Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Mi ebben az érdekes, az LDR-key? És miért érdekes?
Nem mondta senki csak, hogy "akit érdekel" Amúgy van szerintetek haszna?
Szia!
Próbáltam már mindennel de eddig semmi sem sikerült. Az eddigi legjobb a PICALL progi volt ezzel sikerült a 16f84A-t is megírnom. Ha viszont beteszem a másik PIC-et egyből nem sikerül az egész, egy hibaüzenetet ír ki. Hardware tesztnél pedig azt mondja minden ok.
Üdv!
Hardware teszt alatt én azt értem, amikor a programmal be illetve ki kapcsolod a lábakat ,és ellenőrzöd feszmérővel , hogy a PIC megfelelő lábaira kapcsolja-e azokat, illetve megfelelőek ezek feszültsége. MCLR vagy VPP ~13,5 Volt , Clock , Data out, VDD 5 volt, illetve ha bekapcsolod a Data out-ot akkor a Datain-en is megjelenik az 5 Volt, továbbá ezt a programod visszajelzi. Ha ez megvan akkor lehet gondolkodni az alábbiakon: megfelelő-e a táp szűrése, késleltetéseket növeni a programban.
Akkor azt hiszem egy kicsit hosszadalmasabb meló lesz valószínű ezt hétvégére fogom ütemezni.
Egyik ismerősöm még azt javasolta hogy a 10-es lábát a PIC-nek programozás közben kössem gnd-re, másoktól pedig hallottam valami felhúzóellenállásról.
Ha tudod (érted) mire való az LDR-key, akkor azt is el tudod dönteni van-e haszna, ha nem, akkor a kérdésem így módosul: "És Neked miért érdekes?" Mit akarsz róla tudni?
Az alábbi lap alján találtam valamit a 16f628-nak a programozásáról ami lényegében ugyan az mint a 16f627, csak nem tudok angolul és nem tudom mit írnak a PIC lábának bekötéseiről. Ha valaki el tudná magyarázni annak nagyon örülnék mert lehet megoldaná az én és egyéb más "kollégák" problámáját.
http://www.talkingelectronics.com/Projects/MultiChipPgmr/MultiChipP...g.html
Ennek a típusú PIC-nek (és még sok másiknak is) 2-féle programozási módja létezik:
1., Normál (magasabb feszültségű, elterjedtebb) programozás (minimum 12V a 4-es lábra) A normál módú programozás minden helyzetben elérhető, mégpedig a 4-es lábra való 12V-os feszültség ráadásával. Ezzel a PIC belép programozói szakaszba, és lám, programozhatóvá válik a benne lévő Flash-ROM/"adatturmix tölthető bele". 2., Alacsony feszültségszintű programozás (Low Voltage Programming=LVP) Ez arra jó, hogy ha az adott készülékben, amibe beletervezed majd a PIC-et, csak 5V-os fesz. áll rendelkezésre, azzal is tudd programozni a későbbiekben az eszközt (programfrissítés, javítás, stb.). Bekapcsolása úgy működik, hogy LEGELŐSZÖR Normál módon kell felprogramozni a PIC-et (helyesebben CSAK az úgynevezett FUSE BIT-eket, programot nem kell tölteni a PIC-be). Ezek a FUSE BIT-ek tartalmazzák az LVP bekapcsolását is, tehát ha egyszer ezt az LVP bitet 1-re (bekapcsolt állapotra) változtatod, onnantól fogva LVP módon IS programozható lesz a mikrovezérlő. Ez pedig úgy működik, hogy a jövőben elég lesz csak a 10-es lábra 5V-ot kapcsolni, és máris belép "programozói állapotba" a PIC. A bekapcsolt LVP-nek az a hátulütője, hogy elveszik egy láb, nevezetesen a 10-es számú. Ezt többé se bemenetként, sem pedig kimenetként nem tudod felhasználni, egészen addig, amíg az LVP mód be van kapcsolva.
Na, ebbe a magyarázatba belekezdtem én is, de ez így teljesen korrekt.
Egyébként a Mikrochip úgy szállítja a PIC-eket, hogy az LVP bit 1-be van kapcsolva, tehát alapbeállításként működik az alacsony feszültségű programozás! Én csak annyit tudok hozzátenni vanzerr-nek, hogy a programzód az 1. pontban jelölt módban működik, azt kell ellenőrizned, hogy a 13 V körüli Vpp és a többi feszültség meg van-e és az eljut-e a PIC foglalatának megfelelő lábaira. Ebben a módban a PIC programozásához csak az alábbi lábakra van szükség: Vpp (12-13V) - 4-es, Vdd (5V) - 14-es, Vss - 5-ös, PGD - 13-as, PGC - 12-es. ( A kapcsolási rajzodon ez jól van) Ezen kívül sem fel- sem lehúzó ellenállásokra nincs szükség. (Ennek ellenére a 10-es lábat, ami - úgye most már tudjuk az - alacsony feszültségű programzást is engedélyezheti ) földre lehet húzni. Jelenleg éppen egy "projektet" fejlesztek próbapanelen 16F628A-val. Watt fórumtársunk egy másik fórumban tett megjegyzését megszívlelve a Propic2 programzómból egyszerűen a fenti vonalakat "dróttal" kivezettem a próbapanelre és így nem kell a PIC-et állandóan a program módosításhoz a panelből kivenem és a foglalatba dugdosnom, ezzel ídőt nyerek és a PIC lábai is épek maradnak, a programzás meg rendesen működik. Igen gyakran problémát okoz a PC és a programzó közötti kábel, általában 50 cm-nél nem hosszabbat javasolnak! Idézet: „Egyébként a Mikrochip úgy szállítja a PIC-eket, hogy az LVP bit 1-be van kapcsolva” Na, ezt pl. nem tudtam eddig
Én is a 16F87xA adatlapja 14.19 fejezetének megjegyzés részében olvastam. Van itthon "szűz" PIC-em, ami még nem volt írva és tényleg az LVP be van kapcsolva. Ja és persze helyesen: Microchip !
Sziasztok! Kezdő vagyok és lenne 1 olyan problémám h sehogy sem sikerül pogramot beégetni, már 2 JDM programozót is építettem, az egyik innen 1 másik topicból való. 2 PIC-el póbálkoztam: 16F84 és 16F877, nem jött össze... ICprog a következő hibaüzenetet adja: Verify failed at address ......(itt mindig más cím szerepel)
Nagyon megköszönném a segítséget.
Idézet: „már 2 JDM programozót is építettem,” ha már eleget szívtál magad szerint is akkor jöhet egy működő égető is nem? oshonsoft.com -on van 1. :yes: :yes:
Hello! elméletileg ennek az utolsó égetőnek működnie kellene, mértem rajt a megfelelő fesz.ek, a megfelelő helyeken, és ez a deguss által ajánlott égető (ha jólemlékszem..)
hajaj, a feszt hiába méred ha a programozás közben csökken le. Külső tápos égető kell!
Ha jó tudom a F84 és F876 a programozófeszt is terheli.
szted nem külső tápossat csinált?
Idézet: „ez a deguss által ajánlott égető (ha jólemlékszem..)”
hello! külső tápos az égető
akkor nem jó a jdm klón!
minden a helyén van??
Hello! Meg oldódott a problémám! építettem 1 ProPic2-őt, ki is lett próbálva, és nagyon jól működött, win98-on, de otthon XP-n vmi nem okés, amikor elindítom ICprogot ezt írja ki: Privileged instruction! tudtok segíteni? Köszi!
Kell hozzá egy driver is, azt felraktad?
Én inkább a WinPic800-at javaslom a ProPic2-höz. (Ha érdekel, a nekem működő hardware beállítását fel tudom rakni.)
Hello! felraktam hozzá a drivert is, megpróbálom winpic800, és megköszönném ha felraknád.
köszi a segítséget!
Hello! Kipróbáltam a winpic800-at a te beálításaiddal, nem ment, aztán még 1pár óráig próbálkoztam egyéb beállításkokkal, de még mindig nem megy, pogramozó még mindig jó, P2es win98-as gépen...
állítsad be rendessen BIOSZ -ba a LPT portot, nálam is azért nem ment..
Hello!
Megépítettem az alábbi égetőt. Propic-hez hasonló.Eddig gond nélkül írta a 12f508-509, 16f84-es piceket. Most viszont egy 18f2320-as picbe kellene, de nem megy Az ic-t felismeri , olvassa, viszont az írás semmit sem tesz bele. Próbáltam 16f877-et is ,de azt sem írja. A fesz. szintek rendben vannak, hardware tesztre jó, 16f84-et most is írja.Próbáltam több progit is (ic-prog, winpic800, watt féle). Szerintetek mi lehet, hogyan kellene ?
Én is voltam így propic2-vel 18F4550 égetésekor, addig, amig az égető foglalatában akartam megcsinálni, aztán watt tanácsára próbapanelra tettem és kivezettem az égetőből a szükséges vonalakat és így sikerült. Azóta csak így használom.
Köszi! Ezt még megpróbálom, de nem értem úgy miért lehet jó? A fesz szinteket mértem már programozás közben is és úgy is jó volt. A panelt is néztem minden a helyén (13v, 5v ,rb6, rb7, gnd) fólia szakadás sincs. Egyszerűen nem értem.
Szia!
Lusta vagyok visszaolvasni, szóval ha már mondta valaki akkor bocsi. A PGM lábat földre kell húzni. Ha már le van húzva akkor bocs.
Hello!
Sikerült beírni a programot a picbe. Másik gépen simán ment, pedig minden szóról-szóra ugyanúgy van beállítva még a biosban is( lpt portra értve). Mind két gépen xp, ugyan azok a programok. Nem értem. Köszön a segítséget!
Az Ic-prog 1.05E verzióval valami probléma van mert nemtudtam égetni vele a 18F452-öt . Az 1.05D -vel viszont tökéletesen éget az égetőm. Végül leszedtem az új verziót, de aztán eszembe jutott hogy lehet hogy csak a késleltetéssel kellett volna variálni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |