Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   127 / 274
(#) kadarist válasza golax hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szia!
Röviden: a két végtranzisztor az IC tápáram-változásából nyeri a vezérlést, a bázisáram a tápfeszültségből nyerődik.
A kimeneten 0 V-ot kell mérj, bemenőjel nélkül.
(#) hangszoros válasza ODU hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Gerjedésgátlás
(azt hiszem tudományosan a fázistartalék optimazilása a feladata )
Kérdezd highandot Ő ennek nagy tudósa
(#) hangszoros válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Kijavitanám a rajzod, mert igy gond lesz. Csak tudnám, hogy kell ?
Probálom szóban: a bal szélén 22u a földön, és a féltápfesz osztóján. Ez őssze van kötve az erősités beállitó visszacsatoló résszel. Hasonlitsd össze más rajzal
Megfogod látni a bajt
(#) kadarist válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szia!
Igen, elég súlyos rajzhiba. Ebben a doksiban a jó rajz van:TDA2030gyári_ajánlás
(#) ODU válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Értem, kösz mindenkinek a segítséget
(#) anonym1s hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Talaltam itt nehany YD2030 jelzesu ic-t, ami adatlap szerint ugyanaz mint a tda2030, es ezekbol akarok egy hidalt melynyomo erositot csinalni. A baj az, hogy a trafombol 1 x 25V 2A jon ki, es ehhez en nem talaltam rajzot meg nyaktervet, csak a ketszeres taphoz. Tudna valaki adni egyszeres taphoz hidalt nyaktervet?
Ja, itt van a YD2030 adatlapja:Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza anonym1s hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Üdv!
Megépíted a két szimpla tápos verziót egymástól függetlenül, és az egyik elé raksz egy fázisfordítót. Ennyi az egész.
(#) anonym1s válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Kossz az otletet!
Kozben talaltam en is valamit.
Feszultsegketszerezo, a 25v-bol +-35v-ot csinalni: Bővebben: Link
Ez meg hidalt 2030A egyszeres taphoz: Bővebben: Link
Az utobbi, tehat a hidalt 2030A mukodni fog igy rendesen?
(#) Kovidivi válasza anonym1s hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
A feszültség kétszerező működő megoldás, de +-35V már sok lenne a TDA2030-nak, meg brummos lenne a táp. Inkább a hidalt TDA2030-at ajánlom. Ha nincs hiba a kapcsolásban, akkor működnie kell.
(#) anonym1s válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Kar, mert ez eleg egyszerunek tunik nekem.
Kozben ajanlottak egy masik fajtat, csak az meg nem tunik valami egyszerunek. En nem tudnek csinalni ahhoz nyaktervet.
Itt van, ez az: Bővebben: Link

Meg ahogy Kovidivi mondta, a +-35v sok is lenne a tda2030-nak.
(#) Router hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem ezt az erősítőt Bővebben: Link csak annyi különbséggel, hogy csakis bontott alkatrészeket használtam fel.

Az ic-k D2030A típusjelűek (egy 5.1-es rendszer aktív subjából)

A bajom annyi, hogy maximum 200-210mA-t vesz fel 12V-on. 2.5A-es labortápom van úgyhogy zabálhatna nyugodtan.

12*0,2 az meg igencsak soványka teljesítményre utal és ez hallatszik is sajnos. Megpróbáltam kicserélni az R5-öt kisebbre. Most 68ohmán járok. Ezzel némileg javult az áramfelvétel és a hang is de még mindíg nagyon kevés az ígért 25-30W-hoz képest.
(#) kadarist válasza Router hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szia!
Hajtsd meg nagyobb bemenő jefeszültséggel. Lehet, hogy a jelforrásod nagyon alacsony szintű.
(#) hangszoros válasza Router hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ez a fázisforditó megoldás nem az igazi, mert sose lesz egyforma a két IC hajtása, hiszen az alsóba benne van a felső torzitása késleltetése
A legtöbb gyári is ilyen. Occsó
(#) hangszoros válasza anonym1s hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ez a megoldás se az igazi, ha már áramot akarsz növelni, Jobb mikor a tápfesz ellenálásról hajtasz
Ez se az se rövidzárbiztos
(#) Router válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Számítógépről és a telefonról is próbáltam mindkettőnél ugyanaz a jelenség. kb. 40%-os bemenő jelig jó aztán elkezd torzítani őrült módon de nagyobb áramot nem vesz fel.
(#) kadarist válasza Router hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Az más. Akkor valami szervi hibája van. Hangszóró nélkül 0 V-ot mérsz az egyes kimenetek és a negatív táp között?
(#) Router válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Az egyik oldalon, ahol még nem cseréltem ki a 680ohmos ellenállást, ott 3.4V van a hangszórókimenetek és a GND között. A másik oldalon ahol az egyik 680 ellenállást 68 ohmosra cseréltem ott az egyik hangszóró vezeték és a GND között 6V van a másik hangszóróvezeték és a GND között pedig 0V.
(#) kadarist válasza Router hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Mind a két kimeneten 0 V-nak kell lenni rövidrezárt bemenetnél. Ezt kell elérni. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor nem fog szólni rendesen, csak az áramot fogyasztja, meg a hangszórót feszíti az egyenáram. A rajz szerint készítsd el az áramkört, és biztosan jó IC-ket használj.
(#) Router válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nem zártam tövidre a bemenetet. Kipróbálom így is.

Az IC-k biztos, hogy jók mert működő erősítőről bontottam őket.
(#) kadarist válasza Router hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Az O1-et kösd össze az O2-vel.
(#) Router válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Rövidre zártam a bemenetet de a kimenetek és a test között még mindig az említett feszültségek vannak.

Hol keressem esetleg a hibát?
(#) kadarist válasza Router hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ellenőrizd az alkatrészeket! Az ellenállások értékeit, meg hogy nem kötöttél-e el valamit.
(#) Router válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Holnap átnézem az egészet de sok mindent nem tudtam elszúrni mert az összes alkatrész bontott benne. minden ellenállást kimértem mielőtt betettem és a nyákterven sem változtattam.
(#) kadarist válasza Router hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Esetleg még gerjedés is lehet. Azt frekimérővel vagy oszcilloszkóppal lehet felderíteni.
(#) anonym1s válasza anonym1s hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ez jo, pont ilyet kerestem
Ez mukodne 1 x 35V-rol is?
(#) tatabike válasza Router hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Inkább csinálj TDA-s végfokot 2050-esből. Az magában is ad 30 wattot, és nem kell 2030-as hidakkal bohóckodni...

Vagy nem elég a szóló 2030-as 18 wattja?
(#) tatabike válasza Router hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ha aktív sub-ból bontottad, ott is hídban voltak? Vagy az egész erősítőrész a sub ládában volt?
(#) Router válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
10MHz-ig tud mérni a műszerem.

Mit mérjek rajta?
(#) kadarist válasza Router hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Hát odabiggyeszted a kimenetre a mérőzsinórjaidat, frekimérésbe kapcsolod a multit, és megnézed, hogy mit mutat a kijelző.
(#) Router válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Mindkét kimenet 0.
Következő: »»   127 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem