Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   48 / 299
(#) Remci válasza szaky27 hozzászólására (») Márc 13, 2010 / 1
 
Szia!

Itt a leírás is hozzá. Aminél nincs wattszám írva oda elég a 0.25W-os

Dok1.doc
    
(#) szaky27 válasza Remci hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
köszönöm szépen nagyon hasznos
Csak van egy problémám a cikk írja hogy szabályozható feszültség forrás kell a beállításához nekem viszont csak egy számítógép tápom van meg egy 12V-os dugasz tápom. Belehetne állítani úgy is ha simán ráteszem az aksit a töltőre és multival mérem és mikor eléri a kívánt feszültséget az aksi segítségével állítom be az adaptert?
(#) proli007 válasza Bell hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Hello!
Akkor légy oly kedves rajzold már le komplett módon, (töltő-kapcsoló fokozat-aksi) hogy mi is tiszta képet lássunk a javasolt átalakításról. (És nem utolsó sorba Te is)
üdv! proli007
(#) Remci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
De pl úgy is lehet hogy mondjuk 4.5v-os ellemekből öszerakod a feszültséget / 4db=18v/, és ezt leosztod egy potméterrel.Vagy ez így nem jó?
(#) szaky27 hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Megpróbálom összerakni és utána írok bár lehet közben is ha vmi probléma akad
(#) pumoka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Először is nem kiabálok semmit de nekem is ilyen töltőm van úgyhogy én is ismerem!
(#) pumoka válasza szaky27 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
A zölddel be karikázott mind kettő zener dióda. A piros az relé
(#) pumoka válasza szaky27 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Hali!
A 2010-es RT februári számában meg jelent egy kapcsolás. Azt csináld meg nagyon jól működik!
(#) erbe válasza BZoli94 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Semmi értelme ennyi fokozatra lebontani. Ekkora trafóhoz a 10 Ohm-os és a 2,2 Ohm-os ellenállás elegendő. Bekötöd a 10-est fixen, a 2,2-est meg 1 kis kapcsolóval párhuzamosan tudod kapcsolni. A töltő működési elve miatt nincs értelme az aprólékos kapcsolgatásnak. Ritkán tudok most válaszolni, mert szanatóriumban vagyok. Hétvégeken járok csak haza, benn meg nincs internet.
(#) Krisz03 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Köbzoli!

Tudom, hogy több példányban is megépítetted már ezt a töltőt: Bővebben: Link. Azt szeretném csak kérdezni, hogy mi az a minimum tápfeszültség, amiről már használható?
(#) Krisz03 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Én is 15V-ra tippeltem volna (bár 18V-ról használom az 1A-est), viszont nagyobb áramra kell (2.5-3A legalább). Szóval akkor nem aprózhatom el.
Köszi!
(#) saraha hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Üdv.

A linkelt kapcsin,hogyan lehetne megoldani azt,hogy 6A helyett 10A legyen a max. töltőáram.

[OFF]Azt olvastam,hogy feszosztással,de ez nekem nem világos.Akksitöltő[/OFF]
(#) mugab válasza pumoka hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Ezek a képek nem a jól sikerült kategóriába tartoznak...
(#) dolfin hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Üdv

9V-os 175mAh-s akksit mekkora feszülstéggel és árammal illik tölteni?

Köszi
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Köszönöm segítséged, az alkatrészek megvannak, a lakkra gyűjtök, anélkül nem szeretném megcsinálni. A héten elvileg meglesz az is, és hétvégére marad a megvalósítás. Fogok írni a fejleményekről. Üdv
(#) pumoka válasza mugab hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Akkor keresd elő az RT újságot ott jobb minőségű
(#) minmax válasza dolfin hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Gondolom NiMh vagy NiCd akkuról van szó viszont azokból nincs olyan hogy 9V-os mert 1 cella névleges feszültsége 1,2 V és akárhogy szorozzuk nem lesz kereken 9V. Maradjunk annyiban hogy ezt csak ráírják.
Ha 7 cella van benne akkor a névleges feszültség 8,4 V a töltési végfeszültség pedig hozzávetőlegesen 10,1 V, ha 8 cella van benne akkor a névleges feszültség 9,6 V a töltési végfeszültség pedig 11,5 V. A töltőáram a hagyományos módszerekkel töltve nagyjából 20 mA, abból baj nem lehet.
(#) mugab válasza pumoka hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Nyilván, bár az a néhány ember akinek nincs meg még mindíg vakon vagy hülyén hal meg. Bár ha nem te készítetted a képet az enyhítő körülmény lehet Szent Antalnál ...
(#) saraha válasza mugab hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia.

Innét letöltheted az összeset ha akarod,akkor talán nem halsz meg hülyén.
(#) dolfin válasza minmax hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Azt írják rajta hogy HR22 - 9V (ez a típusszáma)
NiMH 8.4V 175mAh.
Van még egy olyan hogy "E-block - Transistor" ez valami védelem lehet?
Köszi.
Ha 175mAh akkor a 150mA-es fogyasztónál kb 1 órát kell bírnia igaz?
(#) Bell válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia proli007 !
A leírtak alapján elég egyszerű, aki építget ezt-azt megérti. Olvass vissza.
Lehet relét, és 741-et építeni egy új fejlesztésbe, de ha van olcsóbb, egyszerűbb, inkább azt valósítják meg.

De ez csak az én álláspontom és még néhány emberé.
(#) sector99 válasza pumoka hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Nem tudnád egy kicsit nagyobb méretben feltölteni a rajzokat ?
Köszi !
(#) demcar válasza pumoka hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Engem is érdekelne a töltő!
(#) proli007 válasza Bell hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Hello!
Úgy látszik én elég értetlen vagyok.. :yes:
És mi az akadálya annak, hogy lerajzold ha elég egyszerű? De vajon elolvastad amit a zárójelben írtam? :no:
üdv! proli007
(#) saraha válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia proli007.

Nincs véletlenül ötleted erre a kérdésemre?
(#) proli007 válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Hello!
Ez "magától" is működik 10A áramig. Alapvetően a P1 potin akkora feszültségnek kell lenni, ami a shunt ellenálláson 10A-t ad ki.
Ha a shunt ellenállás 0,01ohm akkor 10A esetén azon 0,1V mérhető. ezt a feszültséget kell szolgáltatnia a 8,2kohm/100ohm (P1) osztónak a 9V-ból.
A feszültségosztó képlete: Uki=Ube*(R1/(R1+R2)) (Ahol R1 a P1 poti, az R2, pedig a 8,2kohm. Az Ube a 9V-os stabi feszültsége, Uki, pedig a P1 maximális kimenő feszültsége.
- Uki= 9V*(100ohm/(8200ohm+100ohm))=0,108V
- Uki=Us (Erről a CA3140 gondoskodik, mert addig nyitja a két Fet-et, míg a potin beállított feszültség egyenlő nem lesz a shunt elenálláson eső feszültséggel)
- Így Iki=Us/Rs 0,108V/0,01ohm=10,8A
Remélem így érthető a működés. Természetesen a trafónak és a Fet-ek hűtésének is tudnia kell a megnövekedett teljesítmény igényt..
üdv! proli007
(#) saraha válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm a terjedelmes választ.
Igazán kedves vagy.Így már értem.

Ámde visszamenőleg olvastam,hogy az a töltő rész(mert nekem csak az kellett volna) nem alkalmas az általad publikált figyelőhöz,valamilyen oknál fogva.

Én már a "figyelődet" megcsináltam ( teljesen jól működik egy sima fix áramú töltőről) és most akarok keresni hozzá egy olyan kapcsolást amin 10A-ig lehet szabályozni a töltőáramot.De akkor ez alighanem ugrott.
(#) proli007 válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Hello!
Nem egészen tudom melyik "figyelő"-re gondolsz. De ha arra, amiben egy 723 van és egy kis tirisztor, akkor annak "erőssége" a hálózat nullpontjában végzett feszültség figyelés. Ez első sorban egyszerű diódahidas szabályozatlan és tirisztoros vezérlésű töltőhöz készült. Ugyan is ott a nullpont közelében (amikor a trafó pillanatnyi feszültsége alacsonyabb, mint az aksi feszültség) nem folyik töltőáram. Így az, nem hamisítja meg a mérést.
Ennél a töltés pufferelt egyenfeszültségről állandó árammal történik. Tehát az áram állandóan folyik. Itt is lehet használni a figyelőt, ha nem kapcsoljuk rá a váltófeszültséget a figyelőre. Csak akkor állandóan figyeli a töltési feszültséget (mint ha mindig nullpont lenne), és így elesünk az egyik legfontosabb "szolgáltatásától, hogy az átmeneti ellenállásokon eső feszültség ne hamisítsa meg a lekapcsolási feszültség pontját.. (De szerintem ezt már kifejtettem többször)
üdv! proli007
(#) saraha válasza proli007 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Igen arról a figyelőről van szó és valóban már többször kifejtetted ez irányú véleményed,bocsánat én olvastam vissza egy kicsit későn.
Szóval akkor az alábbi kapcsolás jó lesz hozzá?
(#) Bell válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Dehogyis vagy értetlen.
Sok embert nem érdekel a megépített áramkör működése.
Vagy azért, mert minek, vagy mert nem képes felfogni.
De ez magánügy, amit tiszteletben tartok.
Így kerek a világ.
Következő: »»   48 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem