Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   63 / 3970
(#) sakalantii hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
Hali mindenkinek!
azt szeretném megkérdezni hogy van egy 120W-os mély nyomóm és két 20w-os közép-magas hanfalam.
szerintetek milyen erősítő illene hozzá?
(#) Dudus válasza sakalantii hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Kellene még egy impedancia is és ekkor meg is válaszoltad a kérdést, műszakilag.....
(#) sakalantii válasza Dudus hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
8 Ohm-os a hangszórók, gondolom az erősítőnek is annak kell lenni
(#) TAdamm hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
Hello

Tudtok nekem adni kompresszor-limiter kapcsolasi rajzokat? Minel tobbet
(#) ldjanos hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
HY azt szeretném megkérdezni hogy a pl. órákban használatos LCD kijelzőkben 1 digit szegmenseinek mi az elnevezés ill. melyik melyik? mert már megtaláltam hogy A-G-ig betűzik de hogy mégis melyik betű melyik szegmenst jelenti azt nem találom. Előre is köszi!!
(#) gtk válasza ldjanos hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
(#) fureszk hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
Hello all!
Ezt az áramkört terveztem egy lámpa távirányítóval való kapcsolásához. Az érdekelne, hogy az áramkör működne-e, és milyen változtatás szükséges ahhoz, hogy ne zavarja be a távirányító jelének villogása(tehát ne kapcsolgasson ki-be amikor megnyomom a gombot a jelek miatt). Egy olyan szobában használnám, ahol nincs ennek a távirányítóján kívül más távirányító.

flip.gif
    
(#) fureszk válasza fureszk hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
leszimuláltam a dolgot, és arra jutottam, hogy az ic-nek 0,1s-es szünet kell a "flip"-ből "flop"-ba váltáshoz. tehát elvileg nem zavarhatja be a távirányító egyedi jele(a sok 0 meg 1), mert egyben fogja érzékelni. A másik, amit felfedeztem, hogy a bc337-es nem jó erre a célra. Egyszerűen nem viselkedik úgy, ahogy kéne. Mivel helyettesítsem?
Jah még valami: a kimenetről leszedtem a bc337-es tranzisztort.
(#) maTaKee hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
hi!
a hangszín szabályzót az erősítő elé vagy után kell bekötni???
(#) huhuu válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
Elé!!!!!!
De ha ilyen kezdő vagy akkor csak ovatosan a dolgokkal!
Inkább tégy fel egy pár fotót, hogy ránézzünk, nehogy valamit rossz helyre tégy és elszáljon....
(#) maTaKee válasza huhuu hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
látod ezért még nem "játszok" a 230-al!
(#) maTaKee hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
a hangfal/erősítő -höz pedig már végképp nem értem. a gitár erősítőbe vagyis kombóba kell tenni hangváltót???
(#) Balázs hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
Sziasztok!

Na, ez egy felkapott topic, úgyhogy ide írok. Van egy ICL7107-tel felszerelt feszültségmérőm. Szerintetek a táp és a mérendő feszültség földje lehet közös? Az adatlap 36 oldalas, és nincs most kedvem végigolvasni, gondoltam hátha ti tudjátok!
(#) Krisz03 válasza Balázs hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
Láttam már olyan kapcsit is, ahol közös volt, és olyat is, ahol nem.
(Próbáltam is kb 4-5 félét [a nagy részénél közös volt], de egyik se akart 100%-osan működni... )
(#) szabi83 válasza Balázs hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
az icl7107 betáp gnd-t és a mérőzsínor "-"át én össze kötöttem...
(#) Balázs hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
Köszönöm a válaszokat! Nekem egyébként az a Topi féle műszerem van, és tökéletesen mér!
(#) huhuu válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
Nem kell hangváltót tenni a kombóba, mert azokban álltalában egy darab hangszóró van
van olyan esetleg hogy két vagy négy darab hangszóró van benne, de azok álltalában ugyanojanok és akkor sem kell hangváltó. illetve ha mondjuk mély és magas van akkor kell hangváltó, hogy a mélyre a mély a magasra a magas hangok menjenek .
Kombót építesz?
(#) maTaKee válasza huhuu hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
szeretnék, de sajna nem nagyon értek a hangfal/erősítő meg ilyenekhez!

őszintén megmondva benned reménykedem hogy te majd megmondod nekem a frankót vagyis segítessz nekem!

én úgy tervezem hogy magasat is tennék bele (1db közép-mély + 1db magas). 1 kérdés: a hangváltót hova kell beletenni??
(#) maTaKee hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
új kérdésem: a + hoz kell tenni a hangszóró + -át?? (ahogyan a képen van jelölve úgy jó???)
(#) Müszi válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
Nem!
Kijavítottam.
Ne vedd figyelembe mi van a hangszóróra írva, lényegtelen mert váltófeszről van szó!

Üdv.
(#) fureszk válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
amúgy erről az erősítőről nem sok jót hallottam. levileg tényleg megvan a ~100W, de elég magas a torzítás.
(#) maTaKee hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
na jó.......................torzítás??
akkor ezt inkább hagyom
(#) fureszk hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
Sziasztok!
Hol tudok venni pesten 50x~30mm-es L profilt? (félméter lenne a legjobb, mert csak 16cm hosszú kell)
(#) Squall hozzászólása Jan 8, 2007 /
 
Egy elég hülye kérdés:
Adnátok nekem erről a tranyóról információkat mire jó vagy( máshogy nemtom megfogalmazni) stb : BC558B
Csak azért mert találta belőle kb 1000 darabot
(#) Balázs válasza Squall hozzászólására (») Jan 8, 2007 /
 
(#) tbence3 válasza fureszk hozzászólására (») Jan 8, 2007 /
 
Sztem nézd olyan helyen ahol lehet kapni különböző vasakat itt gondolok idomokra és gönbvasakra. Itt szegeden van 1-2
(#) Balázs hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy multimétert, aminek a nagyáramú méréshatára rossz. Kinyitottam, és két ellenállás szénné van égve. Nem lehet leolvasni a színkódot sem. Ez egy elég gyakori, egyszerű műszer. Valakinek esetleg van ötlete? Vagy hasonló műszere? Ha igen, megtenné, hogy belenéz, hogy ezek milyen ellenállások?

Előre is köszönöm!
(#) Frankye válasza Balázs hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Ugyan ilyen műszerem van nekem is. Délután megnézem otthon!
(#) Balázs válasza Frankye hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) Frankye válasza Balázs hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Ugyan már! Igazán nincs miért!
Következő: »»   63 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem