Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   37 / 51
(#) tasligep válasza tasligep hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Javítom magam! A kép amit feltettem lecserélném erre! Egy ilyen kapcsolási rajzát szeretném valakitől:
(#) még1MbR válasza tasligep hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szerintem ez valami PIC-es dolog, hiába lesz kapcs.rajzod, pic prg. is kell hozzá.
(#) tasligep válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
És ez mit jelent?Hiába van meg a rajz és hiába építem meg még fel kell programoznom?
(#) Frankye válasza tasligep hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Pontosan. Sőt: Ha nincs meg a programja, akkor nem is tudod, mit kell a PIC-be tölteni, így teljességgel használhatatlan lesz. Sajnos.
(#) tasligep válasza Frankye hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Rendben köszönöm a válaszokat!
(#) Frankye válasza tasligep hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Szívesen.
(#) még1MbR hozzászólása Okt 14, 2009 /
 
Watt mestertől szeretnék kérdezni a 100W-os kürt témában, ha van pár szabad perce:
-eljött az idő, hogy kihasználnám a kürt riasztó opcióját (lecseréltem a Ladát egy kisbuszra a 2x2 ikerlány miatt).
A baj csak annyi, hogy a kürt nem áll le magától a riasztás után. Mivel rettentő hangos , ez nagyon kellemetlen tud lenni néhány perc elteltével!
Melyik sort (sorokat) kellene módosítanom az eredeti, cikkben lévő programban, hogy a bemenő jellel egy időben leálljon?
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Gratulálok mind a lányokhoz, mind az új autóhoz!

Ha emlékezetem nem csal, erről volt szó korábban is jelen topic keretei között, de lehet, hogy az én emlékezetem sem a régi már...
Miről is beszéltem?
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Köszi Frankye!

Hú, nem rémlett, de olvasok vissza gyorsan!

(Toyota Hiace Long a szerkezet amúgy )
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Elnézést, hogy csak most reagálok...
A legegyszerűbb, ha a
  1. CALL    EFFEKT_1

sor után beteszel egy
  1. BCF       RIASZTÁS_JEL

utasítást.
A jelzett sort az EFF_SKIP_1 címke utáni sorokban találod.
Ha nem működne jelezd!
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
Jelenleg még nincsen az autóban, hétvégén kiszedem a régi riasztót és berakom az újat. A kis szirénát fogja helyettesíteni a GigaWatt-os . A hozzá adott szirénát meg beteszem az utastérbe, oda pont elég.
Pager helyett is jó ez a kürt, hallani egy kilométerről és ráadásul az egyedileg beállítható hang miatt azonnal megismerni a saját autót! Azt hiszem teszek bele pár rövid hornt, (erre még odafigyel a nép) majd szirénahanggal fűszerezem.
(#) Zee001 hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Tiszteletem mindenkinek!

Abban kérném a segítségeteket hogy van e valaki aki letud gyártani 1 szirénát ami olyan hangot ad ki mint a rendőrautókról ismert "berregő", mert én sajnos nem értek az elektronikához és nem tudom magamnak megcsinálni.

Előre is köszönöm!
(#) még1MbR válasza Zee001 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Szia!
Ha nem kell ugyanakkora teljesítményű, mint a rendőrautókon (100W), akkor a Homasitában találsz ilyeneket.
Ha viszont komoly kell, mélyen zsebbe kell nyúlni. A Watt féle sziréna anyagárban lesz majd 10eFt a trafó miatt és ehhez még kell egy 100W-os tölcsér is. Ennek ára legalább egy huszas megint
(#) Bonanza02 válasza Zee001 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Javasolnám az amerikai stílusú szirénát,hogy ne hasonlítson (mert abból lehet gond). Egyszerű a kapcsolás,lehet hogy van is itthon összedobva egy készen ha kell.
(#) watt válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Szerintem Ő a horn-ra gondolt, abból meg nem lehet baj elvileg, mert a kresz szerint teljesíti az autó kürt-nél(duda) leírtakat (egyenletes hangmagasságú folymatos hang). Mindenesetre meg lehet védeni, ha feljelentene egy rendőr. Persze ész nélkül használni nem érdemes, mert az idő és a bosszúság nem ér annyit!
(#) Bonanza02 válasza watt hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Azért én nem szívesen lennék abban a helyzetben,amikor a hornt megszólaltatom egy autósra a városon belül,és utána meg észreveszem hogy mögöttem a járd. Valami olyan hang kell,ami nem összetéveszthető egyáltalán a szervek által használttal.
(#) még1MbR hozzászólása Nov 9, 2009 /
 
A rendőr abba fog belekötni, hogy nincsen "E" jelölés az adott kürtön, ezáltal nem építhető be az autóba. Még egy mezei, házilag készített ledes pótféklámpával is megbukik az autó a vizsgán emiatt. Esetleg még berendelheti vizsgára, ha túl erősnek találja a hangot (le van ugyanis írva a kreszben, mi a min-max. érték egy sima kürtnek)
(#) Zee001 válasza watt hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Arra a hangra gondoltam amit akkor használnak mikor félre akar állítani. Tisztában vagyok vele hogy a rend éber őreinek nem tetszene de nem utcai autóba építeném be hanem egy versenyautóba ott meg csak nem foglalkoznának vele.
(#) Zee001 válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Nem kellene feltétlenül akkor teljesítményű de azért hallható legyen. Ha olyan 15-20e-ből megoldható lenne akkor érdekelne a dolog.
(#) még1MbR válasza Zee001 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Ennek a hangnak a neve "Air Horn", olyan cuccot kell keresni a Homasitában, ami ezt (is) tudja. Esetleg vaterán. Sajnos ezek kínai cuccok, nem olyan strapabíróak, mint a profi cuccok.
(#) Zee001 válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Néztem már a Homasita-ban de sajnos nincs leírás arról hogy milyen hangot adnak. Ezért gondoltam arra,hogy hátha itt valakinek van hozzá egy kapcsolási rajza.
(#) még1MbR válasza Zee001 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Van rajz, meg cikk is, páran meg is csináltuk régebben, frankón működik. Kicsit visszaolvasva meg is találod. Két dolog drágítja meg nagyon, a trafó és a tölcsér. Ez a lelke.
(#) Zee001 válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Ezzel csak az a baj, hogy az elektronikához csak nagyon minimális szinten értek és 99%-ban biztos vagyok abban hogy én nem tudnám magamnak megcsinálni. Sajnos. Ezért gondoltam arra hogy megcsináltatnám valakivel. Mennyiért csinálnád meg ismét?
(#) még1MbR válasza Zee001 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Nagycsaládosként? Nincs az a pénz!
100 élet is kevés volna, annyi mindent kell csinálnom...
Olcsóbb, ha megveszi az ember a vaterán... néha ki lehet fogni. A Watt-féle az egyedi programozhatósága miatt fogott meg és akkoriban még csak 2 iker volt idehaza, nem 2x2
(#) Zee001 válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Gratulálok a 2x2 ikerhez!
Nézegetem a vaterát is meg a teszveszt is de egyiken se találtam.
Esetleg amit csináltál régebben azt nem adnád el?
(#) Pako94 válasza Zee001 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
(#) még1MbR hozzászólása Nov 9, 2009 /
 
A linkeken szereplő watt értékeket ne hidd el,"enyhén" túl vannak lőve, kb. a fele lehet a ráírtnak max. :yes:
Hiába, a kínaiak ne vacakolnak.
A sajátot azért nem adom el, mert be szeretném szerelni az autóba a riasztó mögé. A 10W helyett 100W mégis csak más.
(#) triniti hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Sziasztok!
dsc832-es külső akkus és egy belső akku nélküli /ez utobbi a bell+ és bell- -ra van kötve, tamper kör nincs/ kifogástalanul müködik. Kaptam egy belső piezo szirénát /akku nélküli/ amin van tamper kör is.Ezt raknám fel a régi belső sziréna helyett. A tampert a többi tamperrel sorba kötöttem, de a piezo másik két bekötésén nem bell+ és bell- van irva hanem 12V+ és GND . Ezeket hova kössem a központban, hogy müködjön. Talán bell+=12V és GND= bell- ?
(#) még1MbR válasza triniti hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Szia!
Nem tudom, talán valami lakásriasztós topikban tudnak segíteni...
(#) ventura hozzászólása Dec 23, 2009 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem AMC iside sziréna bekötésében/beállításában. Kap tápfeszültséget, de a riasztóközpontból jövő bell+ és bell- kimenetekkel nem tudok mit kezdni. A leíráson nem tudok eligazodni.
Következő: »»   37 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem