Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   92 / 489
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Szia Pet !
A Te motorodon rajta van a vezérlő IC! Azzal egyáltalán nem lesz gond, mert ilyet már használtam fel én is. Megnézem az IC bekötéseket, és holnap le is írom Neked. Egyeztetni azért csak kellene, nézd meg az IC nevét, alul van csatlakozó mellett. Szia.
(#) pet válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Szia!

Mint írtam, az IC típusa: M51721ATL
Ezen kívül ilyen van ráírva: 849008 -ez gondolom nem lényeges most.
Remélem jót néztem.

üdv.
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Közben találtam itthon ilyet ,jó lehet ,vagy felejtős ?
(#) Tom025 válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Tényleg rég írtam, egyáltalában ide a hobbielektronikára, nem csak a témába.. Sajnos nem sok jót építek mostanában, kolis lettem az egyetemen (BME-VIK), és nem igazán jut időm az építgetésre, tanulok is, meg a közösségi élet is sokat elvesz. Egyébként főleg kapcsolóüzemű fényforráselőtétekkel foglalkoztam újonnan. Az órám is itt van még, a helyi elektronika kör bemutatóira mindig viszem, és még mindig sokan járnak a csodájára. Hp41C újításait olvastam, mert időnként átolvasom azért az érkezett üzeneteket. Örülök neki, köszönjük a munkádat! Tervezem nemsokára kipróbálni az új szoftvert...

Üdv!
(#) calibra hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Én ilyet esztergáltam....

motor.JPG
    
(#) slogan válasza calibra hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Nem teljesen értem ám .....
Indukciósan visszük át a delejt a forgórészre ?

És egyben szinkronizál is ?
(#) calibra válasza slogan hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Szia!

Igen,egy légmagos forgó transzformátoron megy át a delej a propellerre.A szinkronizálás nem az ő feladata,azt a bázis infravörös ledje,és a propeller fototranzisztora végzi.....

Üdv!
(#) calibra válasza slogan hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Hogy teljesen megértsd az óra működését olvasd el Vicsys cikkjét :Bővebben: Link
(#) slogan válasza calibra hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Értem....
Durván mennyi a menetszám ?
(#) calibra válasza slogan hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Durván a primer 100,a szekunder 150 menet.Ettől túlságosan nem jó eltérni.Bár az is megoldható,de akkor bele kell nyúlni a programba......
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia!

A bázis 2.09 verzióban találtam egy hibát:
A SendAlarm utáni 3. sorban a 'call UART_SEND_BYTE' szerepel a 'call UART_SEND_BCD' helyett.
Beégetés elött javítsd ki.

  1. SendAlarm
  2.                 call    UART_SEND
  3.                 movf    Scratch3,w
  4.                 call    UART_SEND_BCD           ; Send alarm number
  5.                 movf    INDF,w                          ; Get alarm enable flags
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Köszönöm az infóf, rögtön ki is javítom! Szia.
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia Pet!
Az egyik ilyen propeller órám motor vezérlóje teljesen megegyezik a Tieddel! Ugyaolyan sztátorral szerelt. A motor bekötése és elidítása igy egyáltalán nem lesz nehéz feladat.
A vezérlő IC felől a 6 pólusú csatlakozó bekötése a kövezkező: (Ráforrasztod a csatlakozóra a vezetékeket).
1. Szervo bemenet, 100K Ohm -on a plusz tápra kötöd.
2. GND. 3. 5. 6 nem használjuk.
4. Plusz táp (12-13.5V)
Feltöltök néhány képet, hogyan néz ki, szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia Hp41C!
LCD/I2C-s kijelzőt láttam, (Nokia61xx) Itt Megnézed? Szia.
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia Pet ! Mekkora mázlid van!
A fejmotor szereléséhet és előkészítéséhez egy TXT filét csatolok, mert túl hosszú lett a leírása. Szia.
(#) pet válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia!

Tényleg mázlim van Megpróbálom beindítani, köszi a segítséget és a leírást.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Köszönöm, megnézem...
(#) pet válasza pet hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Elsőre elindult.

A trafó részről van valami tapasztalatod ennél a típusnál? Bár ha jól látom a képen nincs meg az a fele.

A leírásból megpróbálom...
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia Pet ! Hogy mekkora mázlid van...
Ha a motor már szépen pörög, félsiker. A forgórész tekercseinél nem lesz gond, kösd sorba, és egy erős LED-et forrassz a két végére. (A LED-re vigyázz, mert ki lehet égetni ezzel! Nem baj ha van egy soros 100-200 Ohm előtte). Az álló tekercsek kivezetései nem egyeznek az enyémmel. Nálam csak 3 kivezetés jön ki alul, a két tekercs gyárilag sorbakötve, persze "forditva, szemben". Ezért leszereltem a fejdobot, és a beépitett nyáklemezen az egyik tekercs kivezetését átkötöttem belül. (Ez egy műtét volt!). Most annyit kel tenned, hogy leméred a kivezetéseket Ohm -osan, és megpróbálod rákötni a bázis á.k. meghajtó kimenetét egy 10-15 Ohm -os soros ellenálláson keresztül. Itt most próbálgatni kell. Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Időközben, egy félretett 4 fejes fejmotort is sikerült elidítani. Meg tudtam táplálni a forgótrafót egy kis PWM-es áramkörrel is, a tekercsek bekötésének ellenőrzésére, és az átvitel minőségének vizsgálatára. Találtam az álló tekercseken olyan bekötést, amely alkalmas lehet majd egy propeller működtetéséhez. (Hmm! Ezzel most éppen három egység is lett készen, azt hiszem ennyi azért nemigen kell). Néhány felvétel az összeállításról, és a Pet motorjának sztátora, (állórésze) is alulnézetben. Sziasztok.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia!

Az egyiket szívesen megvenném...

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia Hp41C !
Az egyik már biztosan a Tiéd lesz. Majd megbeszéljük, hogyan kerül Hozzád. Szia.
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Sziasztok !

Na ....ilyet sikerült szerezni ....

BA6411 nevű százlábú hajtja

Jó lehet ?

(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia Slogan !
Meg lehet csinálni. A BA6411 ugyanaz mint a KA8310 meghajtó IC. Valahol a topikban le van már írva, hogyan lehet bekötni, és is alaklmaztam már ilyen szerkezetet. Utánna nézek, de addig is, itt az IC adatlapja. Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Slogan ! Javítok !
Megtaláltam a topikban a BA6411 IC bekötését, amely a KA8304-es IC -vel azonos. Ime:
- a 2-es lábra 100K-n adj plusz tápfeszt.
Szia.
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Köszi ,csak közben meccset is nézek
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
No....

Nem teljesen világos.....

A próbához kössek :

1.láb test
10.láb +
3,7 összekötve
2.láb 2-5 volt fesz osztóval (ezt hogy ?)

Ezt most a motoron végzem el az IC nélkül ?
Én kipróbáltam mielőtt szétbányásztam a videót.....

És hogy kötöm be IC -vel ?
(#) pet válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Szia Janocsi!

Na a két kimenetet sorba kötöttem a bemenetre pedig két pont közé aminek az ellenállása pár ohm, rákötöttem a bázist.
A kimenetre raktam egy ledet előtéttel ami világított.
Aztán raktam egy graetzt rá és egy kondit majd a multimétert. Második nekifutásra 65V körüli értéket kaptam. Am jó hogy a graetz 50 voltos a kondi pedig 30
Lehet esetleg az baj ha a kondi csak 1uF, vagy ténylegesen annyi egyenirányított fesz megy át?

üdv.
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szia Slogan !
IC nélkül nem megy a motor! Mindenképpen kell hozzá.
A bekötések az IC-re vonatkoznak. Az IC 2-es lábára nem kell osztó, hanem egy 100k-n a plusz tápra kötöd. Igy hozd össze, aztán meglátjuk. Szia.
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szia Pet !
Terhelés nélkül megszalad a puffer feszültsége, hiszen tele van "tüskékkel". Mindenképpen kell rá egy kb. akkora fogyasztó, mint a propeller áramköre. Ez nagyjából 100-150mA-es terhelést jelent. Ugyanakkor a propelleren egy "zener" is fogja a puffert, igy 15 V fölé nem tud felmenni.( Egy zseblámpa ízzóval próbáld megterhelni ideiglenesen ). Szia.
Következő: »»   92 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem