Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   48 / 67
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Szia Patexati!
Hp41C szépen leírta nekem annak idején, hogyan is kell kezelni az EEProm írását olvasását a kezelőprogramból.
Itt olvashatod:

Szia, és sok sikert ehez is.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Szia!

EEProm felprogramozása:
- Válaszd ki a "Messages" fület.
- Üzenetek: 128 db üzetet tárolható.
Állítsd be az üzenet sorszámát az EEPRom Message szöveg utáni mezőben. Írd be az üzenet szövegét (az ékezetes betűk kódját a program automatikusan konvertálja). A "Send message" gomb megnyomásával az üzenetet elküldheted az órának. (128 parancs - lassú - várni kell...)
- A következő üzenetet a sorszám beállítása után hasonlóan...

Képek: 128 db kép tárolható.
- Válaszd ki a "Messages" fület.
- Állítsd be a kép sorszámát a Picture szöveg utáni mezőben. A "Read picture" gomb megnyomásával a tárolt kép beolvasható az órából. A rengeteg LED mutatja a képet. A ledekre kattintva az állapotuk megváltoztatható (világít / nem világít). Ha a képet "összekattintgattad" a "Send picture" gomb megnyomásával elküldheted az órának. (60 parancs - lassú - várni kell...)

Fogró számlapú óra: 4 féle tárolható.
- Főzz egy kávét...
- Válaszd ki a "System" lapot.
- Nyomb meg a "Load Scrolling Clock Pattern" gombot.
- Válaszd ki az állományt (Scrolling_Clock.txt).
- Nyisd meg.
- Igyál kávét ... 720 parancs ... Egészségedre...
- Ha kész, az első két számlap használható lesz (a második kettőt még nem rajzoltam meg).

Képek, szövegek megjelenítése
- A "Wand" lapon a "Toggle System Flags" keretben a megfelelő rádiógomb beállítása és a "Send" gomb megnyomása.
A kijelzési kép/szöveg sorszám megváltoztatása:
- A "Picture/Message number" mezőben a sorszám beállítása és a "Send" gomb megnyomása.

- Ez egy igazi Karácsonyi ajándék volt Neked...
Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Szia! Köszönöm rajt vagyok elindítottam a forgó számlap beíratását nagyon kíváncsi vagyok! A távirányítóra nem reagáll nem tudom mi a god de holnap megoldom! Érzékeli a jelet mert kiírja!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Szia!

Az óra címe... 0x1B, ha nem változtattál rajta - nehogy az állításával a propellert is vezéreld...

Szia.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Akkor azért nem viszi! Betöltöttem a számlapot de,hogy is jön elő Igen láma vagyok
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Megvan! olyan lehetőség is van,hogy az időt negatívba mutassa? Tehát az a led nem világít mi jelez!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Holnap rákötöm a panel 12V-ra a rezgetőt kezdem úgy érezni,hogy a labortápot megzavarja és az rádolgozik Holnap melóban beültetem majd a ledeket és a két műveleti erősítőt és ezzel kész az óra vezérlése! utána finomíthatom a mechanikát! Halkabbra kéne megcsinálnom mert így nem alkalmazható 24 órában mert elég zajos! Úgy néz ki jó lesz a nyák csak Hp41C is figyeljen oda mikor az egyenirányítóhidat teszi be mert fordítva van a tervben! Jól meg is szivatott (kiszedtem a stabilizátorokat meg átkötéseket zárlatot keresve kicsit megtévesztő volt )A kijelzés sem úgy fordul,hogy akartam hanem a kifordított órát mutatja tehát a szalagkábelt kell átkötni ha álló vagy fekvő ,most a sor az álló verzióhoz jó! Lehet a panel ezen részén még módosítok más úgy gondolom rendben van!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia!
A kijelzés forgatása az index áthelyezését is igényli. Ekkor kerülne a helyére a "fekvő" helyzetű, (fali) kijelzés is. Vagyis, ez esetben az óra vezérlő Hall IC-t is át kell tenni az ellenkező oldalra.
A rezgésvezérlőt próbáld helyreállítani, működjön a mulivibrátor része önállóan is, hiszen lényegesen kevesebb áramot venne fel a H-hid a mindkét írányú meghajtásnál.
Szia.
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Sziasztok! Minden bent az órában és működik is a rezgető is meg minden! Egy probléma merült fel Mégpedig a kezelőprogramban! Brightness and Mode lapon bármit kipipálok vagy átállítok visszaugrik alapra kiveszi a pipát Csak a sound generated megy más nem állítható át nem tudom megnézni a fényszabályzót sem!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia!
Az f886/ v3.34 verzióban többször is kellett a "Send" parancsal elküldeni a beállítást, (nem tudom az okát, majd Hp41C meg tudja mondani), mire elfogadta azt. Ha mégsem menne, akkor szedjél ki néhány pipát úgy is küld el, aztán újra lehet próbálni, menni fog.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Igazad van de most sem jó mert megbolondul most meg bepipál olyat mit nem kéne 15,45 Hz,170-180 mA amin most megy kimenne a helyéről úgy rezget ha nem vennék vissza! a labortápot megzavarta a rezgető és ráemelt a feszre vagy interferecia lehetett mer most a két kondival megy és elindul magától mint a golyó!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia!
Nálam 5.47V-ra van beállítva, és ekkor 110-135mA folyik, így is megvan a kivánt amplitudója a karnak. Azért nincs gondom ezzel, mert a régebbi verziók az RTC-be már beírták a jó beállításokat, ezeket az újabbak sem írták át, megmaradtak benne az adatok.
Nics egy régebbi verziód kéznél, (f886/ 3.33), ott szerintem mennek ezek a beállítások. A zajt mi okozza? Nem lehetne akkora amilyet jeleztél, valami súrlódás, vagy egyáltalán mechanikus eredetű?
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
A szalagkábel hosszú az csapkod az ad hangot! Megcsináltam,hogy menjen a távirányító és azzal levettem a fényerőt egészen 6-ig és még látszik az óra A lényeg,hogy kapcsolásilag jó és működnek a műveleti erősítők is! Bátran beüzemelhető ha kész leszel vele csak zárlat elkötés okozhat hibát!! Kijelenthetem,hogy minden tökéletesen özemel az új nyák áramköreiben!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia!
Ehez szívből gratulálok Neked, nagyon komoly, hatalmas munka van benne.
A szalagkábellel nekem is gondjaim voltak, de az újonnan vásárol 20 eres szalagkábelt ketté véve, nagyon puha hajlékony összekötést sikerült készíteni. (Régi kábel nem jó, mert beszáradt és felkeményedett, amely a rezgést is alaposan lefoghatja). A lényeg még, hogy egy bízonyos lengési ívet ráhagyva masszívan rögziteni kell, mert belenghet, és tényleg zajt okozhat. (Már nemsokára elkészülök én is a panellel).
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Az enyémben olyan van mint a gyáriban az a "lapos" de kell vele kísérletezni ,hogy lenne a legjobb A gyárinak mekkora a hangja?? (már mennek az eprom,rtc,kép kiíratások is)
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Két hibát is találtam a kezelő programban, a javítást a drótpostagalamb viszi...

Sziasztok
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia! Ez már igen Minden teljesen úgy működik,hogy a leírásban van! Köszönjük,hogy még az ünnepben is szakítasz rá időt! (én az összes időmet ráfordíthatom mert melóban vagyok és munka nincs de itt kell lenni estig jól elszórakozok a soros,usb átalakítónak és nektek köszönhetőek )
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Nagyon jó a light limit funkció!! Nem kell cserélgetni az ellenállásokat
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Még egy aprócska gond van a 3.34-el, nevezetesen, az órát bekapcsolva a Wand fülön, csak "üres" mező van a kerettel, nincs a kijelzőn alapban semmi. Ha a Sclolling clock be van jelölve, elküldve, akkor lesz kiírás. Ha mégegyszer Send, akkor a már mozgóba is kijelelez. Ezt csak most vettem észre ebben a verzióban.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Gondolkodom az áramkorlátok kicserélésén 20mA -esledeknek lehetne 820 Ohm is A kékeké annyi és az erősebben világít mint a zöld pedíg a zöld az erősebb fényű
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia!

Ment a második javítás is. Elfelejtettem a helyére húzni a lapokat...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Kicsit belenyúltam a római számlapos órába tettem pontokat még így könnyebb leolvasni Ha újra írom az epromot a régit törli??
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia!

Ha újra leküldöd, a régit egyszerűen felülírja...

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy újabb kisérleti meghanikában elinditottam a Wand f886 órát. Vannak még gondok itt is. A soros portot nem sikerült még beállítani, a meglévő RS232 kábellel nem megy. Már át is kötöztem, de így sem érem el az órát. Táviról néhány funkció működik, azzal próbálkoztam, de sok parancsot nem tudok elinditani. (RTC-ben az idő és paraméterek tárolása még nem sikerült).
Néhány kép a felépítményről, és egy mini videó is. Ez a mechanika egyáltalán nem rezonál be, egy ilyen szerkezettel akarom majd később összeépíteni rendesen.
Sziasztok.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia!

A bekötés a lehető legegyszerűbb. A DB9 1. lába a J1 1. lábára csatlakozó szalagkábel szálra megy. A 2. szál a DB9 6. lábára. A 3. szál a DB9 2. lábára. És így tovább, minden második szál kerül ugyanarra az oldalra...

Az óra címe (ha nem változtattál rajta) 0x14, a címfigyelés engedélyezve van...

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Az eredeti RS232 így van bekötve, de nincs kapcsolat azzal sem. Minden esetre egy új szalagkábelt csináltam, azzal fogom majd működtetni. Holnap áttanulmányozom a panelen is azt az áramköri részt, talán ott találok valamilyen hibát.
(A régi PC-k egércsatlakozóját gyakran kellett átkötni, mert ha a jelzett bekötéssel nem működött, akkor ötöt fentre, a maradékot sorban lentre kötöttük és máris jól működött az egér, vagy éppen erre a bekötésre kellett fordítani).
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Szia! Nagyon jól néz ki a te nyákod is Ez a mechanika engemet nagyon érdekelne milyen mert az enyém most egy excenteres rázógépre hasonlít valami ellenirányú erő kellene a megfékezésére mert minden rezdülésre változik minimálisan a rezgés (talán ez a kulcsa miért nem jó a Hp41C kísérleti oda,vissza kivetítős programja és még a forgólapos óránál figyeltem meg,hogy nem tökéletesen van vagy a mágnes vagy a tekercs pontja és egyik fele kicsit hosszabb ez is tanulság lehet) Nálam a fetek jég hidegek igaz a wand szinte maxon jár de a ledekről biztos,hogy elhagyható! Holnap leírom én,hogy kötöttem be! Az tutin működik! Nézegettem meg kérdeztem de egyénileg lett bekötve mert egy darab kábel van az ide csatin mi megy az usb/soros átalakítómba! A 7.es láb üres lenne de az átkötés miatt azon megy inkább át az átkötés de ki is használtam a bekötésben most nem méregetem már ki majd reggel!
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Na akkor! Azt írom le,hogy a gépbe menő RS232 dugó hányas lábára van kötve a rajzon található számozás szerint a csatlakozó! Nem a szalagkábel meg összekötőkábel szerint mert az más de ebből mindent ki tudsz mérni,alakítani! Az első a RS232 csati a második az ide rajz szerinti számozása! Egyedül az ide 1-es marad szabadon!

1-7
2-3
3-2
4-4
5-5
6-10
7-8
8-9
9-6
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Azt hiszem nekiállok egy másik mechanikának miben fordítva van a tekercs mint neked az talán finomabb lesz valamivel Azt nem értem a gyári miért nem ráz pedig nincs rajt semmi extra megoldás Nem túl erős ez a rugólemez?
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Már ezt is kipróbáltam de valami ok miatt ezzel sem megy a kapcsolat. Most a Hp41C ajánlásával is meg fogom vizsgálni, mert lehetetlen, hogy ennyit kellene ezzel az RS232-vel elszenvedni.
- A mechanika egy újabban kikisérletezett, fordított elrendezésű megoldással készült. Ettöl vártem a berezgésből adódó problémák kiszűrését. Ez teljes mérétkben sikerült is, de lényegesen nehezebb lett a konstrukció megépítése. Ráadásul, a kar elhelyezése is elég nehezen alakult ki, azon még mindig lehet tovább majd tovább fejleszteni.
Ezzel a felépítménnyel nem rezonál be, nem szaladgál az az asztalon, és nincs is olyan mechanikai zörgő hangja sem. Néhány felvétel az elrendezésröl.
- A gyári azért nem rezonál be, mert sokkal kisebb a rezgési frekvencia, (12-15Hz, és az amlitudója is jóval kisebb, hiszen a kar hossza 150-170mm-es), és egy darab "szikla" is van a talpában.
Szia.
Következő: »»   48 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem