Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   141 / 375
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Köszönöm!
Körülbelül ennyire egyszerűt.Nem a hang a lényeg,csak játszadoznék vele.Ahogy elnézem eléggé hasonló a két cső.Nem lehet berakni a helyére?(Mármint a PL36-ot a PL504 helyére)
Köszönettel:Máté.
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Akkor inkább csináld meg ezt. Az EF86-os előfokot nem muszáj megépíteni. A katódellenállás legalább 2W-os legyen.
Forrás: PL36
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Köszönöm!
Ez tetszetős,nem tűnik bonyolultak.A másik azért tetszett volna,mivel nem nagy a fűtőfeszültség.Akkor a másikba nem is lehet beilleszteni a PL36-ot?
Máté.
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Az PL36 fűtőfeszültsége 25V, az EL36 6,3V-ot igényel. A PL504 27V-os fűtőfeszültségű
Ezt írják a BSS-en:
Idézet:
„Ez egy igen egyszerű 1W csöves erősítő kapcsolás ami néhány alkatrészből áll. 27V anód feszültséggel és fűtéssel. Anód feszültséget lehet növelni max 50V-ig, de akkor már ki kel cserélni nagyobbra a katód ellenállást.”
A rajzon nincs is katódellenállás, akkor meg hogyan növeljük?
Csináld meg a német rajzot, a BSS-t meg felejtsd el örökre.
(#) MaTe193 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Köszönöm!
Akkor nem is küszködöm vele!
Máté.
(#) petrancs hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Egy meglévő CNC gépemhez tervezek egy kiegészítést, amolyan pontozásos elven működő gravírozó fejet. A mechanika adott, a PC felőli vezérlés is, nekem a kettő közötti köztes elektronika a kérdéses.
A mechanika szíve egy elektromágnes, ennek tekercs ellenállása 0.9Ohm
0,8-as huzalból van tekerve, a menetszámot már simán elfelejtettem, pedig én tekertem. Ennél többet nem tudok róla elmondani. Eléggé teszt jellegű project. 35V-on, 5A árammal lenne meghúzva, de csak a másodperc tized részére, tehát nem folyamatos áram, így elbírja.
LPT porton kapja a vezérlő jelet.
Egy szintén itt használt vezérlőből van külön 5V táp is, ez esetleg vihetné a csatolót.
Kérdésem, milyen legyen az opto csatoló, aztán utána milyen kapcsoló elektronika, illetve ezt, hogyan illesszem az opto csatolóhoz. A sima reléhez képest nagy frekvencia intervallum és áram miatt (10-40Hz) én ilyen SSR relére gondoltam. Aztán megnéztem az árakat, na meg hogy DC kimenetes ritka mint a fehér holló.
Mosfet vagy darlingtonos kapcsolást keresnék, bármilyen egyszerű megoldás érdekel, csak nem tudom milyen ellenállásokkal, hogyan kössem az eszközöket! Ami szempont: legalább 2x túlméretezés és megbízható üzem!
(#) Tarhos hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Tisztelt Tudorok!
Van egy Delton DDK 0838 háztartási kenyérsütő gépem, bocsánat csak volt! Kiment a főtengelye, de a többi alkatrésze nyák, motor stb. tiszta új! Amióta Tisztelt társaságotokban vagyok nincs szivem kidobni ezeket a gyönyörű munkákat! Ki tudna ebből a -volt- gépből valamit, fényjáték, erősítő stb. vagy más dolgot kihozni, hogy ne dobjam ki? Rajz nincs hozzá, de aki elvállalja elküldöm postán. Főleg "régi" barátaim ötleteire vagyok kiványcsi!! De természetesen "mindenki" szürke állományára szükség lenne!
Technikai adatok ami a füzetén van a következő-Elektromos feszültség 220-230 V 50 Hz, teljesítmény 600 W, Zajszínt... stb! Amit még tudok 12 program és 50 állítási lehetőség van rajta.
Ha valaki tud segíteni, szívesen veszem
Tisztelettel Tarhos
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Hali!
Lenne valakinek egy frekvencia mérő kapcsolása egy ICL7135CPI-hez? 4db szegmens kijelzőt használnék. Előre is köszönöm.

üdv
(#) lapose válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Tessék!
(#) nikolatesla válasza lapose hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Köszi!!
Pont ez kellet nekem.
(#) Doncso válasza Tarhos hozzászólására (») Okt 13, 2010 / 1
 
Egy tekercselő gépet esetleg el tudnék képzelni, gondolom van áttétele a motornak.
Üdv.
(#) Tarhos hozzászólása Okt 13, 2010 /
 
Igen, egy fantasztikus kis 600W tos motorja van, áttételel, elfér a markomban, egy csoda dolog.
Olyan remek munka, hogy ma csat ezt forgattam kitünő motor. A programozható részre nincs ötleted, hisz 12 programra van programozva, ez ebben az esetben azt jelenti, hogy 12 szer tudott programot váltani, és a gépet előre hátra is el tudta indítani. Szóval kár lenne ha elkallódna.De köszönöm, az ötlet, jó.
Tisztelettel
Tarhos.
(#) Doncso válasza Tarhos hozzászólására (») Okt 13, 2010 /
 
Igazából azt is lehetne használni, ott van a forgásirány váltó rajta, illetve a komplett motorvezérlés. De persze csak ötlet.
(#) Tarhos válasza Doncso hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Én is ezekre gondoltam, bár én nem értek hozzá, de biztos van valamilyen megoldás hisz 12 programot kapcsol be és ki +ahogy Te írtad, rajta avan a motor vezérlés is!
(#) Tarhos hozzászólása Okt 14, 2010 /
 
Ja és igen, rajta van még a fütés vezérlése is!
(#) Sendi hozzászólása Okt 14, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek.
Keresném a TR 5271-s HT (Hiradás Technika) 50 MHz frekvenciamérő, és a hozzátartozó TR 5362 1GHz előosztó rajzát, leírását.
Köszönettel
(#) djpityu hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Nagyon fontos lenne a kapcsolásirajza ennek az erősitőnek.
Köszönöm előre is a segítségeteket.
(#) peter1995 hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Hello.Vagy egy ACORP LC-A300ATX
vagy egy Switching Power Supply 300ATX-P4
-nek a rajza kellene.Mindegy hogy melyiké.
Előre is kössz.
(#) Saggitarius válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
A mellekletekben megtalalod
(#) Saggitarius válasza djpityu hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Latom elegge kitarto vagy, mar tobb mint egy eve keresed >>>> Bővebben: Link

A mellekekelt foton lathato webcimrol visszakovetve tudtam csak meg mi a modellszama (JA-6155), mivel elfelejtetted megadni :yes:
(#) peter1995 válasza Saggitarius hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Kössz a segítséget.
(#) qvasz2 válasza Saggitarius hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
A téma címében volt a típus, csak moderálták
(#) Bassmester hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Bugera 1990 kapcsolási rajzát keresem. Van valakinek?
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Hali!
Hiki TR1660-nak a kapcsolási rajzát keresném illetve valami dokumentációt a javításról.
(#) saraha válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Üdv.
Regelj be ide ott van megtalálod.
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Tessék parancsolni. Bővebben: Link
(#) Doncso válasza saraha hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Azt a 10 másodpercel gyorsabb kutya meg a macska.
(#) saraha válasza Doncso hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Oh,pardon, ezer bocs meg egy anyamedve
(#) Tom2009 hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Tud valaki Orion VH-507 videóhoz mechanikai rajzot, vagy olyan mechanikai rajzot, ami ehhez a típushoz is használható?
(#) gkari hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Van egy Sony tornyom-kb. 27 éves, benne egy "Program timer PT-59",na ez behalt, eddig sehol sem találtam sm-t, de kapcs.rajzot sem; hátha tud valaki segíteni-köszönöm előre is!
Következő: »»   141 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem