Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   62 / 3970
(#) Dudus válasza kopasz hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Jónak jó, csak a fele teljesítményt elfűtöd haszontalanúl, de gond nélkül működni fog...

Ha kihagyod, akkor meg torzíthat és túlterhelődhet...
(#) kopasz válasza Dudus hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
a végfokozat?
(#) Dudus válasza kopasz hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Is-Is....
(#) qssty hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
melyik heggyel érdemes (ajánlatos,célszerű)forrasztani? a vésőalakúval vagy a ceruza alakúvall???
(#) Balázs válasza qssty hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Tulajdonképpen mindkettő másra való. Ilyen NYÁK-forrasztásokhoz én sokkal jobban szeretem a hegyeset, mert sokkal precízebben tudok vele dolgozni. Vésőt meg ritkán használom, főleg akkor, ha valami nagy fémfelületet kell forrasztani, és nagyobb hőt kell közölni.
(#) qssty válasza Balázs hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
aha.köszi a válaszod
(#) Krisz03 válasza Dudus hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Az USB-re nem lehet "vinyót" kötni, kábel ilyen meg pláne nincs
Ezzel vitába szállnék. Léteznek olyan átalakítók, amik IDE-ből USB-be alakítanak.
1) Lehet kapni olyat, hogy csak a kábelt adják, meg a tápot, amiről müxik az 3.5-ös vinyó (de akár optikai meghajtót is ráköthetsz).
2) Van olyan is, hogy 3.5-ös vagy 5.25-ös USB rack. Belerakod a 3.5-ös vagy 5.25-ös meghajtót, és USB-re dugod.
3) Sőt, még 2.5-ös (laptop) winyókhoz is van rack, ezeknek még külön táp sem kell, mert az USB-ről veszik azt (elég nekik a 0.5A).
1)-vel ill 3)-al vannak tapasztalataim... :yes: :awink:
(#) KeserűCukor hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Ac3-as divx-et ha sima divx-es gépbe teszek akkor azért stereoban szol ugye?
És akkor az 5,1-es szettet átrakom AC3-ra, akkor szol mind. Csak az a kérdés aaz 5,1 lesz vagy csak stereo 6 csatornán?
Egyáltalán van hangja az ilyennek ac3 dekoder nélküli gépen?
Eza az AC3 kikészít...
Ha ezt nem olvasom, már rég megvettem volna egy simát... Csak elég sok avim van, van ami ac3 5,1, és akkor meg nem mindegy nekem az a párezer ft.
Lécci help! :help:
THX:
---ZoLee---
(#) gtk válasza Balázs hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 

Es hol van a huzal keresztmetszete?
Az I: hosszusag, ez huzal hosszusag ?
(#) KeserűCukor válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Meg kell cáfoljalak:
http://www.radikalmod.hu/index.php?p=6&y=165
HA már itt tartunk:
Valaki nem tud ilyenről kapcsi rajzot?
Lécci segítsetek az előző kérdésben
Holnap vennék már egy dvd-t
(#) Balázs válasza gtk hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Tessék, találtam neked egy progit, ami kiszámolja!

legmatek.exe
    
(#) peti13 hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Sziasztok!
szeretnék megtudni mindent az smd alkatrészekről.
PL.miről lehete felismerni őket milyen típúsok vannak ha egy kapcsolásba van hogy lehet felismerni,megmérni stb.,stb.
(#) Balázs válasza peti13 hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Én egyszer a Poloska című topicban már leírtam ezt neked, még képet is csatoltam:

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_56694.html?highlight=1#56694
(#) Dudus válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Krisz

Értettem amit írtál, de mint ahogy írtam fogalmazzunk pontosan, így ha valaki olvassa, érteni is fogja.

Amit Te írtál megerősít engem, mert szerinted sincs "kábel" , amivel egy "vinyót" USB-re lehetne kötni, ellenben olyan illesztő, ami ezt megteszi van, de ez nem egy "kábel"!!!! hanem egy vezérlőáramkör, ami vezérli a HDD-t és USB-n kommunikál a géppel.

A kábel=drót, igencsak passzív áramköri elem !
(#) peti13 hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Kedves Balázs
Emléxem arra amit írtál de ez nem a teljes dolog tehát nem írja le hogy hogy lehet megmérni vagy mien típúsok vannak csak azt ,hogy az smd mint fogalom mit jelent de engem ezegy kicsit részletesebben érdekellne csak mert ez célszerű sokkal kissebb és egy poloskánál nagyon értékes az hogy kicsi legyen remélem megérted
(#) Krisz03 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Miben is cáfolsz engem? Ez a link inkább megerősíti az igazamat, azaz léteznek olyan "eszközök", amivel USB-re lehet kötni winyót ill optikai meghajtót.
(#) Krisz03 válasza Dudus hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Hát persze! Az nem csak egyszerű vezetékek sokasága, mert ahhoz tartozik egy vezérlő elektronika (az IDE csatlakozóval van egybeépítve). Na meg persze táp is kell neki (de az is a csomag része)...
(#) Balázs válasza peti13 hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Idézet:
„hogy hogy lehet megmérni”

Ez ennél sokkal általánosabb dolog. Az IC-knek nem csak nagy, ún. DIP tokozásuk van, hanem bele lehet ugyanazt a tartalmat zsúfolni egy sokkal kisebb tokba is. Tehát a világon semmi különbség nincs, csak a méret. (Esetleg néha a lábkiosztás...) Ennélfogva sokkal praktikusabb, de sokkal nehezebb őket forrasztani. A legtöbb IC beszerezhető SMD tokban is, némelyik csak abban!
Persze, nem csak IC-knek van SMD tokozásuk, hanem tranzisztoroknak, ellenállásoknak, kondenzátoroknak...

Idézet:
„és egy poloskánál nagyon értékes az hogy kicsi legyen”

Poloskához pl. tökéletesek az SMD-s cuccok! De Persze sokkal nehezebb lesz forrasztani!
(#) Balázs válasza Balázs hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Itt egy kis segítség SMD forrasztáshoz, most találtam:
http://www.freeweb.hu/vfx/info/smdforrasztas.html
(#) Peti_85 hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
Sziasztok!

Nekem elég kezdő kérdésem lenne, de muszáj tisztába tenni a dolgokat!
Van nagyobb teljesítmányű erőlködőm(100 W), csak sajna nincs hozzá elég nagy teljesítményű trafóm. Csupán kb. 60 W, meg egy 100 W-os.

Ez miben korlátozza az erősítőt?
Miért kell nagyobb teljesítményű táp?
Mi van ha csak kisebb van?
Mekkora teljesítményű trafó kell?

Mert ugye ezek a trafók elég nagy részét képezik az erősítő részének, anyagi tekintetben. Még egy sima EI vasmagos trafónak is nagy ára van, nem még egy torroidnak...
Mennyire fontos az AMPER?
Attól lesz hangosabb?

A kérdések egyszerűek, értem is a dolgokat, csak az a lényeg hogy tényleg szükséges e a nagyobb teljesítmény, mert nekem pl. egy videóból kiberhelt, áttekercselt kis 50 W-os trafóról, meg egy sima kis hálózati adapterről is megszólalnak az erősítők.
Persze sajnos nagyobb híjján vagyok szükséges ezekkel meghajtani őket.

Szóval ha valaki (esetleg többen is )összeszednétek nekem a válaszokat, meg a magyarázatot, azt megköszönném.

Sziasztok!
Jóéjt
Peti.

(#) qssty válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Idézet:
„Ez miben korlátozza az erősítőt?
Miért kell nagyobb teljesítményű táp?”


ha kissebb a táp sose fogod elérni a teljesítmény maximumát...
(#) fureszk válasza Balázs hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
ezt rohadt jó!
(#) qssty válasza fureszk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
én is csak ámultam és baámultam amikor megláttam... peppec
(#) gtk válasza Balázs hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Szia!
re #57258

Koszi!
Nehanyat szamoltam mar vele,..az a gond hogy vasmag nelkuli tekercsel szamol,igy pl 220uH-nal elegge csunya eredmeny jott ki: redre : 6, 60, 1, 220 ->
A menetszám : 3215
A szükséges vezetékhossz : 336.277832 méter


Meg mindig erdekel,hogy hogy van ez a szamigalas.A Te kepletedben -ahogy mar jeleztem korabban- nem latom a huzalvastagsagot.

(#) Balázs válasza gtk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Szia!

Először is az nem I, hanem "kis L", és ez a tekercs hossza.

A huzal keresztmetszetétől meg csak annyiban függ a dolog, hogy ha vastagabb, akkor nagyobb áram tud folyni rajta. Meg végülis úgy tudja befolyásolni, hogy ha vastahabb, akkor a tekercs hossza nőhet, stb...
(#) gtk válasza Balázs hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Mar csak azert kerdeztem ra ujra,mert a progi amit adtal keri a huzalvastagsagot.Kulonbozo meretu huzallal szamolva mas es mas ertekek jonnek ki...

(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Mert más más keresztmetszet, esetén eltérő tekercshossz adódik !
(#) gtk válasza Dudus hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Na ez igy igaz !
Olvasok,olvasok,okulok
(#) Balázs válasza gtk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Igen, ezt mondtam én is, hogy:
Idézet:
„úgy tudja befolyásolni, hogy ha vastahabb, akkor a tekercs hossza nőhet, stb...”


Éppen ezért célszerűbb tekercshosszt mondtani... Ami persze függ a drót vastagságától... :yes:
(#) gtk válasza Balázs hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Ok KOSZI!
Következő: »»   62 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem