Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vasútmodellezés
 
Témaindító: mlinko, idő: Máj 4, 2007
Lapozás: OK   5 / 13
(#) kzolt válasza Antal Miklós hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Köszönöm a választ!

A poti lineáris, szépen középállásban váltja a polaritást, a többi dolgot nem tudom mérni műszerek hiányában, meg nem is nagyon értek hozzá. Mozdonnyal nem próbáltam, méretarány váltás miatt eladtam a TT-s cuccaimat, N-es mozdonyt még nem vettem. A motor egy sima 12V-os villanymotor valamilyen játékból.
Köszönöm a kapcsolást is, megpróbálkozom vele, bár sajnálom hogy ezzel nem tudok megbirkózni.

Üdv: Zoltán
(#) Antal Miklós válasza kzolt hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szia Zoli, és ne csüggedj. Sajnos ez megesik, hogy valamely alkatrész hibája, esetleg egy nyomdahiba miatt a kapcsolás nem müködik. Az elküldött kapcsolás üzembiztosan müködik, nincs telecifrázzva. Sajnos van egy szépséghibája, hogy nincs benne zárlatvédelem, de még a BUZ11 nem kellett cserélnem. Ha odafigyelünk, akkor a terepasztalon nem is lesz, erre a váltó csúcssineknél kell figyelni, ha a mozdony fel akarja "vágni" a váltót. De ezt is ki lehet küszöbölni. Irjál, ha kérdésed van.
(#) kzolt válasza Antal Miklós hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszokat, megépítem a Te kapcsolásodat. Üdv.: Zoli
(#) Antal Miklós válasza kzolt hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Minden PWM szabályozót illeszteni kell a mozdonymotor (-ok)hoz. A PWM szabályozó változó hosszúságú, de egyforma ismétlődésű és konstans amplitudójú impulzust küld a motor felé. Ha az adott impulzus/feszültség illetve az igy kialakuló áram hatására a mágneses mező nem elég a motor tehetelenségének, ill a mechanika surlódásának legyőzésére, akkor a motor nem indul el, csak búg. Ez motoronként más és más. Tehát ha az 1MOhm potival sorba kötsz egy kb 47-100kOhm trimmert, akkor ezt a minimális szabályozási tartományt az 1MOhm poti müködésből ki tudod szabályozni, ugy hogy ne legyen olyan elfordulási tartomány, ahol a motor csak búg, de nem forog.
(#) kzolt válasza Antal Miklós hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Köszi, akkor ezt csatolom a rajzodhoz. Amint lesz időm megépítem, aztán írok, hogy milyen lett.
(#) Antal Miklós válasza kzolt hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szivesen. Ha nincs BUZ Fet-ed, akkor egy normál NPN darlingtont is tehetsz kapcsoló tranyónak. Azzal is olyan jó, csak a FET-en kisebb a maradék fesz.
Sok Sikert.
(#) elektrorudi hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Ha igaz, holnaptól vasárnapig, a Keleti pályaudvaron vasútmodell kiállítás lesz. Tudja valaki hány órától, meddig lesz nyitva?
(#) Laciveszp válasza Laciveszp hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Sziasztok.
Volt valaki az augusztusi füredi vasútmodellkiállításon?
Ha igen, hogy tetszett? Volt vele meló rendesen.
Üdv: Laciveszp
(#) Massawa válasza kzolt hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Rakj átmenetileg a 47n kondikhoz párhuzamosan pl. 4,7 µF tantált (vagy bármilyen hasonlo nagy értéküt).

Ez jelentösen lelassitja az oszcillátorokat igy a jeleket akár egy mérömüszerrel vagy LED-del vagy égövel is meg tudod figyelni, és meglátod, hogy mi nem megy ugy ahogy kellene. Ha megtalálod a hibát, akkor javitsd ki majd vedd ki a kondikat.
(#) elektrorudi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) kzolt válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Ok, köszi, kipróbálom ezt is.
(#) Massawa válasza kzolt hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Átmenetileg vedd ki a 4148-as diodát is.
Ez amugy is egy elég kaszkadör megoldás, mert a két oszcillátor aligha fog szinkronban menni, igy az eredmény a két jel intermodulácioja - aminek igy nem sok értelme van.
Már a leirás is elég felületes vagy a szerzö nem is tudja miröl beszél. Ennek az a feladata, hogy amikor kicsi a sínekre menő vontató feszültség, akkor erre az egyenfeszültségre "ülve" javítsa az impulzus moduláció minőségét.
A sinen ugyanis ebben a kapcsolásban nincs egyenáram, igy nincs mit feljavitani. Szerintem az egész C rész egy nagy marhaság, igy felejtendö.
(#) nagy hoho hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. A 9 éves unokámnak szeretnék össze hozni egy terepasztalt. Milyen méretű modelt ajánlotok, amihez legkönnyebben beszerezhetők az építő elemek, sínek, váltok, szerelvények. Illetve árban is még megfizethető. Hol vannak olcsó beszerzési források? Természetesen sok mindent sk készítenénk, épületek, fák, sorompó, elektronika.
(#) elektrorudi válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Egy lehetséges beszerzési forrás a Vatera.
Másik lehetőség, hogy a neten modellező kiállításokat keresel. Ott mindíg vannak egy-egy asztalra kitelepült árusok. Hogy mi a drága, és mi az olcsó, az nagyon relatív. Irányelvként az elmondható, hogy a modellező boltban vásárolt dolgok drágák (hiszen fenn kell tartani belőle egy boltot: adó, rezsi, munkabér stb.)
De van, amikor egy használt cuccot drágábban adnak, mint az új ára. Képben kell lenni.
A legnagyobb a támogatottsága a H0 méretnek. Ha kicsi a hely, akkor szóba jöhet mét a TT, de nem szerencsés választás. Az ezeknél nagyobb (0), vagy kisebb (N, Z) méretarány nem ajánlott így elsőre.
Ja..., mégegy dolog:
A modellezésben (és terepasztal építésben) maga a készítés öröme a szórakozás ! (szerintem)
Ha csóri gyerek csak a körbe-körbe szaladgáló vonatokat nézegeti... hát...
(#) Laciveszp válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Veszprémben most volt vasútmodellkiállítás, ott a szombathelyi üzlet kínálatából vásárolhattak az érdeklődők. Volt, aki egy egész doboznyi TT-s cuccot hozott sínekkel, szerelvényekkel eladásra. Az ilyet tényleg ki kell fogni. A legközelebbi kiállítás talán győrben, vagy tapolcán lesz. De a legnagyobb fogás mégiscsak a balatonfüredi nemzetközi vasútmodellkiállítás.
A H0 elég nagy helyet foglal, ha valaki nem csak egy ellipszist, vagy körívet akar kialakítani, akkor nagy helység kell, a TT-hez pedig tudtommal vagy nehéz cuccokat szerezni, vagy nagyon drágák.
És elektrorudi, a modellezésben tényleg maga az elkészítés a legjobb, de azért az sem semmi, mikor összerakod a modulokat, és eljön a kiállítás ideje és leülsz egy jót játszani.
(#) slogan válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Szia !

Csatlakozom rudihoz ....
H0 a jó választás elsőre.

Mennyire komplett asztalt szeretnél és mi az első kör ?

Üdv :István
(#) nagy hoho válasza slogan hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat elektrorudinak, Laciveszpnek és slogannak. A mérete kb 180-190 x 80-90 még nem tudom pontosan. Egy emeletes gyerekágy alatt lenne a helye. Szeretnék egy kis alagutat egy hidat, házakat stb. Arra is gondoltunk, hogy később lenne egy emelet ráépítés. Egy hosszú emelkedőn felmenne a szerelvény a felső szintre és ott folytatná az útját. Természetesen az unoka is be lenne vonva az építésbe és a vejem is. És végre valami értelmes játéka lenne ami nem kötődik korhatárhoz.
Két szerelvényt szeretnénk első lépcsőben és két pályát, egyik egy hegyoldalban menne, itt lenne az alagút és a híd a másik pálya a híd lábánál. A kettő összekötve váltókkal.
A H0-nak mekkora a forduló köre? Két pálya elférne 80 cm szélességben? Úgy értem lenne egy külső pálya és egy belső.
(#) slogan válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
80 cm -ben semmiképp nem férnek 2-en.
Még TT-ben is nehéz.

H0 -nak legalább 1m kell ,hogy szépen forduljon ,ne essen le a mozdony+kocsik az ívről.

Ha csak ekkora a hely ,gondolkozz TT- ben.
Itt annyi a különbség ,hogy kevesebb dolgot vehetsz ,de amit vázoltál elképzelést abszolút le lehet fedni aránylag olcsón.
Mozdonyok ,kocsik házak vannak dögivel,minden féle.
Ami kevesebb az a terep tárgyak,közút járművek,állatok/figurák.
(#) nagy hoho válasza slogan hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Értem. Akkor ezt még át kell gondolni. Köszönöm a választ.
(#) Frankye válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Javaslom, hogy gyere át a szakmai fórumba!
Sokkal több dolgot találsz ott, mint itt, ami a modellezéssel foglalkozik. Várunk szeretettel!
(#) nagy hoho válasza Frankye hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Köszönöm a tippet de már egy hete azt olvasom, már regisztráltam is mert nem fogadta el a HE-s jelszót vagy nick nevet.
(#) nagy hoho hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Volna valakinek egy vasúti átjáró fénysorompó kapcsolási rajz?
Köszönettel. nagy hoho
(#) slogan válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Meg lett a vasút ?
(#) slogan válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Itt találsz minden féle kapcsolást ,fénysorompót is !
(#) nagy hoho válasza slogan hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Január 2.-án hozza a fiam Németországból. Olcsóbb volt mint nálunk.Egy digitálisan előkészített kezdő készletet vettünk H0-ást 89 € volt.
(#) nagy hoho válasza slogan hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
A vasút megérkezett, nem bírtunk magunkkal és néhány hungarocell táblán össze is raktuk. Az én feladatom klf. kiegészítőket gyártani. Elkészült 5 db peron kandeláber.
(#) Frankye válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szépek ezek a járművek, használjátok egészséggel!
(#) Szabó Dávid hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Sziasztok! Van nekem egy motorom egy motorvonatból.
Egy modellt szeretnék építeni, csak kéne jó pár tanács.
Segítsetek.

(#) zolika60 válasza Szabó Dávid hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Ennél egy kicsit bővebben írd le mit szeretnél.
(#) Szabó Dávid hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Bocsi csak rossz helyre raktam az üzenetet.
Következő: »»   5 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem