Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   306 / 2515
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
A kimeneten mért DC szint= offset .
Brumm a kimeneten AC feszkó ...
(#) sebestyen_ferenc válasza wolfi hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Talán segít, hogyha nem húzod tejesen fel a hangkártyád jelszintjét, vagy elnémítod a mikrofon és a vonal bementett, a tálcán jobb oldalt hangerő ikon.
Sajnos a nagy tesó rajza sincs meg nekem elég szívós , hiperszil trafó van benne, a Mures erősítők átka a potmétereket ki kell cserélni, recsegnek meg alig lehet forgatni őket. Továbbra is vadászom a Delia rajzát meg az enyémnek hátha meg lelem, mind a 3 fajtát javítottam meg vannak az ismerőseimnek.
(#) hapro válasza CHZ hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Értem, köszönöm a felvilágosítást. Ezt én egy kalap alá vettem eddig.
(#) lapose válasza (») Jún 10, 2009 /
 
Az utolsó kettő:

Megj.: Ha egy modi erre jáj kérem törölje az első két hozzászólásból a mellékleteket! Vagy a hozzászólásokat.
Köszönöm!
(#) wolfi válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Probaltam mar a hangarin a hangot lenneb huzni, semmi valtozas, mute jeloles sem segit, azert kerdeztem h mit jelent a x0,1 gomb mert regebb az bevolt nyomva mikor hasznaltam, csak mikor atraktam volt a TDA-t ugye ki volt kotve minden, s azota nem kotottem vissza mindent a hejere, s mikor be volt nyova ugye nem volt zajos.
Rakerestem a rajzokra, talaltam is roman forumokon, es lapokon, csak eleg sok tipus van, itt elottem is mar raktak fel, ha netan nem lesz koztuk ad meg a tipus kodjat, en ezeket talaltam hirtelen:
Innen szarmaznak:
http://niqro.3x.ro/diverse/diverse.htm
(#) wolfi válasza wolfi hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Gyenge volt a minoseg, az iment nem figyeltem...
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Használd a link gombot!
szamóca
(#) lapose válasza (») Jún 10, 2009 /
 
Nekem ezek a Delia rajzok vannak még:
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Köszönőm a rajzokat mindkettőknek, az Elektromures 2*75wattosnak a típusa, As 2*75, TIP 75202, S.T.I 528-88, hátha előkerülne a rajza valahol ennek is.
(#) valve válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia. Erre gondoltál?
(#) lewi hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
sziasztok!

lenne egy kérdésem. én egy digitális hangerőszabályzót építenék az erősítőmhöz, és egy 15 lépéses hangerőszíbályzó lenne. az elvéről annyit, hogy egy 4067 kapcsolgatja az ellenállásokat, és így növeli-növeli, és halkítja a zenét. a kapcsolás
itt található
a kérdésem, pedig, hogy valóban a 330 ohmos ellenállásokkal építsem e meg? mert ha jól tudom lugaritmikusan kéne szabályozni, így szerintem mindíg többet kéne az ellenállásból rárakni. bár ezt nem tudom biztosan, és ezt szeretném megkérdezni.
köszönök minden választ előre is. lewi
(#) wolfi válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Na meg van, tele vannak a roman forumok, mindenfele Electromures rajzokkal, AS 75202 tipusu meg van, amugy rajottem h a tipus kodban benne van h milyen teljesitmenyu, ez pl 75202= 75x2, az utolso ket szam nem tudom mi lehet, talan a THD 0.2%.
Minosege a kepnek kicsit gyenge de jobbat nem talaltam.

AS75202.rar
    
(#) varttina válasza lewi hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Ez egy sima 5K(lin) potméter helyettesítő áramköre. A konvox "hangkártyák" kapcsolásához hasonlót kellene összehoznod, ha hangerő szabályzásra akarod használni.
(#) lewi válasza varttina hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
esetleg ezt ki tudnád fejteni bővebben?
tudnál pár instrukcióval segíteni?
köszi lewi
(#) varttina válasza lewi hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Ilyesmire gondoltam. "B" le lenne földelve "A" lenne a bemenet, "C" pedig a kimenet. Szükséged lesz 16-16 db egyforma értékű ellenállásra. Ha 1k helyett nagyobb ellenállásokat használsz fínomabban tudod szabályozni a hangerőt.

kapcsolas.jpg
    
(#) lewi válasza varttina hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
én eredetileg egy hálóellenállással oldottam meg. így scak egy 1K-s plusz sorral kell kiegészítenem.
csatolom ez eddigi nyákrajzot. ez egy 7 szegmenses szintkijelzővel is el van látva, és sztereo rendszerű

Ne keljen már külön mindenkit megkérnem hogy használjon nagybetűket!
(#) wolfi hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Udv,
Lenne egy kerdesem.
Ezeket az erositoket ugymond tul lehet hajtani (Electromures AS15201)?
Pl. egy jo nagy input jellel, s feltekerve max ra,
Van bennuk valami ami limitel? En amenyire ertek hozza, ugy lattam hogy nincs ilyen.
Adig lehet elmeletilek huzni amig fustolnek a tranyok
:eek2:?
(#) lapose válasza wolfi hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia!

Nincs bennük limiter, de az embernek azért van füle, hogy ne hajtsa torzításig.
(#) masterknave hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Szevasztok!

Nagyon sok erösitö kapcsolást láttam már és épitettem meg, de a szimetrikus bemenetü kapcsolások mindig elkerültek. Tud valaki szimetrikus bemenetü erösitöt, vagy egy olyan általános bemenöfokozatot amit minden erösitöhöz meg lehet csinálni?
(#) sebestyen_ferenc válasza wolfi hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Köszönőm a rajzot, a max kimenő teljesítményét a tápegység feszültsége és a hangszóró ellenállása határozza meg. Meg van határozza az erősítőknek mekkora feszültséget birnak el a bemenő fokozatjuk, ha ennél nagyobb jelet adsz nekik torzitani fog, de nem ad nagyobb kimenti teljesitményit a fent leirt paraméterek miatt.
(#) wolfi hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Ok, koszonom a valazokat!
Nem mindha egy erositto gyilkos lennek, s "fulem is van" a pc rol most is feszultseg felezovel hasznalom(4 ellenallat) mert ugye a pc hangarija 1V ig is adja a jelet, s ez az erositto a 500mV szereti, csak kivancsivoltam, hogy milenne ha...
(#) otisz hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Sziasztok! Egy nagyon fontos kérdésem lenne hozzátok! Van egy autós erősítém és hídba kötve az van ráírva hogy 4ohm subwoofer ! Nekem van két mélynyomóm és ha párhuzamosítom őket akkor 3ohm -ot kapok szerintetek elbírja vagy inkább ne is próbáljam meg??? mert nemszeretném ha elszálna az erősítőm! a válasz nagyon szépen köszönöm!
(#) butuska hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Hello !

Hughes & Kettner silver edition kombó gyári hangszórójának és gyári trafójának paramétereire lenne szükségem. A hangszórónál elég az eredeti típus, a trafónál kéne pl.: toroid-e?/középelágazásos-e?/feszültség?/teljesítmény?

Köszi: Butuska
(#) varttina válasza otisz hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Nem a túl kevés ohm nyírja ki az erősítőt, hanem a túl sok amper. Ha nem hajtod túl akkor semmi baja sem lehet az erősítőnek.
(#) zacky.dvid hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Sziasztok

Megtudná mondani nekem valaki hogy ez mi lehet?

Kép0042.jpg
    
(#) CIROKL válasza zacky.dvid hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Egy csöppet jobb minőségű képet ? Vagy vaku nélkül ! Ha lehet .
(#) Tomi20 válasza zacky.dvid hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Szia
Az IC, és a tranzisztor típusát írd le. Abból meg lehet mondani mi ez.
(#) zacky.dvid hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Jobb képet most nem tudok csinálni mert jó fényképezőt nem találom. Az egyik bd241c a másik bd245c
(#) szabi83 válasza zacky.dvid hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Ez, Urbán elektronika labortápja Bővebben: Link

(#) zacky.dvid válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Köszi szépen! És ez melyik típus?
(#) zacky.dvid hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Bocsi a hülye kérdésért de még kérdeznék egyet hogy ez mire jó?
Következő: »»   306 / 2515
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem