Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   45 / 299
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Idézet:
„Kezd csökkenni a feszültség, újra bekapcsolja néhány impulzusra.”

Ha jól tudom ezt hívják csepptöltésnek?! (ami nagyon jó nekem.)

CA 3140-es IC kell bele a rajz alapján, de az 1ik hsz.-ben (#640770) azt írta a srác, hogy LM 393-t tegyek bele.) Erről mit tudsz, miért lenne jobb azzal? Igaza volt, tényleg azt kéne beletennem?
(Sokat megtudtam a hsz.-edből)
(#) erbe válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
„Kezd csökkenni a feszültség, újra bekapcsolja néhány impulzusra.”
Hát ez nem az a csepptöltés, amit annak neveznek...
De nem okoz problémát.

CA3140 <> LM393
A rajz készítője azért tett bele ilyent, mert azt ismerte, vagy az volt kéznél. Ezerféle gyártmányú és típusú műveleti erősítő van. Ritka kivétellel bármelyikük megfelelne a célra, sőt még a komparátor IC-k garmadája is. Vannak több egységet is tartalmazó IC-k, így pl használható az LM324 és LM339-es családok. LM324-ben 4 db műveleti erősítő van, LM339-ben 4 db komparátor.
Ha nem akarsz szórakozni a panel és a rajz áttervezésével, az LM111 és hasonlók felelnek meg neked, mert az LM393-ban is 2 komparátor egység van.
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Ha nem muszáj nem szeretnék változtatni a rajzon, de ha úgy jobbat ki lehetne hozni akkor üsse kő... Ha tényleg nem kell változtatni és jó lesz, akkor szimpatikus az LM111. (ha más nem, marad a CA3140, vagy még látjuk)

Bocs a csepptöltést illetően, kezdő vagyok még, ahogy olvasgattam a kapcsolás cikkét, sztem vmi összekavarodhatott a fejemben a csepptöltésről.... (nincs magyarázat)
(#) BZoli94 válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nincs olyan amihez nem kell változtatni a kapcsoláson, és ugyanolyan jó és NEM SMD. (sajnos ott még nem tartok, vagy van olyan is ami nem SMD, csak a HES-n nincs?!) :nemtudom:
(#) erbe válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Ezrével van olyan, ami jó, pontosan egyezik a rajzhoz és nem SMD.
www.lomex.hu
www.ret.hu
Elektro-Kontha
www.hqnedis.hu
IC-Comp
és még sorolhatnám...
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Holnap suli után benézek a boltba hátha van nekik LM111, ami nem SMD. Vagy megkérdezem, hogy mijük van helyette.... (Van 3om bolt, az 1ikben biztos találok vmi használhatót)
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Voltam a boltban, kérdeztem van-e CA3140, és hogy lehet-e helyettesíteni és hogy mivel... Azt mondta, hogy nem érdemes, mert ennek nagyon jó paraméterei vannak. Kérdezte mire kell, és csak utána mondtam, hogy van egy konkrét kapcsolás, erre mondta hogy; akkor azt tegyem bele ami meg van adva, mert akkor jónak kell lennie a kapcsolásnak, ő ezt tenné bele, én meg bízok benne, pláne hogy senki sem mondta, hogy ez nem jó. Megvettem a 2 IC-t 2DB lemezes foglalattal, ez volt 450Ft. Megvan már a ház amiben lesz, megvan a trafó, meg pár kisebb cucc és fejben már kitaláltam, hogy hogy is lesz.

(Köszönöm a linkeket, megnéztem, de sztem így jó lesz.)
(#) tamast2 hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Sziasztok. Nem tulzottan ertek az elektronikahoz. Egy nagyobb teljesitmenyu akkumulatortoltot szeretnek vasarolni. A velemenyeteket szeretnem kikerni a kovetkezo termekekrol: Giant GZL 50, Einhell BT-BC 30, awelco agri 30, awelco agri 210. Ezek mind kb. 30 A tudnak max. Szerintetek melyik a strapasabb vagy a megbizhatobb?
A keszulekek linkjei:
http://arkoz.hu/szerszam/iranyit.php?termek=97031&poz=2

http://www.expressz.hu/gep-szerszam/barkacsgep/hirdetes-18632899/

http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=6202,unas_595401,Awelco_A...3225_A

http://www.awelco.com/eng/booster.php?IDcat=6

Mit jelent az effektiv es az aritmikus toltoaram es mi a kulonbseg ezek kozott? Ilyesmirol az Einhellnel a leirasban olvastam. Az egyenaram pulzalo, vagy ilyesmihez van koze?
Meg egy utolso kerdes: Az egyeniranyitas diodahidakkal tortenik az ilyen keszulekekben es hogy van-e bennuk kondenzator is a simabb egyenaram miatt?
Koszonom!
(#) djgabi_8 hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Heló
Tudna valaki segíteni hogy egy 14.4V-os NiCD akkumulátor töltőben, és amiben van tultöltés védelem is?
(#) erbe válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
"van-e CA3140, és hogy lehet-e helyettesíteni és hogy mivel... Azt mondta, hogy nem érdemes, mert ennek nagyon jó paraméterei vannak. Kérdezte mire kell, és csak utána mondtam, hogy van egy konkrét kapcsolás, erre mondta hogy; akkor azt tegyem bele ami meg van adva, mert akkor jónak kell lennie a kapcsolásnak, ő ezt tenné bele,"
Na így lehet eladni a drágább terméket.
Mivel a kapcsolásban a csodaszuper műveleti erősítőnek csupán feszültségkomparátor szerepe van, akármilyen műv. erősítő ill. komparátor megfelelt volna. A bolti eladó sajnos nem az elektronikához ért, hanem az eladáshoz.
Végeredményben nem olyan egetverő az árkülönbség, csak a hozzáállás bosszantó.
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia!
Az eladó valószínű, hogy nem ismerte a kapcsolást, így helyesen a leírásban megadott alkatrészt ajánlotta. Szerintem korrekt volt.
Egyébkén mennyiért adta az IC-t?
(#) minmax válasza tamast2 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Nem írtad hány V-os akkut vagy akkucsoportot akarsz tölteni. Van magyar cég is aki megbízható töltőket készít. Én rájuk szavaznék.
(#) BZoli94 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia! 450Ft volt a 2 IC 2DB lemezes foglalattal... HA jól emlékszem 215 volt darabja az IC-nek. Azért vettem ezt, mert HA vmi nem lesz jó, akkor ez ki lesz zárva.
(#) djgabi_8 hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Heló
Tudna valaki segíteni hogy egy 14.4V-os NiCD akkumulátor töltőben, és amiben van tultöltés védelem is?
(#) kadarist válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Köszönöm a választ! Az a kérdés, hogy az áramkör tervezője vajon miért ragaszkodott ehhez a bimos erősítőhöz.
(#) BZoli94 hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
[(Milyen lett? Ez egy tranyós villogó. Holnapra csináltam fizikára, mert most tanuljuk a kondenzátort... Még amikor először ismerkedtem az elektronikával, kérdeztem tőle, hogy milyen diódát ajánlana egyutas egyenirányításhoz, és mondta: "Az elektronika gyakorlati részében nem vagyok otthon" Ilyen egy jó fizikatanár, de legalább őszinte és nem mondott hülyeséget)]

Ti milyen módszerrel csináljátok meg a NYÁK-ot?
(#) krisz395 hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Szia proli007!
Kéne egy kis segitség,UAA145-öt mivellehet helyetesiteni.
pl:Tca785

Üdv krisz395
(#) BZoli94 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Nem tudom, hogy miért ragaszkodott, ha jó más is, sajnos én még annyira nem értek hozzá, mint ti, erre hamarabb rá fogtok jönni, az is LEHET hogy ilyen volt kéznél.

Még hozzátenném, hogy a kapcsolás, a Hobby Elektronika 1991-es novemberi számában található, tehát nem egy mai darab, talán akkor még nem ezek az ICk/árak voltak. Mit gondoltok?
(#) tamast2 válasza minmax hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Koszonom a valaszt. Nem akkut tolteni kell Elektrolizalashoz hasznalom majd. Van nekem is egy 50 eves igen eros trafom, de sem aramerosseg, sem feszultseget nem jelzi ki, sem pedig allitani nem lehet a feszultsegen. Ezek mind eleg fontosak lennenek nekem a nagy teljesitmeny mellett.
Ezek a toltok amiket belinkeltel profiknak neznek ki. Megnezegetem alaposabban az araikat is.
Az aritmetrikus es effektiv kozti kulonbseget nem ertessz veletlenul? Tehat hany A-t kapok en a szekunderen, ha azt irja a toltonel, hogy 20 A aritmikus es 30 effektiv?
Koszi!
Valaki ezt nem tudna meg megvalaszolni?
(#) erbe válasza tamast2 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Elektrolizálásra ne akkutöltőt vegyél! Nem arra készült.
Lehet, hogy az általad elvárt beállításokat zárlatnak értelmezné és letiltana (ha intelligensebb változat).
Arra bizony úgy kell tápot készíteni.
De olcsóbb háztáji célra tökéletesen megfelel a PC táp 5 voltos ága. Akad 20-25-30 A leadására is képes változat (van elfekvőben 5V 100A-re képes tápom!). Szabályzásra kell már csak 1 db vashuzal csuszkával és 1 árammérő.

"20 A aritmikus es 30 effektiv?"
20 amperrel tölthetsz akkut, de 30 A-ig terhelheted, ha pl fűtesz vagy éppen elektrolizálsz róla.
(#) tamast2 válasza erbe hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Azokat a modelleket nezegettem amik nem tartalmaznak tul sok elektronikat, mert azokkal biztosan nem menne a dolog. Ha 30 A -ig bir akkor elotte gondolom nem tilthat le.
100 A az nekem nagyon sok.
Azok a nagy trafok meg uresben is sokat fogyasztanak.
Van amihez az 5 V keves lenne. Ezert szerettem volna olyat amin 6 es 12 V-os lehetoseg is van, de igaz, hogy a 24 felesleges.
(#) ferencz istván válasza Remci hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia Remci.
Köszi a kapcsolást, még jókor van.
Üdv István
(#) Remci válasza ferencz istván hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia!

Nincs mit, bár utánna néztem a z Ic-nek és nem igazán találtam sehol Viszon a másik ugyan az csak más Ic-kel

Üdv
(#) djgabi_8 hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Heló
Tudna valaki segíteni hogy egy 14.4V-os NiCD akkumulátor töltőben, és amiben van tultöltés védelem is?
(#) Krisz03 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Valaki de nagyon türelmetlen. Ennyi erővel már utánanézhettél volna. Lehet, hogy pont 14.4V-osat nem találsz, hanem alacsonyabb feszültségűt, de azt már nem nagy ügy átalakítani (feltéve, hogy engedi az áramkör).
(#) Moderátor hozzászólása djgabi_8 hozzászólására (») Feb 23, 2010
 
Olvass szabályzatot!
Idézet:
VIII. Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid időn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínűleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
- a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
- a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
- a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: "én nem tudom".

... és itt a link ha nem találnád:
Szabályzat
(#) erbe válasza tamast2 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
"Azokat a modelleket nezegettem amik nem tartalmaznak tul sok elektronikat, mert azokkal biztosan nem menne a dolog. Ha 30 A -ig bir akkor elotte gondolom nem tilthat le."
"Van amihez az 5 V keves lenne."
Attól még az akkutöltővel nem sokra mész. Folyamatos szabályzás a legritkább esetben fordul elő bennük. Még talán leginkább a piacokon kapható ruszki tirisztorosban.
12 voltról leszabályozva előtétellenállással meg lesz veszteséged bőven.
(#) krisz395 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Szia!
Öszevetetem a ketönek az adatát és nem stimel,de csak lehet valamivel helyetesiteni.
Köszönöm.
(#) krisz395 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Miben találhatok meg igyen ic-t.
(#) ferencz istván válasza Remci hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Szia Remci.
Ez a kapcsolás sokkal olcsóbb.
Üdv
Következő: »»   45 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem