Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hegesztőgép javítása
Témaindító: Szentgyörgyi Lajos, idő: Nov 25, 2008
Szégyen ide-szégyen oda, de csak kettő kép lett olyan amit fel lehet tenni (pedig készitettem párat).
A lényeg: az alapgép Trakis MIG-450 és az előtolóegység ugyancsak Trakis gyártmányú HT-450. Talán ez elég lesz.
Bevallom, nem erre a típusra gondoltam,ezt nem ismerem. De viszont elképzelhető,hogy a vezérlőkártyán valamelyik forrasztás eltört,vagy a fólia van felszakadva, illetve még az is lehetséges,hogy a csatlakozósávba bepréselt vezetékek közül-amelyik a szelephez megy,ki van lazulva,vagy eltört a vágóérintkező a csatlakozóban.
Hirtelen ennyi lehetőség jutott eszembe. Egy megfelelő erősségű nagyítós lámpa sokat segíthet a kártyán levő fóliahiba vagy forrasztási hiba felderítésében. A csatlakozósáv kontakt hibát pedig tépőpróbával lehet kideríteni.De csak óvatosan,nehogy kiszakadjon végleg.
Szia!
Szerintem a három hűtőzászlós alkatrész közül lehet a baj valamelyikkel. Javaslom diódavizsgáló műszerrel vizsgáld meg az összes diódát és vezérelt félvezetőket. Ilyen műszer minden digitális műszeren létezik.Ennél a tipusnál nem relével oldották meg a mágnesszelep vezér- lését.
Szerintem is egyszerű kontakthiba lesz.
Szentgyörgyi Lajos! Irod a "hűtőzászlós alkatrészeket", hogy ott lesz a hiba. Nos ott sem kizárt, de még nem találkoztam szakadt teljesitménytranzisztorral, zárlatossal már annál inkább. Mivel itt az a hiba, hogy nem húz a szelep,igy nem valószinű a kapcsolótranyó tönkremenetele. Köszönöm mindkettőtök figyelmét. Az a helyzet, hogy a céggel szerződésben álló villamos szerviz fogja javitani, de hosszú a kieső időszak,és szerettem volna meggyorsitani a dolgot. De jobb a békesség alapon nem "kontárkodok bele".
Én már találkoztam nem egy teljesítmény tranyoval amit a
mágnesszelep kikapcsolási árama vágott agyon.Nem zárlatos lett hanem szakadt.De előfordulhat,hogy a tranyó vezérlése szállt el.
Sziasztok!
Én viszont eddig csak egy olyan tolóval találkoztam, ahol tranzisztor kapcsolta a szelepet és a főkapcsolót. Jellemzően triac-al végeztetik ezt a feladatot,mert olcsóbb és egyszerűbb a vezérlése. Mivel a triac váltóáramú kapcsolóeszköz, ezért nem kell számára egyenirányított feszültség, tehát egyszerűbb kialakítású lehet a vezérlőkártya.Valamint a váltóáramú szelepnél nem kell foglalkozni az önindukciós feszültséglökés megfogásával. De visszatérve az eredeti problémára, itt nem valószínű az alkatrészprobléma (de nem kizárt) inkább csak forrasztási hiba vagy csatlakozó kontakthiba lesz az ok.
A szelep 48V egyenáramú behúzótekerccsel rendelkezik.
Akkor ez a második amelyikről kiderült,hogy egyenáramú szelepét tranyó kapcsolja.
Leírhatnád annak a három hűtőbordás alkatrésznek a típusát.
Üdv !
Egy Viszék gyártmányú KND 500-as kapcsolási rajzára lenne szükségünk, mert rendesen beragadtunk. Ha tudtok segítsetek légyszi. Előre is köszönet.
Szia!
Mi a probléma vele? Néhány mondatban leírhatnád. A rajzot délután beszkennelem és elküldöm.
Szia !
A rajzért előre is köszönet ! Egy "bontóstól" vettük a gépet, úgy néz ki teljes, de a kábelezése sérült, hiányos. Üdv.
Szia!
A rajzot ma be fogom szkennelni. A tegnapi nap kissé hosszúra nyúlt, így hát elmaradt a dolog. Az E10 adapter megvan a gép tetején?
Szia !
Nincs, de akitől vettük igért még egy egységet ami jár a géphez - még keresi - akkor valószínű az lesz az. ( nem ismerjük egyáltalán ezt a típust, bartelbe szereztük és a benne lévő trafók, diódák stb. - már így is megérte - de, ha újra tudjuk éleszteni akkor örülni fogunk )
Bocsi a kifejezésért, de az E10 nélkül csak ócskavas. A TIG üzemmód az E10 nélkül nem fog menni.Van még egy nagyon fontos egység ebben a típusban, az pedig a kondenzátortelep. Ez az alapgépben található. Ennek a jósága nagyon fontos alu (váltóáramú)hegesztésnél. Ugyanis enélkül egyenáramú komponens jut a munkaívbe, ami a varrat minőségét jelentősen rontja.
Ez a telep kb 80-100000 µF-nyi bipoláris kondi. Van még egy kritikus része ennek a gépnek, az pedig a mágneses erősítős áramszabályozó egység. Na,ha ez a rész meghibásodik, lesz pár ősz hajszálad amíg újból sikerül beállítani. Ettől függetlenül jó kis masina, csak rengeteg áram kell neki.
Szia !
Köszönettel veszünk minden hasznos információt. Tisztában voltunk vele vásárláskor, ha nem javítható az eredeti funkcójában használhatatlan, de más egyedi tervezésű gépnél vagy meghajtásnál használni tudjuk akár eredeti vezérlését is felhasználva. Ezért kértünk segítséget a kapcsolási rajz megszerzésében, mert nem csak a javítását könnyíti, hanem a későbbi esetleges hasznosítását is. Továbbra is várjuk izgalomtól gyöngyöző homlokkal, de lankadatlan kitartással a rajzot
Szervusztok!
A rajz a toldacuccot.hu-ról fog menni. Mivel 15mega a mérete, ide nem sikerült feltenni, pdf-ről lévén szó, darabolni sem tudom.
Szia !
Hálás köszönet a segítségért !
Üdvözletem Tisztelt Uraim!
Lehet, hogy nem épp a megfelelő fórumon teszem fel hegesztőgép átalakítással kapcsolatos kérdésem mint barkács felhasználó... Van egy Partner 150 Sp típusú CO hegesztőm. Arra lenék kíváncsi, hogy AWi hegesztésre átalakítható egyáltalán egy CO berendezés? Gondolom nem elegendő hozzá csak a sima polaritás fordítás... Szimpla acélt szeretnék csak hegeszteni. Szíves válaszaitokat ill. válaszaikat előre is Köszönöm!
Szia József!
A válasz lehetne akárcsak ennyi is: nem. De azért gondolom az ok is érdekelne. Nos,a Co hegesztők ún. lapos karakterisztikájú gépek,ami azt jelenti,hogy a munkafeszültség a hegesztés közben keveset esik. Ezért ezeket a gépeket feszültséggenerátoros jellegűnek nevezzük.(Bár ez a nagy gépekre igaz is, de a kis gépekre-mint a tiéd-már kevésbé. )Az MMA és a TIG technológia áramforrásai magas gyújtófeszültséggel rendelkeznek(60-100V) de hegesztés közben az ívfeszültség jelentősen esik. Ez pedig az áramgenerátoros jelleg miatt van. Az általad alkalmazni kívánt technológia áramgenerátoros jelleget kíván, a te géped pedig erre alkalmatlan. Az átépítést pedig anyagilag nem éri meg, mert ha átépíted,utána a Co üzemmódot nem fogja tudni.
Szia Pisti!
Köszönöm szépen a részletes válaszodat! Hát akkor nincs más mint előre inverter vadászat... Ami hobbi célra számomra megfelel. Még egy kérdés: Esetleg tudnál e valamilyen típust ajánlani? Köszi még egyszer hogy, figyelemre méltattál és minden jót neked! Üdv.: Józsi
Bevallom őszintén, -mivel nem ísmerem az anyagi lehetőségeidet,- nem szívesen jelölnék egyetlen márkát sem meg,mint kiváló, illetve mint vacak gép. Nyilvánvaló,hogy a tescos és a praktikeres huszon-harminc ezer forintos gépekre kár pénzt kiadni. A király kategória (Fronius;EWM)pedig egy hobbista számára megfizethetetlen. Tehát marad a még megfizethető,de viszonlag jól használható középkategória. Ezen géposztályban viszont nagyon sok gyártó beférkőzött már, és nehéz lenne véleményt mondani róluk,hiszen az ember nem ismerheti mindegyiket. Talán csak egy dolog lenne,amit javasolni tudnék: olyan gépet válassz,amelyik javítható,tehát a szabályozást nem processzor,hanem analóg elektronika végzi. A processzoros gépek javítását csak kártyacserével lehet megoldani,ha a vezérlőpanelen ugrik el valami. Az analóg szabályozóval ellátott gépek még javíthatók ha elromlanak.
Üdvözlök mindenkit. Tisztelettel segitséget szeretnék kérni, A képen látható CO2 hegesztő jelenleg 3fázisra van bekötve, szeretném 1fázison használni,de nem tudom hogy kell bekötni. Ha valaki tudna segiteni, azt nagyon megköszönném.
Szervusz Tihamér!
Bár nem szívesen teszem,de el kell hogy keserítselek. A háromfázisú gépek közül nagyon keveset lehet 1 fázisról használni,és ez a gép pont olyan,amit nem lehet 1 fázisra kötni. Bizonyára az zavar meg sok embert-gondolom téged is,hogy lehetőségként a 3x230V-os bekötést is megjelölik a gépen. Sajnos ez is 3 fázisú táplálást igényel,csak a trafó tekercsei vannak másként csapolva. Azt javaslom,ha teheted,cseréld el a gépet egy egyfázisúra ha nem áll rendelkezésedre a 3 fázisú hálózat.
Kedves mpisti. Nagyon köszönöm a kielégitö választ, Tisztelettel Tihamér
Üdv
Szeretnék tőletek kis segítséget kérni vettem egy Mansfeld AWI,Co gépet és nem tudjuk a két gépet összekötni és ezt szeretném megkérdezni (vagy legalábbis az előtolást valahogy megoldani ) Válaszotokat is előre köszönöm . http://kepfeltoltes.hu/view/100520/DSCF5302_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/100520/DSCF5303_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/100520/DSCF5305_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/100520/DSCF5306_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/100520/DSCF5309_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Sajnos a képfeltöltés honlap nálam most nem megy,ezért a képeket nem tudom megnézni. Ha megjavul a szerverhozzáférés akkor ismét próbálkozom, hátha tudok segíteni.
Szervusz!
Na végre elindult a képfeltöltő szervere,és meg tudtam nézni a képeket. Szomorú hírem van, Az MSG60 előtolót ezzel az áramforrással nem lehet összekötni. Ez az áramforrás csak AWI üzemmódra alkalmas,semmi másra nem használható. Az MSG 60 előtolóhoz olyan áramforrás kell,amelyiket Co üzemmódra találtak ki. Bármilyen Co áramforrással összeköthető az előtoló,amelyik tud neki 48V váltóáramot adni, kb. 4A terhelőáram mellett, ugyanis ennyi feltétlenül kell a tolómotornak.
Mintegy 100 hegesztő inverter rendszerek különböző gyártók:
GISmi,ARC,deca mos,Colt,IHF500,Maxpower, MMA,PICO,SAI200,ST-500,strat200,UTA200,Loris, UDG101,Torus,RKS,Powermax... http://letitbit.net/download/78624.78a4c6ca2a28180e353b0d995/Svarka...p.html http://letitbit.net/download/61861.617794109b1620b0d776a6b33/Svarka...p.html
Üdv újra
Lenne újabb kérésem kérdésem mansfeld Co géppel kapcsolatosan. Lenne egy Hega-R-350-es hegesztőtrafó és azt szeretném megkérdezni ,hogy ezzel össze lehetne-e kötni a két gépet ? (mert utánna érdeklődtünk és hasonló gépekell voltak összekötve, de a módját viszont nem tudták megmondani az összekötésnek.) Válaszotokat előre is nagyon köszönöm !!! http://kepfeltoltes.hu/view/100610/2010_06100004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/100610/2010_06100006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/100610/2010_06100005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/100610/2010_06100008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/100610/2010_06100011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/100610/2010_06100009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Huuuuhhh!
A Mansfeld ennek unokája lehetne, pedig az sem mai csirke. Az előtoló egységhez kell egy külön 48 V-os trafó, mert nem tudjuk, hogy ebben a gépben mi van és ha van, bírja-e a többletterhelést. A szelének alapján kb. 24 V lehet a gerjesztés tápja. Mihez készült a szerkezet? Csak pálcás hegesztéshez, vagy CO2-höz? Az SCH-350-es ehhez képest csúcstechnika. |
Bejelentkezés
Hirdetés |