Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   128 / 274
(#) hangszoros válasza tatabike hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
A 2051-et probáltad ? nagyon ugrik az ár. Ezért nem szeretik ?
Ennek az 5lábú csládnak ez a vége
(#) tatabike válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Nem figyeltem, bocsi. Nem ismerem a 2051-et. De lenne egy kérdésem. Van két nyákom, az Urban-féle TDA2030/BD komplementer páros végfok nyákjai, biztos ismeritekezt a kapcsolást. Na, abban a kapcsolásban használható-e a 2030 helyett 2050, vagy 2051? Kell valamit cserélni még? Mekkora lehet így a teljesítménye?
(#) lapose válasza tatabike hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Szia!

Lehet használni helyettük, de nem lesz nagyobb a teljesítmény, mert a TDA2050-nek is +-25V a maximális feszültsége mint a TDA2030A-nak. Ennél a tranzisztoros kapcsolásnál pedig már a feszültség korlátozza a teljesítményt.
(#) tatabike válasza lapose hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
A TDA 2030-nak +/- 18VDC a maximuma, a 2030A-nak +/-22VDC, 2040-nek +/-20VDC, 205x-sorozatnak meg +/-25VDC. A 2052 már 60W-os, de az már heptawatt tokozású, hétlábú.
(#) lapose válasza tatabike hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia!

Mivel a TDA2030A-hoz képest csak 2-3Vot tudod emelni a feszültséget nem lesz jelentős a teljesítménynövekedés.
Persze, ha nem a tranzisztorral fejelt változatot használod akkor más a helyzet, mert akkor az IC korlátozza a kimeneti teljesítményt.
Ha a tranzisztoros változatnak akarod növelni a teljesítményét érdemes LM675-öt, vagy LM2875-öt használni, mert ezek +-30V-ig jók.
(#) tatabike válasza lapose hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Értem. És ezek betehetők a 2030A helyett az Urban-féle BD-tranyós végfokba? Nem kell változtatni semmit?
Szerk.: Azon kívűl értem a változtatást, hogy a külső alkatrészeket persze hozzáigazítom a nagyobb tápfeszhez...
(#) tatabike válasza lapose hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Hm, az alldatasheet nem ismer LM2875-öt, csak 2876-ot, de az teljesen más.
(#) hapro válasza tatabike hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Lehet, hogy 1875-öt akart írni...
(#) lapose válasza tatabike hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia!

Nem kell változtatni semmit.
(#) lapose válasza hapro hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia!

Jogos a két pont, elírtam: LM1875 akart lenni. Köszi!
(#) tatabike válasza hapro hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
1875 az stimmel, köszi.
(#) tatabike válasza lapose hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Oké, köszi az infókat...
(#) lapose válasza tatabike hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szívesen!
(#) kenikl hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Megláttam ezt http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_632024.html?highligh...632024 a kapcsolást és megtetszett az egyszerűsége miatt de volna 1-2 kérdésem:

1, ennek ugye nem kell szimmetrikus táp?
2, mekkora trafót javasoltok hozzá?
3, A nyers trafót simán rákapcsolhatom vagy valamilyen tápkapcsolás után köthetném csak az erősítőkre?
4, végül leírná valaki melyik pontra mit kell kötni? (melyik a hangszóró kivezetése melyik a táp csatalakozója és melyik a bemenetnek a helye?)


Válaszotokat előre is köszönöm.

Kenikol
(#) ODU hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Hello
Lenne egy kérdésem az alábbi kapcsolással kapcsolatba, méghozzá az hogy mit szólna +35V-hoz 4 Ohmon. Szerintetek üzemelne rendesen? nem sok az neki? (csak ilyen tápom van, azért lenne fontos)
kösz előre is a válaszokat
(#) djhans válasza ODU hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Elvileg +-18V szimmertikus vagy 1X36V a max amit lehet adni neki az adatlap szerint. Működhet a dolog, bár jobb lenne egy kicsit kevesebb fesz. A kapcsolást elfelejtetted feltenni.
(#) ODU válasza djhans hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
úúúhhh, a kép lemaradt bocs. De hülye vagyok.
Szóval erről van szó, ennek is mehet akkor a 36V?

tda2030_1.gif
    
(#) djhans válasza ODU hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Nem jó, ennek már sok az a feszültség. Ha 8Ohm-os hangszórót használnál akkor mehetne kicsit magasabb feszről de akkor sem 35V-ról.
(#) djhans válasza ODU hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Még azt lehetne, hogy nem hidalnád. Akkor mehetne 4 Ohm-os hangszóróval 35v-ról. Itt a gyári kapcsolás.

tda2030.JPG
    
(#) ODU válasza djhans hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
A nem hidalt jobban elviseli a magasabb fesz.t?
(#) djhans válasza ODU hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Az sem viseli el jobban de mivel írtad, hogy neked 4 Ohm-os hangszóród van, az eleve kizárja a híd üzemet.
(#) ODU válasza djhans hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Értem, nekem 10W kéne tisztán, ahogy az alaplapon nézegettem kb pont ennyi hozható ki belőle, szóval alkalmasra tartom. 4.1-es hangrendszer hátsó hangszóróihoz kell
(#) levi102 hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
Üdv.Van Itt egy TDA 2030 2*15

Az lenne a kérdés milyen potméter kéne hozzá?(LINK)
És hogy egy dvd tápegységnek a 12v és az 5v-os ágát nem lehetne hidalni 17 v-ra?
(#) lapose válasza levi102 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Szia!

1: pl.: Bővebben: Link
10-50Kohmig bármilyen poti jó hozzá.
2: Nem.
(#) totikukac hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Üdv! Tudna nekem valaki felrakni, tda2030-al 2.1 nyák tervet, ill kapcs. rajzot? Köszi
(#) kadarist válasza totikukac hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Tessék:Bővebben: Link
Építési leírás:Bővebben: Link
Adatlapon is van:Bővebben: Link
(#) totikukac válasza kadarist hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Nagyon köszönöm, ezek nekem is megvannak, nekem komplett 2.1 nyák terv kellene, kapcs rajzzal.Azt tudom, hogy ebből 3 db kell, csak azt nem , hogy a mélyhez milyen változtatások kellenek az eredeti kapcs.-hoz képest.
(#) punkkazy válasza totikukac hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Üdv!
A mélyhez nagyobb teljesítmény kell, mint a szatelliteknek, én nem építettem meg, de talán hidalva, esetleg BD tranyópárral. Egyébként az adatlapban benne van a hidalt kapcsolás. Nincs velük kapcsolatban tapasztalatom.
(#) ODU válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Nekem van hidalt kapcsolás megépítve, sokáig arról ment a mélynomóm. Én meg voltam vele elégedve (20V-tól ment, természetesen asszimetrikus tápról, szimetrikussal kapcsolatba nekem sincs tapasztalatom). Jobb trafó lévén áttértem TDA7294-re!
(#) isti014 válasza ODU hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Nekem is van egy hidalt tda2030 as erősítőm szimmetrikus tápról +-15v-ról járatom és a teljesítményével megvagyok elégedve . Totikukacnak pedig ezt a tippet tudom nyujtani .
Következő: »»   128 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem