Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   11 / 837
(#) árpix válasza gtk hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Szívesen !

a mérő rajz és a táp
(#) árpix válasza árpix hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
bocsi nem lett jó , talán így.mérőtáp
(#) árpix válasza árpix hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
0-30 VDC STABILIZED POWER SUPPLY WITH CURRENT CONTROL 0_002-3 A.htm
ez a tápegység
Voltmeter + Ammeter LCD panel.htm
ez meg a mérő
asszem béna vagyok.
(#) árpix válasza árpix hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
electronics-lab.com
(#) lkadar hozzászólása Nov 4, 2006 /
 
Haliho!

Ilyet meg nem pipaltam....

Adott egy ATTiny26L. Belso RC oszcirol megy, igy felhasznalnam a PB4-et es a PB5-ot is. A poen az, hogy hiaba allitom be bemenetnek ezeket a labakat, es adok rajuk logikai 1-et, nagy ivben tojik ra, mintha ott se lenne. Mi a franc lehet ez ?

Atkotottem a labikot a PA3-ra (VREF), de az AD reszet nem is hasznalom, nagy budos 0, minden azzal kapcsolatos ertek, ennek ellenere a PA3-at sem hajlando beolvasni, ha viszont pl. a PB0-ra kotom ra, tokeletesen megy....

A fuse-ek is jol vannak beallitva (mar kismillio alkalommal vegigneztem). Remelem nektek van valami otletetek (es remelem, hogy egy ilyen fejhezcsapos dolog lesz).

Udv, es elore is kosz.
(#) gtk válasza árpix hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Vegulis nem lettek jok a linkek.
Honnan linkelted be?Probald ujra,engem erdekelne nagyon.

Koszi.

Modik: lehet torolni oket.
(#) gtk válasza árpix hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Azt hiszem az alabbiakra gondoltal..

Voltmeter + Ammeter LCD panel
0-30 VDC STABILIZED POWER SUPPLY WITH CURRENT CONTROL 0.002-3 A

Kat hogy forrast nem rakott fel..na meg nem kell ketoldalas nyak sztem a vmeterhez.
(#) árpix válasza gtk hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
igen sajna csak "HEX" van ,ha van forrás át lehetett
vola írni PIC-re
(#) IMi válasza gtk hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Valamit elnézhettél, a panel 1 oldalas!
Bocs!
(#) árpix válasza lkadar hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Szia !

Nekem PIC-nél volt hasonló jelenség, az volt az ok,hogy open collector-os kimenetet használtam és csak felhúzóellenállással jött ki az 1-es.
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 5, 2006 /
 
Helló

Építettem egy infravevőt atmega32-es procival. Ez az első atmel avr-es projektem. Építettem hozzá egy programozót is, de nam nagyon akar menni. Bascomban STK200/STK300 van beállítva programozónak, mást nemnagyon tudom hogy kell beállítani. Egy meglévő HEX file-t kéne beleégetni a mikrokontrollerbe. Folyton hibaablakok jönnek ki mikor a Run programmer -re kattintok. Fel se ismeri a chipet...
AVR procikkal kapcsolatban elég kezdő vagyok

Segítsetek lécci!!!

Gábor
(#) lkadar válasza árpix hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Szia!

PIC-nel en is talalkoztam vele , de a poen, hogy itt kimondottan bemenetkent szeretnem hasznalni :no:. Mindig is utaltam az Atmel doksikat (egyszeruen nem tudnak egy normalis doksit irni, a microchip ilyen szempontbol elkenyesztet bennunket, merfoldekkel jobb doksikat keszitenek, atlathatobb), sehol nem emlitik a doksiban, hogy azon kivul, hogy internal-rc-t hasznalok, mit is kellene tenni ahhoz, hogy hasznalhato legyen a PB4 es a PB5 (elvileg ennyi eleg is kell, hogy legyen). Biztos csak en vagyok a bena, mert keresgelve a neten, senkinek nem akadt meg ilyen problemaja...

Meg azert utananezek ennek a felhuzosdinak, koszi az otletet .

Ha veletlenul megis talakozott valaki hasonloval, vagy mar hasznalt AVR-t belso oszcival ugy, hogy fel is hasznalta a labakat masra (kulonos tekintettel, ha bemenetkent), akkor ne folytsa magaba a kitoro rohogest, hogy milyen looser, hogy xy dologra nem gondolt, es ha jol kirohogte magat, akkor igazan orulnek, ha beirna ide a megoldast .
(#) Pavel válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Szia!
Ha meglévő HEX file -t akarsz beleprogramozni a prociba, akkor talán próbáld meg a ponyprog nevű programall
Neked milyen hibaablakok jönnek elő?? mi a hiba????

Üdv
(#) pakibec válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Szia!

Milyen PC-d van? Milyen OP rendszerrel fut?

Mert a programozó, amit építettél nem mindíg megy új gépeken. Az ok, hogy az új gépek lpt portja némileg eltér a régebbiekétől, ezért önmagában nem képes a programozáshoz szükséges "teljesítmény" leadására.

Érdemes lenne egy 74HC244-et beépíteni. Nekem a tavir oldalról letöltött ilyen programozóm van, és semmi gond vele.

A másik: állítottál a fuse biteken valamit? Milyen osc-ról megy a proci?

Üdv
(#) Master_of_the_web válasza pakibec hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
helló

a gépem:

3Ghz 1024 Ram, Windows XP.

Nem állítottam semilyen fuse biteken...
Az, hogy milyen osc-ról megy azt nem nagyon tudom (nem értem)
Ha nincs külső kvarc rajta akkor gondolom belső oszcillátorral megy....

Hibaüzeneteket mellékeltem.

üdv
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 5, 2006 /
 
itt mellékelem a kapcsolási rajzot

100_3860.jpg
    
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 5, 2006 /
 
bocs, rossz kép... itt a rajz:

ir-rs232.jpg
    
(#) pakibec válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Ok, tehát kapcsolat nincs a pc és az avr között. Ráadásul nem találja a bin file-t azaz nem fordítottad le a kódot.

Ez logikus, mert kész kódot akarsz használni, ami hex. Szerintem ne a bascom-ot használd. Töltsd le a ponyprog2000-t, azzal egyszerübb lesz felírni. Állítsd paralel interface-re AVR ISP I/O-ra.

Ha ezzel sem megy ellenőrizd, hogy minden kapcsolat jó-e MISO,MOSI,RST,SCK,GND,VCC be vannak-e kötve helyesen a mega32-n.

Engedélyezd az LPT porton a megszakítást.

Ha ezek után sem megy van egy jó dos-os progi, ami nekem eddig mindíg- kapcsolódott az avr-rel-még kizáráskor is- szóval, ha a hardware ok, akkor ezzel mennie kell.

Szólj ha kell!
Üdv
(#) gtk válasza IMi hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Igen .valoban 1oldalas.
Elso ranezesre becsapott az hogy mindket oldalon alkatresz volt
(#) Master_of_the_web válasza pakibec hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
a VCC-t és a GND-t külön tápról kell kapnia nem?

VCC: 10,30 láb
GND:11,31 láb

Jó így?
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
üdv

sajnos így sem akar menni. A programozón lévő LED folyton világít... A uC kap tápfeszt (+5,2V)...

Hol lehet a hiba?
(#) Hurka hozzászólása Nov 5, 2006 /
 
Hellosztok! Milyen mgoldással lehet a legpontosabb órát építeni?(szoftver)
Kössz: Hurka
(#) Dudus válasza Hurka hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Vettem egy 2ppm pontos SPI-s óraáramkört a maximtól, amibe a hőkompenzált kvarccal együtt minden benne volt. Vettem egy ATmega16-t egy LCD-t egy konrados DCF modult és így kielégítő a pontosság. Ja majd elfelejtettem, írtam hozzá egy szoftvert
(#) Hurka hozzászólása Nov 5, 2006 /
 
Kössz a segítséget
Üdv.: Hurka
(#) Dudus válasza Hurka hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Vicc volt, azért volt a vigyor a végén

Ne húzd fel magad :integet2:
(#) pakibec válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
Igen, de a két földet (PC és avr) össze kell kötni.
Én nem kötöttem be a ledet.

Próbáld windows nélkül dos-ból, de ha úgy sem megy akkor az égetőd nem megfelelő, próbáld meg a másik változatot (egy kis plussz forrasztgatás, de megéri).

Ja, egy tipp, cserélj avr-t, mert lehet, hogy rossz.

Üdv
(#) pakibec válasza pakibec hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
A progi:

avreal.exe
    
(#) Master_of_the_web válasza pakibec hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
hi

Így se akart menni(a program el sem indult se dosban se windowsban, nemtom miért), de mindegy , már megrendeltem egy 74HC244-est, talán azzal több esély lesz rá, hogy működni fog. Szerintem az avr nem lehet rossz, mert tegnap vettem és nem nagyon babráltam vele azonkívül, hogy megpróbáltam felprogramozni.

üdv
(#) pakibec válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
A programot dos boot lemezzel indított gépen kell futtatni, a megfelelő paraméterekkel:

avreal /?

Ez a helpje.

avreal -p1 -o0 -as -b +mega32

Ez: -p1=LPT1, o0=küső orajel(a led vezetéket az xtal1-re), as=programozó tipusa, b=blank check, +=ez után az avr típusa.

Nézd át a helpjét!
Üdv
(#) gtk válasza Hurka hozzászólására (») Nov 6, 2006 /
 
Szia!

En C-ben irtam egy ora-progit mega8 -ra.
Probapanelon van.
Tud ora/perc/mperc beallitasokat/ebresztest primitiv hangjelzessel.
1X16 char LCD-t hasznal(hd44780 alapu)
Pontosan mukodik,kb 3 napig jarattam,aztan a dobozolason elakadtam es annyiba maradt..
A lenyeg hogy 32768 orakvarc van a TOSC1,2 labakon,ezzel mukodik a timer2 128 osztoval ha jol emlekszem.1 sec-enkent timer2 ovf.Innen mar sejtheto.
Ha erdekel a forrast szivesen atadom..hatha neked sikerul osszerakni is,en ezen mindig elakadok
Következő: »»   11 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem