé fogja terhelni a netet az ISDN mint a sima analóg vonal.
De még mindig megvan az a kérdésem amit fentebb említettem.
Kompenzálni lehet-e valahogy a kábel kapacitását induktivitásokkal?
(#) agressiv válasza Nanok hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Nem, mert nem a kábel kapacitása okozza a gondot, hanem az ellenállása. Ha a kapacitás lenne a gond megoldották volna.
(#) pucuka válasza Nanok hozzászólására (») Márc 14, 2013 / 1
 
A kábel kompenzálása nem megoldás. A problémád az, hogy a 4km kábel csillapítása túl nagy, sokat hibázik a DSL modem, ezért lassul le. A hozzád vezető érpár csillapítása adott, (már ha nincs benne hibahely) ezen sokat javítani nem lehet.
Az ISDN annyival jobb, hogy a digitális átvitelnél adott távolságokra ismétlőket iktatnak be, ezek regenerálják a digitális jeleket. Ezek használatával lerövidülnek a szakaszok, és neked csak az utolsó repeatertől számít a távolságod, mert különben az ISDN sem működne. Ettől sokkal jobb lesz a helyzeted, mert az ADSL modem, eleve az ISDN végződésre csatlakozik.
(#) Gafly válasza Nanok hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Idézet:
„Lehetne-e csinálni az ADSL vonallal is hasonlót?”


Ha erre gondolsz akkor nem:
Pupinozás
(#) Nanok válasza Gafly hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Igen valami hasonlóról olvastam.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem