Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   16 / 1319
(#) vzoole válasza robbbb hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
A 16F biztos nem a lábak számát jelöli.
16 szerintem csak típus, de ez csak tipp, majd valaki kijavít… az F pedig hogy flash memóriás.

Amit linkeltél azt nem ajánlom, mert több ok miatt is nem működhet.

Én az eredeti oshont építeném, a másik kettőben az nem tetszik, hogy „saját tápos”, de mégis be kell dugni vagy usb-be vagy gameport-ba. Akkor inkább már tápra dugom. De ez csak saját vélemény.

Azért mindenképp azok közül válassz amit potyó ajánl.
(#) potyo válasza robbbb hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
A JDM égetőről itt találod a véleményt: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_62866.html#62866

A két égető közül az eredeti oshon féléhez kell a külső táp. watt áramkörén a felső rész előállítja a 13V-ot a programozáshoz, annak csak 5V-ot kell adni, ami megoldható vagy a céláramkör saját tápjáról, vagy a pc-ről.

A 16F pedig egy PIC család jelzése. Van köztök 14-től 40 lábúig mindenféle. A Microchip honlapján nézz szét ezügyben.
(#) potyo válasza vzoole hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
A saját tápos az nem azt jelenti, hogy nem kell neki semmi, hanem azt, hogy vagy a pc-ről, vagy a céláramkörröl lehet neki adni a tápot. Az eredeti rajzon levő kapcsolásnak szüksége van egy 15-20V környéki tápra, hogy a 13V-ot le tudja stabilizálni, a programozáshoz.
(#) Csuszka hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
Sziasztok!

Az a Hi-Tech féle PICC fordító, amit Potyo ajánlott, önálló fejlesztőkörnyezet, vagy integráltan használható, pl. MPLAB-alatt?

köszi
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
[off] Csak egy kérdés: Valaki megy a márciusi győri PIC programozói versenyre?
(#) Norberto válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
Én sajna nem

Nem is tudtam, hogy lesz
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
Csak gondoltam megkérdezem hátha valaki benevezett, beneveztek a jelenlévők közül
[off]Mondjuk középiskolásoknak rendezték
(#) potyo válasza Csuszka hozzászólására (») Feb 19, 2007 /
 
A PICC az önállóan is használható, de beépül az MPLAB alá. Természetesen az MPLABból érdemes fejleszteni, hiszen ott van a szimulátor, ICD2, stb.
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Feb 19, 2007 /
 
Sziasztok! Van egy progamozom Bojan Dobaj féle. PIC16f628-at simán égeti de most szeretnék egy 16f676-ost égetni de sajnos nincs az égetömön ilyen foglalat. Kérdésem az lenne hogy honnan hova kéne átkötnöm a lábakat hogy müködhessen. Válaszokat elöre is köszönöm!
(#) watt válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Keress rá az PIC, ICSP, microchip szavakra a google-ban. Koncentrálj az 5 vezetékre, ami szükséges és megtalálható az égetőd nyáklapján is, talán ICSP kivezetés is van, ennyire nem ismerem, de ha nincs, akkor ki kell vezetni és kész. Az égetendő PIC-nek pedig meg kell nézni az adatlapját, hogy hol vannak a Vss(gnd),Vdd,Vpp,PGD,PGC lábai és az ICSP szerint össze kell kötni őket az égető megfelelő pontjaival. Ezután ki kell választani az égető programban a megfelelő PIC-et és rajta. Az ICSP kábel hossza ne legyen több 20cm-nél.

Egyébként ha szerencséd van, találsz olyan az égető által támogatott PIC-et, aminek ugyanott vannak az ICSP lábai, ahol az égetendő PIC-ednek, és akkor nem kell semmit forrasztanod.

Megjegyzem nem volt normális, aki a foglalatos égetőket kitalálta, csak a bajt okozzák. A microchip is az ICSP-t javasolja(áramkörön belüli programozást.)
(#) Gory hozzászólása Feb 20, 2007 /
 
Hello!

Nincs valakinek érthető, esetleg példával ellátott leírása a PIC18 sorozat interrupt kezelésére C-ben?
Ha lenne valakinek légyszi írjon privátot.

Köszi!
(#) (Felhasználó 2863) válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Letöltöttem a 16f676 adatlapját Vss(gnd),Vdd,Vpp, megvannak de a PGD,PGC lábat nem találok rajta! Lehet hogy láma vagyok?
(#) watt válasza Gory hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Gory
A mellékelt fájl alapján nagyon egyszerűen le tudod kezelni a megszakításokat.

Egyébként nem értem, hogy egy fórumon miért kér valaki emailt, vagy privátot, mikor a fórum arra való, hogy mások is infóhoz jussanak. Aki levelet akar, az íratkozzon fel egy levlistára!
(#) watt válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Igazad van, nem így jelölik, ne kérdezd miért, mikor több tucatot tudok mutatni amin így, mindegy, lényeg, hogy a PGD=ICSPDAT(azaz adat) 13.láb, PGC=ICSPCLK(azaz órajel)12. láb.
(#) (Felhasználó 2863) válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Köszönöm szépen a segitséget!!!
(#) Gory válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Watt, azért kértem privátot, mert el szoktam felejteni megnézni a fórumban a kiemelt szürkés topikokat, és úgy mindjárt látom ha valaki válaszolt. Az valahogy kiesik a látómezőmből mindig Kössz a doksit
(#) potyo válasza Gory hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
A topik tetején az oldalszámok felett van egy kis nagyítószerűség. Arra kattintva bekapcsolhatod az email értesítést, amikor valaki hozzászól.

Vagy amikor a hozzászólást írod, akkor is ott van egy pipadoboz.
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Nekem ismerős ez a kód
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Igen ezt kaptam tőled!
De a doksiban is teljesen így írták.
(#) watt válasza Gory hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
A kedvenceket is érdemes használni...
(#) szabi83 hozzászólása Feb 20, 2007 /
 
deguss féle pic égetőhőz van nyák valakinél?

:help:

(#) watt válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
szabi83!
Látom nem olvasod a topicot, csak írni tudsz. Ez az égető úgy rossz, ahogy van. Ha meg akarod építeni, lelked rajta, de ne gyere majd, hogy miért nem megy, ha netán szívsz vele itt ott amott. Ez egy JDM klón, ezért nem lehet benne megbízni. Nekünk meg őszül már a hajunk miatta.....
(#) deguss válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
T. watt Úr,

a megépített JDM égető, aminek kapcsolási rajza fent van az oldalamon is, működik. Akármennyire is rossznak hiszed, működik, és tökéletesen alkalmas minden ICSP kompatibilis PIC-kel.

A megbízás kérdését nem kommentálom, az nem itt kezdődik.
Csak annyi, hogy lehet 20 alkatrészes programozót építeni, ami a külső tápjának köszönhetően mindenféle soros porttal megbízhatóan működik, meg lehet 100 alkatrészeset is venni, ha Neked "eredeti JDM" kell.

A hajad meg ne őszüljön emiatt!

Üdv. deguss
(#) MaSTeRFoXX válasza deguss hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Nekem is tökéletesen működik a JDM programozóm ami óta adok neki tápfeszültséget (5V-ot), 13V az van elegendő
(#) szabi83 válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
letettem róla, mivel nem megbízható..

más fórumokon is ezt írták, amit te is...

marad a 3b-s
(#) deguss válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 20, 2007 /
 
Te tudod. 5 alkatrészből biztos jobbat lehet kihozni.
(#) Gory hozzászólása Feb 21, 2007 /
 
Nekem pl a 3b féle is megy, laptoppal is. Mindenesetre nem egy nagy kiadás megpróbálni.
(#) watt válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Az a 3b-s az micsoda? Remélem nem valami soros szörnyszülött az is! Na de tényleg nem akarom itt a feszültséget kelteni, mindenki azzal szív amivel akar...
(#) szabi83 válasza watt hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
(#) watt válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Ez mind JDM klón és mint rejt problémát a PC "COM" portok eltérései miatt, és az elhibázott áramköri elképzelés miatt. Valamint a helytelen leválasztás miatt veszélyes a PC-re és a PIC-re is egyaránt. Az idegeinkre főképp...



potyo írta néhány hsz-el előrébb:

Idézet:
„A JDM égetőről itt találod a véleményt: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_62866.html#62866
Következő: »»   16 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem