Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   6 / 71
(#) kaqkk válasza titi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Ez már megtörtént .
a képen látszik a szalagkábel (középen ) ott megy az átvezetés az lcd -re a panel másik oldalán semmi nincs .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Sajna csak a kuka lesz a sorsa , nem csinál semmit , még egy sötét kockát sem hajlandó mutatni nekem .
(#) titi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Miért? Sikerült kideríteni, hogy mi a bekötése?
Esetleg próbálj meg a mosógéphez rajzot szerezni... (vagy nem is mosógép?)
Azért még ne dobd el, tedd el a fiók mélyére, hátha később kapsz valami használható infót.
(#) kaqkk válasza titi hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
sajna semmi infót nem sikerült szereznem róla , megpróbáltam bekötni a hátulján lévő forrszemeken
de nem csinál semmit .
(#) titi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Én találomra nem kezdtem volna el bekötni...
(#) kaqkk válasza titi hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Én sem ha lett vona vesztenivalóm , "talált "alkatrész
a kisérletezéssel csak nyerhetek ha beindul .
(#) titi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Esetleg érdemes lehet más betűjelzéssel keresni, hátha nem csak a motorola gyártja...
(#) kaqkk válasza titi hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Feladtam : kukába került
(#) Zuzmo_farok hozzászólása Máj 9, 2009 /
 
Hali, szerváltam egy kijelzőt EW162G0GLY
sajna sikerült egy laza mozdulattal fordítva adnom neki a tápot, uhogy kapott-5v ot majdnem 1s ig, szerintetek megdöglött?
a háttérvilágítás megy.. de a kijelző meg sem moccan. elötte sem csinált semmit, mert bascomban próbáltam piszkálni, és más lábkiosztást adtam(átraktam pb0-5ig az összes lábat), 4biten megy neki az adat. bascom lcd vezérlésén keresztül atmega8ról, igazából meg sem moccan. nem tudtok valami tesztállapotot amire előtűnnek a kockák?. a kontrasztos láb az 10k val földre és 10k val tápra van kötve.azaz 2,5v van neki.
előre is köszi
(#) pipi válasza Zuzmo_farok hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
kontrasztot állítsd 0-2,5v között, de szerintem elhalt
(#) MPi-c válasza Zuzmo_farok hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Az a kontraszt úgy nem lesz jó, ahogy te csináltad. Rakj oda a táp közé egy 20 vagy egy 10k-s potit és a csuszkáját kösd az LCD 3-as kivezetésére. Azzal már be tudod állítani.
(#) Zuzmo_farok válasza MPi-c hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
köszi, így már tudom a kockákat előhívni, de.. sajna sehogysem akar beindulni, lehet tényleg behalt.. ha nem is a kijelző akkor a vezérlő IC-je. legközelebb jobban figyelek, vagy mindenre ráaggatok egy diódát
még nem dobom ki, veszek még egy ilyet s letesztelem, ha az sem megy akkor én vagyok a béna és nem írtam jó progit XD.. utánna hátha beindul.
Valaki nem tud egy jó tesztprogit atmega8-ra lcd vezérléshez? bascom ,winavr es gcc is jöhet
a 7segmenses kijelzést 8biten megoldottam könnyen, de ehhez már nem megy olyan gyorsan a mókázás.
(#) Zuzmo_farok válasza Zuzmo_farok hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
sry nem kell a tesztprogi lehet leltem egyet kicsit több kutakodásra
(#) Imre hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Hali!

A topic címével ellentétben nekem LCD újraélesztésével lenne gondom. Egy másik topic-ban írtam már, de ott nem válaszolt senki, azóta készítettem egy fotót is. Szóval mit lehetne tenni ezzel a kijelzővel, hogy jó legye?

névtelen.JPG
    
(#) Imre hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Íme még egy kép róla!
(#) Moderátor hozzászólása Júl 25, 2009
 
Az utolsó kettő, monitorral kapcsolatos hozzászólás átkerült a Samsung monitor hiba című topikba!
(#) misike hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Hali
Nekem van egy samsung LCD-m.
A vezérlöje szarakodik.
Nem tudom hogy meg e lehet valahogy javitani.
Minden jó csak az lcd szorakozik.
Cserre lenne a leg észerüb de én szeretném valahogy meg csinálni.
BN07-00026A tipusa.
Köszönöm
(#) zenetom hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Hali!
Van egy 2x24 karakteres LCD kijelzőm, természetesen semmilyen adatot nem találni róla. _ampervadasz_ kollégának hála sikerült rájönnöm hogyan működnek is ezek a kijelzők. De ennek a kijelzőnek 10 kivezetése van, vagyis csak 4bit van az adatra, vagyis 2 részben kell elküldeni egy bájtot ugye, ami úgy törtnénik hogy először az első felét állitjuk be az adat részen, nyomok egy Enable-t aztán jön a byte második fele aztán megint Enable.
Viszont nem működik a legalapvetőbb parancs se, vagyis a kijelző törlése.
Lehetséges hogy ez valamilyen más szabványú?
Ennyi adat szerepel rajta:
AS24265-02
AS-24265-02
(REV . 2)
(20308954)
DATE:20020224
JOB : B208033
Meg egy bizonyos OPCVO felirat.
Ja és nincs semmilyen háttérvilágítása. Szóval a lábak végülis kijönnek számra, a táp, a test, a kontraszt, register select, írás/olvasás, enable meg a 4 adatbit.
Még holnap átnézem hátha elkötöttem valamit.
Egyébkét Topi cikke alapján csináltam meg a kapcsolást, amin pár felirat meg van cserélve, de csatoltam a helyes feliratú rajzot.
(#) brato válasza zenetom hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Üdv!

Én is belefutottam egy hasonló kijelzőbe, az asztali telefonban volt.
Annyival könnyebb volt a dolgom, hogy ezen még hagyományos chip van lábakkal és be tudtam azonosítani a kivezetéseket.
A csatolt programmal sikerült beüzemelni.
Kicsit összekalapált a program de tesztelésre megteszi.

LCD.ASM
    
(#) zenetom válasza brato hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Sajnos nem tudok PIC-ezni, de sikerült beizzítani a kijelzőt, sőt írni is tudok rá
A gond ott volt hogy megvicceltek ezek a fránya kapcsolók, mert egyik lábára kötve a madzagot zárva van, míg másik lábára kötve nyitva és én nem ellenőriztem le hogy mindegyik jól van-e ráforrasztva. Itt a kapcsolási rajz, na és ugye hogy logikai 0 legyen, a kapcsolóknak zárt állapotban kell lenni, én meg ezt is fordítva csináltam
Egy bájtot 2 nibble-ben (félbyte) kell elküldeni de ha nyitom az enable-t akkor többször nyomódik le, vagyis elkezd "peregni" így nem lehet normálisan bevinni parancsokat és adatot sem. Ezért kell építeni egy pergésgátlót, ami így néz ki: kapcsirajz
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Na vége a gyereknapnak. Most lehet átállítottam a kijelzőt valamilyen más módba (ha lehet ilyet) mert teljesen más karaktereket jelenít meg mint amilyen kódúakat beírok. Még megcsinálom a pergésgátlót aztán majd lesz valami.
(#) proli007 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Hello!
Az is lehet, hogy az alsó nyolc programozható karakter az, csak a RAM nincs feltöltve, így azt mutat amit akar..
üdv! proli007
(#) zenetom válasza proli007 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
De az érdekessége a dolognak, hogy amikor először próbáltam akkor egy " jelet vittem be (34 az ASCII kódja) akkor azt megjelenítette, mostmeg már teljesen semmi se megy, még a kijelzőt se törli, bár mintha a kontrasztnak lenne valami baja. Újraforrasztottam az egészet de semmi, még pergésmentesítőt is csináltam neki.

(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Mégegyszer átforrasztva minden. Érdekes módon egy fél byte-ot ha elköldök (a pergésmentesítővel) akkor azt értelmezi és krix kraxokat ír ki. Megbolondult a kijelző
(#) brato válasza zenetom hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Üdv újra!

Hidd ell én is szívtam ezzel, több fajta inicializálást kipróbáltam néha kiírt karaktereket de nem azt amit szerettem volna.
Később kiderült, hogy az időzítéseknek fontos szerepük van. Az elküldött kód idáig minden kijelzőt szóra birt.
Kb. 2 hónapig kínlódtam még sikerült korrekten lekezelni a kijelzőket.
(#) zenetom válasza brato hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Mit értesz időzítés alatt?
(#) brato válasza zenetom hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Az adatlapban az inicializáláskor pontos időket ír amit ki kell várni egyébként nem fog jól működni az lcd.
(#) zolee1209 válasza brato hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Az időzítéseknek valóban fontos szerepük van, de ha kézzel kapcsolgatod a bemeneteket, akkor erre nem kell ügyelni, ugyanis nincs maximális várakozási idő.

zenetom:
Rakj fel a kijelződ elejéről is képet! Én is kaptam PICi-től hasonló kijelzőt, lehet ugyanolyat, akkor esetleg tudok segíteni.
(#) zenetom válasza brato hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Ja értem.
Mondjuk ez életem első LCD-s projectje, szóval bocsánat ha idétlenségeket kérdezek
(#) brato válasza zenetom hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Én se túl rég kezdtem, csatolok egy adatlapot általában a legtőbb kijelzőhöz jó.
Itt a 4 bitest nézd a vége fele van,
Következő: »»   6 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem