Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vasklorid
 
Témaindító: licert, idő: Aug 4, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 23
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Köszönöm szépen, hogy segítettél.
(#) rascal válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Én háztartási sósavat közértekben obiban 20%-ig láttam, festékboltban tudtam venni 30%-osat (1L 300Ft). (Tescoban 5-15%-ost árulnak felénk ezért az felejtős)

A vaskloridban még az a jó, hogy lehet regenerálni (lásd fentebb Lacika utánajárását).

Frankye:
"Sósavba Hyperol tablettákat őröltem"

Én tegnap egy patikában szereztem 1 deci 30% H2O2-t 320Ft-ért, de csak azzal a feltétellel, hogy ha elmondom melyikben akkor lelőnek Hyperol tablettát hol, mennyiért lehet szerezni, és mit érdemes tudni róla?
(#) szilva válasza rascal hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Én úgy tudom, a hiperolt tablettában és oldatban is fodrászkellékesnél lehet beszerezni, bár én is a vegyszerboltban vettem a 35%-osat.

Apropó: tényleg igaz, hogy a vegyszerboltban (József krt.) nem lehet már kristályos vaskloridot kapni?
(#) rascal válasza szilva hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Köszi, közben rákerestem.

Abban a vegyszerboltban még nem jártam. Budafokon az Elektrofoknál 125g / 900Ft-ért lehet venni.
(#) Frankye válasza rascal hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
A Hyperol tabletta vízfertőtlenítő szer, műanyag dobozban árusítják a patikában. Nem olcsó, mert van vagy 2.000,- Ft egy doboz, és kb. 30 szem tabletta van benne (elég régen vettem, már nem emlékszem pontosan, ahogy a háztartási sósav töménységére sem emlékeztem). Igazából semmi extra nincs benne, csak alaposan össze kell törni őket, és mehetnek a sósavba. Jó tömények, így egy kb. 2,5-3 dl mennyiségű sósavba 5-6 tablettát tettem. De nem éri meg - szerintem :gumicsirke: - mert elbomlik. Csak akkor jó, ha expressz kell kimaratni valamit. A fodrászkellékesnél kapható hidrogén-peroxid pedig rendszerint valami krémes adalékot tartalmaz, bár kétségkívül olcsóbb. (Ezt nem próbáltam.)
Most - mint írtam - vaskloriddal maratok.

Szilva!
Ha kell kristályos vasklorid, tudok adni, csak el kell érte jönni. (Maglódra, az M0-son Tőletek nincs olyan messze.)
(#) lidi válasza Frankye hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Pesten van még olyan fodrászkellékes ahol lehet kapni flakonos 30% os hidrogénperoxidot. Az nem drága.
(#) llaci56 válasza lidi hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
A József krt. 65 -ben pedig van H2O2, (30%-os) literes kiszerelésben. (cca 1e / liter) Ugyanott sósav 30%-os.
De aki vizet is tesz a sósav és H2O2 elegyhez, annak a háztartási sósav is megfelel, mert annak a fele, 2/3 -a víz. Tömény sósavat csak az vegyen, aki szereti elintézni a maratást 1 perc alatt, de mindezt a szabadban tudja végezni, mert a lakásban garantáltan mindenki megfullad a klórgáztól.
(#) rascal válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Ezek tárolás szempontjából hogy viselik a telet / nyarat (mondjuk bontatlan teli palacknál)? Pl jegesedik, szétnyomja a palackot? Erkélyen levő szekrényben tárolnám.
(#) rascal válasza Frankye hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Köszönöm!
Ahogy néztem a 20 darabos 5-600 Ft, a 100 darabos 1500 (neten láttam) és egy tablettában 1 gramm hatóanyag van.
(#) bgsf válasza rascal hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szia!
A hidrogén-peroxidot ne zárd le teljesen.. Nekem kicsit felnyomta a petpalackot. Nem fagy meg, még a mostani hidegben sem. A sósav meg pláne hogy nem fagy meg. A maratás utáni sósav-hidrogénperoxidot nem tárolom. Egyszer eltettem és akkor is gáz fejlődik ha már kimerült... majdnem szétnyomta a fél literes petpalackot!
Én folyékony hidrogénperoxidot használok és 30%-os sósavat. Pik-pak végez a nyákkal, kb olyan 30mp alatt! Csak kint csináld mert anyád, vagy a nejed megöl! Hacsak nem a klórgáz végez veled hamarabb!
(#) rascal válasza bgsf hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Köszi, majd vigyázok!
Még középiskolában marattunk H2O2 + sósavval. Egy szigetelőszalagra ragasztva dobáltuk a nyákot (egyoldalas idők) felváltva a marató folyadékos tál és egy (hűtő)vizes tál között. Ha friss volt az oldat, vagy valaki nem volt elég fürge, akkor könnyen leesett a szalagról, azt mire kipecázta maradt egy szép tiszta műanyaglapja.
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Ez a kérdés talán nem ebbe a topicba illik, de már ha a vegyszereknél tartunk, akkor megkérdezem:
Milyen módszerrel illetve szerrel, vonjam be a nyákot az oxidáció stb. ellen, védelem okából?

Kösz mindent.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Több minden lehetséges:
Korrózió ellen véd az ónozás, akár pákával, akár kémiai ónozóval.
Lehet használni fenyőgyantát hígítóban feloldva, bár ez mechanikai védelmet nem nyújt annyira, viszont ecsettel felvihető.
Használhatsz akril lakkot, ez a legjobb védelmet nyújtja (mechanikus, elektro és oxidációs szempontból is), viszont csak szórólakk formában kapható (legalábbis dobozos kivitellel nem találkoztam), így csak fújni lehet.
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Ok köszi,
ezt az akril sprayt fúrás útán kell felvinni a nyákra, és kb mennyibe kerül?
(#) Frankye válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Az akril lakkot a beültetés után kell felvinni a kész panelra.
Az ára igen változó, itt néztem az árát, 1.200,- Ft /400 ml. Takarékosan (ésszel) használva rengeteg panelra elég.
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Szóval az alkatrészek bevonása útán, értem köszi, még anyit hogy ha itt nem találok akkor kitől lehet rendelni, tudod falun élek.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Tehát a menete:
Panel megtervez-legyárt. Kimarat-kifúr-beültet, forraszt. Alapos tisztítás, majd lefújod a lakkal.
Megrendelni a festékes-vegyszeres üzletekből lehet, de ha a boltos nénit-bácsit szépen megkéred (esetleg a lányukat körbe udvarolod ), akkor talán Ők is hoznak Neked egyet. (Sajnos, az árrést Ők szabják, így lehet, hogy drágább lesz, de ha egy közelebbi nagyvárosban jársz, ott az ilyen, vagy a barkács dolgokat forgalmazó üzletekben szinte biztosan kapsz.)
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm, sokat segitettél, nagyon kedves vagy.


(#) bgsf válasza Frankye hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Az Akrylan lakkot beültetés előtt is fel lehet vinni.. Jól forrasztható a nyák Weller pákával és Multicore forrasztóanyagot használva...Az alábbi linken lehet leírást találni.Bővebben: Link
Lehet fenyőgyantás vagy Multicore lakkot is használni, de bemérés után és a beüzemelés után érdemes izopropil, alkohos, foltbenzines lemosás fogkefével és Akrylan lakk használata.Tuti a NYÁK kibír vagy 40 évet!
Ha Akrylan lakk alatt forrasztottam akkor Nitrohigítós lemosás, az lehozza a lakkot és újra lehet fújni a kész áramkört...Ehhez is fogkefe és az alkatrészekre ne menjen a higító!
(#) Frankye válasza bgsf hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Persze, felvihető előtte is, de a forrasztás miatt lejön, és akkor lehet újra lakkozni.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szívesen.
(Azért legközelebb majd használd légy szíves a "Válasz" gombot, hogy tudjuk mi is, kinek írod a válaszod. Köszi! )
(#) bgsf válasza Frankye hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Forrasztás előtt is védeni kell valahogy... Mert volt olyan projektem ami csak évek múlva készült el...
(#) Frankye válasza bgsf hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Jaaaa... Hát akkor valóban kell védeni.
(#) stefi hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg nincs valakinek vasklorid valamilyen formában, amit el szeretne adni nekem.
Az enyém elfogyott, amit még a gyógyszertárban vettem és most meg nagyon kellene

Üdv: Krisz
(#) Frankye válasza stefi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Én szívesen adnék Neked ingyen és bérmentve, csak el kellene érte jönnöd, ami - tekintve, hogy nem a "szomszédban" laksz (Sümeg vs. Maglód testvérek között is 220 km) - nem kis út, ha csak nem jársz erre, vagy legalább Pesten, nem igazán kivitelezhető...
(#) szilva válasza Frankye hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Köszi a felajánlást, nagyon rendes Tőled! Alkalom adtán lehet, hogy élni fogok vele

A helyzet az, hogy a vaskloridot "vésztartaléknak" vettem vagy másfél-két éve egy kilót a vegyszerboltban. Általában hiperol-sósav eleggyel dolgozom itthon ("tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés"). Mivel nálam kizárólag szabadidős tevékenység az elektronikai bütykölés, és a szabadidőm mostanában elég kevés, így gyakorlatilag minden alkalomra új oldatot kell kevernem vagy hiperollal "frissíteni" a meglévőt, tehát az elég "gyorsan" el szokott fogyni. A vegyszerbolt meg csak munkaidőben elérhető, emiatt nagyon ritkán jutok el oda. A vasklorid meg évtizedekig eláll bekeverve, ezért "hiperolmentes" időkben azt veszem elő otthon. Jelenleg éppen vaskloridos periódusom van, de kb. az egy kiló negyedét oldottam még csak fel, remélhetőleg jó sokáig elég lesz az, ami itthon van. Tehát nincs "vészhelyzet", csak felkaptam a fejem a múltkor valakinek a megjegyzésén, hogy majd ha elfogy, nem biztos, hogy fogok tudni venni, mert már nem árulják.
(#) 9666 hozzászólása Feb 25, 2010 /
 
Sziasztok! Szerintetek ha egy jófajta alkoholos filccel javítom fel a nyákot, az alá bemar a vasklorid?
(#) Brienter válasza 9666 hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Üdv!
Én is egy egyszerű alkoholos filccel javítom a rosszul sikerült nyákot, bár szerencsére elég ritkán van ilyen, és nekem nem mar be alá.
(#) 9666 válasza Brienter hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Kösz, remélem nekem is jó lesz
(#) Frankye válasza 9666 hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Ha valóban jó minőségű, és többször is áthúzod a hibát, akkor nem mar alá. (Az áthúzással azért légy óvatos, mert könnyen leszedi a már feltapadt festékanyagot is.)
Inkább a lakkfilcet javaslom. Nem olcsó, ellenben drága, viszont nagyon jól fed, és nem maródik alá.
Következő: »»   14 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem