Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   9 / 62
(#) Alkotó válasza K.András hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
120-150W körül.
Ha 50% tartalékkal számolsz még akkor is elég 2x30x1,5=90VA. Ehhez képest a 120W is jelentős tartalékkal bír, viszont árban szinte nincs is különbség a 120-150W között, ezért valószínüleg az utóbbit fogom rendelni.
Alkotó
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Idézet:
„Miért lenne baj a +-45V? A régebbi tápommal üresjárásba +-48V mértem és ahogy előbb is említettem majd egy évet működött.(most is működik az a panel )”

Attól hogy működik, még elég fura hozzáállás a tiéd, és egyáltalán nem biztos, hogy helyes. Mert ugye adott tápfeszültségre vannak beállítva a munkapontok (mármint nálunk), nálad meg jól el vannak tolódva, így nem nyersz semmit a dolgon, csak kötöd az ebet a karóhoz.

Ha minden jó, semmit nem rontottál el, és kifogástalanul raktál össze mindent, akkor miért mondod, hogy nem működik? Gondolom azért, mert nem működik. De akkor mégis csak rossz valami...! Esetleg közelítsd meg így, hátha mégis kéne valamit csinálni vele, hátha így meglesz a hiba.

Alkotó
(#) berkigyuri hozzászólása Máj 10, 2009 /
 
ÜDV.
A hozzáértő szakiktól kérdezném,hogy mennyire kell ragaszkodni ehhez a 40 mA-hez?(B8 :36V)
Mert nekem 58mA-nál:überkirály a hangja.
Nem megy tönkre(idő előtt) ennél az áramerősségnél?

(#) Alkotó válasza berkigyuri hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Semennyire, ha így szól jól, így kell hagyni.
A B5-nél, nekem is jobban szól magasabb nyugalmival.
Alkotó
(#) K.András hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Megvettem a B8 végfokpanelekhez az alkatrészeket: iszonyatos összegre rúgott cc:2500 Ft.
(#) Alkotó válasza K.András hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Akkor még vélhetőleg nem vettél semmit se a táphoz, se a védelemhez, és még trafó ügyben sem költekeztél.
De tény, hogy az erősítő elég olcsó szerkezet.
Alkotó
(#) K.András válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Aktív pc hangfalnak szánom. Így még bizonytalan a táp és a védelem megoldása. Még a doboz tervezés is vissza van (Visaton W170S hangszórókkal), de a legvalószínűbb a mindkét dobozba 1-1 panel lesz így 2-2 kell mindenből, és így a dobozokban sem lesz kihasználatlan hely.
(#) Directors hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
Üdv!

Sikerült megoldanom a problémát.Az egyik ellenállás ami az 1k potinál van "1.5k" helyett 3k volt berakva.Most már nem füstölnek a tápágakban lévő ellenállások.A nyugalmi áramot be is tudtam állítani.A kimeneti offsetet sajnos nem tudom beállítani.Az ellenállás legkisebb állásában 34V mérek a kimeneten,legnagyobba pedig 36V.
Szerintetek mi lehet a probléma?
(#) Directors hozzászólása Máj 16, 2009 /
 
Hali!
Rájöttem miért volt a kimeneten 36V.
Mostmár a kimeneten nem 36V van hanem olyan 1V és 3V de ez is csak azért mert úgy ugrál a kimeneten a feszültség mint állat.Normálisan lehet állítani csak nagyon ugrál a feszültség a kimeneten. Ez mitől lehet? gerjedne?
(#) CHZ válasza Directors hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Bemenetét zárd rövidre beállítás során .
Nyitott bemenet is bezavarhat ..
(#) Directors válasza CHZ hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Zárva volt eddig is.
(#) CHZ válasza Directors hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Akkor a földelési pontokat nézd át .
(#) Directors válasza CHZ hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Rendben vannak. Meg átforrasztottam a forr pontokat. Bíbelődök még vele kicsit.
(#) CHZ válasza Directors hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Biztos nem maradt ki a végfok és az előfok közötti GND összekötése ?
Az eredeti nyáktervnél ezt össze kell kötni ..
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Azt nem tudom nálad miért van ez a jelenség, de nálam (ami nem biztos, hogy alapesetnek tekinthető) más a helyzet.
Valóban mozog a kimeneten mérhető egyenfeszültség, de annak mértéke jellemzően +0,01mV és -0,01mV között marad. Sőt, beállításkor gyakorlatilag +-0,002mV-közé is kényelmesen belőhető, csak ha egy óra mulva megmérem, akkor már kicsit más mutat.

Egyszóval, az 1-3V-on még "reszelni" kell egy kicsit.
Ha másért nem is, azért mindenképp, mert ekkora egyenfeszültségnél már simán leold a védelem (és milyen jól is teszi!).

Alkotó
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Bizony jó ha leold a védelem. :

15A graetz híd elég lehet ha kettőt építek és teljesen kivezérlem az erősítőt?
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
egészen biztos
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
köszi.
(#) K.András hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
B8-nál mennyi a max biztonságos feszültség?
(#) Alkotó válasza K.András hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Ezt én nem tudom megmondani.
Nálam 2x22,4V a váltó feszültség kivezérlés nélkül. ez pár tizeddel 30V feletti egyent eredményez nálam. Erről tökéletesen működik.

Alkotó
(#) K.András válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
4 vagy 8 ohmon hajtod?
(#) Zenner válasza K.András hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
a 4Ohm-ot nem bírja az erősítő, mivel a végtranyók max 5A-t viselnek el és 4ohmnál ez több mint 5A lenne
(#) szabi83 hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
Idézet:
„Tápfesz +-24-30V. Terhelőimpedancia 8-16Ohm.”
(#) berkigyuri hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Sziasztok.
Véletlenül elfüstöltem 21193/94-et B5-be.
Van bordára szerelt 15003/04-em,be tehetem ezt helyette változtatás nélkül ideiglenesen?
Köszike.
(#) szabi83 válasza berkigyuri hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Idézet:
„Véletlenül elfüstöltem”


Hogy sikerült? :no:
(#) berkigyuri válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Inkább nem válaszolok.
Legyen elég annyi,hogy teszteltem az új upc 1237-et.
Hát nem kellett volna ,meg nem ezen az erősítőn.
Maradok inkább a tranyós védőknél.
(#) vendelkiraly válasza berkigyuri hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Mi történt a upc1237-tel?
Melyik része nem jött össze? Nem szégyen ha valami nem sikerül, azért van a fórum, hogy segítsünk, ha tudunk. Csak azért kérdezem a 1237-et, mert az én B5 erősítőhöz is ilyen védelem van, és nálam rendben működik. Ha tudok szívesen segítek, csak írd meg mi a probléma.
(#) berkigyuri válasza vendelkiraly hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Kedves vendelkirály a kapcsi tökéletesen működikik (már).(Valószínű akkor a te verziódat csináltam meg a diy-ről).Csak az én szakmai hozzánemértésem áldozatául estem.Nevezetesen az AC-t nem oda kötöttem ahová kellett volna.
Szerinted jó MJL21193/94-et helyettesíteni MJ15003/04-el B5-be?
(#) vendelkiraly válasza berkigyuri hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia

Kipróbálásra szerintem jó lesz. Viszont KD mester szerint is csak a kapcsolási rajzban feltüntetett félvezetőkkel lesz "tökéletes" a hangja. Hosszú távon gondolom fogsz venni MJL tranzisztorokat.
Azért a nyugalmi áram beállításnál csak óvatosan a potméterrel.
Örülök, hogy működik a hangszóróvédelem, ügyes kis kapcsolás az, ajánlom mindenki figyelmébe
(#) berkigyuri válasza vendelkiraly hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Természetesen fogok venni bele MJL-eket.De addig akkor használom ezekkel.
Köszike.
Következő: »»   9 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem