Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » kW-os erősítő
 
Témaindító: tomi9, idő: Dec 15, 2006
Lapozás: OK   1 / 7
(#) tomi9 hozzászólása Dec 15, 2006 /
 
Kiváncsiságból meg szetetném építeni ezt a 20 kW-os erősítőt. Nektek mi a véleményetek róla?


EZ lenne az áldozat...
(#) THT válasza tomi9 hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Mire jó egy 20KW-s erősítő? mire akarod használni? Tápja hogyan lesz megoldva?
(#) sirály12 válasza tomi9 hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
És ha szabad tudni mire akarod használni? Mert ottholra 100-200W-is sok.

És megvannak hozzá az alkatrészeid is? Mert nem 2 Ft lesz hozzá az biztos.

A vélaményem róla pedig az, hogy hülyeség. Kihasználni sosem fogod, max porfogó lesz belőle, egy nagyon drága porfogó.
(#) fureszk válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
sztem azis kérdés, hogy mit hajt meg vele?
(#) dB_Thunder válasza tomi9 hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Először : alkatrész temető
Másodszor: milyen tápról hajtod??
Harmadszor : mit hajtasz vele?? (1 db 30-as somogit??? )
Negyedszer : van rá legalább 150 eFt-od?? (a táp rész nagyon sokba kerülne)
Hogy hozzájáruljak a projekthez is van egy 3 fázisú trafóm. Több min 50 kiló, és fél percig zongoráztam a 6 amperes automatákon mire mind fennmaradt, persze a trafó üresjáratban ment.
Szóval ezt olcsón megszámítanám (pár 10 eFt-ért) Tudom ez nem az apróhirdetés helye.
(#) isamisa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Én úgy emlékszem volt valahol róla szó hogy soha sem ad le 20'000 Wattot

Csak pár ezret. De így is felejtös főleg hogy csak kiváncsíságból akarod megcsinálni.

Ahogy többen is mondják: egy erőssítö nem csak egy panelböl áll!
(#) Peti_85 válasza tomi9 hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
húúúú!
Ez nagyon király!!!

Ha megcsinálod, akkor megveszem!


CSak a tranyók lennének olyan 50.000, - HUF..

(#) Woid hozzászólása Dec 16, 2006 /
 
20000 Watt???

Én a kis regent 30-asomat nem bírom itthon kihasználni mert remeg minden... Ennyire lemaradtam valamiről? Hja aki nem ismerné, 1 kép róla

regent30c.jpg
    
(#) patexati válasza tomi9 hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
Ekkora erősítőket nem igen alkalmaznak sehol sem!Több, esetleg több száz kissebb erősítőt alkalmaznak hangosításokon ill koncerteken!Gazdaságosabb több kis erőlködő használata főként a meghibásodás miatt ha elmegy egy erölködő lehet ,hogy a közönség észre sem veszi de ha a 20000W-os elszéll és esetleg csak ez az egy van azt biztos észreveszik! Másik dolog a hangfal ami nem igen kapható hobby célra ekkora teljesítményűben mert több milla lehet darabja Ja és ebből akkor két darabot kellene építeni mert ez egy csatorna csak külön táppal ami elég nehéz dió ekkora teljesítményen (trfómag beszerzése,tekercselése,rengeteg elkó,csak lágyindítás lehetséges,3x100A-os betáplálás minimum!).Dióhéjban ennyi!
(#) Mate78 válasza Woid hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
jó kis csöves Regent...

(#) Smax hozzászólása Dec 18, 2006 /
 
Sztem ezt lehetelen kihasználni:
-mert kicsi a lakás
-megőrülnének a szomik,
-milyen tápról müxene?
-Mit hajtana?
(#) szabi83 hozzászólása Dec 18, 2006 /
 
inkább ezt választanám


Idézet:
„Input sensitivity is about 1.77V for 900W into 8 ohms, or 1800W into 4 ohms, or 1.6V RMS for rated power (1.5kW into 4 ohms).”


(#) andra_s válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 18, 2006 /
 
na igen azmeg a mmásik mert 65V tépfesz mellet lehetettlen ilyet csinálni. Hangosító cégnél vegyok esélytelen ekkora erősítő. Max 1200W 4ohm ekkora erősítő már nagyon nagynak számít itt is. A gyakori erősítő az SÍVA ppa2400W 2ohm en ez általános

(#) krisyking hozzászólása Dec 23, 2006 /
 
Üdv! Jó az ötlet bár mit kötnél rá 120 somogyit??? Én akk maradok a jolbevált hifi izmos házimozi párositásnál. soksikert az épitéshez ha jutnál vala hova feltétlen értesits köszi e-mail: krisyking@gmail.com msn: krisyking@hotmail.com
(#) andra_s hozzászólása Dec 24, 2006 /
 
most építek egy 400W 8ohm erősíőt na nálam nem jön szóna somogyik de épp ott í martin audio el akustik kudo ne ezek rá leehet kötni mert ezekmegszólalnak mértük haverommal kb 200m re 140dB!!! ez nagyon nagy teljesítmény. egy idős hölgyet a sub része elborított igaz kb 1mről. Itt kel a teljesítmény de nem 20 000W ekkora felesleges de az 6let jó csak a kapcsolás nem tud 400Wnál többet
(#) luxmanpower hozzászólása Dec 24, 2006 /
 
Hát ne haragudj de nem tudom hogy haveroddal mivel mértétek, mert én néztem az oldalukat, és ott 136dB volt a legnagyobb teljesítmény, és ugyebár az 1m-re vonatkozik. 200méter távolságnál ez jóval kevesebb....

Úgyhogy szerintem kicsit nagyon mondtál, de ne vedd sértésnek.
(#) andra_s hozzászólása Dec 24, 2006 /
 
melyiknek nézted és az egy ládára vonatkozik de ha több van össze pakolva pl itt 12db sub 16top akoor más a helyzet
(#) luxmanpower hozzászólása Dec 24, 2006 /
 
Igazából véletlenszerűen kattintottam jópár professionálra, de legtöbbet 136dB volt. Mi hajtja a ládákat?
(#) andra_s válasza luxmanpower hozzászólására (») Dec 24, 2006 /
 
na ez jó kérdés de megkérdezem majd. igan a legtöbb láda 136dB-t tud de van 2-3 kivétel ami tudja a 140dB igaz ezek nagyon drágák ha a subot nézzük egy MArtin audio sub 800e ha jól tom ha nem akkor írjátok meg de asszem ennyi és ennél mértek 140dB-t nem tom honnan milyen messziről csak tom hogy tud ennyit
(#) luxmanpower hozzászólása Dec 24, 2006 /
 
Mivel az érzékenységet 1m távolságból mérik, ezért szerintem a 140dB is ilyen távolságban van mérve.
(#) Topi válasza andra_s hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Idézet:
„mértük haverommal kb 200m re 140dB!!! ez nagyon nagy teljesítmény. egy idős hölgyet a sub része elborított igaz kb 1mről.”


Azért megremeg ennek a sztorinak a lába a realitás talaján...
(#) luxmanpower hozzászólása Dec 28, 2006 /
 
Enyhén...
(#) Norberto válasza Topi hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Azmegamásikhogylehetneírásjelekethasználnimertkib*szottulzavarótudlenni hamindenszótcsakömlesztveegymásutánírunk, UGYE ANDRA_S???
(#) fureszk válasza Norberto hozzászólására (») Dec 29, 2006 /
 
Egyetértek.
(#) oldman hozzászólása Dec 29, 2006 /
 
Volt szerencsém cca 50 kW teljesítményű hangfrekvenciás erősítőhöz, csak nem diszkóban. Az elektroncsöves cucc egy jó garzonlakásnyi helyet foglalt, több ezer voltos tápfeszültségről üzemelt, kb 90 kW-tal kellett etetni. Találóskérdés: Mire használták?
( Megfejtés: AM műsorszóró rádióadó modulátor erősítője.Anód moduláció.)
(#) zoz11 hozzászólása Dec 29, 2006 /
 
én is egy hangositó cégnél dolgozom de nekümk a legnagyobb végfokunk 2X1300w-ot tud 4ohm-on (Proel PSW-2600) eből van 12db, meg még proel 1200-as van egy két darab. önmagába már egy erölködö is kegyetlenül szól.
A PROEL-NEK PÁRJA NINCS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Itt van egy kép róla!
http://music-box.hu/im/erositok_elemei/image002.jpg
(#) Kevin hozzászólása Dec 30, 2006 /
 

Hy!

Küldhetnél Nyák rajzot, elvirajzot, és beültetési rajzot a Proel PSW-2600 ról
(#) zoz11 válasza Kevin hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Hello
Arról nem tudok kapcs rajzot küldeni mert, ez gyári cuc, és kapcsolóüzemű tápja van. Az új ára 262 000Ft. De szinte lehet azt mondani hogy kristály tisztán szól.
(#) zoz11 hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
De van nálunk a boltba 2X2000w-os(4ohm) (PHONIC XP 5000) 4000W 8 ohm bridge-be. ez is full kapcsoló üzemű.
(#) Kevin hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
A kapcsolóüzemű tápja miatt még megépíthető. (Szerintem)
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem