Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfok probléma
 
Témaindító: BA, idő: Jan 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 7
(#) BA hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Hello.Segitséget szeretnek kérni,mert nem tudom mi baja lehet ay erősitőmnek.Az a probléma,hogz az 1ik csatorna kimenetén -22V van.Már átnéztem mindent.Találtam is hibás tranyót,de mikor beüzemelem megint rosz.2évig müködött rendesen,utána kezdödtek a problémak.Vérom a tanácsait mindenkinek.Elöre is kösz.[img]

Image1.jpg
    
(#) vicsys válasza BA hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
VT6 E-C zárlat. Csere és környezet kimérés.
(#) BA válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Kösyi a segitséget.De az a legnagyobb problema,hogy már volt a Vt6 cserélve.Ha hangfal nélkül kapcsolom be minden ok.Csak akor jelenik meg a táp a kimeneten,ha van rákötve hangszóró és jel.Betorzit és megjelenik a fesz.
(#) isamisa válasza BA hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Nézd meg a többi tranyót is. hátha meghaltak azok is.
(#) BA válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Szerintetek mindenkeppen tranzisztor hiba.mikor eloszor javitottam atmertem mind.Volt rosz,kicsereltem.De megint ugyanaz.Lehet nagyob terhelesre ereszt a tranyo.Lehet ilyen?
(#) Mate78 válasza BA hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
22V a hangszórón?Él még?
Ajánlom egy kondenzátor bekötését sorosan a hangszóróval,javítás idejére.
Ha jól értem a másik csatorna rendesen működik.
Esetleg próbáld meg összehasonlítani a két oldalt!
(#) vicsys válasza BA hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Használj műterhelést, mert lehet zárlatos a hangfalad és azonnal magával viszi a tranyát...
(#) Tomi20 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
ebben lehet valami...
(#) vicsys válasza BA hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
ja, és mégvalami:
A + ágban lévő biztid nem ment ki? (mert lehet csak minuszt kap)
(#) BA válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
A hangfal o.k,lemertem(8ohm).A biztositek is ok.A masik csatorna jol mukodik.Lehet olyan,hogy terhelesnel atereszt a tranyo?
(#) patexati válasza BA hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Legegyszerűb ha összehasonlítod a másik panellel vagy ezen a panelen is az azonos értékű "egymásnak tükörképe a +- ágban" lévő ellenállások legyenek egyformák mert ha nagy eltérés van akkor nem 0-V lessz a kimenet nyugalmi feszültsége!A kondenzátorokat cserélném a helyedben mert a zárlat lehet,hogy renbe rakta vagy esetleg ez okozta a problémát már a tönkremenetelkor! Ja a panelt is nézd át nem szakadt-e meg valahol!Néha alig látni!
(#) BA válasza patexati hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Hali.A kondicsere megtortent,mertem az rezisztorokat is.atmertem a tranyokat is.De ugyan az.Hangfal nelkul orakig megy minden o.k.Tettem hoza 1hangszorot is,jelet nem kotottem ra.mukodik.Mihint rakotom amirol szoktam hajtani meghal.Megmertem a hangfalat 7ohm.Ez meg megengedett.Sokaik nagyon jol ment,szepen szolt.Nagyon erdekel mi lelte.szerintem kontakthiba nem.Lehet a VT6?
(#) dB_Thunder válasza BA hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Én kicserélném az ic-t, mérném a nyugalmi áramfelvételt, ami szerintem 0,1A alattinak kéne lennie. A hangszórót egy 22-47ohmos minimum 10wattos "műterhelésel" sorosan kötném be !!
(#) sixtek hozzászólása Jan 24, 2007 / 4
 
Gyerekek!
Mar ebbol kiderul, hogy gerjedesrol van szo:
Idézet:
„Kösyi a segitséget.De az a legnagyobb problema,hogy már volt a Vt6 cserélve.Ha hangfal nélkül kapcsolom be minden ok.Csak akor jelenik meg a táp a kimeneten,ha van rákötve hangszóró és jel.Betorzit és megjelenik a fesz.”

Azert ti meg mantrazzatok tovabb tobb hozzaszolason keresztul, hogy ez meg az a tranyo halt meg. Egy kis szakertelmet, ha lehetne! Aki nem ert ehhez a temahoz, az inkabb maradjon csendben... Lehet, hogy csak segitokeszek akartok lenni, de ezzel nem segitetek, sot...

Szoval BA, ellenorizd le a kompenzalo-kondikat, valamint azt, hogy nincs-e kontakthiba vhol (huzalozasnal ill. a nyakon). Figyelmesen nezd vegig. 2 ev alatt oxidalodhat a cucc (igaz, ez megfelelo megepites eseten 10 ev alatt sem kovetkezik be).

Jo munkat!
(#) dB_Thunder válasza sixtek hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
A gerjedésre én is gondoltam, de szerintem az nem "vár" addig míg rákötik a hangszórót...
Dre minden kiderül, ha megméri a srác a nyugalmi áramot...
(#) vicsys válasza sixtek hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Idézet:
„Aki nem ert ehhez a temahoz, az inkabb maradjon csendben...”

Igenis, értettem! :kuss:
(#) BA válasza sixtek hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
Hello.Az ic vel kapcsolatban,a csereje megtortent.A kondikat is lecsereltem(nincs valtozas)Egyedul a C1 maradt a regi,okozhat ez gerjedest?Ha nagy lenne a nyugalmi aram felvetel nem kene melegedni a tranzisztoroknak?Ha jel nelkul kapcsolom be es kotok ra 1kis hangszorot minden o.k.Talan kicsit tobb zaj van ezen a csatornan.Lehet ez a hiba forrasa?
(#) sixtek hozzászólása Jan 25, 2007 /
 
Dehogynem, hiszen a hangfalkabel (ami lehet hogy rovid egyebkent!) hozza elo a hibat.
Szoval alapvetoen nem gerjed, de ahogy megkapja a hangfalat mar igen.
(#) Mate78 válasza BA hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Fejlemények???
(#) BA válasza sixtek hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Hello.Amikor rovid drotal kotom a hangszorot az erositohoz akor minden ok.Amikor a nagy hangfalat kotom ra begerjed.a nagy hangfal 7ohmos,tehat megvan az ellenalasa.
(#) BA válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Hello.Egyenlore semi,mert nem volt idom ra.remelem megtalalom a hibat.
(#) Norberto válasza BA hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Pedig lehet, hogy vicsys jól sejtette a dolgokat az elején...végigolvasva a témát, nekem nagyon gyanús, hogy CSAK annál az egyetlen hangfalnál produkálja ezt a -22V-ot a kimeneten, amelyiken hallgatni szoktad.

Ha nem is feltétlenül távozott el a hangszóró a hangfalban, a benne lévő hangváltó is okozhat bonyodalmakat...ha teheted, azt is ellenőrizd majd le!
(#) spkkill hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Lenne egy problémám remélem tudtok segíteni.Van egy végfokom amit hogyha bekapcsolok a hangszóró halkan búg és befelé húzódik 1-2mm-et. Szerintem a végtranyók rosszak de nem vagyok benne biztos. A segítséget előre is köszönöm.
(#) titi válasza spkkill hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Hali!
Esetleg egy kép?
Ha van benne kicsatolókondi, lehet, hogy az.
Egyébként szól?
(#) ferci válasza titi hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Ha meg DC-csatolt, akkor valszín megcsúszott a nullpont ( kimenet), több nyugalmi áram, táp brummos lesz.... stb.
(#) Topi válasza spkkill hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Földhurok is lehet. Először is köss le róla mindent (PC-t akármit) és önmagában csak a hangfalakkal nézd meg, ha így nem zúg akkor 100% hogy földhurok van...
(#) Moderátor hozzászólása Máj 20, 2007
 
Fura erősítő probléma topik ide áthelyezve!
(#) spkkill hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
És ha földhurok van akkor mit lehet vele csinálni?
(#) szabi83 válasza spkkill hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
első lépés: rákeresel a
Idézet:
„földhurok”
szóra és utána nézel

(#) alcapone3 hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Hali emberek! Vettem használtan egy Erősítőt. A vétel napján szépen szólt, viszont ma ahogy hallgatni akartam, azt tapasztaltam, hogy hiába hangosítok nagyon "gyengén" szól. Amikor már majdnem maxra feltekertem, akkor hírtelen recsegve elkezd bivaj erősen szólni. Mi lehet a probléma? Ha a végfok kimegy jelentkezhet ilyen probléma, vagy akkor szólnia se kéne? Előre is köszi a választ!
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem