Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   2 / 276
(#) NagyL hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Bocsánat mmmax220!!! A kapcsoló összerakásához esetleg leírás is jó lenne.
(#) NagyL hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Bocsánat!
A sürgős NEM KÖVETELÉS csak jelzés akart lenni Szívességből megígértem, hogy segítek megjavítani a széthullott kapcsolót, mert a tulajnak kellene, aki a szomszédom és jó szomszédok vagyunk. Segítünk egymásnak ahol tudunk. Nem sürgetjük egymást, mert tudjuk, hogy ha kérünk azért kérjük mert fontos. Ti még nem vagytok a jó szomszédaim azért próbáltam jelezni, hogy sürgős lenne a dolog.
Azt, hogy több helyre nem lehet feltenni nem tudtam.
(#) NagyL hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
A trafó típusát is eltévesztettem:
mmmax220.
Szóval ennek a kapcsolási rajza kellene....
(#) peetech hozzászólása Máj 30, 2009 / 1
 
Na csináltam egy pár képet az előtolóról (bocss a minőségért)
Jövőhéten ha kicseréltem a gépen a palackot (gyári gép) összekötöm vele megmutatom majd egy videón hogy mit tud.
(#) vologya hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
személyszerint arra gondoltam,hogy az előtolómotor,ami lényegében egy 12 voltos ablaktörlőszármazék trafója előtt egy közönséges dimmerrel megmacerálnám a feszültséget..Vajh mennyire esne a nyomaték is? Járható lehet ez az ut szerintetek?
(#) Attila5959 hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Üdv az ittlevőknek

Olvasgattam a fentiekből.
Én sajna csak lakatos tudással rendelkezem,igy csak kérdeznék :
Mivel van MIG350es gépem,és tekercselték,csak kicsit elszúrták a fokozatait.
Szerintetek létezik e fokozatnélküli áramerősségszabájzás ?
Hozzáteszem ez 3fázisú gép.
Mijen egyszerű lenne pl pótméterrel hegesztőáramot beállitani !! A fokozatkapcsoló jó,de ha porosodik már hiba is van. Meg mondom,az a gondom,hogy egyes fokozatnál a plafon áram gyenge,a kettes fokozatnál meg a minimum áram túl erős !!
Jó...........lehetne kb 2 menetet lehajtani a hegesztőáram tekercseiről,de akkor aztán minden felborulna !! Szerintem végképp nemlenne pici amper a 0.8as huzalhoz !!
Na erre kérnék némi válasz.

Vologyának üzenem :
Nekem kb 20 évig volt ablaktörlő motor a hegesztőmbe,még mindig működik. Sajnos a sima potis állitás gyengécske. Első időben ijen volt az enyém is. Ha jóltudom a tekercselőm nem a pici 24v os trafóról vette le a neki szükséges áramot,hanem a hegesztő áram diódáiról. Az innen jövő áram tök egyenáram,de az egyfázisó készenléti trafóról nemlehetett 100% os egyenáramot levenni. Ja és kicsi volt az ebbő kijövő amper is !!
(#) peetech válasza vologya hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
hahó skacok!
Figyu vologya a 12v-ot felejtsd el ,sovány!
A motor sem ablaltörlő moci,mert az ablaktörlő moci kicsit puritán,ennek a kategóriának az alja.
Az enyém egy vmilyen gép mozgató limlom.
24-voltos , A meghajtással sem kellett sokat szarakodni egy 5A-es LM-ic vezérli feszbe kb.:24-től
11-v ig. Nyomaték igy is van mert a moror elég nagy fordulatú és nagy az áttétel.
Persze egy PWM lenne az igazi de mióta gyári gépem van nem foglalkoztam vele, viszont meglátszik a heggesztésen ha PWM-es a szabályozás főleg ha egy görgőpár van.
Szeritem nem egy nagy valami majd este csinálok egy videót az enyémmel összekötöm a gyári géppel és megmutatom mire jutottam.
(#) vologya válasza peetech hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
köszi a választ..minden további infó érdekel
(#) FREDDI válasza peetech hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Hali mindenkinek! Engem nagyon érdekel egy pálcatovábbító, kell csinálnom vagy vennem egyet. Ha vannak konkrét dolgok, az érdekel. Mert hiába beszélgetünk róla, ha a fele anyag/méret/tipp/beszerezhető cucc hiányzik, azt nem lehet utánépíteni, csak vért izzadva. Annak meg semmi értelme, akkor én is nekiállhatok egyedül, egyébként is csak az eszterga hátráltat, meg tudnám építeni. A mostani is az én tuningom, miután komplett tönkretéve került hozzám. De ez amúgy is egy egyszerű egygörgős egyoldalt hajtott, egy komolyabb kellene nekem. Ez felett meg az idő is eljárt, és ment is már sokat. A motorban sem a 12V vagy 24 a lényeg. 12V-ban áttételestül pld. egy akkus fúrógép már nyom eleget, ott inkább a felpörgési idő a sok, túl nagy is az áttétel.
(#) Attila5959 hozzászólása Máj 31, 2009 /
 
Üdv az ittlevőknek.

Látom szeretitek a házilagos co2 gyártmányokat.
Nekem kompett működő gépem van,netán ha érdekel valakit ide üzenjen.Ja 250A a plafon árama,sajna nekem már ez is kevés volt,igy ez a gép már csak a hejem foglalja.Karosszériára,zártszelvényezni kiváló !!Kb 6-8m magasban is használható kicsi erőlködéssel. Ha netán érdekel valakit,féláron adom a komplett cuccot !!
(#) peetech válasza Attila5959 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Siasztok
Kollega mennyi az a felár?
engem nem de egy haveromat lehet érdekeli(hubefogalmazás)
Atöbbieknek csinálok egy vázrajzot a többit meg kérdések alapján megprobálhatjuk megoldani, meg a melóba is belekukkanthatok néhány gépbe(iparikémkedésügyileg)
(#) Attila5959 válasza peetech hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Üdv peetech

Mivel a tartozékai is kifogástalan állapotú,igy igaz használt cuccról beszélve,gondolom nem túl sok a ***
Palack,reduktor, 3m es munka kábel,és 4m es test kábel.
Ha netán érdekel benneteket irjatok az imélemre :

*****@gmail.com

Siófok közeléből irtam. Üdv Attila

Légy szíves az üzleti dolgokat az apróhirdetések rovatban intézni!

Sebi
(#) Bakancsok hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Szerintetek ezzel a trafóval tudok építeni hegesztőt?

Adatok:
Teljesítmény: 200A
Primer: 230V
Secunder 1.: 30V
Primer kör mágneses árnyékolással.
Kb 12 cm a külső átmérője

Válaszokat előre is köszönöm!


200A.jpg
    
(#) Tetye válasza Bakancsok hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Üdv.
Nem. Az a 200A nem inkább 200VA?
Ez tuti nem tud 200A-t, túl kicsi a 12cm külső átmérő, és a 30V sem épp hegecselőbe való. Meghát 200A-t már inkább 3 fázisról csinálnak.
Sok jót!
(#) Bakancsok hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
200A

AWI hegesztőhöz kellene
(#) FREDDI válasza Bakancsok hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
200 VA lesz az !, nem 200 A. Ez egy tekercselő cég, akik tisztában vannak az árakkal. Van nekik 14 ezerért 1000VA-es, na abból kéne neked legalább három, és három fázisról hajtani.
(#) Attila5959 hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Szevasztok.
Ha netán valamejőtök ismeri eme autómatta pajzsot,légyszi irja meg,hogy tudok ebbe akkut cserélni ??
Már használom kb 7éve,és az utóbbi napokban kihagyott az elsötétedése. Ma kiraktam a tűző napra,na ez lehet jót tett neki,bár igazából rövid időszakonként használom,és eddig mindig elég volt a műhely fénye neki.Egyik nap viszont kb 2.5 óráig használtam,és másnap jelentkezett a hiba.
Ha netán nemlátható a neve,ime ::
Optrel mira plus.
Ez eredeti svéd gyártmány,és sajnos eltudom kébzelni,hogy ez náluk egyszerű fogyóezköz,vagyis egyszerűenn kidobják,ha az akku bedöglik. Sajnos nem szétcsavarozható,valószinű fikszre összeragasztották.

Előre is kössz,ha valaki tanácsot ad.
(#) mpisti válasza Attila5959 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia Attila!
Azt hiszem a pajzsodban nincs akku, hanem fényelemről működik. A"Mira plus" felírat mellett két oldalon találhatóak a fényelemek.Talán azok akarnak tönkre menni. Egyébként -úgy tudom- Svájci gyártmány.
(#) Attila5959 válasza mpisti hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szeva Pisti

Kössz az infót !
Időközben jártam egy szakembernél,és mivel ezeknek magukfelé hajlik a kezük,csakis fél magyarázatot adott!!
A teválaszod megerősitette a gyanum,ugyanis erre gondoltam én is,hogy akku nélküli a pajzsom !!
Köszönöm a válaszod.Egyrészt mert kb 8 évig biztos nem birta volna a tölthető elem,másrészt meg nincs kivételi hely kialakitva a betétházonn.
Azért csak fél infót adott a szaki,mert azt nem mondta,hogy ezekben nincs akku !!
Ojan infót viszont mondott,és gyakorlatban mutatta is,hogy a fény elem tulsó oldalát óvatosann fel lehet vágni,és innen a bentlévő fény akku csatlakozásokat kilehet hosszabitani a pajzs belső,és alsó széle felé,és oda 2x 2db 1.5v ,vagyis 2x 3voltos elem segitségével a pajzsot tovább lehet használni. Igaz nem esztétikus,de működik,valószinű még kapcsolót se kell berakni,mert az elektrónika csakis akkor használ áramot,ha működésbe lép. A szaki állitotta,hogy az ő pajzsa már évek óta igy működik,és egyszerű ceruzaelemek működtetik !!
Ja............épp ma is használtam,és megint gond volt vele !! Úgyhogy előbb vagy utóbb ezt a műtétet fogom alkalmazni. A szaki, úgycsinálta,hogy 500w-os páka űzem melegét közel rakta a műanyaghoz(nem nyomta rá !!)és a fellágyult állapotú műanyagot könnyedén kivágta padlóvágó késsel.A hosszabb vezeték rákötése után,meg egyszerűenn visszaragasztotta sziloplaszttal !!
Hát ennyit eme kincset érő svájci találmányról !! Igazából kár eldobni az áramforrás hibája miatt ,mert az új is ugyan igy fog járni,csak idő,és használat fügvénye !!
Ha netán mások is ezt olvassák,akkor lehet hasznos infókkal szolgáltam !!
Szevasztok.
(#) mpisti válasza Attila5959 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia Attila!
Nincs mit megköszönni,szívesen segítek bárkinek,ha tudok.
Nos a szaki által mondott ötlet igaz lehet, de nem minden pajzsnál működik. Ugyanis létezik olyan kivitel, ahol az ívfény érzékelését a tápfeszültség céljára szolgáló fényelemek biztosítják.Tehát ha ív hatására ad feszt a fényelem,akkor elsötétül, ha nem lát ívet akkor kivilágosodik. Ezeknek általában a reakcióideje is hosszabb. Ilyenek általában az olcsóbb kivitelű
15-20000Ft- os típusok. A te pajzsod nem tudom mely kategóriába tartozik, de kíváncsivá tettél,ezért utánanézek ezen típusnak.
(#) bubuc17 hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
helósztok
tudom hogy nem ide illik a kérdés de most vetem egy lánghegesztőt amihez nem sokat értek nem túl bizalomgerjesztők a hegesztéseim...
nem tud valaki valami leírást vagy bármit a használatáról?? mekkora nyomásra kell állítani ,milyen legyen a láng stb...
jahh és át van alakítva! sima pb gázpalackrról megy.
akitől vetem azt mondta hogy ugyan az mint a másik csak így olcsóbb a palack csere ( autogén hegesztő lenne)
ez valóban így van vagy átvertek vele???
(#) mpisti válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia bubuc17!
Az utolsó mondatod befejező részében van az igazság.
A PB palackos megoldás csak vágásra alkalmas.
A dissous(acetilén) gázos hegesztéshez más keverőszár és más reduktor használatos. Valóban azért alkalmazzák ezt a megoldást, mert a PB sokkal olcsóbb ha csak vágni akarnak vele, mint az acetilén gáz.
Szerinted ha a PB alkalmas lenne hegesztésre, vásárolna valaki is acetilén palackot?
(#) xyxx válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia,
Az oxigén 5 bar, PB 0,8 körül. PB- vel nem fogsz vasat heggeszteni csak kemény forrasztáshoz jó, lángvágni. Heggesztéshez acetilén kell. A PB tele van szennyező anyaggal, és kicsi a láng hő teljesítménye. PB+Oxigén 2100 Celziuson ég, Acetilén+oxigén 3000 Celzius körűl.
Üdv: Dani
(#) k.i.r.a.l.y válasza nyekk hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Heló! Gyönyörködöm a munkádban! Arra jutottam hogy talán tudnál nekem segíteni, mert nem csak a szád de a kezed is jár. Van egy, a minap leégett trafójú TIP tronik 140-es hegestőm, és mivel úgy is tekercselni kell, gondoltam jó lenne egy kicsit izmosítani. A gyári vasmag erre valószínűleg nem alkalmas mivel dugig volt tekerve. Volna viszont olyan E-I vas aminek ablak mérete 40*95 mm, a mag 45*95*akár 150 mm-ig terjedhet. Rézhuzalom is van átm: 1.4, 2, 2,5mm-es. Valamint 150A-es diódám is 4 db. Fel tudnám ezekkel hizlalni agy kicsit a gépet?
Előre is köszi a segítséget!
(#) Attila5959 válasza mpisti hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia mpisti

Igazad lehet,de én ojat is csináltam,hogy a fejemre raktam,és kint az udvaronn(nem a nap felé furdulva)a kezem gyors mozdulatára (egy legyintésre átt vittem az üveg előtt) is egy pillanatra elsötétedett !!
Egyébként kb 8 évvel ezelőtt 38000ft ba került.
Vagyis talán nem tartozik a primitivebbek közé !!
Épp ma is használtam,de már azt csinálom,hogy viszem magammal a régit is,mivel egyre sűrűbben akadozik.
Érdekes...........néhány perc múlva felraktam,és működött !! Ja............én a saját szememmel láttam a ceruza elemes betápot működni.
Elmondanám,hogy igaz a pár év alatt kicsit koszos a pajzs,de a fehér plekszieire igényes vagyok,tehát nem mondható el az,hogy a fényelem nemjut elég fényhez !!
Üdv,és szevasztok.
(#) mpisti válasza Attila5959 hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia Attila!
Nos ,normál esetben a pajzs csak magas UV tartalmú fény hatására(pl. ívhegesztés)sötétedik el.Ha a viselkedés ettől eltérő , az azt jelzi, hogy az érzékelés megbolondult.Normál esetben a napfény nem tartalmaz elég UV sugarat az elsötétedéshez,de vannak ma már kivételes esetek! Nekem 16 éves a pajzsom,szintén OPTREL a mai napig jól működik, még nem fordult elő hogy a napfénytől elsötétült volna, de vannak ismerőseim, akik erről számoltak be a saját pajzsuk esetében(azok nem OPTREL gyártmányúak!). Utánanéztem a pajzsodnak,KIZÁRÓLAG FÉNYELEMRŐL MŰKÖDIK,két fokozatú a leírás szerint 10 és 11 a beállítási lehetőség.
Ja, és az ára 120euró és 299 dollár között változik. az előbbi az használt pajzs ára.Nem olcsó kategória! Többet lehetne tőle várni néhány évi működésnél.A pajzs magyar nyelvű leírását a REHM magyar oldalán megtalálod.
(#) mpisti válasza k.i.r.a.l.y hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia Ádám!
Bár a bevezetőd kissé meglepett a száj és kéz járására vonatkozólag, de gondoltam, hátha tud olyan ember is neked információt átadni, akinek a keze munkája nem járta meg a netet.
Az általad említett típusnál minden megoldás jobb lehet, amely nagyobb vasra készül.Az általad említett típus nem olyanok számára készült, akik használni akarják hivatásszerűen,hanem olyanoknak, akik még nem dolgoztak normális géppel.Szinte csoda, hogy akkutöltő méretű vas ezt a teljesítményt képes leadni,nem beszélve az alumínium tekercséről! Ha már az említett gépet át akarod alakítani, néhány tanácsot kérlek fogadj el, ezeket a gyakorlati tapasztalat mondatja velem.
1.:csak réz tekercselő huzal létezik, az alu az smafu.
2.:az előtolás feszültségét mindig külön tekercsről vesszük le, nem pedig a hegesztő egyenirányító után.
3.: a négy fokozat nem fokozat, 6800Ft-ért már beszerezhető 10fokozatú Koncar gyártmányú fokozatkapcsoló, ennek megfelelően kell a primert tekerni.
4.:A soros kimeneti fojtó gyógyír lehet sokféle varrathibára,de csak kevesen használnak vele párhuzamosan egy 3,3 ohm 100W-os ellenállást!(a Fronius igen)
5.:A triacos bekapcsolás felejtős, helyette a bevált mágneskapcsoló a megoldás.
6.:a mágneskapcsoló kikapcsolás késleltetés fontos,lehetőleg változtatható időállandóval(huzal visszaégés)!
Ja, és a fixen bekötött munkakábel sem ipari kategória.
Binsel centrál csatlakozót beépítesz, Vaterán vásárolsz normális kábelt féláron, és lesz egy normális géped.
Üdv.mpisti
(#) k.i.r.a.l.y válasza mpisti hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Heló! Köszi a választ. Sok, az általad felvetett dolgon én is gondolkodtam. 4 m-es kábel csatlakozóval már megvan, beépítésre vár. A trafót nem ipari célokra akarom használni, csak kisebb munkákra. Az előzőekben felsorolt már meglévő alkatrészekből ez lehetséges-e? Amennyiben tudnál konkrét adatokat mondani nekem az segítene igazán. Nem szakmám az elektronika, így elvi iránymutatások menetszámokra sajnos nem sokat segítenek. Üdv Ádám
(#) peetech hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Hahó kollegák
Ugylátom nemnagyon halad ez a fórum
itt egy kis inyencség
(#) Attila5959 válasza mpisti hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szeva mpisti.

Nos.........kideritettem én is egyet,és mást.
Mivel kiváncsiság hajtott,és semmit se vesztek felfogással bele néztem a kazetta belülről nézve a fenti jobb és bal sarka alá. Magyaránn éles új fürészlappal megvágtam kb 30x30mm es nagyságban a műanyag boritást.(ezt nem srégenn,hanem a fűrészlapot sikonn inditottam,és ezt a sikot kb 2mm vastagságig,ami a tok falvastagsága !! )Amikor fehér tömör,de rugalmasnak is tünő anyaghoz értem,gondoltam bicskával felemelem a sarkot.Ezt a fehér anyagot bicskaheggyel félmiliméterenkénti kibökdöséssel kimorzsáltam.Vigyázni kell mert az egyik oldalonn piros,a másik oldalonn fekete szinű vékogy drótot is bele öntöttek !!
A fotónn is láthatod ha kinagyitod. A fehér tömitő anyag alatt 3v-os akkut találtam.Az egyikbe 3.2v volt,még a másikban 0.2v,és ennek mérésekor a műszer forditott polaritást mutatott.Ez az akku púpos,még a másik egyenes állapotú volt. Ezt kiforrasztottam,és egész egyszerű primitiv módonn két ceruza akkut rákötöttem.Ezek minimálisan csak 750ma osak,sőt nem is töltött álapotúak,mivel a kettő sorbakötve 2.2v -ot mutatott.Visszaraktam a pajzsba,és örömömre rendesen működik.Ja........a másik gomb akkut nem cseréltem ki,majd ha az is megadja magát !! A kiforrasztott akkut a fotón láthatod.Egyébként,ha nagyon preciz akartam volna lenni,és nemhajt a kiváncsiság elmegyek egy óráshoz,és veszek kb 500-asért egy hasonló méretű gomb akkut,és ezt vékony zsinórral beforrasztom a hejére.De mivel a ceruza akkukat nemhasználtam a kicsi teljesitményük miatt ikább ezeket raktam be.
Mindezt csak azért irtam le,mert kb 1 óra alatt kerestem kb 40000ft-ot,mivel igy elmarad az új pajzsnak a megvétele,és azért is irtam le,hogy akár te mpisti,vagy mások is tanulhassanak tőlem.

Még annyit elmondok,mivel érdekes ::
Javitás előtt akár még a műhelyben is elsötétedett a kezem gyors üveg előtti legyintésére,még javitás után ez nem valósult meg !!
Vagyis abban igazad lehet,hogy csakis ivfény hatására kapcsol !!

Üdv mindenkinek Attila.
Következő: »»   2 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem