Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   401 / 2500
(#) Bassmester válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Igazából ezek közül egyik fet sem ilyen végfokba való, de elvileg működnie kell vele, ha csak ezen múlik. Van már hozzá megfelelő gyűrűmagod? Az a legkritikusabb alkatrész. Szerintem kérdezd meg Cimopatát a PWM-es topikban, ő elég jól vágja ezeket a dolgokat.
Bővebben: Link
(#) J-O-E válasza gleccser16 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Hát igen pár hozzászólással ezelőtt beszéltünk róla hogy toroidot csináltatsz hozzá, ha jól emlékszem...
De szerencséd hogy csak ennyi di-fi volt vele.
A kimeneti tekercs és ellenállás az fontos hogy pontos legyen, ellenkező esetben a hangfalaid amiket
üzemeltetsz róla nem díjazzák.
2x40V AC-s kimenetű toroidot használj hozzá.
Majd írd meg hogy muzsikál ha jó lesz.
(#) zn4416 válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Működni fog a szerkezet az említett fetekkel.
DE sokkal közelebb kell az alkatrészeket egymáshoz tenni ! Hanyagolni kell a hosszú hozzákötéseket az alkatrészekhez.
Egyébként meg próba cseresznye...
(#) zsolti002 válasza zn4416 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
oké. de a kimeneti szűrőtaghoz mekkora gyűrűmagot használjak?
(#) Bassmester válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Mekkora kapcsolófrekin megy ez a cucc? Mekkora frekitartományt kell átvinnie? A gyűrű méretezése nem egyszerű. Minél nagyobb frekin megy, minél szélesebb átvitellel, annál nehezebb a megfelelő gyűrűt elkészíteni.
(#) zsolti002 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
hát a rajzon 30uh van
(#) gleccser16 válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
És ha mondjuk a tápfesz 2x48v AC lenne. Nem adna le nagyobb teljesítményt? Vagy nem ajánlott a nagyobb feszültség?
Egyébként meg szerintem nem lesz kihajtva nálam 100%-osan az erőstő. A két hangfalam nem bírná úgysem. De ha lesz egy kis pénzem még veszek 2 darab big bullt a hangfalba. Szerintem azt már ki lehetne hajtani, nem?

Ja és a hűtés elég lesz az ic-nek?
Csatoltam képet a doboz hátuljáról. Ebben lesz a cuccos.
(#) Bassmester válasza zsolti002 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Jaja... megnéztem. :yes:
A vasmag anyaga az ami nem mindegy. 30uH-t lehet csinálni, porvasra, ferritre, vagy akár függönykarikára is Bár ez ferrit kéne hogy legyen. (szerintem)
Erről egyenlőre nincsenek tapasztalataim, de mint már említettem, nagy segítségedre lehetnek Címó és a többi PWM szaktudor
(#) zsolti002 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
hát van egy pár darab ferrit mag a fiókban na akkor majd kipróbálok egyet kettőt, valameiket csak szereti majd
(#) elektrorudi válasza gleccser16 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Mint Te is látod az adatlapon, +/- 25V a minimális tápfeszültség. Már az áramgenerátoros, diff. erősítős kialakításból is következhet, hogy egyszerűen nem lesz elég itt-ott az áram.
A 7mA hol alakul ki? Mindkét tápfeszültségen ennyi folyik?
Semmilyen terhelés nincs a kimeneten? Legalább egy párszor 10 Ohm-os ellenállás nem ártana...
(#) Norby14 hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy kis gondom. Volt egy 4 sávos equalizeres autós erősítőm, de elromlott. Ezért most olyat szeretnék csinálni, hogy az új erősítőm elé bekötném az equalizert. Az új erősítő 2X10W-os. Raktam fel 3 képet magáról az equalizer panelról. A kérdésem az lenne, hogy valaki tud valamilyen megoldást, hogy betudjam kötni az erősítő elé? (Az egyik képen bejelöltem piros pöttyökkel azokat a forrasztásokat ami rávolt kötve az erősítőre, maga az EQ kapcs rajza a 2db kék vonal között van, a maradék két oldal a kivezérlésjelzőké.)
Remélem nem gond, hogy ebbe a topicba is beírtam.
(#) CIROKL válasza Norby14 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Szia !
Idézet:
„magáról az equalizer panelról.”
Ezt irtad ? Viszont ez a képeken látható kis panel csak egy része az emlegetett autós erősítődnek ! Ez a panel csak az eq - nak a potmétereit tartó panelje ?semmi más ez így ön ön magában kevés ! Nagy valószinűséggel az eq többi elektronikai része az magán az erősítő panelon volt !
(#) J-O-E válasza gleccser16 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Igen jó a 2x48v AC, az 54v AC ig jó. De vedd figyelembe a 63v-os kondik már kevesek lesznek hozzá. Az a lényeg hogy a maximum alatt legyen és ne a maximum +/-78V-on a táp. A ház és a hütő jó de ventillátor kelleni fog, vedd figyelembe nogy ahány wattot ki veszel belőle 1.1 kell szorozni és megkapod a leadott hőt amit termel eldisszipál. Tehát akár 264W-nyi hőt kell kezelni hogy 125c fölé ne menjen.
(#) gleccser16 válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Hát ha nagyon melegszik majd muszály lesz tennem rá ventilátort. Egyébként meg nem lehetne ugy megoldani, hogy a ventilátorral sorba kotni valami bimetál félét amit a bordára szerelek rá, és pl. ha eléri a 80 fokot bekapcsoljon a venti? Mert nem akarom hogy kis hangerőnél hűtse a bordát.
(#) szamóca válasza gleccser16 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Nekem is így működik a hűtés. :yes:
(#) dugabácsi hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Üdv
Egy olyan műveleti erősítő kellene nekem amivel 5V-ot fel tudok erősíteni 36V-ra. UA747-esben gondolkoztam de ha jól tudom az csak 15V-ig tud erősíteni.
Segítséget előre is köszönöm. (ha van hozzá adatlap az még jobb lenne).
(#) gleccser16 hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Ja. Most jut eszembe. A vill.mérnök emberke azt mondta, hogy tegyek a puffer kondik után feszültség stabilizátort.
Le is rajzolta hogy hogy is néz ki ez elméletileg, azt hiszem tranyó volt benne, de ehhez a táphoz hogy csináljak fesz. stabilizátor.
Nem tudna valaki ebben segíteni? Valami jó és olcsó kapcsolással meg lehet csinálni?
(#) Norby14 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Igen, tudom, csak az a része elromlott ezért kéne vmi megoldás. Egyébként a kivezérlésjelzőkhöz már megcsináltam a kapcsolást, már csak az EQ-hez kéne!
HA már megemlítetted az erősítő paneljét, azon találtam 2 féle IC-t: LM324 és KA2284 melyik lehetett az EQ IC-je?
Előre is köszi!
(#) CIROKL válasza Norby14 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Ha több Íc nem volt a panelen akkor nagy valószinűséggel az LM324 volt ami az EQ szerepét betöltötte ? Viszont a másik Íc az a kivezérlés jelző Íc -je volt : KA2284
(#) Norby14 hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Értem, köszönöm szépen, megpróbálok kezdeni vele valamit.
(#) kisedison hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Helló

van egy ad161-ad162 párom. Tud valaki ezekhez a tranzisztorokhoz kapcs. rajzot erősítőhöz? Meg hogyan van nekik a bekötése?
előre is köszi
(#) J-O-E válasza gleccser16 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Keresek neked hőfok függő ventillátor vezérlést.
De hova szeretnél stabot a végfokok tápjára?
Azt felejtd el, nem kell max. hidegítés a pufferek után és kész.
(#) Imi65 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
A Technics a házimozi erősítőiben kimenő jel-függő hűtést valósított meg, elég kis időállandóval. Ha lassú, és "döcögős" a zene, lehet olyan hangerőt állítani, hogy a ventin látszódjék, mikor van a zenei csúcs.
(#) gleccser16 válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Okés, értettem. Csak javasolták hogy tegyek be fesz.stabilizátort hogy ne ingadozzon.
Egyébként meg nem kell hőfokfüggő venti vezérlő, mert nem akarom hogy mindíg zúgjon. Inkább egy bizonyos hőfok után kellene hogy bekapcsoljon. 80 fok körül. Lehet venni ilyen bimetált?
(#) Bassmester válasza gleccser16 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
ITT van két ventiszabályzó. Én a TIP 127 tranyósat használom két végfokomban. Jól működik :yes:
A TIP-et a bordára kell szerelni, szigetelten és úgy állítsd be a potit, hogy 50C-nál már fújjon a venti. Felesleges hogy 80C-ra fűtsön mindent maga körül, ha másért nem, hát az elkók miatt.
(#) J-O-E válasza gleccser16 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Phu.. a hőfok függő pont ilyen.
Pl: 60c nál még nem megy de 70c.-nál már igen, és lineárisan a hőfok fügvényében emeli a fordulatszámot.
Azt hogy milyen határértéken dolgozzon te álítod be egy potméterrel.
Tehát ha nincs az általad beállított határon akkor nem csinál zajt, viszont ehhez jó hűtő kialakítás kell termetes hűtőborda, és jól kialakított jó szellőzésű ház.
(#) gleccser16 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Aha, akkor szerintem a TIP127-es építem meg. Nincs esetleg hozzá egy nyákrajzod?
(#) Bassmester válasza gleccser16 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Az egyszerősége miatt nem csináltam hozzá nyákrajzot, hanem egy bumszli filccel felrajzoltam a lemezre és felületszerelve készítettem el. Nem lett túl szép, de sietnem kellet vele. Azóta is így működik
Nézd meg! A ventillátor mögötti panel az... a TIP 127 alulról van a bordára csavarozva és vezetékkel van a panelra kötve.
(#) gleccser16 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Úúú. Ezt az erősítőt már láttam valahol neten vagy itt. Nagyon tetszet. Grat hozzá. Igazén szép munka. Bárcsak az enyém is kész lenne. Rengeteget szívtam már vele eddig. Végfok ic-vel is és most a hangszínszabályzóval (LM1036N ) a félcsatorna szól a balance potit hiába tekergetem semmi. Többi minden müködik. Többe is lesz mint gondoltam.
De a végeredmény... mindent kárpótol

Akkor én is filcel csinálom meg a nyákot. Remélem jó lesz.
(#) Bassmester válasza gleccser16 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Itt láthattad, a TDA 7294-es képek között. Mivel nekem PA célra kellett, nem bonyolítottam túl, szabályzókkal, meg balanszal stb-vel. Két sima poti, azt kész Egy sztereó szintemelőt azért utólag bele tettem, (zöld panel) mert halkabban szólt mint a többi "gyári" végfok, azonos jelszintnél. Kb +5 dB-lel kellett megtámogatni.
Szóval, csináld meg bátran a TIP-es szabályzót. Szerintem jó
Következő: »»   401 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem