Fórum témák
» Több friss téma |
Üdwözletem!
ezt a topicot azért nyitottam h a kezdőknek segítségére legyenek más tapasztalatai ill. technikái az elkészült elektronikus kütyük dobozolásával kapcsolatban. pl.: milyen fúró hegyeket kell használni a lyukak kifúrásához különböző formájú, méretű anyagokba például alumínium lemezbe. ti miket használtok a dobozok megmunkálásához? lehet szó akár felcimkézésről, rész egységek ideális elrendezéséről a dobozban, bizonyos részek megfelelő leárnyékolása (pl.: eléerősítő), távtartók felfogatása stb. vagyis mi kell a kezdőnek ahoz h szépen dobozolhassa be az elkészült műveket? készségesen várom az építő jellegű hozzászólásokat!
Egy drága, de felettébb egyedi dobozolási technika:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_33351.html?highlight=1#33351
A csavarozást hogy oldottad meg, úgy hogy ne legyen csúnya?
Nem bírtam kivenni a képekből Jah ez sztem nem drága dobozlási módszer. festék ~1000Ft, egyoldalas nem fényérzékeny nyákot meg már fillérekért kapni...Ezenkívűl kell csavar, meg vasfűrész(lap). Jah meg cin. Idézet: „A csavarozást hogy oldottad meg, úgy hogy ne legyen csúnya? Nem bírtam kivenni a képekből” Ahogy elnéztem, a csavar feje hozzá van forrasztva a doboz falának belső oldalához.
Nekem is van egy NYÁK dobozom!
Én a Weller pákám tápját dobozoltam be ilyen módon. Az alsó része NYÁK-ból van, a felső része pedig egy hajlított feketére fújt alumínium lemez. Annó olcsó és praktikus megoldás volt, évek óta használom. Ez már sajnos látszik is rajta, mert itt-ott kopik a festék.
erre én is rájöttem.
de hogyan tovább? a doboz aljára fúrni kell egy lyukat, a csavar átéri a dobozt, és így már csak anyacsavar kell a doboz aljának tartásához?
Pontosan úgy ahogy Frankye kolléga mondja. Fogsz egy anyát, megreszeled az oldalát, beteszel a pákába egy 7-es vagy 9-es hegyet és rá is kap az ón... Onnantól csak beforrasztod a sarokba és kész... A csavarozandó felületen meg fúrsz egy lyukat, és a rögzítendő felületen keresztüli csavart belecsavarod az anyába
Sziasztok! engem az érdekelne hogy mivel lehet kiönteni a kész dobozokat? pl motorra csináltam gyuszit be is dobozoltam csak valamivel ki kéne öntenem hogy a pára ne ölje meg. előre is köszi az ötleteket!
2komponensű parketta lakk?
ragasztópisztoly-minden barkácsboldban kapható, és annak a ragasztórúdja vagy akril gumi (olyan mint a sziloplaszt)
esetleg FBS?(szilikonkaucsuk-ragasztó)
Az ecet savval mit csinálsz? Idővel megeszi az alkatrészeket.
ezek a sziloplaszos tömítők nem marják meg a panelt?
A ragasztópisztoly tényleg sok mindenre jó.
Az igazi a két komponensű műgyanta volna, csak nem tudom hol lehetne beszerezni?
SZilorka SG. Nekem nagyon bevált. Forgalmazó: SZilor KFT.
Multkor kellett nekem is és vettem az egyik hódos barkácsboltban UHU márkájú kétkomponensű műgyantát. Érdekes egyébként ez az UHU név. Ugyan olyan sárga-fekete a designja mint az UHU Linuxnak
Szerintem ebbe a témába beleillene az előlap készítés, feliratozás is.
Erről esetleg van valakinek tapasztalata, ötlete??? Én szívesen meghallgatnám, mert mostánában sokat gondolkodtam rajta, hogyan lehetne a számgépen tervezett feliratokat és ábrákat "feljutattni" az előlapra.
Két technikát tudok, a harmadik a szitázás, de az csak gyárakban.
1. Minden papír-írószer boltba lehet kapni átlátszó műanyag öntapadós fóliát, ha ezt géppel (mondjuk wordbe) feliratozot be sávozod, ezek után kinyomtatod és felragasztod az sirály, a csupasz előlapot meg egyszerűen szkenneldbe és pl a wordbe illeszdbe, ezek után gyerekjáték az egész. 2. a vasalós technika. veszel átlátszó sima fóliát amit az előbb említettek alapján feliratozol. Majd kinyomtatod lézernyomtatóval, de csak azzal! Ezekutánfogsz egy öreg, nem gőzölős vasalót (bár lehet az is jó) és rávasalod az előlapra. Ezek után lefújod az egészet átlátszó Akril lakkal, nehogy lekpjon drága munkád gyümölcse. Remélem segítettem, Benkutya
Én csak egyet mondok ISMÉT!
Van egy kereső az oldalon...szépen komótosan be lehet írni a következő szót: doboz Kíváncsi vagyok, mit talál erre a szóra a kereső.....................
Egyébként van már ilyen totyik is.
Mibe építsünk és hogyan?!
És is csak anyit mondok, hogy keresetem!
Logikusan arra kerestem, hogy előlap, és nem találtam semmit. Különben meg csak kérdeztem, és nem nyitottam neki új témát!
Igen, a szitázás volna az igazi, de otthoni körülmények között szinte lehetetlen művelni és baromi költséges egy-egy darabot szitázni. :yes:
A fólia az okesz, van tintasugarassal nyomtatható írásvetítő fóliám is, csak az a gáz, hogy fekete előlapra (dobozra) nem jó, mert fehéret nem lehet nyomtatni. Sárgával próbáltam, de nem látszik rendesen! Idézet: „anyit mondok, hogy keresetem! Logikusan arra kerestem, hogy előlap, és nem találtam semmit.” Akkor most elmesélem, hogy a keresőben vannak "opciók" is...pl. nem csak témák címére lehet rákeresni, hanem HOZZÁSZÓLÁSOK TARTALMÁRA IS :yes: Próbáld meg így megkeresni az előlap szót!
Szerintem ha fogod a fehér szint és a progiba egy pici szürkét beleraksz, akkor azt már nyomtatnia kell.
Megha már az előlapnál tartunk, tegnap megrajzoltam a nemsokára kész erősítőm előlapját, mien lett szerintetek?
Sziasztok!
Én mostanában kezdtem el bedobozolni az erősítőmet. Csináltam neki egy keretet alulra szögacélból (azt hiszem így hívják). Erre rácsavaroztam a hűtőbordát (szintén alulról) és az aljába becsavaroztam egy nyákot amire majd a trafót rögzítem. A keret oldalsó része szépen ki van fúrkodva, nyáklapot rá lehet csavarozni. Ez egy maszív (és meglepően könnyű) alapot ad a dolognak. A képeken khhm hát igen, egy kicsit minden hűtőpasztás lett, de nem baj.
LM1875. Lesz benne még ami belefér:kivez. jelző, előerősítő, "autopoweroff" meg egyebek.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |