Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Szerintem ettől egyszerűbbet nem találsz meg aztán még szépen is szól .
Bővebben: Link
Nálam működik. Próbáld meg így, és írd be a tranzisztorod típusát az üres mezőbe. Bővebben: Link
Én most találtam meg a hifim service manual-ját a neten mert kiváncsi voltam, hogy miből épül fel. És ahogy néztem tranzisztoros az erősítője. Pedig azt hittem ezekben már IC-s. Ennyire jó a tranyós hogy ezzel építik fel?
Nem azért építik tranyóval, (mindig a gazdaságosságot nézik, hogy lehet olcsóbban elérni ugyanazt). És inkább örülj, mert a tranyósokat sokszor nagyságrendekkel olcsóbb megjavítani, mint egy speckó IC-set. És a technikai paramétereik is jobbak szoktak lenni ugyanabban az árkategóriában. :yes:
Inkább ne kelljen javítani ha lehet.
De amúgy érdekes tranyók vannakl benne. Egyikről se találok nagyon semmit. 2SB1677 meg 2SD2619 / csatorna és ez csak a végfok, mert ezek vannak hűtőbordára szerelve
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem . Az erősítőben nincs koppanásgátló így amikor kikapcsolom akkor a kondik kisűlése közben van egy (búgás) amire a membrán befelé mozdul el. A hangszóró polaritását fordítva kötöttem be ezek szerint? Hogyan tudnám megállapítani a hangszóró +- kábelét szétszerelés nélkül? (ha bár én hűje anno megjelöltem de feledés lett a vége. ) Köszönöm.
Ha annyira kíváncsi vagy a + és - ra, akkor tedd azt, hogy fogsz egy kis gagyi hangszórót, amin jelölve van a polaritás és egy kb 10V-os feszt. kötsz rá egy pillanatra egy 100ohm-os ellenálláson keresztül. Megnézed merre mozdul. Majd ezt eljátszod az ismeretlennel is. És már meg is van. De egyébként én nem szoktam foglalkozni a polaritással, hacsak nem erősítő hidalásról van szó. Mivel szinusz jelek vannak (váltakozó áram) így ugyanmindegy hogy hogy kötöm. Bár több hangfalnál már számít hogy egy időben adott irányba mozduljon a membrán.
Köszönöm a tanácsot . Igaz azért én nem értek egyet veled,hogy mindegy a polaritás az erősítő és a hangszórók között mivel (szinusz jelek vannak). Egyrészről ha kér hangszórót polaritás ellentétesen kötöd (akár jobb bal oldal) az valami iszonyatos fülbántó módon tud szólni. Másrészről pedig szerintem a csévetest bekoppan nagyobb kilengésnél a mágnesbe.
De köszönöm a tanácsodat még egyszer !
Sziasztok
Olyan gondom lenne hogy szereztem egy TA8215L ic-s erősítőt autómagnóból, de én asztalit szeretnék csinálni bellöle. Hogy lehet bekötni(mute standby) lábakat? Előre is köszönöm
Szevasz, remélem ez majd segít.
Ajánlom ezt az oldalt (Bővebben: Link), hogy ne más keressen helyetted!
Üdvözletem.
Gyors kérdésem lenne tapasztalt építőkhöz. Szeretnék összerakni egy zenei előerősítőt, ami egyben mikrofon jelet is tud erősíteni. A két dolgot egy kapcsolóval oldanám meg, ami a bemeneti ellenállást váltaná. A kérdésem a következő: Mekkora bemeneti ellenállást kell tegyek egy (kb)600Ohm os dinamikus mikrofonnak és mekkorát egy SB audigy belső hangkártyának(mivel számítógép vezérelné) Valamint, hogy egy IC megoldja-e mindkét eszköz előerősítését, VAGY azt is kapcsolhatóvá kell tegyem? (Amúgy egy TL072 invertáló m.e. re gondoltam, ha az megfelel ennek a célnak.)
Szia
A standby lábra hogyan állítsam elő a 3voltosfeszültséget 14,4 voltból? Max feszültséget nem érdemes túllépni nagyobb hűtés esetén se?
Szia!
Én bátorkodnám a kapcsolós megoldás helyett a keverőset ajánlani. Mármint hogy potikkal old meg a két bemeneti jel végerősítőre jutását. Ily módon keverheted a két jelszintet ami egy jó +szolgáltatás zenénél. Pl.egy lehetséges megoldásként így.
Szevasz, a 14,4V-ot nem nagyon volna szabad túl lépned, elméletileg 18V-ot bir el az IC de nem ajánlom maradj csak a 14,4-15V mellet, mert ha nagyobb feszültséget alimentálsz be az IC-nek az károsodásához vezet. A stand by lábra pedig egy 470-550 ohmos ellenállást kőtől a + és a stand by lábhoz (ha jól tudom) hogy meg kapjad azt az 3-ot a 14,4V-ból.
Itt lenne a helye de mégse hagyták itt. Ezért csak hivatkozni merek rá, így legalább lesz aki elolvassa.
Ide felraktam egy rajzot, kérem a hozzáértőket mondjanak véleményt.
Az biztos hogy kis zajú, és mindenre kiterjedő, profik általában LM IC-s tápszabályzást használnak.
Kicsivel előlrébb fel is tettem ennek az egyszerűbb változatát: http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/f7/f74656f969c4c7f36fca3...be.jpg de ez komolyabb, a végén lévő tranzisztoros rész kicsit túlzásnak tűnik, de lehet hogy arra is szükség van.
Sziasztok
Csináltam egy erősítőt TA8215h-s véggel, de ha jelet adok neki akkor torz hang jelenik meg a hangszórón még kis hangerőnél is. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm
Szia!
Melyik kapcsolást csináltad meg?
Szia
Ezt csináltam meg hozzá .
Csináld meg így, és jó lesz. A mute-stand-by lábak jól vannak használva?
A mute nincs bekötve(gyári panelról van szó)
a standby meg egy ellenálláson keresztül kapja a feszt(smd ellenállás) A lekötöm a standbyról a feszt akkor elhallgat.
Lehet, hogy tönkrement az IC, és azért torz. Melegedik az IC?
Hűtése próbáltam de a borda nem melegedett
próbáljam borda nélkül?
Inkább cseréld ki az IC-t, ha van rá lehetőséged.
Nincs, de van egy UPC1230H2 amit meg építek akkor helyette.
Köszönöm a gyors válaszokat
Éppen arról lenne jó beszélgetni kicsit, valóban hasznos-e a kimeneten az a bizonyos söntszabályzó.
Én innen vettem a dolog szükségességét, de jó lenne egy-két tapasztalat is, vagy valamilyen elméleti magyarázat.
Kétlem hogy érdekelne amit eddig tapasztaltam, de azért elmondom. Nekem mindig jobb eredményt adott egy sima szűrés. Az IC-k olyan helyre valók ahol stabilizálni kell. Itt nem kell, hanem szűrni kell.
Miből gondolod, hogy itt nem kell stabilizálni?
Ugyan nem rajzoltam be a táplálni kívánt elektronikát, de Én kimondottan szeretném stabilizált feszültségről járatni az előfokozatomat. Ezért szóba se jöhet olyan tápegység, ami ezt nem tudja. |
Bejelentkezés
Hirdetés |