Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
Szevasztok!
Végigolvastam ezt a topicot, a fejem már olyan, mint egy méhkas, viszont nagyon megkívántam egy invertert a meglévő HETRA 100 trafómhoz. Előre bocsájtom, nem iparszerűen használom - mint a trafó korából is kiderül - kitünően is működik, de a vékony lemezek hegesztése a probléma, vagy nem fog ívet, vagy átégeti a lemezt. Kaptam egy barátomtól négy diódasort, amit rátettem a szekunder oldalra, a helyzet nem változott. Az üresjárati fesz 40V. Három fokozat kapcsolható. A lényeg, ehhez a trafóhoz kellene egy EGYSZERŰ inverter, mert már ezzel szeretném az unokámat megtanítani . Az igazi egy olyan doksi lenne, ami után meg lehet csinálni nekem is, mint hozzá nem értőnek. Előre is köszönöm
A te Hetrádban egy sima lemezes trafó van ami inverteres üzemhez nem jó! Ebből a készülékből csak a dobozát, hálózati kábelt és a kapcsolót tudod felhasználni!
Az inverteres gépben ferrit trafót alkalmazunk!
A Hetra úgy jó, ahogy van, nem szolgálhat alapul inverteres készüléknek. Esetleg egy tirisztoros féligvezérelt híddal, és egy DC kimenőfojtóval lehetne szabályozhatóvá tenni, de a 2db 200A-es tirisztor, és a 2db 200A-es dióda nem olcsó móka, az iduktivítás pedig a trafóval összemérhető méretű, és még ott a vezérlése is.
A hegesztő-inverterek sohasem egyszerűek, még rajzon sem, a gyakorlatban meg aztán kifelyezetten bonyolult műfaj... Az unokád azt fogja igazán megtanulni, amit rosszabb eszközökön gyakorol, aztán majd mindennel tud bánni.
Köszi a válaszotokat, legalább nem ácsingózok utána. Látjátok ne öregedjetek meg, és a trafótok se, mert majd így jártok.
Abban teljesen igazatok van, ha a gyerek ezen megtanul hegeszteni, akkor a modernebbekkel dalolva fog menni.A Hetra különben 1984-es kiadású. Azért tudtak régen is jót csinálni. Még egyszer köszi.
Szia! Villanypásztoros topikból átjöttem ide, érdekelne az inverteres hegesztő fejlesztése, mikrokontrolleres témában tudnék segíteni. Első körben olyat képzeltem el, hogy használható áramforrást csináljak ami jó bevont elektródához, MIG/MAG-hoz, és AWI-hoz is, persze a megfelelő kiegészítésekkel. Ha mikrokontrollerrel van megoldva, akkor nem gond a megfelelő karakterisztika váltása.
Fejben úgy képzeltem el, hogy az SMPS részt egy erre a célra készült IC vezérelné, a visszacsatoló feszt viszont a mikrokontroller adná már neki, és azt a kimenő áramból, feszültségből és a beállított programból számolná. Szerintem 160A lenne jó, mondjuk túl gyakran nem hegesztek 3-4mm-nél vastagabb anyagot. A kapcsolóüzemű dolgokhoz igen kevéssé értek, nem tudom, ez jó elgondolás-e. De ha összedugnánk a fejünket virtuálisan, össze tudnánk hozni. Illetve alu hegesztéshez AC awi megoldást is jó lenne csinálni, de ez valószínű, hogy külön készülék lenne, ahol a pozitív-negatív időket is állítani lehetne. (elektróda pozitívnál leüti az oxidot, negatívnál hegeszt) Ez igazából egyelőre csak elméletben érdekel, elsőre (másodikra...) túl nagy falat lenne. Ja, és manapság hol lehetne ferrit magokat szerezni itthon? Ebayen találtam, pl. van E100, 20 usd-ért.
A teljes hidas amit én csináltam egyáltalán nem bonyolult.
Ferritet pl. www.tali-transformers.com ez ha jól tudom egy Váci cég!
Még meg lehet nézni itt is.TI-Electronic
E65 (M2TNC) ami az enyémben is van, Taliéknál 2500Ft volt csévével együtt. Ha gyorsak az IGBT-k feljebb lehet menni frekiben és akkor elég az E55 is ami csak 1200Ft.
www.tme.hu itt is van ferrit és egyéb alkatrészek is
Köszi a tippeket a ferritre, most már nem 1000 dolog hiányzik, csak 999.
A maradék 999-t megtalálhatod a www.lomex.hu vagy a www.hqvideo.hu de még ezeken kívül is van pár hely!
Nem is az alkatrészekkel van a bajom, hanem a tudással. A Maci kapcsolás szimpi, és utánépíthető is lenne, de nekem a CO2-höz nem áramvisszacsatolás kéne, hanem fix feszültség, és ehhez más meghajtó IC-t kéne használni. (na, de mit?)
Aztán lehet, hogy az lesz, hogy utánépítem simán, és lesz egy pálcás gépem is, és tapasztalatokkal felvértezve csinálok másikat a CO-hoz.
Ajánlanám figyelmedbe és másoknak is,ezt az oldalt.Bővebben: Link
Szerintem ott a megoldás a kérdésedre,vagy legalább kiindulásnak jó,böngészd át.Mondjuk egy jó fordítás nem ártana.
Hja, orosszal hadilábon állok, illetve a cirill betűkkel is eléggé. Ez mikrokontrolleres cucc, szoftver nélkül nem sokat ér, ami lehet, hogy fent is lenne a fileok alatt, de az meg hibát jelez. :/ Vannak benne jó ötletek azért.
Visszavonom, ott van a HEX és az EEprom file is.
Bocsi a zavarásért, találtam egy tűrhető árfekvésű trafót - Einhell BT-IW 100- aránylag tűrhető áron / 26.000 /
kérdésem, lehet ezzel vékony lemezt, esetleg alut hegeszteni? Ha valaki ismeri
Esetleg lehet vele hegeszteni vékony lemezt, alut biztos nem fogsz vele.
5-6-os lemezig nyugodtan lehet vele hegeszteni, gyakorlással kis szakaszon akár jóval vastagabbat is.
Alura nem alkalmas.
alu hegesztéshez spéci pálcán kívül még milyen átalakításra lenne szükség.
Az 5mm vastagság bőven elegendő, ház körül kell. Inkább a vékonyabb lemez érdekelne, mondjuk 0,5 mm es, na meg persze az alu
Hát elektródával az 1-es lemez kicsit necces még 1,6-os pálcával is. De 1-2centis szakaszokban azért megyeget .
A Hetra igen yó,főleg szerkezetekhez! (Apám ilyenen tanított hegeszteni,lehet sikerült neki?)
Aluhoz nagyon síma egyen kell,meg gyakorlat+a polaritást lessed le a pálca dobozáról! 0,5-höz meg AWI(WIG) vagy ponthegesztő. Ha van benne megfelelő szűrés akkor alkalmas rá(alu) a kütyű. Próbáld ki egy kereskedőnél ha lehet!!
Hogy nyitjátok meg a .dch -s fájlokat amik a tömörítet rar fájlba van? Ezek voltak azon az orosz oldalon.
Alu hegesztéshez áram kell. Sok áram!!!
Gondolom, nem 1-es alulemezt akarsz hegeszteni, mert annyit tudna az inverter a maga 80 amperjával. Ami elég sima egyenáram ahhoz, hogy alut lehessen vele hegeszteni. Vékony lemez hegesztéséhez meg gyakorlat és ügyesség kell. 2-es pálcánál vékonyabbat soha nem használtam, de a 0,5-ös lemezt simán meghegesztem 2,5-ös pálcával "pöttyögetve". A vékonyabb pálca hamarabb átfújja. Azt meg senkinek nem javaslom, hogy gyári invertert a garanciális idő lejárta előtt nekiálljon átalakítgatni. Ez általában azt szokta eredményezni, hogy a kábel rossz végén száll fel a füst.
Na ez hegesztés.
Lemez 8-as,co,3-menet(gyök+töltő+takaró),80-90és100 amperral 1-es dróttal hegesztve,törésteszten ok,tüvnek is ok!
Helló mindenki!
Kellene egy olyan egyszerű kapcsolás ami 3Khz-és 1,5Khz között állítható(bemenet 300V egyen max.16A). Kitöltési tényezőt nem akarok állítani fix50%.Fapados kellene, occo yó és nem baj ha kicsit cúnyácka .
Én a helyedben meggondolnám ezt a vásárlást.Alu hegesztésre nem alkalmas.Csak vékony lemezek (1-2mm) hegesztését el lehet vele végezni,de kimondottan barkács módszerekkel,értem alatta,néhány centi hegesztés és sok-sok szünet,belefér egy cigi + egy sör is, 2,5mm pálcával 5cm hegesztés után bólinthatsz is egyet egy nyugágyon.Ez csak az én véleményem!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |