Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   22 / 174
(#) vaszil29 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Értem!
Nem is mondtam....
A monitor tévének az volt a baja, hogy a kapcsolója elájult és az csinálhatott valami galibát, viszont a 7812 stabkocka nagyon melegszik, szinte tüzes.
Rámértem a tápjára és 19,2v jön ki belőle. nem sok az kicsit a 12voltos stabkockának??
(vagy lehet, hogy a kocka elé kéne valami ellenállást raknom, hogy ne 19volt nyúzza a kockát, hanem mondjuk 15!!)

Más.
Ma a nyákot sósav és hidrogén/oxid krém kevezékjében marattam, és utának autó fényezéséhez használatos lakkal fújtam le és csodálatosan szép lett.
Néztem ezt a nyák lakkot de nagyon drága, viszont az autóhoz használatos lakk 800ft és szerintem pár hónapig tuti elég lessz. és tejesen szigetel, nincs áthúzás.
(#) kadarist válasza vaszil29 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Azt a sok felesleges rézfelületet is érdemes lett volna lemaratni. De amúgy tényleg szép lett.
(#) vaszil29 hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
[quote]Az IC bemenetére kell / R7 / 5 Ω kb és a tranyó elé meg / R6 / 0.1 Ω kb. A 470 ľF mellé 100 n

A Tip 2955 lenne az IC?? vagy a Stab kocka??
(#) vaszil29 hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Megpróbáltam a rajz alapján kitalálni az alkatrészeket!
Valaki ellenőrizné a helyességet?!
köszönöm.

Kondis.JPG
    
(#) Doncso válasza vaszil29 hozzászólására (») Júl 8, 2010 /
 
Nem látok belőle semmit. Lehetne nagyobb rajz?
(#) gabee90 hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Sziasztok.Segitségeteket szeretném kérni hogy egy adapteről, (12V) vagy aksitőltőről hogyan tudok 8.5V, 5.3A csinálni.
Azért kellene mert vetem tartozékok nékül egy ps2 70004 gépet és előtte meg szeretném nézni hogy egyátalán müködik-e mielőtt veszek hozzá egy tápegységet.
előre is köszönöm mindenkinek a segitsgét.
(#) nagy_david1 válasza gabee90 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Szia!
"A"-t sehogy sem tudsz csinálni ha nincs az adapteredben elég konyhanyelven fogalmazva. Nem hiába alkalmaznak ilyenkor már kapcsolóüzemű tápokat. De tegyük fel az adaptered 12V és több mint 5A akkor vagy step down konvertert alkalmazol vagy hagyományos disszipatív módszerrel oldod meg, de így kb 20W-ot kell majd elfűts. Szóval pl utóbbira az LM 338 T IC-t ajánlom míg előbbire a LM 2587T-ADJ IC-t. Adatlapjukon mind van mintakapcsolás. De mellesleg számtalan hasonló topik van, meg se merem nézni a számukat.
(#) gabee90 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segitséget .ÉS van még egy ps1 belső tápon abbol lehetne 8.5v kicsikarni valahogy?Elég amatőr vagyok az ilyen dolgokhoz
(#) nagy_david1 válasza gabee90 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Ezt mi így látatlanba szerinted honnan tudjuk? Nem mindenkinek csücsül otthon egy ps. Valamit kéne mérj, vagy leolvass a ps1 tápjáról.
(#) gabee90 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
megnéztem a ps1 tápot és kimenő feszültségei is 220V:S
Köszönöm a segitséget
(#) kadarist válasza gabee90 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Az biztosan nem annyi. 220 megy be és ugyanannyi jön ki? Nézd meg jobban.
(#) gabee90 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Megnéztem 220 jön ki én is furcsáltam...
(#) kadarist válasza gabee90 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Szerintem meg 7,5V jön ki:Bővebben: Link
(#) gabee90 válasza gabee90 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
ez a táp az

ps1_90.jpg
    
(#) kadarist válasza gabee90 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Mi a típusa? Egy leírás a PS1 tápegységéről:Bővebben: Link 3,5 volt is kijön a 8V mellett. Komplett manuál, az elején a táppal:Download >> To download the file, please, click here ! << Download.
Van egy ilyen is:PS2 power adapters
(#) gabee90 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
pdf servize manulában van benne ez a táp az 5 lábal cak nekem 220v jön ki rajta, csak nem tudom hogy miért mindegy mert ha 8v jöne ki rajta az se lenne jó 8.5v kellene. És ha egy aksi tőltőre rátenék ellenállás?Mondjuk lehet h hűlyeség. De ha nem jön össze akk veszek hozzá egy tápot..
(#) kadarist válasza gabee90 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Milyen akkumulátort szeretnél tölteni?
(#) gabee90 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
egy 12v aksi rá egy ellenállás talán müködene anyira h kiprobáljam?
(#) kadarist válasza gabee90 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Eredeti tápegység kellene a PS2-höz. Ne kockáztass!
(#) kadarist válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Erre mit mondjak? Gabee90 kezdő még a szakmában, a PS2 meg drága.
(#) gabee90 hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat, ne kockáztatok, mert tulajdonképen ugy vetem hogy csak fej hibás, veszek hozzá egy tápegységet inkább. További szép napot.
(#) gaboca323f hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehetne 12voltból 5voltot csinálni, úgy hogy kb 20amperes fogyasztó lenne rákötve.

Megvalósítható ez egyszerűen?

Előre is köszi!
(#) nagy_david1 válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Ha az egyszerűségre törekszel akkor hagyományos disszipatív módon 140W-ot elfűtesz és kész A bonyolultabb megoldás a kapcsolóüzem, viszont ez sokkal hatékonyabb.
(#) gaboca323f válasza (») Júl 15, 2010 /
 
Azért tettem fel ügyanazt több helyen, mert hátha valaki reagál értelmesen valamelyikre.
Én sem nézek végig minden fórumot, hogy melyikben tudok segíteni, nyilván senki sem néz végig minden fórumot. Ha több helyen kérdezem, több válasz jön és hamarabb.
De ha ez ellenkezik a hobbielektronika elveivel, akkor én kérek elnézést.
Ennyi erővel össze lehetne vonni minden tápegységgel kapcsolatos topicot.
Mindenesetre várok egy kicsit, hátha tud valaki segíteni, ha meg nem akkor keresek más, segítőkészebb helyet.
(#) nagy_david1 válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Amúgy a válaszommal nem tudom mi kifogásod van. Leírtam 2 megoldást, se bővebben nem kérdeztél rá se nem kerestél rá egyikre sem ugyancsak az oldalon.
(#) gaboca323f válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Nincs bajom a hozzászólásoddal, általánosan értettem a gondomat, sajnos egyre több negatív tapasztalat ér az oldalon, nem tehetek róla, hogy nem vagyok villamos mérnök, azért vagyok itt hogy nálam tapaszaltabbak segítségét vegyem igénybe, csak sokan lenézően kezelik az olyanokat mint én.

Az egyszerűbb módot választanám ha lehet, vagy ha látom a bonyolultabbat, akkor meg tudom itélni, hogy képes vagyok e megcsinálni.

Előre is köszi.
(#) _JANI_ válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Szia! Mit építesz, hogy ilyen nagy áramú tápegység kell? _5V_20A_
(#) gaboca323f válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Üdv!

Egy házi klíma berendezés szerűséget rakok össze, jeges vízzel hűt egy autóhűtőn keresztül.
A ventillátorját akarom meghajtani. 12volton nagyon hangos meg iszonyat vihart kavar, 5 volton még elég bőven a légszállítása, és szinte teljesen hangtalan.
Ehhez a motorhoz kellene egy táp.
(#) _JANI_ válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Szerintem ez a tápegység jó lesz neked. Egy az egyben megépítheted.
Nagyáramú tápegység. (Bővebben: Link)
( Bár a villanymotornak nem indokolt a túlfeszültség védelem. S a nagy áramok miatt a vezetékek keresztmetszetére ügyelj! )
(#) vicsys válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Nem akarok feltétlenül belevau, de meglátásom szerint neked 12V kéne, csak PWM-es fordulatszám szabályzás. Ez az 5V@20A elég durva... Ha mindenáron ragaszkodsz az elvedhez, akkor PC tápot javasolnék. Talán az tudja az 5V 20A-t. Bár a lágyindításról így is gondoskodnod kéne...
Következő: »»   22 / 174
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem