Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   92 / 579
(#) llaci56 válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ha jől emlékszem, egy menet (hurok) a nagyfesz trafóra, pont megadja az emelt fűtőfeszültséget a képcsőnek.
A képcső regenerálóm még tán meg van valahol. A mai képcsöveket már nem lehet kezelni a régi módszerrel.
(#) burgdavid hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Nemrég én is kaptam egy Vidi GoldStar tévét, amit anno lottónyereményből vettek
Van pár csöves sasszim otthon bontva, szerintem ép malomkerekek és primerek is vannak közte. Ha lesz időm kibontom őket, akinek kell viheti
(#) llaci56 válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Mondd, hogy hova!
(...pontos címet csak magánban!)
(#) Imi65 válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
[OFF]'71-ben, mikor egy távoli rokon családban 6 éves volt a kislányuk, vettek lottót. A kis csaj már vagy a 6.-at rontotta el (akkor még 3 mezőt kellett egyformára kitölteni, ez nem ment neki túlságosan), mire az anyja megfenyegette: -Kislányom, még egyszer elrontod, elveszem. A kislány még jobban odafigyelt, és nem rontotta el, annyira nem, hogy telitalálatot ért el. Akkor 1.780.000 HUf járt érte. Az apjának a személyiébe a munkahely rovatnál az szerepelt, hogy: OTP eltartott.
2 budai lakást vásároltak érte, meg kocsit, Törökbálinton nagy barackost, és hosszú évekig éltek belőle. Gondolom, belefért még a TV-vásárlás is ebbe.
Csak Dávidnak írtam le, hogy is nézett ki egy lottónyeremény az "ántivilágban".
(#) llaci56 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Mondtam az asszonynak, hogy egy kislány még jó lenne...
(#) burgdavid válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Most sem volna rossz egy párszázas(milliós) ajánlat a Szerencsejáték Zrt.-től
(#) oregtamas0202 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Üdv. A DY -nak volt 1 menet a fűtése és az ha igaz 1.4V. Emlékeim szerint 4 menetet tettünk rá , mivel a sorrészről ment így az oxidot lerázta a fűtőszálról és az alacsonyabb feszültség ellenére szépen életre kelt.Hasonlóképpen a fűtés regenerálóhoz. Biztos lessz aki jobban emlékszik és másként magyarázza. Öreg T
(#) hatvanasjocó válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
A DY86 nagyfesz egyenirányítónak van 1 menet, a képcsőnek általában 3 menet kellett. Ha valakinek kell DY 86 , tudok adni 50,-Ft+ levélköltségért. Van 100 db vadi új. Én csak régi rádiókat gyüjtök TV-ket nem, de van a lomtáramban egy pár darab és még alkatrészek is, még DUNA, TISZA sorprimer is, anno "malomkereket" magam tekercseltem, volt(van) jó stiroflex fóliám a soronkénti szigetelésre.
(#) llaci56 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Tom_ és Jocó!

Mind a ketten jól mondjátok, csak én felejetettem sokat! (...ha tudtam... )
(#) Imi65 válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Jocó, 6P45Sz-ed nincs véletlenül? (Ruszki színes sorvégcső)
(#) Videotonman válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Üdv! Ezek azok a csengőtrafóval tuningolt tévék Van nekem is ilyen. Az egyik csíkosnak hitt Dunámat kipróbáltam a napokban és kiderült hogy nála csak akkor van ez, ha a fényerőt és kontrasztot a maximumra állítom. De felesleges, mert visszavéve szuper képet ad csíkok nélkül. Szóval nem is olyan sok tévém küzd ezzel a gonddal. Csak ez a legszembetűnőbb, mert a teljes javítás után néha ez az egyedüli probléma, ami megmarad.
(#) llaci56 válasza Videotonman hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Neked oda komoly társasházi antennaerősítő kell.
(#) Videotonman válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ha nem gond, akkor én vevő lennék a DY86-os csövekre. 20 db-ot össze tudnál szedni? A sorprimert mennyiért adod? Azért kérdezem ezeket, mert néha nagyon rájárnak a bajos tévék a csőkészletemre. Ráadásul ezeket már nem nagyon lehet beszerezni sehonnan. A válaszodat előre is köszönöm.
(#) Videotonman válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Annyira nem vészes a helyzet. Majd ha elkészül a múzeumom épülete, akkor kiviszem a régi rendesen méretezett nagy antennánkat. Szeretném ha néhány tévé működne, amikor jönnek a barátok, vendégek. Nehogy azt gondolják, ezek már csak díszként vannak a polcon. Meg néha nosztalgiázni is kell. Amúgy a keszthelyi Rádió- és televízió-múzeumban elég sokat működik egy Alba Regia és egy Orion AT-602-es.
(#) hatvanasjocó válasza Videotonman hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ok! 20 db-ot csomagolok, emailben írd meg a postacímet,hova küldjem aztán megírom mennyiért sikerült feladni. Ha addig sikerül előkotorni a primereket akkor üzenetben jelzem
(#) hatvanasjocó válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Körülnézek lehet, hogy van, az biztos,hogy EL500 van 1 db, ezt a Tungsamban csinálták, 6,3 V- os fűtést tettek egyedileg egy PL 500-ba. Megírom ha előkerült.
(#) küzmös Gergely válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szia Imi65! Nem ismerem a "ciril" betüket de nekem egy olyan van hogy 6n45C gyanitom hogy ez az... ez tényleg egy ruszki szines sorvégcső,elég méretes kb:2,5x akkora mint egy PL
(#) Action2K válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ő az? Mi nyelvünkön: 6P45S
(#) küzmös Gergely válasza Action2K hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ja..
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
De szépen tudodtt izzani az anódja...! Befűtötte az egész szobát.
(#) mustang74 hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!

Kacatok között találtam pár rádiógombot. Van fehér,fekete,"rézberakásos". Teszek majd fel képeket róluk a napokban kíváncsi vagyok milyen típusokhoz valók. Most sajnos idő szűkében vagyok.
Jó rádiózást Mindenkinek!
(#) Imi65 válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
[OFF]Köszi
(#) oregtamas0202 hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Üdv! Rendrakási kísérlet némi eredménye. Ha valakinek valami szükségeltetik szól és megnézem.Adom szívesen de! Ha azonnal nem reagálok kérem neillessen egyesekre jellemző megjegyzésekkel pl. " na megint sikerült egy korrekt embert kifognom" Sajnálom hogy a közelmúltban kitöröltem a ÚR levelát. Időnként dolgozni is kell és més ok is előfordúlhat hogy azonnal nem írtamvagy nem küldtem. Tisztelettel: Öreg T
(#) llaci56 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Tom! Szomszédommá fogadnálak!
(#) Imi65 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
6P45Sz-ed nincs eladó?
(#) oregtamas0202 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Üdv Laci! Költözz ide. Legalább lesz aki beazonosít dolgokat. Meg hamarább fogy. Öreg T
(#) oregtamas0202 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Üdv Imi 65! Az nincs.De szívesen elküldöm privát a listámat. Öreg T
(#) hatvanasjocó válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szia! Irigylem a 222-est!! Kedvenceim a részben vagy egészen bakelitből készült készülékek, a hőre lágyuló műanyagokat nem szeretem, különösen a világosakat, csúnyán elszineződnek az idő haladtával és szinte lehetetlen visszaadni az eredeti szinüket. Van egy Orion tipus ami szintén a 222-es számot kapta!

Orion222.jpg
    
(#) Action2K válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Orosz VL100-as gombokat felismertem.
(#) oregtamas0202 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Üdv! Van hozzá komplett panelek -táp ( új orosz zsíros papirba csomagolt ) dobváltó és még képcsövem is.De Siljalisz és Junoszt hoz is minden. Sőt! Öreg T
Következő: »»   92 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem