Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vasklorid
 
Témaindító: licert, idő: Aug 4, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 23
(#) lgyk válasza szarka.p hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Lehet, hogy már kicsit öreg anyag. Ha egy kevés sósavat hozzáadsz és sárgább lesz, akkor vas(III)-klorid.

Ha nem látsz át rajta, akkor lehet, hogy kicsapódott valamennyi hidroxid, amit sósavval lehet visszaalakítani.
(#) kontar65 válasza lgyk hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Tisztelt Szarka P. és mindenki, aki azon agyal, hogy kémiailag mi a vasklorid.
Az panel maratásra való, akit érdekel hogyan mint olvassa el ennek a VASKLORID című hozzászólásnak az elejét. Ott még fényképek is vannak, gyári csomagolás is
Jó böngészést.
Pécsett lakom szívesen adok, (én is kaptam) de érte kellene jönni.
(#) szarka.p válasza kontar65 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Ha postán küldenéd mennyibe kerülne?Mivel én Polgáron lakom.
(#) djgombi válasza lgyk hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Köszi szépen!
(#) kontar65 válasza szarka.p hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Kedves Szarka.p Barátom!
Mit gondolsz?
Lehet kézigránátot postán feladni?
A vasklorid egy ártalmatlannak kinéző "robbanószer."
Ha vizet kap, kiszámíthatatlan.
Ilyen anyagokat postán küldeni meggondolatlanság.
Ezért írtam, hogy Pécs.
Ha veszed a fáradságot, és végig olvasod a VASKLORID beszélgetés sorozatot, meglátod, hogy szinte az egész országban lett terítve.
Hogyan?
Vannak, akik ezért, vagy azért járják az országot. Ráadásul nyákot is készítenek. Tiszta jóbarátság alapon rá tesznek még 50-60 km-t. és a megbeszélt helyen átadták egymásnak a vaskloridot.
Sajnálom, én nem vagyok képes ilyen veszélyes anyagot postázni.

Kontar65
Ha valaki elkezd agyalni a robbanószeren, hát nőjön köröm a 21. újára.
(#) frank tibor válasza szarka.p hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Itt rendelhetsz.
Bővebben: Link Én hülye,mindig vízben oldottam fel.
(#) Watson hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
Itt minimum 5000-ért kell rendelned +1500 a posta ktg.
(#) kontar65 válasza frank tibor hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Kedves a szöveged!
"Én hülye, mindig vízben oldom fel.
Ki hitte volna?
(#) Ricsi89 válasza kontar65 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Nem akarok beleszólni, DE!!
Az "ártalmatlannak kinéző robbanószer" egy kissé túlzás. Mi az, hogy kiszámíthatatlan, ha vizet kap? Akkor elektronikai áruházakból miért küldenek az ország bármelyik pontjára postán belőle, bármennyit, amennyit veszel? Ha ez olyan nagyon "ártalmas". Szerintem elég "barátságos" anyag a többi maratószerhez képest. Én mindig kézzel teszem bele és veszem ki a nyákot már jó pár éve és még itt vagyok semmi bajom tőle. Próbáld ki ugyanígy például a hidrogénperoxidos maratóba belenyúlni. Na az nem lenne kellemes élmény. A múltkori "nagy" osztásból jutott nekem is és az egyik fórumtárs egy szatyorban hozta el az ország másik részéről. Semmi baja nem lett, nem robbant fel az autó. Nálam egy műanyag zártfedelű dobozban van és semmi gondja nincs. Már megvan egy éve és nem robbantam fel. Ha ennyire veszélyes lenne, akkor vagyonokba kerülne a szállítása és nem érné meg forgalmazni sem. Pedig sok bolt árulja még postázással is. :yes:
(#) Sir-Nyeteg válasza kontar65 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Én is vettem már vaskloridot, sokszor, Vateráról, postával
Annyi hogy 3-szoros légmentes csomagolásban érkezett.
(#) szarka.p válasza szarka.p hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Köszi a válaszokat.Csak próbálkoztam hátha.
(#) Watson hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
Szerintem egyik vegyület sem nagyon veszélyes,a hozzáadott sósav rejt magában némi veszélyt,de az sem túl nagyot.Én mind a kettőbe simán belenyúlok puszta kézzel anélkül hogy bármi bajom lenne.Úgy tudom hogy a patikákban szoktak a vaskloridból a vashiányosok részére tinktúrát készíteni és vérzéscsillapításra is felhasználták,a hidrogénperoxidot pedig szájöblítésre fogfehérítésre is használják olyan koncentrációban amilyennel én maratni szoktam(recept HE 2004/10 szám).
(#) Ricsi89 válasza Watson hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Én is a vaskloridban simán nyúlkálok, de a hidrogénperoxidost azért emlegettem, mert a hozzáöntött sósav a veszélyes és abban már nem nyúlkálnék annyira könnyen.
(#) Watson válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Egyetértek.
(#) skari73 hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok!

http://www.kiralyendre.hu/Vincze_Kati/vegyszerek/vas-klorid.pdf

Ez a link a VAS II Klorid biztonsági adatlapja.
Tehát ez egy vegyszer, nem ehető, nem iható és
nem szerencsés postázgatni ide-oda.

Mert, ha gond van, a postás nem fogja tudni, mi az és
nem fogja tudni, mit kell csinálni, ha belement a szemébe stb.

Tehát a személyes átvétel a nyerő, legalább megismeritek egymást.


Üdv.:skari73
(#) kontar65 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Sir-Nyeteg Irta: (köszönöm, és ne haragúdj, hogy idézlek)
Én is vettem már vaskloridot, sokszor, Vateráról, postával
Annyi hogy 3-szoros légmentes csomagolásban érkezett.


Nem vagyok felkészülve, hogy olyen csomagolást készítsek.
A vízzel való kapcsolatát a postai futárszolgálat közben kapott vízre értettem, igaz ezt nem írtam ki.
Aki lakásban marat, annak nem ajánlom a sósav hozzátételt. minden ami rézből készül, dísz, vagy vízszerelvény, idő kérdése, és bezöldül.
Aki albérletben van, annak ez mindegy.
Nagyon tetszik a körbejárás, egy éve azt hittem nem lesz folytatás.
Jó maratást!
(#) lgyk válasza kontar65 hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Hi!

Idézet:
„A vasklorid egy ártalmatlannak kinéző "robbanószer." Ha vizet kap, kiszámíthatatlan.”


Ez így erős túlzás. A FeCl3-nak semmi köze a robbantószerekhez, sem a robbanóképes anyagokhoz, a peroxidok ellenben hajlamosak robbanásveszélyes anyagokat alkotni ketonokkal, szerves savakkal, éterekkel (koncentrált H2O2 önmagában is robbanhat). A maratók közül a legbiztonságosabb a vas-klorid. Ha vizet kap, hidrolizál sósavra és vas(III)-hidroxidra, egy zárt vegyszeresdoboz kielégítő csomagolás a szállítására. Csak zárójelben jegyezném meg, hogy az Azúr vegyszerboltban régebben forgalmazott anyag tele volt vízzel, a félfolyós állagú szmötyit egy egyszerű PE zacskóba szerelték ki. Ennyi cég vállal ADR szabványnak megfelelő veszélyesanyag-szállítást, a legtöbb csomagküldő szolgálatnak is vannak erre opciói, igaz nem túl olcsók.

Idézet:
„Aki lakásban marat, annak nem ajánlom a sósav hozzátételt. minden ami rézből készül, dísz, vagy vízszerelvény, idő kérdése, és bezöldül.”


Sajnos sósav keletkezik a maratóban, ez egy idő után hozzáadott sósav nélkül is látszik a környező fémtárgyakon.
(#) lgyk válasza Watson hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Idézet:
„Úgy tudom hogy a patikákban szoktak a vaskloridból a vashiányosok részére tinktúrát készíteni és vérzéscsillapításra is felhasználták”


Vashiány pótlására vas(II) sókat használnak, adsztrigensként hajszáleres vérzéscsillapításra pedig vas(III) sókat (ez a maratásra is használható vas-klorid). Utóbbi belsőleg egészségtelen.

Idézet:
„a hidrogénperoxidot pedig szájöblítésre fogfehérítésre is használják olyan koncentrációban amilyennel én maratni szoktam(recept HE 2004/10 szám).”


Bizony, akár 5 %-os peroxidkoncentrációt is eléri egy erősebb szájfertőtlenítő oldat.

skari73:

Idézet:
http://www.kiralyendre.hu/Vincze_Kati/vegyszerek/vas-klorid.pdf

Ez a link a VAS II Klorid biztonsági adatlapja.
Tehát ez egy vegyszer, nem ehető, nem iható és
nem szerencsés postázgatni ide-oda.”


Maratáshoz pedig vas(III)-klorid használható!
(#) kontar65 válasza lgyk hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
ezt irtam:
Ha valaki elkezd agyalni a robbanószeren, hát nőjön köröm a 21. újára.
Kivétel a Te hozzászólásod, ami hozzáértésről, és jó szándékú magyarázatul szolgál. KÖSZI A KIEGÉSZÍTÉST.
(#) skari73 válasza lgyk hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Igen köszönjük a kiegészítést!

Elnézést a pontatlanságért VAS II ill. VAS III Klorid
esetében.

Azért akár, hogy is van jobb lenne a személyes
utaztatása az anyagnak, még akkor is, ha csak kevésbé veszélyes.

Üdv.:skari73
(#) spepe hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Hello!

Bocsi, de kéne nekem egy kis segítség. :S

Már majdnem egy órája nézem az oldalt, olvasgatom a topikot de ahány választ találtam annyiféle, ráadásul nem vagyok valami jó az arányozó dolgokkal ezért kérnék egy kis segítséget.

Szeretnék NYÁK lapot maratni és vettem 125g Vas-Klorid-ot (FeCl3 Bővebben: Link). A gond az, hogy ez granulátumos és nem tudom, hogy mennyi vízbe kéne feloldani. :S

Köszönöm a válaszokat előre is és bocsi, hogy csak így irkálok!

Bye!
(#) lapose válasza spepe hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szia!

Itt le van írva.

maratas.gif
    
(#) desz hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném, ha ki-ki leírná, hogy mit szokott csinálni az "elfáradt" FeCl3-mal, ami már nem képes több rezet feloldani! Ha valaki beírja, hogy megy a csapba, vagy a WC-be, megkeresem, és..... Várom az ötleteket, tapasztalatokat Desz
(#) lapose válasza desz hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Szia!

Wikipédia:
Bővebben: Link

Ezt találtam róla:
„A vas(III)klorid oldat elsősorban a szennyvíz- és víztisztítás során alkalmazott koaguláló szer. Felhasználható még az arzénmentesítési technológiában, valamint az ipar számos egyéb területén: pl. a textilfestésnél, a nyomtatott áramkörök maratásánál.”

Kérdés: ha beleöntöm a WC-be tisztább lesz a szennyvíz, és kevesebb az arzén benne?
(#) patexati válasza desz hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Én még használtam a wc-be öntöttem ki szerintem semmi gondot nem okoz persze ha lehúzza az ember de áttértem a hidrogénperoxidra és szerintem nem fogok többet kínlódni ezzel! Ja az is a wc-be kerül szerintem ez a legkörnyezetkímélőbb megsemmisítése!
(#) Stefan válasza patexati hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Amúgy ez a legnagyobb probléma, hogy mia fenét csináljon az ember az ilyen vegyszerekkel, mert hivatalosan nem szabad a lefolyóba önteni.
Ha meg kidobom, akkor megissza valami csöves, főleg ha granulátomat veszek, mert azt ugye kénytelen vagyok jobbhíjján vizespalackban tárolni.
Szóval vagy ráírom filccel, hogy méreg és kidobom vagy wc...
Tudom, hogy van de én még sehol se láttam olyan helyet ahova veszélyes hulladékot ki lehet dobni...
(#) lapose válasza Stefan hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Szia!

Igazad van bármilyen formában tilos kirakni, mert dilisek mindig vannak, és nem hiszik el, hogy méreg.
Régen a MÁV-nak okozott gondot a metilalkohol szállítása, mert ugye "csak azért írják rá hogy méreg, nehogy megigyuk"!
(#) _JANI_ válasza desz hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Magunk megnyugtatásunknak is jót tesz, ha az elfáradt oldatot, leeresztés előtt, valami lúgos anyaggal közömbösítjük. Így talán kevésbé eszi meg a szennyvízrendszer csöveit. S kémiailag is semlegessé válik... PL: A Link szövegének végén is van egy ötlet a közönbösítésre...
(#) desz válasza patexati hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Igen, sajnos nem igazán lehet mit kezdeni az elfáradt maratószerrel. :no: Mi gondolkoztunk azon, hogy megpróbáljuk valamilyen elektrolízissel visszanyerni a vas-III-ionokat, de elvetettük az ötletet, mert nem lehetséges ezt megcsinálni, mivel az oldatban vasII ionok vannak a réz feloldása után, amiktől az oldat mélyzöld színű lesz. Ez a H2O2 nem valami stabilis anyag. Én eddig nem tudtam, hogy oldja a rezet, de látom, többen is írták hogy igen. Hol szerezhető be?
(#) Stefan válasza desz hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Valahol itt a fórumon olvastam, h a vasszög segít valamit. Nemtudom.
Amúgy desztvízben oldotta már fel valaki? Lehetséges, hogy úgy jobb a hatásfoka, és tovább marad használható?
Következő: »»   11 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem