Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   6 / 136
(#) Gab_Bee válasza Georgee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Ezt mire érted? Ami adtam linket az a típusú Phil*** (nem reklám ) UW lámpa az joo?
Sajnos még mindíg az a kérdésem!
üdv Gab_bee
(#) konop hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
A conrados 360 nm körül sugároz, ez már UV tartomány, ugy néz ki, hogy a HRP125 is
(#) Georgee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Ezt konkrétan ugy értem h ROBBANÁSVESZÉLY inkább ezért maradok a HMLI mellett. Jah és még vmi az UV és nem UW
(#) Gab_Bee válasza Georgee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Jooo Bocsi
(#) Georgee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Semmi gond. Ezzel a "nem egy életbiztosítás"-al azt akartam leirni h jobb félni mint megijedni
(#) Gab_Bee válasza Georgee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Értem! akkor maradok a Philips-nél!
de ha az nem lessz jóó akkor
és utánna megpróbálom eladni vagy vissza cserélni...

Üdv Gab_Bee
(#) Gab_Bee válasza (») Dec 3, 2006 /
 
Az Philips akart lenni! Azonbelül is UV lámpa! De ott a link! Itt is van Kép is van róla!
Na de ha más szeretnél kérdezni, akkor ahhoz nem értek én ahhoz vagyok!

Azért kérdezem itt a fórumon hogy meik a jobb!
Remélem segítettem!
üdv: Gab_Bee

UI:. Hova tűnt az előző hozzászólásod?
(#) Georgee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
elvileg a HMLI égő az kevert fényű és nem olyan veszélyes mint a HGLI égő itt legalább nincs robbanás veszély. Jah hallottam már olyanról is h vki UV csővel akarta levilágítani meg pénzellenörzővel de azokban minimális az UV sugárzás
(#) Gab_Bee hozzászólása Dec 4, 2006 /
 
Hát... lemondtam a fotózásos nyák készítésről,mert itt ahol lakom sehol nem kapni megfelelő UV lámpát...
(#) szabi83 válasza konop hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
250W -al hány percig próbáltad?
(#) konop válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
10 percig

nem sikerült jól, de lehet, hogy a lakkozás lett rossz
(#) gerry hozzászólása Dec 4, 2006 /
 
Én most rendeltem a HQvideóból előérzékenyített nyáklemezt. A leírása alapján 2KW hella izzóval 90s-ot kell rávilágítani. Nekem meg csak 4KW philips izzóm van. Felhívtam a céget és megkérdeztem, hogy ha 2KW-os lámpával 90s a megvilágítás, akkor 4KW-os lámpával 45s, mert mondam neki , hogy a conrad-nál amit lehet kapni nyákot arra elég, ha 3-5s-ot világítok és tökéletes lesz. Erre készségesen azt válaszolták, hogy az biz nem lineárisan csökken az idő, de próbálgassam kissebb nyáklapokkal. Én ki is próbáltam 30s-ot világítottam, előhívtam és kimarattam. Tökéletet lett. úgyhogy maradok ennél a tipusnál igaz többet kell világítani, de olcsóbb a nyák.
A lényeg: próbálgatni kell és csak jó lesz egyszer :yes:
(#) Georgee hozzászólása Dec 5, 2006 /
 
Csak kiváncsiságból kérdem... Ha a fényérzékeny (lakkal bevont) panelt sima égővel világítanám lenne valami változás???
(#) Tomee válasza Georgee hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Persze lesz változás, de ahhoz kevés, hogy így készíts nyákot.
(#) Georgee válasza Tomee hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Kb mennyi idő??? Mert sürgős lenne mert szabadságra ment a HMLI égő és kéne egy NYÁK-ot csinálni... Vagy a háztartásban használt milyen más izzó van amivel meg lehet csinálni???
(#) Tomee válasza Georgee hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Halogén íróaszatali lámpa vagy egy 300W reflektor.
De az idő nagyon hosszú lesz.:buck:
Ha minnél közelebb rakod a lámpát a nyákhoz akkor jó lesz, de ez csak kis nyákok esetáben mükődik jól.
Szerintem egy 60W halogén izzóval 10perc.
Én egyszer csináltam vele nyákot, de már nem tudom.
300W refivel is csináltam és azzal asszem fél óra volt a megvilágítási idő.
Ha ilyen "gagyi" fényforással csinálod akkor ne aggodj a túl világítástól, mert a lakk ezekre a fényekre kevésbé érzékeny.
Szerintem 5-8 perc ide vagy oda nem nagyon számít.
(#) PiperR hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Szevasztok
A fényérzékeny nyákot nem lehetne "megvilágítani" esetleg vakuval? Úgy mint a fényképező gépeknél, ha nincs elégendő napfény akkor jön a vaku. Nem vagyok nagy fotószakértő, de ha jól tudom csak a vaku alkalmas arra hogy jó legyen a kép sötétben is, a sima lámpa nem (állandó megvilágítás esetén sem), ezért sikerül a kép sz@rul ha sima lámpa mellett készül, és nincs használatban a vaku.

Ha hülyeséget mondok, akkor elnézést hogy itt okoskodok.
(#) lgyk válasza PiperR hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Hi!

Nagyon rövid ideig éri az UV a fotolakkot ahhoz, hogy változás következzen be. Az UV lakk messze nem olyan érzékeny, mint a fényképezéshez használt film/CCD. Stroboszkóppal, sokwattos vakuval persze lehet próbálkozni.

Nekem eddig sikerült UV LEDdel (15 min), valamint van egy kvarclámpám, de még nem próbáltam ki. (Ez ontja az ózont rendesen, vagy 250 W-os.)
(#) PiperR válasza lgyk hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Azt gondoltam hogy 1 villanás iszonyat kevés, ezért kell strobó hozzá. Köszi, tehát elvileg lehetséges.
(#) gabi23 hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Hi! Én régi iskolai írásvetitővel világitom meg a nyákot.kb. 3-4 percig. Az eredmény magáért beszél.Üdv:Gabi
(#) bbatka hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Gondolom fóliát használtok, nem pedig áttetszővé tett papírt úgye?
(#) gerry válasza bbatka hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Én használok pauszpapírt is, mert csak egy kicsivel (5 sec) hosszabb ideig kell megvilágítanom a nyákot és kész. Lézerprinterrel kinyomtatom és "toner density) sprével átfújom a réteget. Plcc44 icnek is csináltam nyákot, tökéletes lett.
(#) dr_uhu hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Én egy 50W-os uv csővel fotózok. Egy arcszoláriumgépben volt. Sokan írnak az uv tartományokról és elgondolkodtam hogy megfelelő lehet-e ennek a csőnek a tartománya. Mert hát ugye nem fotózásra készült hanem arcsütögetésre. Mi a véleményetek?
(#) Frankye válasza dr_uhu hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Ha le tudod vele világítani, és utána elő tudod hívni, akkor biztosan jó...
(#) eSDi hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
A Topic elején felmerült az UV LED kérdése. Erre a válaszom igen. Kisebb nyákokhoz elegendő 1db 1W-os Cree UV LED. Keressetek rá a fórum témák között. Én kisérleteztem vele és meglepő módon használható ez a módszer.

De viszont abból, hogy én ezt tökélyre kifejlesszem és cikket írjak belőle, sajnos nincs elég időm és energiám amit ráfordíthatnék.
(#) Norberto válasza eSDi hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Egy ideje, mintha nem látnám a ChipCAD árlistájában ezt az 1W-os UV LED-et :no:

Vagy csak átnevezték esetleg? Netán már nem árulják?

Netán ez lenne az az áru 1400-as bruttó árral?

  1. XL7090UVV-L100-UV7-12

  1. 250-300 mW, 390-395 nm
(#) eSDi válasza Norberto hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Ez a típusa: Cree XLamp 7090 UVV bár ez úgy néz ki, hogy az..., de ez 1W-os.... Legalábbis én úgy emlékszem rá, hogy az....
(#) joci hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Az ELEKTOR folyóirat 2006 májusi számában van egy leírás, melyben 24 db 5mm-es UV LED-del készítettek mevilágítót egy műanyag fiókba. Fénykép is van a konstrukcióról. Ezt max 100x160 mm-es Nyák-hoz ajánlják. Nagyon jó kis ábra van, amelynél a LED-NYÁK távolság függvényében ábrázolják a megvilágítási időt, és a megvilágított felületet. LED-eket 12V-ról járatják, egyszerű ellenállás előtéttel.
(#) Sonix válasza eSDi hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Sziasztok!

Ahogy eSDi is írta, az UV LED tényleg működik!
Rendeltem belőle a ChipCad-től, Br. 1400Ft darabáron,
egy LED-del kb. 15 centiről 10-15 perces levilágítási idővel tökéletes nyákot lehet csinálni. Én egy LM317-tel 260mA-re lőttem be az áramát a próbanyákon.
A levilágítóm még készülőben van, de szerintem egy A/4-es méretű levilágítót meglehet csinálni oldalanként 2db LED-del! Picit drágább, mint a többi fényforrás, de visszahozza az árát, mivel alig fogyaszt valamit, és az élettartalma több 10ezer óra! És nem utolsó szempont a méret sem, főleg annak aki panelban lakik.
Én pl. nem tudnék hova tenni egy szekrény méretű levilágítót, ezt meg fogom és beteszem valamelyik polcra!
Következő: »»   6 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem