Fórum témák
» Több friss téma |
Hello! Kellene nekem egy olyan program amivel 1-wire protokolban működő eepromot tudok írni-olvasni. Segítséget nagyon megköszönném!
Segítségeteket köszönöm, de sajnos nem sokra jutottam. Hardware-s résszel nincs bajom, azt rögtön meg is oldottam olvasni birom is az eepromot, de demo a progi és írni nem tudok vele....
Üdv!
Szia! Én már használtam 1wire rendszert a szakdogámban, úgyhogy egy kis fogalmam van a dologról, bár szonzorokkal dolgoztam és nem EEPROIM-al, de az 1 wire parancsok ugyanazok. 1wire rendszerű EEPROM-ból elterjedtebb típus,ha jól tudom a DS2405.
A kérdésem a következő lenne: -mi a típusa az 1wire EEPROM-nak?/te milyet használsz?/ -milyen mikrovezérlőt használsz? /én AVR-el dolgozok/ -milyen nyelven szeretnéd megírni, C vagy Basic, vagy ASM? /én spec a basichez értek, abban tudok kezelni bármilyen 1wire rendszert / -és mi a cél, mit szeretnél beírni az EEPROM-ba? azért kérdezem ezeket, mert nem igazán derült ki a kérdésedből... Üdv: Higgins
Nem reklámnak szánom csak megjegyzés:
A 2007 Rt (Rádiótechnika) évkönyvben pont van 1 összefoglaló cikk az 1 Wire eszközökről ! Most jelent meg nem rég.
Hoho... Lehet, hogy direktben PC-re kototte! Lattam mar ilyen elvetemult megoldast is Na jo nem elvetemult mert a Dallas arul PC-iButton(1wire) atalakitot soros portra.
Lehet erdemes naluk korulnezni hatha van peldaalkalmazas programmal!
Honnan lehet ilyen 1-wire eszközhöz leírást találni?
Ez olyan, mint az i2c, vagy milyen? Ha meglehet, akkor Higgins lésgszíves áruld el, hogy te honnan tanultad!
Sziasztok!
Már több ilyen 1-wire-com adaptert építettem, működnek is szépen. Az egyik a gépben van és 1 DS1820 van kivezetve, azzal mérem a szoba hőmérsékletét. Aminap gondoltam 1et, megcsináltam igényesen. Eddig csak 1 kéteres vezetéken lógott ki a gépből. Konkrétan 1 pci takarólemezre fúrtam lyukat és abba tettem fémházas DC csatit. A csati fémháza föld, gondoltam, közös föld van a gépben és nem lesz gond ha hozzáér a házhoz. Az érzékelő földje a csati fémházán van. Sajnos nem így lett, ha hozzáért a lemez a házhoz, akkor kiakadt a digitemp. Persze, mikor nem ért hozzá, akkor működött. Ez így normális? Annyira nem gáz, mert holnap DE. veszek műanyagházas DC csatit, csak furcsállom ezt a hibát. MCC18-hoz nincs véletlenül vkinek C kódja DS1820 kezeléséhez? Csak basicet, assemblyt v más fordítóhoz való C kódot találtam. A bootloader miatt ragaszkodom az MCC18-hoz, PIC18F4550-el szeretném használni.
kezdő vagyok és lehet hogy blőd a kérdés de azért felteszem 1-wire milyen messzire képes kommunikálni?
nem akarom részletezni a lényeg hogy ki akarok helyezni mondjuk 8 hőérzékelő kirakni de a térbeli távolságok viszonylag nagyok lakás-melléképület kettő közötti akna benne hőtároló puffer. Azaz ház komplett fűtéséhez kellene gáz/vegye/napkollektor -> fűtés/melegvizbe
Hello!
Ebben a pdfben van egy táblázat: (ha komolyan érdekel érdemes végigolvasni) App Note 132: Quick Guide to 1-Wire net Using PCs and Microcontrollers Akár 300m is elérhető vele, de 25m házilag biztosan UTP ("árnyékolatlan csavart érpár" - a hozzáértőktől bocsánat, de így a legvilágosabb :p) kábellel
Sziasztok!
Keresek valakit aki otthon van a DS2432 írásában, olvasásában. Természetesen a titkosított terület érdekelne. Megvan az a segítség hogy a chip-el sikeresen kommunikáló hardver megvan. Várom a segítségeteket, természetesen nem kívánom ingyen ! Proter
Sziasztok valakinek nincs egy jó linkje ahol van egy program amivel lehet írni a ds2432-be ?
A válaszokat előre is köszi. Tudoma lapatuskát de ami leszedhető azzal csak olvasni lehet.
Sziasztok !
Feldobnék 1 nagyobb összeget annak aki a DS2432 tartalmát módosítaná. -Nem nyomtatóról van szó ! Proter !
teljesen feleslegesen próbálkozol...
mint már mondtam, challange-response alapú a rendszere, hiába fogsz el egy üzenetet, legközelebb teljesen más kérdést fog feltenni a géped, amire teljesen más lesz a válasz. ahhoz hogy felfedd az összes kérdés-válasz lehetőséget kb 16 milliószor kellene használnod a gépet. a titkosítás úgy zajlik, hogy elküldenek a kártyádnak egy kérdést, és a kártyán található KI NEM OLVASHATÓ titok + a kártya azonosító száma + még pár dolog + a kérdés alapján csinál egy SHA-1 hasht (ami ugye irreverzibilis folyamat, tehát nem nyerhető ki belőle az eredeti információ) miután megérkezik erre a kérdésre az sha1 hash a géped kiszámolja magának ugyanezeket, és ha a saját hash + a fogadott hash egyezik, akkor engedélyezi a használatot. namost a kártyán lévő titkot végigpróbálgatással így nem tudod kitalálni, mert mindig más kérdésre várja a gép a választ. ezért mondom, hogy teljesen felesleges időpocsékolás az egész.
Valahogy még is módosítják a tartalmát mert a Konica-Minolta nyomtatók oldalszámlálóját resetelni lehet.
Vannak rá különböző módszerek ,de mind fizetős , és nagyon kemény pénzeket kérnek érte. Az interface egy egyszerű 2 tranyó van benne http://xerox90.150m.com/ itt látható , elvileg bármilyen tartalom irható bele. Ha van valakinek ilyen megdobhatna vele. mert a trial-lal csak olvasni lehet belőle.
csak más dolog egy számláló és más egy kártyás fizetőeszköz
Nem fizetőeszköz, hanem 1 számláló ami minden használat után levon 1-et, ezt szeretném módosítani. Biztosan megoldható valahogy.
Ja ja resetelni kéne a számlálót a Konica Minolta nyomtatóba. Tökre megbolondul a nyomtató , ha a számláló kifogyott, és elvileg még lehet benne toner por is tehát lehetne vele nyomtatni.
Mondanom sem kell , hogy egy tóner ára a nyomtató árával vetekszik. Lehet , hogy inkább ki kéne dobni a nyomtatót.
nekem jelenleg olcsóbb venni új nyomtatót, mint bele tintapatront... :-/
Sziasztok!
A Microchip AN1199 és DS18S20 adatlapja alapján próbálkozok összehozni a PIC18F4550-et egy DS1820 hőérzékelővel. C18-at használok, az AN is. A programnak a h betű hatására le kéne kérni a DS1820 rom kódját, de nem teszi. Az az érdekes, hogy az if-nek van else ága, mindkét ágban kiírás, de nem ír ki semmit. Viszont nem fagyott le. A kommunikáció is jó, mert az if előtti kiírást látom. A PLL be van kapcsolva. Ez kavarhat be? Az eredeti forrásban nincs megírva 48MHz-re a várakozó rutin, ezért a 20MHz-eset használtam, mondván a kristály olyan. Valahol elrontottam, de hol? Nézegettem még a DS2482-100-at, ez egy I2C-s 1-Wire driver. Ezt próbálta már valaki? Mik a tapasztalatok vele?
Tömör, lényegretörő, de mégis minden fontos infót tartalmazó 1wire dokumentációt keresek. Szerintetek melyik a legjobb? Első lépésben Dallas hőmérőkkel akarok játszadozni.
Üdv!
Akkor kezd a Dallas által kiadott App Note-okkal, van belőle több is. SW van a neten bőven mindenféle kontrollerhez ilyen-olyan programozási nyelven, ez nem lesz gond. A HW már problémásabb, attól függ, hogy mire kell. Saját tapasztalat alapján a következőket tudom mondani: - közvetlen a kontroller lábáról működtetve, kb. 30 méter (18F2580-as PIC) - a MAXIM által gyártott RS232 vagy USB konverterek: max. 60-65 méter - az ibuttonlink által gyártott konverterekkel 300-320 méter Az biztos, hogyha távolságot is akarsz, akkor nagyon oda kell figyelni a kis belső ellenállású kimeneti fokozatra, mert a kábel kapacitását máshogy nem tudod időben feltölteni. UTP kábelt kell használni, lehetőleg nem a saját csavart erével hanem egy idegen érrel, mert úgy kisebb a kapacitás. Imi.
Távolság max. 3 méter lesz, vagy még kevesebb. Sima telefonkábelt gondoltam használni.
Üdv.
3 méterre elmegy a kontroller lábáról és jó a telefonkábel. Egy soros 33 Ohm-ot tegyél bele, illetve a felhúzót. Imi.
Sziasztok
Valaki le tudná nekem írni egyszerűen, hogy a 1-wire eszközöknél "SEARCH ROM" parancs mire jó és hogyan működik? Az angol adatlapokból nem sikerült megértenem. Előre is nagyon köszönöm
Hali,
Arra való, hogy felderítsd, hogy milyen eszközök lógnak a buszon, ha van egyáltalán eszköz. Ha már megtudtad a típusát, és a sorozatszámát, akkor meg tudod direkt címezni az eszközt.
Sziasztok!
Érdekelne ez az 1-wire dolog, olvasgattam már róla, csak nem tudom, hogy hol kezdjem, a cél egy időjárás állomás létrehozása, amiben van 3-4 hőmérséklet szenzor, 1 szélerősség, és széliránymérő, 1 páratartalom mérő, 1 villámdetektor, valamint az egész, a villannyal való spórolás miatt nem egy számítógépen lenne rögzítve, hanem egy routeren, és az elküldi a számítógépnek, az interneten keresztül, a gép meg feldolgozza, kiértékeli az adatokat, grafikonon megjeleníti. Belinkelek néhány oldalt, ezzel kapcsolatban, amit találtam, és az lenne a kérdésem, hogy mi az ami még hiányzik a leírásokból, ahhoz, hogy a kívánt céált elérhessem ? Az oldalak: http://owfs.sourceforge.net/WRT54G.html#hardware http://owfs.org/index.php?page=wrt-router-mods----p4trykx http://home.comcast.net/~andrew.g.miller/barometer/ http://www.zen35309.zen.co.uk/wx/tech.html http://bwired.nl/ http://idefix.net/~koos/onewire.html http://koos.idefix.net/sensors/ Valamint DS2423 -as ic-t hol lehet kapni, ti hol veszitek ?
A villannyal spórolásos egyből routeren gépnélküli elküldéses dolog nekem nem teljesen világos...
Az azt jelenti, hogy egy router (amelyiken van soros port, vagy usb port) gyűjti össze az adatokat, és küldi el egy szerverre, valahova, ez azért lenne így, mert az adatgyűjtés helyén csak napelemes áramforrás van, és így nehézkes lenne egy gépet működtetni.
Hasonló módon láttam működni a http://wea.biosolar.hu/ oldalt, csak ott úgy van, hogy van sok ház, és azok küldik föl az adatokat egy központi szerverre, akinek tetszik, regisztrál a honlapon, vezs egy oda gyártott routert, a hozzá csatlakozó érzékelőkkel, és aztán a honlapjukra küldi az adatokat, ezzel szmben én csak azt akarom, hogy a hétvégi ház környékét monitorozni, ezért kell a router, és ezért kell úgy megoldanom, hogy egy haverom szerverén történik a kiértékelés, így meg tudnám oldani, mert a hétvégi házba nincs bekötve a villany. |
Bejelentkezés
Hirdetés |