Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   35 / 1385
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Nem is tudom mikor éreztem utoljára egy ropogós 5000-est a zsebemben....
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Én két napja, És ki is húzták belőlle
Karácsony

Pak: a sima A/4-es általános nyomipapír is jó hozzá. Csak óvatosabban kell leszedni.
(#) Pak válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Egy stabilizátor elkészítése volt 5e pénz?
(#) Pak válasza isamisa hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Köszönöm a tippet.
Nem muszály a műanyag bevonat?
(#) szabi83 válasza Pak hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Idézet:
„stabilizátor elkészítése”



fotózáshoz én:
160W hmlit(1500), lakk(2100), előhívő(600) +kerámia foglalat(100) +vezeték villásdugóval (tescoba 400ft 2.5méter. 2*0.75 ) + 1 képkeret 18*24 -es(350) és néhány ív fólia(650/10ív).

üdv

ui: lemeztisztítás + lakk felvitel + szárítás = 20perc
ez után mehet a világítás nálam 12 perc volt 18 centire...
ez utána maratás + pucolás megvolt 15 perc alatt.

vasalásnál egy csomó idő elmegy az áztatással, ha nem jó, vasalhatod újra, mire kész lenne a cucc addigra a rézfólia + lemállik a lemezről!
(#) gtk válasza Pak hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
Szia.

A4 sima papirral probaltam tobbszor,de sosem lett igazan jo.
Igy jott a hoallo folias(lazer nyomtatoba valo folia) otletem.
Tehat lezer nyomtatoval hoallo foliara nyomtatok,aztan jon a vasalas,ugy hogy egyszer atvasalom ket-harom retegu ujsagpapiron(nem kell oskaig vasalni,a ho legyen jo nagyra allitva),aztan finoman rasimitom tobbretu ujsagpapirral(hogy ne gesse el a kezed) a foliat a nyakra,hagyom hulni kb. 30 fokig ,aztan ezt meg 2x megismetlem es mikor kb 30 fokos a nyak akkor lehuzom ovatosan a foliat es kesz is.Eddig mindig bejott.

Viszont mostmar nem az a gond hogy nem lesz jo a nyak,hanem az hogy tul jo es mar nehezkes a beforrasztas pl PLCC44 eseteben
(#) gtk válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
Idézet:
„vasalásnál egy csomó idő elmegy az áztatással, ha nem jó, vasalhatod újra, mire kész lenne a cucc addigra a rézfólia + lemállik a lemezről!”


Ha ugyesen csinalod kutya baja sem lesz a folianak/nyaknak.
Nalam meg szint sem valtott vasalas alatt/utan.

Viszont amit tobbszor olvastam hogy finom csiszolopapirral le kell csiszolni vasalas elott.Ezt en NEM tartom jo otletlnek,ugyanis ahhoz hogy a festek jol tapadjon direkt jo a prés nyomat a folian.Inkabb durvabbal csiszolom ha mar mindenkepp szukseges.
De legtobbszor csak alkohollal lemosom.
(#) Pak válasza gtk hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
Köszönöm a tippeket.
Háha sikerül szépen kivitelezni....
(#) szabi83 válasza gtk hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
Idézet:
„Ha ugyesen csinalod kutya baja sem lesz a folianak/nyaknak.
Nalam meg szint sem valtott vasalas alatt/utan.”


nekem sem, de elvileg levállik, a sokszor nagy hőtől...

nah mind 1!

üdv
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
Az max forrasztáskor vállik le 300-400Fokon. annyival nem vasalunk.

Pontosan milyen foliával dolgozol gtk?
(#) raron hozzászólása Dec 23, 2006 /
 
Sziasztok!
Végre sikerült egy normális minőségü nyákot csinálni!
Még a 0,2mm(nem elirás)-es vonalközti hely is jól átment.

Képek itt (lesznek): itt

Csak az a baj, hogy a 2 oldal elcsúszott
(#) gtk válasza isamisa hozzászólására (») Dec 24, 2006 /
 
Hat ez jo kerdes...
Tipusat nem tudom.
Tobbfele hoallo foliaval csinaltam mar (mikor milyen volt) es mindegyikkel jo lett!
A lenyeg hogy lezer nyomtatoba valo folia legyen hogy ne olvadjon el nyomtataskor.Ennyi..
(#) Ricsa hozzászólása Dec 25, 2006 /
 
Sziasztok! Csak annyi lenne a kérdés, hogy a fax az tintasugaras vagy olyan mint a lézer nyomtató? Van egy másolós faxunk azzal lehet nyomtatnji úgy hogy lehessem utánna nyákra vasalni? a válaszokat köszönöm! Fax típusa: Canon FAX-L240 (ha esetleg kellene)
(#) szabi83 válasza Ricsa hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Idézet:
„Van egy másolós faxunk azzal lehet nyomtatnji úgy hogy lehessem utánna nyákra vasalni?”

lehet úgy, igen.

[link]http://www.canon.hu/php4/scripts/product-spec.php4?id=441[/link]
(festékkazetta= toner)

üdv

ui: sztem kevés festéket nyomat, de próbáld ki annyit megér.
(#) dr_uhu hozzászólása Dec 26, 2006 /
 
Hali!

Szerintetek a positiv20-at leoldja a higító?
Van egy olyan tervem hogy az erősítőm nyákkal borítom (innen lestem ezt a dobozolási formát).
Akarok a tetejére egy jó kis ábrát amit belülről leddel világítanék, de a doboz nem lehet natúr rézfelületű, ezért festeni kell. Ötletem: lefestem a tetőlapot a kiszemelt színű festékkel (történetesen fekete), mikor megszáradt, jöhet rá egy réteg positiv20, az is megszáradt, ráfotózom az ábrát, leoldom a fényt kapott lakkot, leoldom higítóval a festéket a leoldott lakk helyén, marás, leoldom a maradék positiv20-at.
Az ábra alakjában nincs se réz se festék, át lehet világítani. Szerintetek összejönne, lehetséges kivitelezni? Mi a véleményetek?
(#) qssty hozzászólása Dec 26, 2006 /
 
a NYÁK-nak a nem maratott oldalára ,hanem a másik oldalra hogy lehet ilyen feliratokat késziteni?

jwfront.JPG
    
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Dec 26, 2006 /
 
Ez Szita nyomás. Házilag ilyet nem igazán tudsz.
De vasalás módszerrel hasnolót csinálhatsz.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Dec 26, 2006 /
 
és azt hogy?a beültetési rajzot rávasalom a zöld részre és a marótol lessz ilyen fehér színű? vagy ezt milyen eljárással kell csinálni?
(#) Frankye válasza qssty hozzászólására (») Dec 26, 2006 /
 
Fehérrel csak akkor tudnád, ha tudnál fehér színnel nyomtatni...
Jobb híján marad a fekete rajzolat/felirat, mint vasalható.
(#) qssty hozzászólása Dec 26, 2006 /
 
ok értem kőssz
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Dec 26, 2006 /
 
Magyarul a maratás után próbáld arra az oldalra vasalni.
Bár kicsit halványabb meg szakadozott lehet a jel. Próbálkozni kell vele... Nekem még nem nagyon sikerűlt jót.
(#) Georgee hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
Üdv mindenkinek várom a véleményeteket a NYÁK-ról a kép minősége nem a legjobb telcsivel csináltam...
(#) Thomas10100 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
Sziasztok!

Hol lehet legolcsóbban és viszonylag jó minőségű NYÁK-ot gyártatni? Egy erősítő paneljét szeretném megcsináltatni, mivel nincs időm, hogy én csináljam. Vagy esetleg valaki nem vállalná el? 2x100W-os lenne az erősítő(szóval nem egy egyszerű kis sistergő )


Köszönöm!
(#) szabi83 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
mi adja a 2*100Wot?
(#) Thomas10100 válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
Helló!


Arra értettem, hogy nem kis méretű a panel, hanem nagyobb lesz. De nem ez a lényeg, hanem hogy ki csinál ilyet és hol, meg mennyiért?
(#) gtk válasza Georgee hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Mivel tervezted?
Szerintem jo.
(#) Georgee válasza gtk hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Sprint layout
(#) Ricsa hozzászólása Dec 29, 2006 /
 
Sziasztok!
Találtam a vasalásos NYÁK készítés módszerre egy tutti leírást! Azt hiszem ebben a topikban írtak róla. Pontosan nem tudom hogy hol (és mikor? )Sajna . na mindegy. térjünk a lényegre! Olvastam, hoyg nem csak műnyomó papírral lhete vasalni, hanem fóliával is (ez nem foto). bementem a papír boltba és kértem hőálló fóliát. Először nézett a csaj, hoyg MIVAN?, de aztán a nagyfőnök odajött és adott nekem( tök rendes volt). Hazajöttém be a fénymásolóba és rányomtattam a nyáktervet. Postaládánkba épp volt egy újság(azt hiszem múlt heti 24 óra, talán) Fogtam a fóliát és a méretre vágott nyáklapot rátettem úgy 3 réteg újságpapírt és gyerünk! Jó feltettem a hőfokot a vasalón, hogy átmenjem a újságpapíron. Uccu neki! Vasalom úgy 30 másodpercig. Hűlni hagyom úgy 2,5 percig. Na ezt megismételtem 3-4-szer és utánna simán lejött a fólia! Szinte alig maradt rajta festék! Sajna képet ne tudok feltenni a nyákról, de szerintem nagyon pöpec lett! Ajánlom próbáljátok ki! Szerintem is a sprint layout a legjobb nyáktervező(legalábbis én azt használom, eddig bevátl)
(#) gtk válasza Ricsa hozzászólására (») Dec 29, 2006 /
 
Grat!
En is irtam ide errol : elozo oldal #55264
Nekem semmi festek nem marad a folian
(#) Tomee hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
Üdv!

Szerintetek ha adott egy 0.5mm lábtávolságú 100 vagy 144 lábú ic (CPLD) és ahhoz gyártatok nyákot akkor azt otthoni "hobbi" körülmények közőtt be tudom forrasztani vagy teljesen esélytelen? A páka egy Weller WSD81.
Már tőbb SOIC és SSOP tokot beforrasztottam.
Következő: »»   35 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem