Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!Arra lennék kíváncsi,hogy van nálam egy erősítő minek 110V-os a primér tekercse (azt hiszem Kanadából származik) és,hogyan tudnám ezt tekercselés nélkül 220V-ról üzemeltetni.Régebben egy Sony erősítőben láttam olyan megoldást,hogy 110V-ra volt tekerve és valami kis ellemállás féle vagy dióda vagy nem tudom mi volt sorba kötve így ment a 220-ról. A trafót nem tudom áttekerni mert teljesen le ven kemény lakkal fedve!
Van 220V to 110V kapcsolóüzemű stepdown konverter, ilyen adapter formájú kis műanyag dobozba. Ezek legtöbbje max 100-150W-ot bírnak el. Szerintem egy erősítőhöz ez kicsi lesz.
Van egy kicsit energia pazarlóbb megoldás, az pedig az, hogy veszel egy 1:2-es trafót. Vagyis bemenő fesz fele fog jönni a másik oldalon. Inkább toroid típust keressél abból van 300VA-es is... Ha tudsz toroidot tekercselni, primer és szekunder oldal arány. 2:1
Gondoltam én is rá ,hogy valamilyen kapcsolóüzemű megoldás jó lehet de nem tudom melyik jó hozzá! Építeni nem lehet ilyen átalakítót??
De lehet építeni, csak nem igen éri meg belefogni egy >200W-os kapcsolóüzemű tápnak. Ill a standard kapcsolóüzemű ugye nem is jó, mivel az erősítőnek AC-kell... És kapcsolóüzemű AC kicsit durva dolog már.
Én a felező toroid trafót tartom olcsó és megbízható megoldásnak. Másik megoldásoknál a fesz különbözetből hő lesz... Azt pedig valahova el kell vezetni... (ergo. hűtés probléma)
Köszi!Akkor az lessz,hogy tekerek bele egy másik trafót konpletten a szükséges kivezetésekkel mert nem akarok külön külső trafót!Csak bíztam benn ,hgy akad egyszerűbb megoldás is.
Hali!
Régebben nekem is volt egy ugyanilyen problémám, de végül vettem egy 230V - 110V átalakítót, mert az sokkal olcsóbb. Itt a link.
Köszi a linket de szerintem olcsóbb lessz a számomra a tekerés mert van anyagom csak idő kell hozzá!Csak azt gondoltam,hogy van olcsó és egyszerű megoldás és nem külsőleg kell még egy átalakító!Azért köszi mégegyszer a hozzászólást!
Persze ha tudsz torroidot terercselni, az más!
Én annak idején csináltatni akartam egy 300W-os tekercset és akkor kb 17eFt-ot mondtak rá, emiatt döntöttem az adapter mellett.
A teljesség kedvéért álljon itt a következő: a párezer Ft-os 220/110/1000VA konverterek triacos fázishasítós áramkört tartalmaznak, ezért csak ohmos jellegű fogyasztókhoz használhatók!
Trafós cuccok - kis teljesítmény és viszonylag állandó terhelés esetén (max 15VA) - soros ellenállással valóban járathatók, ez lehet akár egy sorba kötött izzó is. Nagyobb teljesítményigény esetében a takarék(auto)transzformátor a megoldás: ezen 1db tekercs van, középleágazással, előnye még, hogy a vasmagot csak a fele teljesítményre kell méretezni, azonban galvanikus leválasztást nem biztosít (itt nem is kell).
Azért mondtam stepdown-t mert létezik:
Itt egy nagy: [link=http://www.lik-sang.com/info.php?category=&products_id=8377]http://www.lik-sang.com/[/link] guglibácsi...
Ez a középleágazás hogy is van? Akkor nem 220/220-as lessz vagy én gondolok rosszra?
Egy 230/110V-os egyszerű hálózati trafó nem megoldás?Nem kerül az olyan sokba.Persze attól függ,mekkora teljesítmény kell neked,meg hova tudod tenni.
Igen, láttam már ilyet, ebben is takaréktrafó van.
Ángliusok minden feszcsökkentést step-down jelzővel illetnek Szal semmi kapcsolóüzemű v. hasonló cucc.
A középleágazás: akár elképzelhetsz egy 220-as primert, amin van 110V-nál ("középen") leágazás, ezen bármelyik "végéhez" mérve 110V-ot kapunk. Tesla magnóban a külső forgórészes motor mindig 110-es volt és innen kapta a naftát...
Készülékbontásnélkül csak a 230V/110V -os leválasztó vagy takarék(auto)transzformátor,
"- 230V-os középmegcsapolásos-transzformátor -" a megoldás! Szerintem is...
Ez nekem új! De mindíg tanul az ember újat ha a szükség ráviszi.Ezekszerint akkor 110V-ot kétszer is le lehet róla venni? Azaz 2X110V csak nincs leválasztás?
Természetesen! Sőt, a trafó annál jobb helyzetben lesz, minél egyformább a két szekcióból kivett áram. Két tök1forma teljesítményű 110V-os fogyasztó esetén a trafón nem folyik (csak a nyugalmi) áram, így el is hagyható Különböző fogyasztók esetében pedig elegendő a teljesítménykülönbséget tudnia a trafónak.
Téma cím átírva, 230ról beszélünk már.
üdv
Ha nem értesz hozzá, akkor maradj csendben inkább, ne írkálj be hülyeségeket.
Szevasztok! Nekem egy olyan egyszerű megoldás kéne, hogy van egy 110Vos robotgép, de addig nem akarunk trafóra költeni amíg nem tudjuk, hogy tutira működik. Ha már akár hogy is meg tudjuk mozdítani, hogy jó, vagy valaki már lefüstölte a motort, akkor legalább tudjuk, hogy megér egy trafót. Csak motor van benne. 180W-os gép.
Valószinüleg (99,9%) kefés motor van benne ,az pedig erl szokott indulni 12...24V egyenfeszről is - tehát egy próbára akár az is megteszi! (pl. ha egy 12V-os akksid, vagy ilyesmi tápegységed...)
Üdv! Tegyél sorba vele egy diódát és már működik is. 99 százalékban univerzális motorok vannak ezekben a gépekben, tehát nem okoz gondot a félhullámú üzem. Egy 3A-es dióda elfér a gépben és csak a dugót kell kicserélni.
A félhullámú egyenirányító több szempontból sem a leg-korrektebb megoldás. Akkor már inkább egy triakos fázishasítós szabályzó, ami szintén csak néhány alkatrész.
Sajna nem sikerült még kipróbálni, mert kifutottam az időből. De holnap délelőtt megpróbálok rávetülni a tesztelésre..
Üdv!
Gyári készülékekben is lehet látni ilyen diódás megoldást, fordulatszám váltásra, én is csináltam hasonlót, ami azóta is működik. Az univerzális motor azért univerzális, mert DC feszültségről is működik.
ma ráraktam egy teszt erejéig 12V-ra. Sajna nem mozdult. Van értelme mással is tesztelni, vagy akkor halott a készülék?
Ha sokat akarod használni, (napi szinten), akkor érdemes beruházni egy 220 (230) V/110 V -os trafóra (takarék transzformátor). Sok amerikai eredetű gép működik ily módon. Minden esetben jó, ha a frekvenciának nincs szerepe.
Ha csak próbálni akarod, akkor szerezz egy 100 W -nál nagyobb biztonsági transzformátort, annak a primerje megosztott szokott lenni. (2*110 V), ha nem pontosan egyezik a feszültség, az nem túl nagy baj. |
Bejelentkezés
Hirdetés |