Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házimozi erősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Jan 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 9
(#) levaitamas válasza lapose hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Hello lapse!

10000000köszönetem! Sikerült megjavítani az erősítőt!
(#) lapose válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) feccus válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Jó ötlet,kicsit hasonlít a lámpás terheléshez.Esetleg Watt mérővel meg lehet valahogy mérni?Láttam már olyat csak állítólag nagyon drága.
(#) levaitamas válasza feccus hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Nem tudom. Ha belegondolunk a Watt mérőnek van feszültség és áram tekercse tehát elvileg lehetne 50Hz-en. Nekem nincs ilyen műszerem viszont van egy régi NDK-s szkópom és egy hősugárzóból kiszedett fűtőszálam amiből 8 Ohm-ot tekertem le és egy árammérőm. Többé kevésbé pontosan meg lehet állapítani ezzel a módszerrel a teljesítményt. De a P=UxI képlet is hasonló eredményt hoz, de szkóp ehhez is kell. Viszont mások véleményére is kíváncsi lennék
(#) feccus válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Mértem simán a frontokra kiadott feszültséget 6 ohm-on,ami ugye zenénél változó,0-egészen 21 v-ig felmegy.
(#) robi830207 válasza simi hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Csao simi én a helyedben messzebb raknám az erősítőt a tvtől hiszen a plazma tv nagyon érzékeny minden nemű apró mágneses térre. S többet megtudhatsz a plazmárol hiszen már külön halmaz álapotnak tartják,keres rá a gugliban ott mindent megtalálsz.Remélem segiteni tudtam.
(#) ishii hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Hello!
Következő lenne a problémám:
Van egy régebbi JAMA típusu házimozim, igaz csak az erősítő részét használtam mindig is. Az erősítő és táp részét szeretném külön bedobozolni igényesebben,csak felmerült pár apróbb kérdés bennem. Kiváncsi lennék, hogy tudnám megoldani a bemeneti részét, mert most, egy 16eres szalagkábelen keresztül csatlakozik a másik panelra, mindenféle jelölés nélkül.
Az erősítőben található 2db. ddx-2050, ami a digitális erősítő lenne, és egy ddx 8228 "térprocesszor"
remélem érthetően fogalmaztam, előre is köszönök mindenféle segítséget.

Pisti
(#) maestro válasza ishii hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
A "másik panel" a dvd lejátszó része lenne? Lehet egy képet be kellene szúrni.
Egyébként lehet, hogy ha lekapod róla azt a szalag kábelt, akkor még működni fog az erősítő, meg a kijelző is (ha nem a másik panelra van kötve). De felelősséget nem vállalok érte.
(#) ishii válasza maestro hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Képet elfelejtettem, most pótolom
Igazából a kijelző se érdekel, meg semmi ilyesmi, csak maga az erősítő.
(#) latnat hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
Sziasztok,

Lenne egy Sony erősítő, aminek szeretném az előlapját beépíteni, az erősítő részét egy külön dobozba helyezni. az erősítő és a front panel kábelekkel van összekötve, de mindegyiknek a végén van csatlakozó, tehát külön le tudom választani az előlapot (kihúzom a kábeleket az erősítő paneljáról). Kérdésem az lenne, hogy szerintetek, ha ezeket a kábeleket megtoldom kb egy méterrel, okoz-e az bármilyen problémát. (ugyan olyan kábellel, összeforrasztva, vagy egy csatlakozó közbeiktatásával)

(tehát az erősítő előlapja be lenne építve a házimozi szekrénybe, az erősítő része pedig a szekrény alján lenne, a két rész között pedig meghosszabbítanám a kábeleket)

Remélem érthető voltam, válaszotokat előre is köszönöm.
(#) maestro válasza ishii hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Akkor ez most házimozi erősítő, vagy házimozi? A házimozi nálam a dvd lejátszósat jelenti. Vagy azt már kiszedted belőle? A házimozi erősítőnek meg tudtommal van audio bemenete is.
Ha mind a 6 csatorna kell, akkor nem tudom, hogy lehetne megoldani, de ha csak 2 és a jobb oldali panelon van a 2 RCA-s audio bemenet, akkor én úgy oldanám meg, hogy mind a 3 panelt egymásra pakolnám szendvics szerűen (távtartókkal). Mert gondolom az a problémád, hogy túl nagy helyet foglal a készülék.
Az a baj, hogy az erősítő IC is digitális jeleket fogad a bemeneten ("Left A logic input signal "). A ddx-8229-hez találtam egy adatlapot (ez is egy audio processzor) és sajnos az is digitális jelet kap a bemenetére.
(#) titi válasza ishii hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Hali!
Javaslom olvasd át ezt a topikot, mert ott megtudod, hogy hová kell kötnöd bemenetet, ha csak az erősítő kell.
Ha valami nem tiszta írj, de a lényeg ott megvan, és nincs kedvem itt is leírni ugyanazokat a dolgokat.
(#) maestro válasza titi hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
De azok nem logikai, vagyis digitális bemenetek? Szerintem ő analóg jelet szeretne vele erősíteni. Tehát mp3-at vagy valami ilyesmit akar rákötni. Legalábbis én ezt vettem le.
(#) ishii válasza maestro hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Igen, ez házimozi volt, dvd lejtszó része rég kukában landolt, de ez nem is a lényeg
Bekapcsoláskor próbálja beolvasni a lemezeket, várni kell vele, meg nem is igazán tetszik ez a megoldás, ezért szeretném külön dobozolni.
Lényegében 2csatorna is megfelelne, de természetesen jobb lenne, ha megmaradna mind a 6.
Pincébe lessz, nem kell teljesen szupernek lennie, ezért is felelne meg nekem simán, ha rca-kat, meg potit tudnék rákötni, és müködne is

Titit, köszi, majd átolvasom, csak most sietek. remélem találok valami használhatót
(#) titi válasza maestro hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Szerintem a végfok analóg jelet fogad...Bővebben: Link
(#) maestro válasza titi hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Akkor a "PWM Inputs" mit takar? Szerintem ez impulzus szélesség modulációt jelent, az szerintem meg inkább digitális jel, mint analóg. De annyira nem értek hozzá, szóval lehet, hogy analóg, ki kell próbálni kis jelszinttel, hogy mit csinál. A kapcsolási rajzról is hiányolom az egyenáram leválasztó kondenzátorokat.
(#) kovacspista hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy philips HTS6510/12 házimozi készülék. Egyszerűen levágták róla a hangfalakat.
Ismeri e valaki és tudna e segíteni benne. Nem tudom miért megy 6 vezeték a hangfalakhoz. A talált szervíz
leírás nem tartalmazza a végfokokat és a hanszórókat sem. Lehet, hogy a hangszórókban van a végfok?
(#) rolie válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szia! Az user manualban benne van a bekötés. Mellékelem ezt a képet. Eszerint az első hangfalakban 3-3 hangszóró van. 1-1 hangszóró vezetékei minden bizonnyal egymás alatt vannak.

névtelen.JPG
    
(#) kovacspista válasza rolie hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szia! Köszönöm a válaszod. Megtaláltam a manualt de a
hangszórók nem voltak benne és a konkrét bekötés sem.
Úgy értem a végfok kapcs rajza. Óvatosan szkóppal
megnéztem mi jön ki, és úgy döntöttem rakhatok rá
hangszórót. Most már tudom, hogy a jobb és bal csatorna
három külön csatornára van osztva. Egyik oldalon a három csatornán teljesen különböző dolgok hallatszanak.
Ezért nem értem miért rakták egy dobozba a 3 hangszórót. Tulajdonképen 2 x 3 + 1 hangszóró rakható rá, ami szerintem képes lenne igen szépen szólni. Hát
majd kipróbálom milyen. Még egyszer kössz.
(#) piros1 hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy 5.1-es házimozi szatellit hangszóróinak vezetékeit cseréltem. A C jelzésű centrál sugárzónak fordított polaritással volt bekötve a hangszóróra a vezeték.
Ez a helyes bekötés, vagy pedig a kínai munkásnő nem figyelt oda forrasztáskor?
Tud erről valaki biztos infót?
(#) kovacspista válasza piros1 hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Szia. Hát akkor fordítsd meg. A különbség csak annyi, hogy fordítva gyakrabban fordulhat elő a tekercs lecsúszása a membránról. A többi eltérés szerintem csak műszeresen mérhető, füllel nem hallható.
(#) djgombi hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a házimozim bekapcsolás után pár pillanattal amikor a relé behúz, OVERLOAD felirattal kikapcsol vissza. Ha a végfok panelt lekötöm akkor nem kapcsol ki. Mitől lehet?
(#) djgombi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Tranzisztoros! Thomson DPL-570. A végtranzisztorok jók benne. A kimenő egyenfeszt egyszer sikerült megmérnem olyan 3-4-500 mV-ok voltak.
(#) djgombi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Egyszerre, hogy tudott minden tönkre menni? Mert úgy van, hogy 3 erősítő az egyik panelen 3 pedig a másikon és külön külön ha rákötöm a panelokat akkor is ezt csinálja. Ezt nem értem, hogy akkor valami elszállhatott mind a 6 végfokba egyszerre.
(#) djgombi válasza djgombi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Így néz ki egy panel! Ezen van 3 végfokozat.
(#) djgombi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Most csinálok hozzá gyorsan egy tápot és elindítom, hogy ott mit csinál a vég panel. Addig is köszi a segítséget!
(#) djgombi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Nos! Kipróbáltam külön tápról a végfokot és tökéletesen üzemel. Visszaraktam a házimoziba de úgy, hogy kiiktattam a DC PROTECT lábat. Így nem kapcsol ki a házimozi de jelet az istené se ad. Sőt olyat csinál, hogy pukkan a hangszóró ha bemenetet választok. Elég durván. Nyilván akkor más baj lesz. De hol? Oda lenne az elektronika?
(#) djgombi hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Hála az égnek kész lett a gépezet. Mindössze 90Ft baja volt. És valóban nem a végfokozaton volt a baj. El volt szállva egy fesz stab IC. 7915-ös Nem volt az out lábon csak 1.2V Vettem újat és már tegnap visszavittem faternak. Kösz a segítséget!
Üdv!
(#) sportsboypaper hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
SZiasztok,

van otthon egy kompakt házimozim (dvd, erosito egyben)
es persze a 6 hangfal. Panasonic PT160 a tipusa
az a gondom, h sima CD-nél eleg ratyi a hangja.
arra gondoltam, hogy a CD hallgatashoz rátennék 2 normalis hangfalat hátha segít, de nincs sztereo kimenete.
ha DVD-t nézek a TV kap hangot, tehat a scart-on tuti van hang kimenet, remelem sztereo jelet kap.
a következő az ötletem: veszek egy Scart elosztót, amin van RCA kimenet.
Erre rákötök egy erősítőt, arra a hangfalakat. Mikor CD-t hallgatok, egyszerűen beteszem a DVD lejatszóba, letekerem a hangot, es az erősítőn keresztül szólna a zene. Ez nagyon barbár megoldás?
Eddig egyelőre se hangfalam, se erősítőm, viszont nem szeretnék sok sok dobozt a lakasban, a két hangfal még elférne, de nem szeretnék még egy készüléket a tv alá.
Erre a megoldasra ez jutott eszembe:
a SAL tervekből elkészítenem a 9L-es dobozt vagy az eggyel nagyobbat. Az egyik hangfalba tennék egy sztereo erősítőt pl, amit a D-audio árul, és átvezetném a másikba is. Így megszűnne egy csomó kábel.
Vagy mindenképp szükség van előerősítőre is?
Ezek a kitek eleg olcsók, de gondolom egy rakas alkatresz hianyzik, pl gombok, táp ilyenek. 230V-os tápot honnan lehet beszerezni?

köszi szepen!
(#) feccus hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Van 1 yamaha rx-v450-es házimozi erősítőm és elromlott a szenzora,nem tudja valaki hogy hol lehet szerezni bele egy másikat?

Köszi.
Következő: »»   3 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem