Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő 2N3055-el
Lapozás: OK   5 / 7
(#) gumicukor válasza Dudus hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
értem. Akkor tudtok mondani nekem olyan módszert, amivel meg tudom nézni, hogy jó-e avagy sem a tranyó?
(#) Imi65 válasza gumicukor hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Mutatós műszerrel sokkal korrektebbül lehet mérni tranzisztort, mint DMM-el.
(#) proli007 válasza gumicukor hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Hello!
- A potméterrel be kell állítani a kollektor ellenálláson 5V-ot (azaz 0.5A-t)
- Majd megméred a bázisellenálláson eső feszültséget és elosztod a bázisellenállással. Így megkapod a 0,5A collektoráramhoz szükséges szükséges bázisáramot.
- A kettőt elosztod egymással és megkapod a statikus áramerősítési tényezőt.

Természetesen nagyobb kollektoráram mellett is lehet vizsgálni, az ellenállások arányos csökkentése mellett.
A tranzisztort természetesen hűteni kell!

üdv! proli007

NPN-Test.png
    
(#) Máté24 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy beag apt 100 as végfokom a 2n3055 helyett lehet belerakni valami mást amitől nagyobb teljesítménye lessz? Előre is köszi a válaszotokat!
(#) didyman válasza Máté24 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Nem rajtuk múlik a dolog, pár W-ot lehet talán nyerni más tranyókkal.. Ha a táp még elég is lenne nagyobb teljesítményhez, akkor a komplett végfokot volna szükséges cserélni másra.
(#) Máté24 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Hali!
Akkor nem is nagyon érdemes vele foglalkozni. Van egy quad 405 ös végfokpanelom is talán az másabb volna? Csak az nem üzemel. Ja amúgy +- 55voltal megy.
(#) didyman válasza Máté24 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Mit szeretnél elérni vele?
(#) Máté24 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
150-200w ot szeretnék kihozni belőle ha lehet vagy valami rajz ami nem nagyon bonyolult. Gyengének érzem ezt az apt 100 at nem hiszem hogy ez 100w os.
(#) didyman válasza Máté24 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Ahhoz már a táphoz is komolyan kéne nyúlni. Mit hajtasz a végfokkal, amin gyengének érzed a teljesítményét és mennyi idős, mennyit futott a gép?
(#) Máté24 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
2 db MNC big bullt hajtok vele. Azt hogy érted hogy a táphoz is komolyabban kellene nyúlni? Nagyobb feszre gondoltál? Amúgy az előerősítő része még a gyári békebeli a végfok része már utánépített.
(#) didyman válasza Máté24 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
jaaa, hát ilyesmihez ez nem lesz jó . Ha csak a mélyeket hajtod róla, első szembejövő végfok, ami képes 2-300W-ra tisztességesen, megbízhatóan.
(#) Máté24 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Akkor ezekszerint kellene nekik legalább egy 2*300 as? Akkor azért érzem gyengének a beag-et? Akkor bekellene szerezni valamit vagy építeni egyet.
(#) wolfi hozzászólása Máj 31, 2009 /
 
Udv,
Van egy ilyen tranyokkal hajtott erositom, ez egy gyari cucc, kb 20 eves, meg abbol az idobol amikor a keszulekkel meg adtak kapcsolasi rajzot, feldobom ide hatha valaki hasznat veszi a rajznak 2X15W ir rajta, de szerintem tobet is kiad pc vel.
(#) korgs2 hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Lehet,hogy rossz helyre teszem föl a kérést de nem akartam új topikot nyitni. Van egy trafóm egy aet453-ból és arra lennék kiváncsi,hogy hány A- tudhat( 2X25v.os)
(#) Geri86 hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Hali. Találtam egy ilyen rajzot, és szeretném megépíteni mert van itthon 4 db 2n3055 tranzisztorom. 90 wattot tud talán, nem tudom. Azt szertném kérdezni, hogy 59V-ról meghajthatom? Köszi.

2n3055 amplifier
(#) martin96 válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Hát én régebben ezt 80 voltól hajtottam.
(#) Geri86 válasza martin96 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Fú köszi martin, és tapasztalat ezzel az erősítővel, mert megépíteném mert van egy 400 VA-s trafóm 42V-os szekunder feszültséggel. Szóval hogy szól? meg ilyesmi.
(#) Mzolee válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Üdv!
Azt javaslom tegyél le erről a végfokról!
Nálam okosabb emberek elitélték ezt a rajzot, itt a fórumon, de már jó régen.
Valahogy próbálj rákeresni mondjuk az 'Erősítő mindig és mindig' topikban.
(#) Geri86 válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Köszi Mzolee. Hát akkor már csak ez maradt hátra, csak ennél meg minden alkatrészhez több adat van írva (ettől-eddig). 2n3055
(#) csabii hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
üdv.
nekem lenne egy olyan kérdésem.
hogy a képen látható piros biztosíték szált el mivel vagy hogy tudnám pótolni?

P4264163.JPG
    
(#) kadarist válasza csabii hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Szia!
Az egy nagy teljesítményű hőkioldós ellenállás. Az R615 felirat alatt olvasható az értéke és a teljesítménye.
(#) csabii hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Üdv.
lenne egy olyan kérdésem hogy van egy Philips FR-140 erősítőm.
és nem tudom mi baja van, mert egyszer kiment benne a bíztosíték ki lett cserélve és azóta ha rákötök egy hangszorót és bekapcsolom azonal kitólja a membránt és leégeti a hangszorót.
(#) jampi válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Ehhez az erösitöhöz nincs véletlenül valakinek nyák rajza? Nagyon megköszönném.

60-w 3055.gif
    
(#) bihari laci válasza csabii hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
SZia zárlatos a vég fok részk, kb a táp fessznek a fele megy a hangszorokra azért ég le , át kell nézni az erősitőt és, addig ne használd kár a hangszorokért.
(#) jenci2010 hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
sziasztok szereztem egy erősitőt ami nek a fégfoka 2n3050. de a végfok meg minden bevan épitve a nyákba csak a faszi akiér volt ujra akarta kábelezni igy lekerűlt rolla a végfok panelrol a kábelek csak az a baj nem tudom hova mit forraszak :S kéne egy kis segitség

de viszotn ez a második trafo hiányzik belőlle ebben csak egy van a a kerek ez baj?

13_apt100.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása jenci2010 hozzászólására (») Aug 30, 2010
 
Ejnye de nem olvasol fórumszabályzatot!
(#) proli007 válasza jenci2010 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Hello!
Itt megtalálod a rajzát, a panelen meg rá van írva a megfelelő kivezetési pontok neve. De ha a végfok nem üzemképes, akkor nem igazán érdemes vele vacakolni..
üdv! proli007
(#) Zsinor válasza jampi hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Hááát... Szóval én legyártottam ezt a Csapó Jácint-féle erősítő nyákot-gépen- DE még nem lett megépítve.

Így teszteletlen a nyák. :yes:

Ha érdekel elküldhetem pdf-ben.
(#) jampi válasza Zsinor hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Ha elküldöd, nagyon megköszönném!
(#) Zsinor válasza jampi hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Nézd meg a postádat!
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem